Potřebuji se svěřit - tchýně...

Anonymní
1.9.11 08:25

Potřebuji se svěřit - tchýně...

Ahojte maminky, potřebuji se svěřit… Tchýně měla minulý týden narozeniny. Protože děláme zateplení,tak jsme nepřijeli na den jejich narozenin,ale až 5 dnů potom. Ona nejprve chtěla přijet k nám,si udělat grilovačku na zahradě,ale já nemám čas na to abych kontrolovala grilování,11M dítě a u toho ještě vařit pro 4 chlapy zedníky… Ona je zrovna antitalent na zadělání ohně a hlídání špekáčku…myslí si že je vše hračka… Když jsem odmítla a řekla,že NE - že my příjdeme k ní - byl oheň na střeše. (udělala jsem to proto,protože vím,že by tu strávila zase svých 5h a pak teprv šla dom). Přijely jsme k ní večer jí popřát-to jsem musela budit dítě a nechat jí za celý den jen 5min spánku,protože kdybychom k ní nepřijely-byla by uražená… Přijedeme k ní-a spustí se mezi náma výměna názorů… -ona udělá buchtu(piškot). Když jsem ji u ní dala rohlík,tak mi tchýně řekla-že ji to nemám dávat-že to stejně nejí-ale hraje si stím. Sebere ji rohlík-vzápětí ji donese piškot z buchty-a to já jsem proti-řeknu že ne-že měla za celý den min. 10 piškotů a o banánu,jablku,švestkách,ringlích ani nemluvím. Ona na mě začala zvyšovat hlas,že to děcko potřebuje cukr…já na to-že cukr má dostatek-jak ovocný(PŘÍRODNÍ),tak v piškotech… Navíc v 11M mě furt dítě pije 5krát denně mlíko po 150ML… Manžel nás poslouchal,ale koukal jen na TV… už jsem z ní hotová. Dítě nic nesmí-na to nechytej-na to nechytej…řve na ni,pleská ji po ruce,furt ji chová-přitom už chodí… Jsem z ní hotová-prosííím o radu-nějakou radu!!!! Kdyby mohla,je u nás každý den min. na 5H!!! :cry: :cry: :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13338
1.9.11 08:30

Moje rada? Trvat si na svém i za cenu konfliktu. Navíc teda muž by tě měl podpořit, popř. s mámou promluvit o samotě. Je to tvoje dítě a ty určíš, co smí a co ne a ona by to měla respektovat, i když je s prckem sama. Pokud to nevezme od tebe, měl by jí to rázně vysvětlit muž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24467
1.9.11 08:31

„Babi, ale pokud nebudete respektovat má rozhodnutí ohledně malé, tak už k vám nebudeme jezdit a doma vám otevřu, jen když budu opravdu chtít.“

Asi bych si předtím musela dát tak dva rumy :lol: , ale jiné řešení není…

Ještě tak vyslat manžela, aby s ní promluvil, ale zřejmě to jemu žíly zrovna netrhá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18584
1.9.11 08:34

Ahojik, to máš teda šílený… 8-o
Já bych to asi řešila rázně. Při odjezdu od ní nebo jejím odjezdu od nás, pokud by byla opět taková, bych jí normálně řekla, že se mi její přístup nelíbí, že to dítě je moje a manžela a že si ho chceme vychovat sami. A pokud mi tu výchovu kazí, že se jí tedy s dítětem budu vyhýbat. Nejezdila bych k ní a pokud by ona přijela ke nám, fajn, brala bych to, že přijela za manželem, tak ať si jí manžel obslouží nebo bych jí nejvýš udělala kafe, ale v pokoji bych s ní nebyla, dítě bych měla u sebe…nebo bych vyrazila s kočárem, co by se mi zrovna hodilo.

Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.9.11 08:35
Míša8808 píše:
Moje rada? Trvat si na svém i za cenu konfliktu. Navíc teda muž by tě měl podpořit, popř. s mámou promluvit o samotě. Je to tvoje dítě a ty určíš, co smí a co ne a ona by to měla respektovat, i když je s prckem sama. Pokud to nevezme od tebe, měl by jí to rázně vysvětlit muž.

Můj muž???? Ten mi včera řekl: „stejně se o děcko nestaráš a nemáš na něj čas,tak zavolej mamě (tchýni) a řekni ať přijede“ . Manžel by byl nejšťastnější,kdyby tu byla jeo maminka aspoň každý druhý den. Přitom se o dítě starám!!!-chodím s nim ven-na procházky,nebo vozím v tříkolce,za den,musíme navštívit min. 3 naše sousedky (staré paní)… Já už jsem fakt hotová!!! Nechávám tchýni sobotu - celé 3H s dítětem sama-jedu di pokoupit atd. Každý týden a ona je furt nespokojená,mám pocit,jakoby mi chtěla vychovávat dítě… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.9.11 08:41

už jsem si myslela,že jsem zcvokařila. Když řeknu,že mě úplně stačí že jeho matka je u nás 1krát týdně-a to je s dítětem celé 3H sama a pak když dojedu-tak je u nás další 2H. Když řeknu,že mě to stačí 1krát týdně,tak jsem pro manžela sobec,a že chci dítě jen pro sebe…atd :cry: :cry: :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.9.11 08:46

Nojo, tak to máš v chlapovi typického mamánka, který nechce řešit problémy, chce mít svůj klid a spoléhá na to, že to dítě prostě s jeho maminkou vychováte…Tchyně samozřejmě - jelikož je to dítě jejího miláčka - by to dítě nejraději opravdu vychovávala sama, protože žádná ženská není dost dobrá pro jejího syna a tím pádem ani žádná nebude dost dobrá máma k jejímu vnoučeti…

Mám to podobné, jen ne tak výrazné (zatím, ale dítě teprve čekáme) a manžel je spíš na mojí straně.

M.

• Nahlásit
  • Citovat
398
1.9.11 08:56

Tak tahle je taky pěkně jedovatá. Hold musíš přitvrdit, když nerespektuje tvoje zákazy. Někdy jsou ty tchýně horší, jak malý děcka. Buď tě bude poslouchat a respektovat tvou výchovu nebo tam přestaneš s malou jezdit a hotovo. Dneska už to není, jako před 30-40 let a to právě spousta těhle ženských nedokáže pochopit a dělají zbytečně dusno. Zkus jí to prostě říct a že si to chceš dělat po svým a ať malou zbytečně neučí na přeslazený jídla, není to zdravý a jestli má malou ráda, tak s těma nesmyslama přestane. A taky by měla pochopit, že malá prostě chce všechno ohmatat, že se vyvíjí a objevuje svět, tak ať jí to dopřeje a neplácá jí kvůli tomu přes ruce, je to dítě a děti tohle dělají!!! Ať radši hlídá, aby jí nesáhla na teplou troubu atd..........

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8840
1.9.11 12:16
Můj muž???? Ten mi včera řekl: „stejně se o děcko nestaráš a nemáš na něj čas,tak zavolej mamě (tchýni) a řekni ať přijede“ . Manžel by byl nejšťastnější,kdyby tu byla jeo maminka aspoň každý druhý den. Přitom se o dítě starám!!!-chodím s nim ven-na procházky,nebo vozím v tříkolce,za den,musíme navštívit min. 3 naše sousedky (staré paní)… Já už jsem fakt hotová!!! Nechávám tchýni sobotu - celé 3H s dítětem sama-jedu di pokoupit atd. Každý týden a ona je furt nespokojená,mám pocit,jakoby mi chtěla vychovávat dítě… :cry:

To je šílený a skoro se bojím, že to špatně dopadne. Asi bych na Tvým místě neřešila prioritně tchyni, ale vztah s manželem. On prostě musí být na Tvé straně a jestli není, tak k čemu ho máš? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.9.11 09:09

Když je u nás tchýně-tak můj muž se snaží být na obě dvě strany. Ona (tchýně) umí moc dobře zahrát divadýlko na manžela… když ji manžel odmítne něco , co si nepřeji, tak ona začne být smutná-dělá ze sebe chudinku jako by ji někdo hrozně ublížil a pak manžel za ní furt chodí a ptá se „copak je maminko, ty jsi naštvaná na mě kvůli nečemu…atd“ a ona mu odpovídá „nene,broučku,nic se nestalo…“ Můj manžel má 35let… On se taky úplně jinak chová,když je tu jejo matka a když tu není. Já dítěti něco dovolím a vzápětí mi tchýně řekne-že to bych ji dovolovat neměla,že by si mohla ublížit,atd. Před 3 měsíci jsme byly u známích na grilovačce-tchýně tam taky přijela a okamžitě jak jsem ji dala dítě na hlídání-vzala ho do náruče,šla k známé co seděla vedle ní a začala mě pomlouvat-jak můžu ji tak moc oblékat-co to svému dítěti oblékám-že má tolik vrstev…atd a to celou dobu házela levým očkem na mě,kde stojím,abych to neslyšela… :pocitac: Už je mi ze všeho úplně zoufalo… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
8840
2.9.11 10:00
Anonymní píše:
Když je u nás tchýně-tak můj muž se snaží být na obě dvě strany. Ona (tchýně) umí moc dobře zahrát divadýlko na manžela… když ji manžel odmítne něco , co si nepřeji, tak ona začne být smutná-dělá ze sebe chudinku jako by ji někdo hrozně ublížil a pak manžel za ní furt chodí a ptá se „copak je maminko, ty jsi naštvaná na mě kvůli nečemu…atd“ a ona mu odpovídá „nene,broučku,nic se nestalo…“ Můj manžel má 35let… On se taky úplně jinak chová,když je tu jejo matka a když tu není. Já dítěti něco dovolím a vzápětí mi tchýně řekne-že to bych ji dovolovat neměla,že by si mohla ublížit,atd. Před 3 měsíci jsme byly u známích na grilovačce-tchýně tam taky přijela a okamžitě jak jsem ji dala dítě na hlídání-vzala ho do náruče,šla k známé co seděla vedle ní a začala mě pomlouvat-jak můžu ji tak moc oblékat-co to svému dítěti oblékám-že má tolik vrstev…atd a to celou dobu házela levým očkem na mě,kde stojím,abych to neslyšela… :pocitac: Už je mi ze všeho úplně zoufalo… :cry:

Musíš si to s manželem ujasnit, teda hlavně on si musí ujasnit, jestli jsi pro něj důležitější ty nebo matka. To spěje k tomu, že mu dřív nebo později budeš muset dát „nůž na krk“ :pocitac: , ať si to srovná v hlavě a podle toho se chová. On je ten, kdo se tě má zastat. Určitě si s ním promluv. Sama s tchýní svádíš marný boj. Já kdybych neměla oporu v manželovi, tak už bych byla kvůli tchýni rozvedená…Obdivuju, že máš na to ještě nervy :roll: . Seber poslední zbytky sil a jdi do toho! Držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
2.9.11 10:13
Paoloska píše:
Anonymní píše:
Když je u nás tchýně-tak můj muž se snaží být na obě dvě strany. Ona (tchýně) umí moc dobře zahrát divadýlko na manžela… když ji manžel odmítne něco , co si nepřeji, tak ona začne být smutná-dělá ze sebe chudinku jako by ji někdo hrozně ublížil a pak manžel za ní furt chodí a ptá se „copak je maminko, ty jsi naštvaná na mě kvůli nečemu…atd“ a ona mu odpovídá „nene,broučku,nic se nestalo…“ Můj manžel má 35let… On se taky úplně jinak chová,když je tu jejo matka a když tu není. Já dítěti něco dovolím a vzápětí mi tchýně řekne-že to bych ji dovolovat neměla,že by si mohla ublížit,atd. Před 3 měsíci jsme byly u známích na grilovačce-tchýně tam taky přijela a okamžitě jak jsem ji dala dítě na hlídání-vzala ho do náruče,šla k známé co seděla vedle ní a začala mě pomlouvat-jak můžu ji tak moc oblékat-co to svému dítěti oblékám-že má tolik vrstev…atd a to celou dobu házela levým očkem na mě,kde stojím,abych to neslyšela… :pocitac: Už je mi ze všeho úplně zoufalo… :cry:
Musíš si to s manželem ujasnit, teda hlavně on si musí ujasnit, jestli jsi pro něj důležitější ty nebo matka. To spěje k tomu, že mu dřív nebo později budeš muset dát „nůž na krk“ :pocitac: , ať si to srovná v hlavě a podle toho se chová. On je ten, kdo se tě má zastat. Určitě si s ním promluv. Sama s tchýní svádíš marný boj. Já kdybych neměla oporu v manželovi, tak už bych byla kvůli tchýni rozvedená…Obdivuju, že máš na to ještě nervy :roll: . Seber poslední zbytky sil a jdi do toho! Držím palce :hug:

Svatá pravda, jestli je manža co k čemu, tak tě podrží. O koho jinýho se máš opřít? Jestliže na tebe háže bobek a nechá tě v tom problému plácat, tak k čemu je? Pak by asi bylo přednější začít řešit jeho a váš vztah. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8840
2.9.11 10:46

Když tak znovu pročítám tvůj dotaz, napadá mě ještě jedna věc. Nesnaž se tchyni pořád tak zavděčit. Třeba situace, že budíš dítě, aby nebyla naštvaná, že přijedete dýl nebo jindy… Ona má tak pořád pocit, že všechno běží podle ní a taky ve skutečnosti ona je stále pánem situace. Jednej s ní slušně, ale dělej si věci podle svého. Jsi hlavně matka a manželka, snacha až na úplně posledním místě. Skus asertivní chování: ano, ano, já vím, že to myslíš(myslíte)dobře, ale já to udělám tak a tak a pořád dokola. A co vypravuje známejm na to se povznes :wink: , protože to fakt nezměníš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.9.11 10:53

:cry: náš vztah je v poslední době nulový :cry: Jsme manželé 4 roky a terpve poslední rok to jde s náma z kopce. Nevím čím to je… na začátku vše supr.. Manžel byl od začátku takový (s tou tchýní),vlastně byl i horší-veřil jí a mě vůbec. Jenže zamilovanost…-proto nemá žádné překážky. Až dnes si uvědomuji hlouposti,jaké jsem mohla nechat dopustit k sobě vůči tchýni. Bylajsem ráda,že mi začal postupně věřit,ale co je mi to furt platné? Já jsem ve znamení,kdybych člověku nedokázala ublížit a řeknu VŠE na plnou pusu a narovinu. Nechápu,jak mohl mít ke své matce větší důvěru jak ke mě… ale pak se to zlepšilo,začal mi více důvěřovat jak matce,ale aby se mě někdo zastal??? Vždyť když jsme vybírali jméno pro dítě,museli jsme vhodné pro tchýni!!! Tehdy mi řekl manžel,ať se jmenuje po jeho matce :zed: to jsem okamžitě zatrhla. Vyhověla jsem jí ve jméně,které jsme vybíraly na po třetí.

• Nahlásit
  • Citovat
8840
2.9.11 11:01
Anonymní píše: :cry: náš vztah je v poslední době nulový :cry: Jsme manželé 4 roky a terpve poslední rok to jde s náma z kopce. Nevím čím to je… na začátku vše supr.. Manžel byl od začátku takový (s tou tchýní),vlastně byl i horší-veřil jí a mě vůbec. Jenže zamilovanost…-proto nemá žádné překážky. Až dnes si uvědomuji hlouposti,jaké jsem mohla nechat dopustit k sobě vůči tchýni. Bylajsem ráda,že mi začal postupně věřit,ale co je mi to furt platné? Já jsem ve znamení,kdybych člověku nedokázala ublížit a řeknu VŠE na plnou pusu a narovinu. Nechápu,jak mohl mít ke své matce větší důvěru jak ke mě… ale pak se to zlepšilo,začal mi více důvěřovat jak matce,ale aby se mě někdo zastal??? Vždyť když jsme vybírali jméno pro dítě,museli jsme vhodné pro tchýni!!! Tehdy mi řekl manžel,ať se jmenuje po jeho matce :zed: to jsem okamžitě zatrhla. Vyhověla jsem jí ve jméně,které jsme vybíraly na po třetí.

Promluv si s manželem, jestli mu za to váš vztah stojí, jestli tě má rád, změní své chování a bude ti oporou, jestli ne, není co řešit, takového troubu najdeš na každém rohu…Já vím, mě se to říká, ale prostě je to tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama