Reklama

Potřebuji jakýkoliv názor nezúčastněné osoby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 14:57
Potrebuji jakykoli nazor nezucastnene osoby

Autor:
Ahoj, jsem v pasti, ze které nejsem schopna se nějak rozumně dostat a proto tato diskuze… Jsem rozvedená s manželem se kterým trvalo manželství 5 let, vztah 10 let, bez dětí. Za tuto dobu jsme zrekonstruovali dům, který jsem zdědila (darem). Dům potřebuje ještě dost úprav (fasáda, koupelna, 2 pokoje) a sousedí s domy mých sourozenců a rodičů. Našla jsem si přítele, se kterým jsem cca rok. Je to mimo jiné můj dlouholetý kamarád. Klape nám to a fungujeme společně dobře. Přemýšleli jsme i nad založením rodiny, ale zádrhel je naše situace ohledně bydlení. Přítel nechce jít za mnou na domek, nechce mít své bydlení spojené s mým bývalým a být v těsné blízkosti mé rodiny. Já nevím, jestli kvůli němu dům prodat a jít budovat něco s ním. Jednak jsem už z předchozího vztahu pěkně spálená (chlap ze dne na den šel za jinou, musím ho vyplatit nehoraznyma penezma). Bojím se, že dům prodám a jednou budu litovat-ikdyz peníze bych vložila do svých zadních vrátek napr. v podobě bytu, za cast penez vyplatila exmanzela a cast penez darovala nasim-za dum. Nebo budu stát za domem, což by nejvíce ocenila má rodina, ale budu splacet 30 let vyplaceni exmanzela+nutnou dalsi rekonstrukci a nakonec v tomto domě budu přežívat sama- protože co si budem povídat, podmínky nejsou úplně ideální. Nejdu uz do niceho moc srdcem, protoze zklamani uz bylo az az, ale zároveň nechci sabotovat svůj nový vztah. Babo rad. :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Betyssek
Stálice 84 příspěvků 13.08.18 14:59

Pronajmi ho… To urcite rodina pochopí a tobe dum zustane

Jana206
Nadpozemská drbna 26299 příspěvků 13.08.18 15:01
N

Dům bych prodala,peníze investovala hlavně do svych zadních vratek,ze zbytku vyplatila ex a sla bych budovat neco s ním. Nedivím se mu,ze nechce žít v těsném sepětí Tvé rodiny a minulosti.

samá práce
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 13.08.18 15:02

přesně jak to říká novej. prodat barák, co je spojenej s bývalým a začít znova. A nejlepší vzdálenost od příbuzných je tak sto kilometrů. ;)

Jana206
Nadpozemská drbna 26299 příspěvků 13.08.18 15:02
@Betyssek píše:

Taky možnost,ale další povinnosti navíc. Ne vzdy se podaří hned narazit na solidní nájemce. Ale dobrý příjem,který může odkládat.

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 13.08.18 15:03

Přístup tvého přítele je pochopitelný. U příbuzných stačí jednou za čas návštěva, ale mít je blízko bydliště… Určitě se bojí, že neubudete mít na sebe dostatek času a budete se neustále navštěvovat. Takže jak napsala @Betyssek asi nejlepší bude pronajmout.

TMana
Kecalka 489 příspěvků 13.08.18 15:03
@Betyssek píše:

také jsem pro pronajmutí přítele

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 15:05

Autorka
@Betyssek Nad tim jsem uvazovala ale jsouvtady dva proti, v nasi lokalite se toto jaksi moc nedela-kazdy ma sve vlastni domecky a nebo byt. Pronajem donuvtady prakticky nefunguje. Druhy minus je ze bych byla porad sevrena hypotekou a nemohla tim padem financne fungovat v novem budovani.

@Jana206
Nevim jestli moje posramocena duse je schopna se naplno takto pustit mazerialne do vztahu, který taky nema absolutni jistotu ze vydrzi :/ (ano vim jak idiotsky to zní, ale nemůžu si pomoct)

karolinka_90
Stálice 64 příspěvků 13.08.18 15:05

Neříkám, že je ideální mít rodinu za prd… a už vůbec ne pro chlapa tchýni, ale pokud ti to vyhovuje tak bych se teda na něj vyprdla. Nebo on má dům/byt kde byste bydleli? Je přece blbost platit pronájem…
Ty finanční důvody jsou už pádnější důvod, podle mě je hloupost lpět na majetku a žít s nervama ze splátek. Musíš se ale na 100% rozhodnout ty.

blumen
Hvězda diskuse 40322 příspěvků 13.08.18 15:06

Nebo budes zit v tom dome nadosmrti sama. Asi bych prodala a soustredila se na novy zivot

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 15:09

Autor
@samá práce Ono to tak uplne lehce nejde rozseknout, na baraku jsem nechala nervy i ruce, zacinat zase podobnou drinu nevim jestli psychicky zvladnu…
@171Jirka No hlavne jsem hodne let zili pohromade, boji se te změny

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 15:10

Zůstala bych v domě,pokud s Tebou bude chtít být,tak se přes to přenese.Je to akorát blbá výmluva,tedy dle mého.

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 13.08.18 15:10
@TMana píše:
také jsem pro pronajmutí přítele

:potlesk: :palec: Pak pokud zakladatelka napíše jeho kvality, tak třeba by ho někdo bral :think:

Bubla_Bučková
Závislačka 3097 příspěvků 13.08.18 15:13

jestli jsem to pochopila správně, tak prodej domu by znamenalo 1. splatit dluh ex 2. pořídit si byteček třeba 2kk(a ten třeba pronajímat)3. mít finanční prostředky na společné bydlení a život s přítelem? Tak potom ano prodat, ale vypadá to, že čekáš miliony a přitom píšeš, že je potřeba velká rekonstrukce a víš, kolik teď stojí byty? :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 15:13

Autor
@blumen
Toho se desim, ze na nem budu lpet tak moc, ze to takto dopadne
@karolinka90
Zatim platim svuj prazdny barak -energie atd. a bydlime u neho v 1+1 coz jako vesnicka holka moc nedavam. Chtel by buď stavet nebo koupit starsi a rekonstruovat :roll: A nevim jestli bych si nepripadala osamele nekde jinde, zaroven chapu, ze on nepotřebuje mou rodinu za zadkem… kazdopadne financne je to situace k nezaplaceni

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama