Reklama

Podpora v nezaměstnanosti x PPM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 15:04
Podpora v nezaměstnanosti x PPM

Ahoj potřebuji jen upřesnit informace. :) Jsem těhotná, nyní v 8 měsíci těhotenství, koncem roku mi skončila smlouva na HPP. Jediné co mě napadlo, bylo se jít přihlásit na ÚP a požádat o podporu v nezaměstnanosti, nějaké peníze prostě potřebuji :roll:. Dne 5.února jsem podávala žádost od gynekologa na PPM. Volala jsem na UP a žádala tedy o ukončení evidence. Musela jsem přijít osobně, jelikož paní úřednice z toho byla trochu zmatená :nevim:. Evidenci mi ukončila dnešním datem. Řekla mi, že údajně mi má ještě přijít v březnu podpora za únor, jenže já v únoru už žádala i o PPM, tím pádem mi přijdou dvě částky. Nebudu muset vracet peníze z ÚP zpět? Paní se v tom tak zamotala, že vlastně sama nevím jak to je? :think: Podotýkám, že jsem jí upozornila, že jsem v únoru už podávala žádost :roll: Kdyby přišli obě částky, příjde se na to? :lol:

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 28.02.18 15:07

To jsi podávala uprostřed měsíce? pokud ano tak ti přijde část měsíce z up a část pak ppm

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 15:11

@ka2ka V papírech od gynekologa mám nástup na ppm 5.února :think:

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 28.02.18 15:14

Ty jo tak to nevím jestli můžeš být zároven na ppm a úp :think:

Vrba Jana
Povídálka 49 příspěvků 28.02.18 15:16

Já bych raději na ten pracak ještě zašla či zavolala, pro jistotu i na sociálku. Sama jsem řešila současné vyplacení PPM a RP, tak vím, jaká je to otrava, ale chtěla jsem být raději v klidu, že z toho nebude žádný problém.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62548 příspěvků 3 inzeráty 28.02.18 15:18
@ka2ka píše:
Ty jo tak to nevím jestli můžeš být zároven na ppm a úp :think:

No, můžeš, ale ne v době před porodem a těch 6 týdnů po, takže evidence na UP měla být ukončena ke 4.2.

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 28.02.18 15:20

@j.a.n.i1 díky tak jsem zase chytřejší

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 15:39

@j.a.n.i1 Já jsem jí volala mám dojem 5. - 6. února s tím, že od 5 jsem nastoupila na ppm a ona se mě ptá, kdy budu vyplacena, říkám, že nevím, nejspíš v březnu a kolikateho také netuším, natož mi řekla, že by byla škoda přijít o podporu a mám přijít koncem února a že to ukoncime. Dnes jsem to s ní řešila na ÚP asi hodinu a sstejně jsme nedošli k žádnému závěru, ukončila to dnešním datem a hotovo :nevim:

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 28.02.18 16:20

Podpora se přepočítá k tomu 4.2. Přeplatek z ÚP budeš muset vrátit

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama