Ovulační bolesti - kdy sex?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2334 příspěvků 21.04.18 11:01
Ovulační boesti - kdy sex?

Ahoj, chci se zeptat - mám pco, takže ani ovulace neznamená, že se mi vajíčka uvolní, nicméně - jsem z těch žen, které ovulační bolesti poznají. Prostě je mi uprostřed měsíce jako když mám mírné, velmi mírné menstruační bolesti.
A protože to poznám, chtěla jsem se zeptat, kdy je v takovém případě nejlepší mít sex. Jestli den, kdy to cítíte a ještě i třeba dva dny po a nebo zda už je ve chvíli, kdy cítíte ovulační bolesti, už pozdě. :)

Mě ty bolesti totiž celkem berou chuť na sex :)

a tak vůbec jsem se chtěla zeptat. Toto - bolesti a menší výtok jsou první známky „něčeho nového“ po období sucha po menstruaci.

Vím, že nic se naplánovat nedá, ale přesto by mě zajímaly zkušenosti žen, které - stejně jako já - poznaly ovulci podle bolesti v podbřišku.

Děkuju:)

Přečtěte si článek: Ovulace – doba pro početí miminka

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 8570 příspěvků 21.04.18 11:10

@Niemeyer No asi nejlepší by bylo zkusit to ještě opravdu poznat testem a potom se řídit tím, co říkají učebnice o tom, jak dlouho přežijí spermie a dobou, kdy může být vajíčko po ovulaci oplodněno :)

A jinak selským rozumem si myslím, že sex 1× za 2-3 dny by v tomhle období měl v pohodě stačit :) Takže si to rozplánuj podle toho, kdy nemáš bolesti :)

Verun83
Echt Kelišová 9407 příspěvků 21.04.18 11:36

Otehotnela se v den ovulacnich bolesti. Sex bolel, chut moc nebyla, ale povedlo se.

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2334 příspěvků 21.04.18 11:44

Diky za zkušenosti. dnes tedy ovulační bolesti, ale ovulační test čistě bílý.

takže buď je JEŠTĚ čistě bílý nebo UŽ, protože ovulační test neznačí ovulaci, ale vzestup před ní. což by mohlo odpovídat.

tak zkusíme i přes bolesti:)

stačí počkat do večera, že jo? :lol: ( berte to s humorem, nejsem „ta bláznivá..“ Rok už to necháváme náhodě a sedm měsíců se snažíme „poctivě“, takže nejsem žádná bláznivá snažilka co nechápe či co blbne :) jen mám vypozorované ty bolesti a přemýšlím zda to vytěžit nebo ne. děkuju:) )

Verun83
Echt Kelišová 9407 příspěvků 21.04.18 12:01
@Niemeyer píše:
Diky za zkušenosti. dnes tedy ovulační bolesti, ale ovulační test čistě bílý.

takže buď je JEŠTĚ čistě bílý nebo UŽ, protože ovulační test neznačí ovulaci, ale vzestup před ní. což by mohlo odpovídat.

tak zkusíme i přes bolesti:)

stačí počkat do večera, že jo? :lol: ( berte to s humorem, nejsem „ta bláznivá..“ Rok už to necháváme náhodě a sedm měsíců se snažíme „poctivě“, takže nejsem žádná bláznivá snažilka co nechápe či co blbne :) jen mám vypozorované ty bolesti a přemýšlím zda to vytěžit nebo ne. děkuju:) )

Jo muzes :)

P4ja
Echt Kelišová 8570 příspěvků 21.04.18 12:11

@Niemeyer No a nestálo by za to domluvit se s doktorem na utz?? Aby kouknul, jestli ty bolesti opravdu odpovídají ovulaci??
Případně zkusit měření bazální teploty a tak??

Anyys
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 21.04.18 12:51

Záleží, mně začaly ovulační bolesti 2-3 dny před ovulaci (potvrzeno bazální teplotou) u nás fungoval sex ob den a rozhodně nebyl z povinnosti. Zadařilo se hned. Držím pěsti ;)

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2334 příspěvků 21.04.18 13:08

@P4ja naplánovat si prohlídku na ovulaci je u toho mýho reálný asi tak jako že v knihovně budou mít rozebranej bestseller k dispozici na počkání..

momntálně se tam už třetí týden snažím dovolat a objednací lhůta je momentálně na konec května..kdy v té době budu mít ovulaci to netuším, ale až se tam ostanu, začnu to řešit. ale myslím, že pohodlnější je mít sex denně nebo obden, víc bycho to stejně asi nestíhali, pít čaj, víc se zatím dělat nedá

Karleon
Kelišová 5569 příspěvků 21.04.18 13:11

Taky na sobě poznám ovulaci mimo jiné podle bolestí. Sex je dobré mít den až dva před případně v den ovulace. Vajíčko vydrží cca 24 hodin a spermie u něj můžou být do pár minut.

P4ja
Echt Kelišová 8570 příspěvků 21.04.18 13:18

@Niemeyer Ono v pohodě stačí mít ob den. A myslím, že to i radí doktoři, že každý den to taky není úplně dobré. My ho asi ani tak často neměli a taky se zadařilo. Spíš to chtělo klid a prodloužený víkend :)

Lex1
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 2 inzeráty 21.04.18 13:19

Já taky měla ovu bolesti, dost silné. Otěhotněla jsem ten měsíc, kdy byl sex druhý den ráno :P

Váš příspěvek
Reklama