Ovulace týden před MS? Nebo jen PMS...

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

crazymisha
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 04.09.18 14:40
Ovulace týden před MS? Nebo jen PMS...

Otázka zní jednodušše - je možné mít ovulaci cca 7-10 dní před termínem MS? Nedělám si žádné ovu testy ani neměřím teplotu, začnu od příštího cyklu. Ale vzhledem k tomu, že mě bolí podbřišek jak při MS, střílí to do zad a stehen, bolí mě prsa a píchá v levém vaječníku, tak mě to tak napadlo… A ano, vím že to může být PMS, ale na tu jsem nikdy netrpěla… :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 04.09.18 14:51

Může být… A termín MS se ti tím pádem může posunout. Nebo máš takhle krátkou lutealni fázi. Ale lepší by bylo, kdyby byla delší a s MS tedy počítat o něco později. :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 15:25

Ano, je možné mít ovulaci 7-10 dní před MS.
Ty příznaky, které popisuješ, mohou být ale také příznaky poovulační, nikoli přesně ovulační.

crazymisha
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 05.09.18 09:12

Poovulační? To už je pak to PMS, ne? :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 13:33
@crazymisha píše:
Poovulační? To už je pak to PMS, ne? :nevim:

Někde jsem četla, že několik dní po ovulaci ještě můžou být nějaké bolesti související s tím, jak se vstřebává tekutina z prasklého folikulu, ze kterého se uvolnilo vajíčko. Zkus pohledat v diskuzích a na netu.

Jandule88
Kecalka 427 příspěvků 05.09.18 14:49

Ahoj,můžu se zeptat?Měla jsem taky bolení podbřišku a píchání na vaječníku asi 2-3 dny.Ted už mě nic nebolí.Mohla to být ovulace? Nikdy jsem ji neřešila,ale po vysazení antikon.injekcí 30.7. čekám menstruaci a nevím,kdy ji čekat…je to měsíc a 5 dní a mrška nikde.Nevíte někdo,kolik dní trvá ta ovulka?
Díky moc za odpovědi.

Zupina
Kecalka 261 příspěvků 12.10.18 19:37

Ahoj mám podobnou otázku. Jsem 23 DC, MS čekám asi za 8 dní, ovu testy dělám od 9 DC a pořád byli negativní, buď byla jen 1carka nebo duch. Dnes mi přijde že je silnější a břicho mě bolí od pondělí,vpravo v podbřišku už tedy 5 dní. Tak si říkám zda je možné že by se ovu teprve blížila?

Zupina
Kecalka 261 příspěvků 12.10.18 19:38

Tady vkládám fotku testu za poslední tři dny

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 21:34
@Zupina píše:
Ahoj mám podobnou otázku. Jsem 23 DC, MS čekám asi za 8 dní, ovu testy dělám od 9 DC a pořád byli negativní, buď byla jen 1carka nebo duch. Dnes mi přijde že je silnější a břicho mě bolí od pondělí,vpravo v podbřišku už tedy 5 dní. Tak si říkám zda je možné že by se ovu teprve blížila?

Pokud byly ovulační testy celou dobu negativní a teprve teď začínají být pozitivní, tak to vypadá, že ovulace skutečně teprve bude. Jinak pro proběhnutí ovulace nemusíš zachytit testovací čárku stejně silnou jako kontrolní - často je slabší a ovulace proběhne. Každopádně doporučuji začít si měřit bazální teplotu, jedině tak zjistíš, zda ovulace OPRAVDU byla nebo ne. To z ovulačních testů nepoznáš - tam jen poznáš, že vzrostla hladina hormonu, který ovulaci spouští. Ale už nepoznáš, zda ta hladina byla dost vysoká na to, aby ovulaci spustila. Když si budeš měřit bazální teplotu, naměříš po ovulaci vyšší teploty.
Je zvláštní, že MS čekáš za 8 dní - pokud ovulaci teprve budeš mít a MS přijde tak brzy, tak máš hodně krátkou poovulační (luteální) fázi, což není pro otěhotnění dobře (fáze od ovulace do MS by měla trvat aspoň 10-12 dní, nevím přesně).

Zupina
Kecalka 261 příspěvků 12.10.18 22:45
@Anonymní píše:
Pokud byly ovulační testy celou dobu negativní a teprve teď začínají být pozitivní, tak to vypadá, že ovulace skutečně teprve bude. Jinak pro proběhnutí ovulace nemusíš zachytit testovací čárku stejně silnou jako kontrolní - často je slabší a ovulace proběhne. Každopádně doporučuji začít si měřit bazální teplotu, jedině tak zjistíš, zda ovulace OPRAVDU byla nebo ne. To z ovulačních testů nepoznáš - tam jen poznáš, že vzrostla hladina hormonu, který ovulaci spouští. Ale už nepoznáš, zda ta hladina byla dost vysoká na to, aby ovulaci spustila. Když si budeš měřit bazální teplotu, naměříš po ovulaci vyšší teploty.
Je zvláštní, že MS čekáš za 8 dní - pokud ovulaci teprve budeš mít a MS přijde tak brzy, tak máš hodně krátkou poovulační (luteální) fázi, což není pro otěhotnění dobře (fáze od ovulace do MS by měla trvat aspoň 10-12 dní, nevím přesně).

Děkuji za vysvětlení asi zkusím to měření tedy

Zupina
Kecalka 261 příspěvků 14.10.18 17:01

Dnes je to 7den co mě bolí vpravo v podbřišku hned u stydké kosti.je to normální? Úplně to tam bodá

Jandule88
Kecalka 427 příspěvků 24.10.18 15:29
@Zupina píše:
Dnes je to 7den co mě bolí vpravo v podbřišku hned u stydké kosti.je to normální? Úplně to tam bodá

Už je to asi pozdní reakce,ale šla bych s tím radši na gyndu.Udělají ti ultrazvuk a uvidí se.Doufám,že už tě to nebolí a máš to vyřešené.

Zupina
Kecalka 261 příspěvků 24.10.18 15:43

@Jandule88 ahoj dnes jsem tam byla už podruhé stále to bolí už 17dni a dle Dr mi nic není, prý asi nějaký hormonální výkyv. Ms zpožděná o 4 dny test negativní. Prý pokud to do konce příštího týdne nedostanu mám přijít na vyvolavacku. Druhou možností je nějaká chirurgická závada. Tak počkám s uvidím. Kéž by se na testu ukázali // to by bylo vysvobození a největší nádhera

Jandule88
Kecalka 427 příspěvků 24.10.18 15:55
@Zupina píše:
@Jandule88 ahoj dnes jsem tam byla už podruhé stále to bolí už 17dni a dle Dr mi nic není, prý asi nějaký hormonální výkyv. Ms zpožděná o 4 dny test negativní. Prý pokud to do konce příštího týdne nedostanu mám přijít na vyvolavacku. Druhou možností je nějaká chirurgická závada. Tak počkám s uvidím. Kéž by se na testu ukázali // to by bylo vysvobození a největší nádhera

Ajéje,tak držím palce,ať se vám to brzy podaří a uvidíte// :srdce: Hlavně být v klidu a nenervovat se pokud možno…ale to se řekne,co?Třeba to je jen opravdu nějaký hormon.výkyv.To se stává-tělo je někdy zvláštní…

Zupina
Kecalka 261 příspěvků 24.10.18 21:49

@Jandule88 to tedy vlastní tělo si se mnou pěkně zahrává. I když trošku dávám za vinu kapkam gynex které beru dva měsíce, nejprve mi cyklus zkrátili na 25dni a druhý měsíc mi vyvolali vícenásobnou ovulaci a tyhle potíže co mám teď :(

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >