OSVČ - těhotenství - neplacení nemocenského pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní  24.01.18 18:09
OSVČ -těhu -neplaceni nemoc. pojištění

Ahojky jsem OSVČ a neplatila jsem si nemoc.pojisteni.Je mi jasné že nemam nárok na nic.Ale zajímá mě jestli můžu jít na nemocenskou s tím že nedostanu nic, nebo si mám rovnou živnost přerušit. Na sociální správu jdu příští týden pro radu, tady jdu spíš na výzvědy..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:
 
terinka4444
Hvězda diskuse 65097 příspěvků 24.01.18 18:15

No ano, můžeš jít na nemocenskou s tím, že nic nedostaneš a nebudeš muset platit zálohy. Tedy až od prvního, musíš být na nemocenské celý měsíc. Ale stojí to za to? Budeš omezena vycházkama a je to celkem opruz. To už je lepší to přerušit a platit si zdravotní jako samoplátce. nebo jít na pracák. A nebo ještě třetí možnost, vydržet, přihlásit se k platbě nemocenského a po třech měsících můžeš jít už marodit i s nemocenskou. A být tam až do konce šestinedělí na té nemocenské.

 
Netopirek
Kelišová 7375 příspěvků 24.01.18 18:16

Jak chceš jít na nemocenskou? To jako, že nechceš dělat?

 
Anonymní  24.01.18 18:24

@terinka4444 je to právě komplikované :oops: dostala jsem dotace z up na zacatek podnikání, abych je nemusela vracet musím splnit určitě podmínky..No a další věc to že bych byla omezena vycházkama by vůbec nevadilo, jelikož od začátku tehu mě trápí hematomy, takže klidový režim, nikam nechodím, nemůžu dál pracovat ve svém oboru, jsem v pasti :roll: takze děkuji za radu :palec:

 
Anonymní  24.01.18 18:25

@Netopirek nemůžu mám hematomy v děloze a ohrožují plod :zed:

 
Netopirek
Kelišová 7375 příspěvků 24.01.18 18:51
@Anonymní píše:
@Netopirek nemůžu mám hematomy v děloze a ohrožují plod :zed:

Tak jedině být doma zadarmo. Nebo by tu měla (dřív aspoň byla) možnost doplatit dluh a nastoupit na nemocenskou normálně.

 
terinka4444
Hvězda diskuse 65097 příspěvků 24.01.18 19:00
@Anonymní píše:
@terinka4444 je to právě komplikované :oops: dostala jsem dotace z up na zacatek podnikání, abych je nemusela vracet musím splnit určitě podmínky..No a další věc to že bych byla omezena vycházkama by vůbec nevadilo, jelikož od začátku tehu mě trápí hematomy, takže klidový režim, nikam nechodím, nemůžu dál pracovat ve svém oboru, jsem v pasti :roll: takze děkuji za radu :palec:

tak v tom případě běž marodit. Tedy trochu tápu s tou dotací, ale není tam napsáno, že nesmíš marodit, ale musíš mít živnost, ne? Takže běž normálně na neschopenku, ideálně do konce ledna a pak na ní vydrž až do porodu. Pak nastoupíš na rodičák a živnost nech dál běžet jako vedlejší. Takže živnost ti stále běží a mělo by to být v cajku.

 
terinka4444
Hvězda diskuse 65097 příspěvků 24.01.18 19:00
@Netopirek píše:
Tak jedině být doma zadarmo. Nebo by tu měla (dřív aspoň byla) možnost doplatit dluh a nastoupit na nemocenskou normálně.

to už nejde.

 
Netopirek
Kelišová 7375 příspěvků 24.01.18 19:02
@terinka4444 píše:
to už nejde.

Tak zase další dobrá věc co zrušili :?

 
terinka4444
Hvězda diskuse 65097 příspěvků 24.01.18 19:03
@Netopirek píše:
Tak zase další dobrá věc co zrušili :?

to už hele neplatí strašně dlouho, tuším že od ledna 2011

 
Netopirek
Kelišová 7375 příspěvků 24.01.18 19:05
@terinka4444 píše:
to už hele neplatí strašně dlouho, tuším že od ledna 2011

Tak o živnost jsem se zajímala naposledy u první mateřský a to už je nějaký pátek :mrgreen:

 
Ivan PPZ
Kelišová 5581 příspěvků 24.01.18 19:40
@Netopirek píše:
Tak jedině být doma zadarmo. Nebo by tu měla (dřív aspoň byla) možnost doplatit dluh a nastoupit na nemocenskou normálně.

Teď pozdním zaplacením/ nezaplacením to pojištění zaniká a je nutno se přihlásit znova.

 
osvc
Kecalka 292 příspěvků 16.04.18 14:37

S dovolením se vecpu sem, jsem tu nová a nejsem si jistá, jestli jsem si to našla dobře. Doufám, že mi nějaká dobrá duše poradí.
S manželem plánujeme dítě, oba jsme několik let OSVČ, ale neplatíme si nemocenské, máme komerční, protože to státní je pro nás zatím bezvýznamné. Snad jsem pochopila správně, že si stačí NP začít platit před početním a měla bych nárok na mateřskou, ale jde mi spíš o 2 věci. Chci se co nejdříve vrátit do práce, takže jsem přemýšlela, že bych si NP neplatila a tím pádem bych měla po porodu RP na 29 měsíců a můžu „prakticky“ hned fakturovat a pracovat na vedlejší činnost, ale v případě mateřšké by to šlo až po těch cca 5 měsících, že ano? A ještě jedna věc mi není úplně jasná, chápu, že maximální výše nemocenské je podle výše záloh na sociálním a ty se zase odvíjí od příjmů (nemůžu si je uměle navýšit), po odečtení všech slev na dani mi podle kalkulačky vyšla PPM nějakých 6 tisíc měsíčně, ale že je to možné do výše 7600 korun doplatit z toho celkového balíku 220 tisíc, ale zkrátí se pak i doba trvání RD? Např. by to vyšlo místo 29 měsíců jen 26 měsíců, nebo ty 3 měsíce nedostanu nic, nebo se zbylá částka z 220 tisíc rozpočítá mezi 29 měsíců? Díky všem ;)

 
P4ja
Závislačka 4498 příspěvků 16.04.18 15:03

@osvc Tady máš dost věcí vysvětlených. Je tady psné, že nejrychleji můžeš RD vybrat za 29 měsíců. https://www.penize.cz/…pro-rok-2018

Jinak to nemocenské záleží na tobě no. Pokud jste zajištění, pak asi není problém. Jinak bych přemýšlela i o tom, co bys dělala, kdybys musela třeba hned od začátku ležet v nemocnici nebo jít na rizikové. Bez NP nebudeš mít nárok ani na neschopenku, tak jestli ti to pokryje to komerční. A na nárok na mateřskou si musíš platit nejméně 270 dní v posledních dvou letech.

 
osvc
Kecalka 292 příspěvků 16.04.18 15:24
@P4ja píše:
@osvc Tady máš dost věcí vysvětlených. Je tady psné, že nejrychleji můžeš RD vybrat za 29 měsíců. https://www.penize.cz/…pro-rok-2018Jinak to nemocenské záleží na tobě no. Pokud jste zajištění, pak asi není problém. Jinak bych přemýšlela i o tom, co bys dělala, kdybys musela třeba hned od začátku ležet v nemocnici nebo jít na rizikové. Bez NP nebudeš mít nárok ani na neschopenku, tak jestli ti to pokryje to komerční. A na nárok na mateřskou si musíš platit nejméně 270 dní v posledních dvou letech.

Díky ;) Těch 270 dní ve dvou letech je to, jak jsem psala, že stačí začít platit před početím (než na tom začneme dělat :D ) Tenhle článek jsem četla, ale z toho není jasné, jestli se ta zbylá částka z 220 tisíc rozpočítá na celých 29 měsíců, nebo nějaký měsíc nedostanu nic. A co nechápu, tak přece si nemůžu jen tak uměle navýšit zálohy na sociálním, ty se určují dle příjmů z předchozího roku :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Největší řežba v historii? Takhle chorvatský fotbal rozpoutal válku v Jugoslávii!

Fotbalisté Chorvatska na světovém šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >


Reklama