Reklama

Peníze mi kazí život

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 02:29
Peníze mi kazí život

Nemůžu spát, nějak na mě dneska dolehl splín. Mám dojem, že za všechno špatný v mém životě můžou peníze, respektive jejich chronický nedostatek.
Asi bych měla být spíš šťastná, protože finanční problémy jsou vlastně jediný problémy, který mám, ale když ty prachy tak nějak ovlivňují všechno. Zůstala jsem nedávno sama s malou dcerkou, chvíli to vypadalo, že to finančně zvládnu dobře, ale teď se to začíná celý nějak kácet. Přitom mám zdravý dítě, sama jsem zdravá, práce mě baví, před pár týdny jsem se zamilovala a navíc je jaro v plným proudu… Proč mi to heršvec musejí všechno kazit peníze? Víceméně chudá jsem byla vždycky, ale nikdy to nebyla moje jediná potíž, tak jsem se na ni asi tak nesoustředila, ale teď, když jsem si všechno ostatní v podstatě vyřešila, mě právě ta chudoba neskutečně štve, protože bez ní bych mohla být poprvé v životě prostě spokojená.
Ano, když to tak čtu, je to skoro rouhání, ve srovnání s jinýma…
Ale jak jsem řekla, nějak to na mě dneska padlo a potřebovala jsem to asi trošku odventilovat. Tak se nezlobte.

J.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

KalamityJohn
Kelišová 6096 příspěvků 08.04.18 02:36

Nebuj, ono si to sedne. Když člověk potřebuje jen trochu víc peněz, tak je na tom ještě moc dobře. To nepíšu abych byl za chytrýho radivýho troubu, tím jsem se držel nad vodou.

Zažil jsem si svoje, když jsem byl bez práce a nějak jsme se tak protloukali, už ani nevím jak.

Jsem neporadil, co?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 02:48
@KalamityJohn píše:
Jsem neporadil, co?

Ani ne. :mrgreen:
Ale ono není ani moc co radit, já si nakonec nějak poradím sama, jen mám prostě slabou chvilku. A probouzej se ve mě emoce, který se mi nelíběj, ublíženost, závist, i jsem tady fňukala… Prostě hnus.

J.

KalamityJohn
Kelišová 6096 příspěvků 08.04.18 02:54
:mavam:

Pusť si Beethovenovu Devátou, ta zabírá na všechno :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 03:09
@KalamityJohn píše: :mavam:Pusť si Beethovenovu Devátou, ta zabírá na všechno :palec:

Ježiš, to ne, v tomhle stavu. Na mě vážná hudba strašně působí, už po druhý větě bych byla štont jít vyloupit benzínku.

J.

KalamityJohn
Kelišová 6096 příspěvků 08.04.18 03:15
@Anonymní píše:
Ježiš, to ne, v tomhle stavu. Na mě vážná hudba strašně působí, už po druhý větě bych byla štont jít vyloupit benzínku.J.

panejo, to bych teda nečekal :mrgreen:

Annne
Závislačka 3250 příspěvků 08.04.18 03:27

Ja nevim, jestli ti pomuze, co ti ted reknu, protoze jiste skusenosti jsou neprenosne.

Od 18 rokov zijem v zahranici. Zaciatky pocas studia a neskor, kym sa mi zacalo darit v praci, boli velmi, velmi tazke. Zazila som chudobu so vsetkym, co k tomu patri. Neskor sa mi zacalo pracovne darit, takze financne som bola na tom pomerne slusne.
A mozem ti uprimne povedat, ze vyska penazi na ucte nema s pocitom stastia nic spolocne. Naozaj to od toho nezalezi. Viem, ze to znie ako cliche, ale je to tak.
Samozrejme, clovek musi mat peniaze na to, aby si mohol zaplatit jedlo a najom. Ale vsetko nad to uz pocit stastia neovplyvni. Nejake domy, vily, drahe dovolenky stastie cloveku neprinesu. Ak si bohatsi clovek kupi nejaku vec, ma z toho radost par minut a znovu je tam, kde predtym.

Stastie je ciste svedomie a je to pokoj a POZNANIE v tvojej dusi…ze zijes tak, ako mas, ze veci v tvojom zivote su tak nejak, ako byt maju. Ze milujes a si milovana.
Viem, viem, ze kto zije v materialnom nedostatku, tak mi nebude verit, lebo kazdy den v strachu mysli len na to, ako prezije zajtra, ale je to tak.

Napriklad som pracovala aj pre bohatsich klientov a s niektorymi sme sa skamaratili, takze som mala moznost trochu nazriet do ich zivotov, ver tomu, ze ked prisli chvilky uprimnosti, ked spadli masky uspesneho, stastneho zivota, tak to boli ludia s tou istou neistotou, so strachom, s nepokojom a s depresiami, ake zazivaju aj chudobnejsi ludia.

Příspěvek upraven 08.04.18 v 03:56

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 03:52

@Annne Děkuju. Nemyslím si ale, že peníze zaručí štěstí. Jen že jejich nedostatek spolehlivě zaručí, že člověk šťastný být nemůže, i když by jinak mohl. Chápeš? Vím, že záleží na jiných věcech, ale já se právě teď ocitla v situaci, kdy všechny ty jiné věci mám a fungujou, což jak dobře vím je strašně, strašně vzácný, ale stejně šťastná být nemůžu - protože peníze.

J.

Annne
Závislačka 3250 příspěvků 08.04.18 03:55
@Anonymní píše:
@Annne Děkuju. Nemyslím si ale, že peníze zaručí štěstí. Jen že jejich nedostatek spolehlivě zaručí, že člověk šťastný být nemůže, i když by jinak mohl. Chápeš? Vím, že záleží na jiných věcech, ale já se právě teď ocitla v situaci, kdy všechny ty jiné věci mám a fungujou, což jak dobře vím je strašně, strašně vzácný, ale stejně šťastná být nemůžu - protože peníze.J.

A nejde nejak tu financni situaci zlepsit? Treba, ja nevim, co tak zmenit zamestnani, dodelat si studium, anebo prestehovat se nekde, kde budes vydelavat vic?

kve-tinka
Závislačka 4349 příspěvků 4 inzeráty 08.04.18 05:34

A na co nemas penize? Na lepsi potraviny, osaceni, ci zabavu??
Me fakt naucilo zit z mala rodicoska a kre.ten manzel. :roll:
Ted co jsem v praci, je to fajn. Co takhle brigada?
:hug:

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 08.04.18 05:45

Byla jsem v situaci kdy peníze byli a i nebyli a myslím si, že obě situace mě dali ponaučení. Člověk se má naučit žít z mála a když jsou nemyslet jen na sebe. Asi moc neporadím vid? Peníze jsou důležité, ale neměli by být prioritou jakou jsou dnes. Člověk se honí jako debíl a pak přijde nemoc a je po starostech. Zkus si nastavit svoje vnitřní hodnoty a uvidíš

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 08.04.18 05:51

Ono se to třeba časem spraví, ale věř že i peníze kazí člověka. Někdy je lepší je nemít :?

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1882 příspěvků 08.04.18 06:30
@Petruna21 píše:
Ono se to třeba časem spraví, ale věř že i peníze kazí člověka. Někdy je lepší je nemít :?

Ty jo ty tvy komentáře jsou proste k popukání. Neřeknes nikdy nic, podstatného, jen se obecně vyjadřujes témeř ke všemu (asi se doma hodne nudis?) a ta tvoje poslední věta to zabila. Ty asi vubec nevíš o čem píšeš. Doufej, ze v takový situaci nikdy nebudeš, prorotoze,,někdy je lepší je nemít” by ti taky asi moc nepřidalo na náladě.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 08.04.18 06:35
@Anonymní píše:
@Annne Jen že jejich nedostatek spolehlivě zaručí, že člověk šťastný být nemůže, i když by jinak mohl. Chápeš?

Tohle osobně nechápu, a přijde mi to jako povrchní hloupost. Vím, že jsi to možná až tak nemyslela. Já šťastná jsem, i když peníze nemám, naštěstí vím, že se to brzy změní, což je možná to. Ale nikdy jsem neměla pocit, že by pouze kvůli penězům musela být spolehlivě nešťastná. Člověk si tím má projít, a podle mě by měl na sobě pracovat a myslet na budoucnost, tak aby to zlepšil, což by tě mohlo držet nad vodou. K čemu ty peníze, tak nutně potřebuješ, že tě dělají nešťastnou? Pokud na nájem nebo základní jídlo, tak to chápu.. zbytek už je hloupost, dá se žít šťastně i bez zábavy za peníze.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1882 příspěvků 08.04.18 06:36
@Anonymní píše:
Ani ne. :mrgreen:
Ale ono není ani moc co radit, já si nakonec nějak poradím sama, jen mám prostě slabou chvilku. A probouzej se ve mě emoce, který se mi nelíběj, ublíženost, závist, i jsem tady fňukala… Prostě hnus.J.

Hele mam pocit ze ti docela rozumím. Pokud clovek cely život žije skromně a utrhuje si od huby, aby poplatit vse důležité a najedl se, a pak zbyde nic nebo malo - to je vyčerpávající. Verim, ze peníze opravdu skutečné štěstí nezaruci, ale jsem maximálně přesvědčena o tom, ze mnoho věci ulehčí a je velmi ulevujici nemuset denně počítat, zda si mohu dovolit to či ono, a proste jít a koupit decku boty jaký se mu líbí a neřešit cenu na koruny. Odkud jsi? Je nějaká možnosti jak ti pomoci? (Pomoci tak, abys mela moznost vydělat vic?)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama