Peníze mi kazí život

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 02:29
Peníze mi kazí život

Nemůžu spát, nějak na mě dneska dolehl splín. Mám dojem, že za všechno špatný v mém životě můžou peníze, respektive jejich chronický nedostatek.
Asi bych měla být spíš šťastná, protože finanční problémy jsou vlastně jediný problémy, který mám, ale když ty prachy tak nějak ovlivňují všechno. Zůstala jsem nedávno sama s malou dcerkou, chvíli to vypadalo, že to finančně zvládnu dobře, ale teď se to začíná celý nějak kácet. Přitom mám zdravý dítě, sama jsem zdravá, práce mě baví, před pár týdny jsem se zamilovala a navíc je jaro v plným proudu… Proč mi to heršvec musejí všechno kazit peníze? Víceméně chudá jsem byla vždycky, ale nikdy to nebyla moje jediná potíž, tak jsem se na ni asi tak nesoustředila, ale teď, když jsem si všechno ostatní v podstatě vyřešila, mě právě ta chudoba neskutečně štve, protože bez ní bych mohla být poprvé v životě prostě spokojená.
Ano, když to tak čtu, je to skoro rouhání, ve srovnání s jinýma…
Ale jak jsem řekla, nějak to na mě dneska padlo a potřebovala jsem to asi trošku odventilovat. Tak se nezlobte.

J.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
KalamityJohn
Kelišová 6383 příspěvků 08.04.18 02:36

Nebuj, ono si to sedne. Když člověk potřebuje jen trochu víc peněz, tak je na tom ještě moc dobře. To nepíšu abych byl za chytrýho radivýho troubu, tím jsem se držel nad vodou.

Zažil jsem si svoje, když jsem byl bez práce a nějak jsme se tak protloukali, už ani nevím jak.

Jsem neporadil, co?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 02:48
@KalamityJohn píše:
Jsem neporadil, co?

Ani ne. :mrgreen:
Ale ono není ani moc co radit, já si nakonec nějak poradím sama, jen mám prostě slabou chvilku. A probouzej se ve mě emoce, který se mi nelíběj, ublíženost, závist, i jsem tady fňukala… Prostě hnus.

J.

KalamityJohn
Kelišová 6383 příspěvků 08.04.18 02:54
:mavam:

Pusť si Beethovenovu Devátou, ta zabírá na všechno :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 03:09
@KalamityJohn píše: :mavam:Pusť si Beethovenovu Devátou, ta zabírá na všechno :palec:

Ježiš, to ne, v tomhle stavu. Na mě vážná hudba strašně působí, už po druhý větě bych byla štont jít vyloupit benzínku.

J.

KalamityJohn
Kelišová 6383 příspěvků 08.04.18 03:15
@Anonymní píše:
Ježiš, to ne, v tomhle stavu. Na mě vážná hudba strašně působí, už po druhý větě bych byla štont jít vyloupit benzínku.J.

panejo, to bych teda nečekal :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 03:52

@Annne Děkuju. Nemyslím si ale, že peníze zaručí štěstí. Jen že jejich nedostatek spolehlivě zaručí, že člověk šťastný být nemůže, i když by jinak mohl. Chápeš? Vím, že záleží na jiných věcech, ale já se právě teď ocitla v situaci, kdy všechny ty jiné věci mám a fungujou, což jak dobře vím je strašně, strašně vzácný, ale stejně šťastná být nemůžu - protože peníze.

J.

kve-tinka
Závislačka 4452 příspěvků 6 inzerátů 08.04.18 05:34

A na co nemas penize? Na lepsi potraviny, osaceni, ci zabavu??
Me fakt naucilo zit z mala rodicoska a kre.ten manzel. :roll:
Ted co jsem v praci, je to fajn. Co takhle brigada?
:hug:

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33861 příspěvků 08.04.18 05:45

Byla jsem v situaci kdy peníze byli a i nebyli a myslím si, že obě situace mě dali ponaučení. Člověk se má naučit žít z mála a když jsou nemyslet jen na sebe. Asi moc neporadím vid? Peníze jsou důležité, ale neměli by být prioritou jakou jsou dnes. Člověk se honí jako debíl a pak přijde nemoc a je po starostech. Zkus si nastavit svoje vnitřní hodnoty a uvidíš

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 08.04.18 05:51

Ono se to třeba časem spraví, ale věř že i peníze kazí člověka. Někdy je lepší je nemít :?

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 08.04.18 06:30
@Petruna21 píše:
Ono se to třeba časem spraví, ale věř že i peníze kazí člověka. Někdy je lepší je nemít :?

Ty jo ty tvy komentáře jsou proste k popukání. Neřeknes nikdy nic, podstatného, jen se obecně vyjadřujes témeř ke všemu (asi se doma hodne nudis?) a ta tvoje poslední věta to zabila. Ty asi vubec nevíš o čem píšeš. Doufej, ze v takový situaci nikdy nebudeš, prorotoze,,někdy je lepší je nemít” by ti taky asi moc nepřidalo na náladě.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 08.04.18 06:35
@Anonymní píše:
@Annne Jen že jejich nedostatek spolehlivě zaručí, že člověk šťastný být nemůže, i když by jinak mohl. Chápeš?

Tohle osobně nechápu, a přijde mi to jako povrchní hloupost. Vím, že jsi to možná až tak nemyslela. Já šťastná jsem, i když peníze nemám, naštěstí vím, že se to brzy změní, což je možná to. Ale nikdy jsem neměla pocit, že by pouze kvůli penězům musela být spolehlivě nešťastná. Člověk si tím má projít, a podle mě by měl na sobě pracovat a myslet na budoucnost, tak aby to zlepšil, což by tě mohlo držet nad vodou. K čemu ty peníze, tak nutně potřebuješ, že tě dělají nešťastnou? Pokud na nájem nebo základní jídlo, tak to chápu.. zbytek už je hloupost, dá se žít šťastně i bez zábavy za peníze.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 08.04.18 06:36
@Anonymní píše:
Ani ne. :mrgreen:
Ale ono není ani moc co radit, já si nakonec nějak poradím sama, jen mám prostě slabou chvilku. A probouzej se ve mě emoce, který se mi nelíběj, ublíženost, závist, i jsem tady fňukala… Prostě hnus.J.

Hele mam pocit ze ti docela rozumím. Pokud clovek cely život žije skromně a utrhuje si od huby, aby poplatit vse důležité a najedl se, a pak zbyde nic nebo malo - to je vyčerpávající. Verim, ze peníze opravdu skutečné štěstí nezaruci, ale jsem maximálně přesvědčena o tom, ze mnoho věci ulehčí a je velmi ulevujici nemuset denně počítat, zda si mohu dovolit to či ono, a proste jít a koupit decku boty jaký se mu líbí a neřešit cenu na koruny. Odkud jsi? Je nějaká možnosti jak ti pomoci? (Pomoci tak, abys mela moznost vydělat vic?)

cookies321
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 08.04.18 06:42

Znám to z každé strany, jako dítě jsme měli úplné, úplné hov.no. Otec alkoholik, který hejřil a žil jako král. My s mámou držely bídu. Po škole jsem začala vydělávat sama a měla jsem se hodně slušně, ale mě to bylo pořád málo, tak jsem šla dělat do ciziny a panečku to se to hromadilo, ale po chvíli to bylo zase málo, chtěla jsem pořád a pořád více. Následně jsem neměla ani čas pro sebe, jen práce spánek, práce. Po první komplikaci s nemocí, jsem přehodnotila priority a upřímně v tu chvíli mě bylo nacpané konto úplně k ničemu. Lepší péči si člověk může připlatit, ale postupy léčby jsou stejné. Hlavu vzhůru, užívej s dcerou krásné dny, to jde i bez peněz, stejně zbudou jen vzpomínky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 07:27

Já to chápu. Taky bych si přála víc peněz. Nechci žádné miliony, to v žádném případě. Mně by stačilo mít o par tisíc měsíčně více, abych mohla koupit dětem vše, co potřebuji. Napr. lepší boty, třeba aby nemusely mít jen jedny. Třeba dcera by mohla mít jedny boty k šatům, jedny sportovní. Takhle má sportovni a konec. V zimě, když se jí promocily, tak to byl fakt problém. Zaplatit lepší vitamíny, nakoupit lepší drogerii, lepší jídlo. Já bych si taky chtěla koupit nějaké oblečení, protože to, co mám, je hrůza. Nemám na to ani čas. No a taky by bylo fajn, kdybych si mohla koupit nějakou kosmetiku a někdy si na ni zajít, protože v mém věku je to dost potřeba. :( Kdybych se nemusela při nákupu rozmyslet, jestli můžu některé věci koupit. To by bylo fajn. Bydlím v místě, kde je spousta rodin, které jsou na tom fakt hodně dobře. Běžne někam lítají, bydleni, vybavení, auta luxusní, oblečení značkové, mají uklízečku… My sem tak nějak nepatříme. Kupodivu nezávidím, ale občas je mi to taky líto. Lépe placenou práci sehnat je problém. Naopak manžel teď má nižší výplatu, protože se to tam změnilo. :(
 An.2

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >