Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
@Trolíci píše:
@Len-til-kah byli jsme na poliklinice, tam nás poslali z vrátnice, tak pro příště budeme vědět =)
To Vás poslali úplně blbě. Musíš jet hlavní branou (nahoře, jako bys jela do porodnice) a na urgent, je hned na začátku, tam Vás vezmou rychle, zvlášť s malým dítětem.
Příspěvek upraven 24.07.15 v 10:25
@Zabatko ale ona mu s němi všelijak cvičila, prohmatala je, leze po čtyřech i si klekne, to by se zlomeninou asi nešlo ne? Je veselý, hraje si blbne, jen se nepostaví =( přemýšlím že zavolám ortopedovi ke kterému jsme chodili se starším na kyčle třeba nám poradí
@Len-til-kah škoda no, takhle jsme čekali cca dvě hodiny než jsme se dostali vůbec k vyplnění formulářů =( a já si říkala, že tam nebyl nikdo s čerstvým úrazem, že už byli všichni zafačovaní
@Trolíci mě by se tedy nelíbilo, že už několik dní nechodí. Určitě bych znovu zajela do té nemocnice, vysvětlila situaci a požadovala rentgen i levé nohy (proč rentgenovali jen pravou?) a případně i další vyšetření (určitě tam mají i ortopedii), hodně by mě to znervoznovalo..
@Trolíci píše:
@AnastazieB ještě vyčkám dneska jestli se nepostaví, je to u nás složitější, naši jsou na dovolená a já u nich hlídám s prckem psa, který má epilepsii a vždycky jak odjedou tak dostane záchvat, chlap staví dům a zrova ode dneška mu tam přijede zedník a do toho ta nožička, ta je teda nejpřednější, ale fakt tento týden je na zbláznění =( na trauma jsme byli v Ostrave Porube, myslela jsem si, ze by to mohlo byt to nejlepsi co je =) si teď čtu zprávu a je tm psáno RTG: t. č. bez jednoznačných známek čerstvého traumatu na skelete - telef. konzultováno radiolog co to může znamenat to čerstvého? Nikdy jiný úraz neměl
Ja bych asi prece jen vyrazila znovu a do stejne nemocnice. Ono u deti je nekdy tezke zlomeninu poznat, neni to jako u dospelych. Jela bych na stejne misto, aby si mohli event. porovnat rtg dokumentaci - to je opravdu dulezite. Ortopeda bych nechala event. na pozdeji, tohle je zalezitost pro detskeho chirurga ( a detkeho rentgenologa).
Jsem rentgenolog v nemocnici, kde je velka detska chirurgie, takze vim, o cem mluvim.
Já bych se bála spíš jestli nemá nataženého nebo natrženého něco v tříslech nebo nějaké jiné vazy. Každopádně bych to nenechávala být s tím, že je to v hlavě, jela bych znovu do nemocnice a trvala na pořádném důkladném vyšetření. Přijde mi, že vás dost odbyli a vlastně odbývají nadále.
Ještě je v té zprávě toto: klidový režim, nechat ležet, nenutit chodit, při bolesti nurofen sirup, kontrola TT, při zvýraznění bolesti, objevení většího hematomu, zhoršení stavu kontrola okamžitě jinak 29.7.2015
Na rtg hned po „akci“ - úrazu se zlomenina nemusí hned objevit.
Případ z rodiny - první den na rtg nic, že je to jen naražené - druhý den kontrola a na rtg tři zlomená žebra.
Může to být natržený sval- to by bylo na chirurgii, nebo lépe ortoped a udělat sono. Ale nejsem lékař.
Já měl natržený stehení sval, chodit šlo, po schodech šlo, jen se nedalo nic, při čem se ten sval víc napnul.
Byla by docela vidět výrazná modřina.
Pak třísla- to jsem míval z fotbalu. Nic vidět není, ale i samotný pohyb může být problém. Navíc stres u tak malého dítěte…
My Ti tu neporadíme nic jiného, než jedině jet tam znova. My jsme měli úrazy i u nemluvících dětí, a i tak poznám bezpečně, že je něco špatně. Nejdřív dítě nejde utišit jako normálně, ale poplakává vytrvale, a pak si najde úlevnou polohu, ve které ho to nebolí, a zároveň důsledně vynechá všechny činnosti a polohy, při kterých ho to bolí.
@Kassy píše:
Já bych se bála spíš jestli nemá nataženého nebo natrženého něco v tříslech nebo nějaké jiné vazy. Každopádně bych to nenechávala být s tím, že je to v hlavě, jela bych znovu do nemocnice a trvala na pořádném důkladném vyšetření. Přijde mi, že vás dost odbyli a vlastně odbývají nadále.
Nesmysl. Nektere veci proste dr. pri prvni navsteve poznat nemusi. To je proste fakt. Az budeme fasovat kristalove vestecke koule, budou snad konecne vsichni spokojeni.
@mroe píše:
Nesmysl. Nektere veci proste dr. pri prvni navsteve poznat nemusi. To je proste fakt. Az budeme fasovat kristalove vestecke koule, budou snad konecne vsichni spokojeni.
Tak si má v tom případě s pacientem domluvit další návštěvu, přizvat na konzultaci kolegu nebo odeslat pacienta na jiné pracoviště a ne říkat „s tím nám sem nelezte“, když potíže přetrvávají.
@Kassy píše:
Tak si má v tom případě s pacientem domluvit další návštěvu, přizvat na konzultaci kolegu nebo odeslat pacienta na jiné pracoviště a ne říkat „s tím nám sem nelezte“, když potíže přetrvávají.
Tam ale nejde o to, ze by to poznal kolega, nebo jinde, ono je mozne, ze to proste poznat nejde, v te chvili, poznat to treba pujde s casovym odstupem. Navic, pokud dobre ctu, pisou, ze ma prijit, kdyby byly potize, ihned a jinak ma stanovene datum kontroly. Co by sis jako jeste vic predstavovala?
@mroe: Já bych si především představovala, že se mnou lékař bude komunikovat a když nic konkrétního nenajde, přestože dítě něco zjevně bolí, tak mi vysvětlí alternativy, možnosti dalších vyšetření (včetě toho, kdy je možné je provést, pokud to nemá smysl hned), řekne třeba čím by to mohlo být a proč to v tuto chvíli nejde zjistit… Ne že mi napíše do zprávy „tlumit bolest a kontrola za víc než týden“. Dál bych si představovala, že když se s tím obrátím na svou lékařku, tak dítě aspoň vyšetří nebo dá žádanku na vhodné pracoviště a ne že řekne, že mě nikam poslat nemůže. Celkem chápu, že zakladatelka je vyděšená, když se jí dítě PĚT DNÍ nepostaví na nohy a ona nemá tušení, čím to je a tím pádem ani, jestli třeba nemůže nečinností něco zanedbat.
Nechci, aby lékaři měli křišťálovou kouli, ale chci, aby s pacienty jednali jako s lidmi, ne s jako s tupým dobytkem, který má prostě mlčky splnit příkazy a o víc se nestarat. Asi tak.
@Kassy píše:
@mroe: Já bych si především představovala, že se mnou lékař bude komunikovat a když nic konkrétního nenajde, přestože dítě něco zjevně bolí, tak mi vysvětlí alternativy, možnosti dalších vyšetření (včetě toho, kdy je možné je provést, pokud to nemá smysl hned), řekne třeba čím by to mohlo být a proč to v tuto chvíli nejde zjistit… Ne že mi napíše do zprávy „tlumit bolest a kontrola za víc než týden“. Dál bych si představovala, že když se s tím obrátím na svou lékařku, tak dítě aspoň vyšetří nebo dá žádanku na vhodné pracoviště a ne že řekne, že mě nikam poslat nemůže. Celkem chápu, že zakladatelka je vyděšená, když se jí dítě PĚT DNÍ nepostaví na nohy a ona nemá tušení, čím to je a tím pádem ani, jestli třeba nemůže nečinností něco zanedbat.
Nechci, aby lékaři měli křišťálovou kouli, ale chci, aby s pacienty jednali jako s lidmi, ne s jako s tupým dobytkem, který má prostě mlčky splnit příkazy a o víc se nestarat. Asi tak.
Automaticky predpokladas, ze se nic z toho nestalo, byt zakladatelka nic takoveho nepise. Nicmene, kdyby dr. mel vysvetlit podrobne vsechno to, co pises, vcetne vyhledu do budoucna a vsech podrobnosti o vecech, ktere mohou a nemohou nastat, tak bys v cekarne pravdepodobne stravila aspon dvakrat tolik casu. Ovsem pokud by se zakladatelka na to vse ptala, jiste by ji odpovedeli( nekteri pacienti naopak nechteji slyset, ze je dr. zbytecne strasi komplikacemi). Nikde ovsem nectu, ze ji nic nerekli a jen ji vrazili papir do ruky.
Ze se detskym urazum nechce venovat detska dr, ktera s tim jaksi nema potrebnou zkusenost, zcela chapu a kam mam vyrazit jinam, ji prece sdelila.