Reklama

Otevřít rakev?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 21:10
otevřít rakev?

Ahoj, zemřel mi tatínek a já přemýšlím, jestli se s ním mám ještě naposledy před obřadem rozloučit v rakvi nebo ne, nevím, bojím se, nechal jste si prosím někdo otevřít rakev a pak jste třeba litovali? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28547 příspěvků 03.01.17 21:13

Ne, nedělej to. Uchovej si tatínka v paměti tak, jaký byl zaživa.

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 21:14

Záleží jestli ho chceš ještě naposled vidět nebo si jej chceš zapamatovat tak jak ho znáš do teď…zažila jsem nesčetne pohřbu (mamka pracuje v pohřební službě) a otevírání rakve je běžné a ty se můžeš až na místě rozhodnout jestli k rakvi půjdeš či ne…

Jerra
Kecalka 114 příspěvků 03.01.17 21:15

Osobne nemam rada otevrene rakve, mrtvy clovek vypada proste jinak. Radsi si cloveka pamatuju tak, jak byl zaziva.

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 03.01.17 21:16

My sme meli chvíli u babičky a strýce ale nikdy jsem k ni nesla, neměla jsem na to odvahu.

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 03.01.17 21:17

Taky bych to nedělala, z výše psaného důvodu.

Když mi zemřel otec, tak rakev před zavřením před obřadem zkontrolovala jen máma, tehdy hlavně pro kontrolu, aby nedošlo k nějaké záměně (v širší rodině se něco podobného kdysi stalo, ještě v době totality, takový blbý konec…).

j-p
Extra třída :D 11686 příspěvků 03.01.17 21:18
@Anonymní píše:
Ahoj, zemřel mi tatínek a já přemýšlím, jestli se s ním mám ještě naposledy před obřadem rozloučit v rakvi nebo ne, nevím, bojím se, nechal jste si prosím někdo otevřít rakev a pak jste třeba litovali? Děkuji

Uprimnou soustrast. :hug: Ja videla svou maminku a dedu a zadne zrauma nemam!!Takze pokud chces, tak se klidně rozluc!!Nemáš se čeho bát. JÁ dedu pohladila po ruce ale jen na obleku a mámu po vlasech!!Vadilo mi jak byli studený. Jinak nic!!

Taka
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 03.01.17 21:18

Nemám otevřené rakve ráda, ať v nich leží kdokoli. Raději si dotyčného pamatuji takového, jaký byl dřív. Vím, že by se mi místo těch krásných chvil s ním vybavoval poslední pohled na něj. A to bych nechtěla.

Upřímnou soustrast :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 21:20

Před půl rokem zemřel tchán. Byla jsem přesvědčená, že se nepůjdu podívat, ale nějak to nešlo jinak. Přišlo mi, že je to úplně někdo jiný, měla jsem si ho raději pamatovat živého.

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 03.01.17 21:21
@Anonymní píše:
Ahoj, zemřel mi tatínek a já přemýšlím, jestli se s ním mám ještě naposledy před obřadem rozloučit v rakvi nebo ne, nevím, bojím se, nechal jste si prosím někdo otevřít rakev a pak jste třeba litovali? Děkuji

Upřímnou soustrast :( :hug: Asi bych rakev neotevírala a tatínka si nechala v paměti jak byl za živa, hezké vzpomínky.

Jerra
Kecalka 114 příspěvků 03.01.17 21:22

Jo a taky se zavrenou rakvi da predejit trapnym situacim. Babicka umrela po pul roce po mrtvici, kdy byla uz jen upoutana na luzko. Po operaci nemela vlasy, za tech nekolik mesicu moc nedorostly a taky byla hodne zavodnena. No a pred pohrbem, pri rozlouceni u rakve, manzel, ktery babicku v nemocnici uz nevidel, vyjukane prohlasil „To je babicka?!“, nebyla si podobna tak jak ji znal. No nastesti jsem to slysela jen ja a moje mamka :)

Uživatel je onlinecilly
Generální žvanilka 21986 příspěvků 03.01.17 21:23

Pokud se bojis a chceš si uchovat tatínka ve vzpomínkách jako býval dřív, nedělala bych to. Svého tatku jsem viděla chvíli potom, co umřel a nehezke vzpomínky na to mam i teď.

martula78
Kecalka 342 příspěvků 03.01.17 21:24

Ja byla v poslednich letech na hodne pohrebech a vzdy jsem se sla rozloucit - jako jedina- k otevrene rakvi. Bylo to na pozadani, pak vratili zase zpet viko. A zadne trauma z toho nemam. Byli jsme i radi, ze muzeme zkontrolovat, ze tam lezi opravdu nas blizky. Ale bylo to vzdy za sklem a rozloucit se pohlazenim tedy nikdy neslo. Fotit ale slo.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28547 příspěvků 03.01.17 21:27
@martula78 píše:
Ja byla v poslednich letech na hodne pohrebech a vzdy jsem se sla rozloucit - jako jedina- k otevrene rakvi. Bylo to na pozadani, pak vratili zase zpet viko. A zadne trauma z toho nemam. Byli jsme i radi, ze muzeme zkontrolovat, ze tam lezi opravdu nas blizky. Ale bylo to vzdy za sklem a rozloucit se pohlazenim tedy nikdy neslo. Fotit ale slo.

nemohla bych si fotit blízké v rakvi, neumím si představit, že bych se k těm fotografiím vracela, prohlížela své mrtvé na fotce. Člověk je rád, že mu některé věci z paměti spíše mizí.

Tereza1986
Kelišová 6748 příspěvků 03.01.17 21:28

My se byli rozloučit přímo v nemocnici, pár hodin po smrti.Ve vzpomínkách se mi vybaví živý, ale tak každý to má jinak.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama