Reklama

OSVČ - těhotenství - neplacení nemocenského pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 18:09
OSVČ -těhu -neplaceni nemoc. pojištění

Ahojky jsem OSVČ a neplatila jsem si nemoc.pojisteni.Je mi jasné že nemam nárok na nic.Ale zajímá mě jestli můžu jít na nemocenskou s tím že nedostanu nic, nebo si mám rovnou živnost přerušit. Na sociální správu jdu příští týden pro radu, tady jdu spíš na výzvědy..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 66691 příspěvků 24.01.18 18:15

No ano, můžeš jít na nemocenskou s tím, že nic nedostaneš a nebudeš muset platit zálohy. Tedy až od prvního, musíš být na nemocenské celý měsíc. Ale stojí to za to? Budeš omezena vycházkama a je to celkem opruz. To už je lepší to přerušit a platit si zdravotní jako samoplátce. nebo jít na pracák. A nebo ještě třetí možnost, vydržet, přihlásit se k platbě nemocenského a po třech měsících můžeš jít už marodit i s nemocenskou. A být tam až do konce šestinedělí na té nemocenské.

Uživatel je onlineNetopirek
Echt Kelišová 7607 příspěvků 24.01.18 18:16

Jak chceš jít na nemocenskou? To jako, že nechceš dělat?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 18:24

@terinka4444 je to právě komplikované :oops: dostala jsem dotace z up na zacatek podnikání, abych je nemusela vracet musím splnit určitě podmínky..No a další věc to že bych byla omezena vycházkama by vůbec nevadilo, jelikož od začátku tehu mě trápí hematomy, takže klidový režim, nikam nechodím, nemůžu dál pracovat ve svém oboru, jsem v pasti :roll: takze děkuji za radu :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 18:25

@Netopirek nemůžu mám hematomy v děloze a ohrožují plod :zed:

Echt Kelišová 7607 příspěvků 24.01.18 18:51
@Anonymní píše:
@Netopirek nemůžu mám hematomy v děloze a ohrožují plod :zed:

Tak jedině být doma zadarmo. Nebo by tu měla (dřív aspoň byla) možnost doplatit dluh a nastoupit na nemocenskou normálně.

terinka4444
Hvězda diskuse 66691 příspěvků 24.01.18 19:00
@Anonymní píše:
@terinka4444 je to právě komplikované :oops: dostala jsem dotace z up na zacatek podnikání, abych je nemusela vracet musím splnit určitě podmínky..No a další věc to že bych byla omezena vycházkama by vůbec nevadilo, jelikož od začátku tehu mě trápí hematomy, takže klidový režim, nikam nechodím, nemůžu dál pracovat ve svém oboru, jsem v pasti :roll: takze děkuji za radu :palec:

tak v tom případě běž marodit. Tedy trochu tápu s tou dotací, ale není tam napsáno, že nesmíš marodit, ale musíš mít živnost, ne? Takže běž normálně na neschopenku, ideálně do konce ledna a pak na ní vydrž až do porodu. Pak nastoupíš na rodičák a živnost nech dál běžet jako vedlejší. Takže živnost ti stále běží a mělo by to být v cajku.

terinka4444
Hvězda diskuse 66691 příspěvků 24.01.18 19:00
@Netopirek píše:
Tak jedině být doma zadarmo. Nebo by tu měla (dřív aspoň byla) možnost doplatit dluh a nastoupit na nemocenskou normálně.

to už nejde.

Echt Kelišová 7607 příspěvků 24.01.18 19:02
@terinka4444 píše:
to už nejde.

Tak zase další dobrá věc co zrušili :?

terinka4444
Hvězda diskuse 66691 příspěvků 24.01.18 19:03
@Netopirek píše:
Tak zase další dobrá věc co zrušili :?

to už hele neplatí strašně dlouho, tuším že od ledna 2011

Echt Kelišová 7607 příspěvků 24.01.18 19:05
@terinka4444 píše:
to už hele neplatí strašně dlouho, tuším že od ledna 2011

Tak o živnost jsem se zajímala naposledy u první mateřský a to už je nějaký pátek :mrgreen:

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 24.01.18 19:40
@Netopirek píše:

Teď pozdním zaplacením/ nezaplacením to pojištění zaniká a je nutno se přihlásit znova.

osvc
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 16.04.18 14:37

S dovolením se vecpu sem, jsem tu nová a nejsem si jistá, jestli jsem si to našla dobře. Doufám, že mi nějaká dobrá duše poradí.
S manželem plánujeme dítě, oba jsme několik let OSVČ, ale neplatíme si nemocenské, máme komerční, protože to státní je pro nás zatím bezvýznamné. Snad jsem pochopila správně, že si stačí NP začít platit před početním a měla bych nárok na mateřskou, ale jde mi spíš o 2 věci. Chci se co nejdříve vrátit do práce, takže jsem přemýšlela, že bych si NP neplatila a tím pádem bych měla po porodu RP na 29 měsíců a můžu „prakticky“ hned fakturovat a pracovat na vedlejší činnost, ale v případě mateřšké by to šlo až po těch cca 5 měsících, že ano? A ještě jedna věc mi není úplně jasná, chápu, že maximální výše nemocenské je podle výše záloh na sociálním a ty se zase odvíjí od příjmů (nemůžu si je uměle navýšit), po odečtení všech slev na dani mi podle kalkulačky vyšla PPM nějakých 6 tisíc měsíčně, ale že je to možné do výše 7600 korun doplatit z toho celkového balíku 220 tisíc, ale zkrátí se pak i doba trvání RD? Např. by to vyšlo místo 29 měsíců jen 26 měsíců, nebo ty 3 měsíce nedostanu nic, nebo se zbylá částka z 220 tisíc rozpočítá mezi 29 měsíců? Díky všem ;)

P4ja
Kelišová 5448 příspěvků 16.04.18 15:03

@osvc Tady máš dost věcí vysvětlených. Je tady psné, že nejrychleji můžeš RD vybrat za 29 měsíců. https://www.penize.cz/…pro-rok-2018

Jinak to nemocenské záleží na tobě no. Pokud jste zajištění, pak asi není problém. Jinak bych přemýšlela i o tom, co bys dělala, kdybys musela třeba hned od začátku ležet v nemocnici nebo jít na rizikové. Bez NP nebudeš mít nárok ani na neschopenku, tak jestli ti to pokryje to komerční. A na nárok na mateřskou si musíš platit nejméně 270 dní v posledních dvou letech.

osvc
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 16.04.18 15:24
@P4ja píše:
@osvc Tady máš dost věcí vysvětlených. Je tady psné, že nejrychleji můžeš RD vybrat za 29 měsíců. https://www.penize.cz/…pro-rok-2018Jinak to nemocenské záleží na tobě no. Pokud jste zajištění, pak asi není problém. Jinak bych přemýšlela i o tom, co bys dělala, kdybys musela třeba hned od začátku ležet v nemocnici nebo jít na rizikové. Bez NP nebudeš mít nárok ani na neschopenku, tak jestli ti to pokryje to komerční. A na nárok na mateřskou si musíš platit nejméně 270 dní v posledních dvou letech.

Díky ;) Těch 270 dní ve dvou letech je to, jak jsem psala, že stačí začít platit před početím (než na tom začneme dělat :D ) Tenhle článek jsem četla, ale z toho není jasné, jestli se ta zbylá částka z 220 tisíc rozpočítá na celých 29 měsíců, nebo nějaký měsíc nedostanu nic. A co nechápu, tak přece si nemůžu jen tak uměle navýšit zálohy na sociálním, ty se určují dle příjmů z předchozího roku :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama