Potřebuju odpočívat

Anonymní
2.6.17 14:31

Potřebuju odpočívat

Ahoj…Holky uz me to vazne stve, muz ma fyzicky narocnou praci, dela nocni, ale to prece neznamena, ze se nebude venovat diteti. Doma bordel jak v tanku, tak jsem mu ted navrhla, ze by mohl vzit maleho a psa na zahradu a ja tu mezitim uklidim. Jeho argument - ale ja taky potrebuju odpocivat a nemam kdy! A ja snad mam kdy? Takze hadka, nastval se, vzal je a sli…ale ve me to vre, tresti mi hlava. Misto toho, aby mi to sam navrhl, tak jeste pyskuje…Ono by totiz bylo nejlepsi, kdyby zenska zvladla vse a nic po chlapovi nechtela :? Ach jo, asi jsem se jen potrebovala vypsat… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70147
2.6.17 14:34

No a ty jsi doma nebo taky pracuješ? A kolik je dítku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
2.6.17 14:40

A proč neuklízíš když dítě spí? Většinu prací jde zvládnout i během hlídání. Asi by se mi taky nechtělo před noční přílíš vysilovat. Nevím co má za práci, ale celkově je tento režim (noční směny) pro tělo docela náročný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 14:42

Dva pohledy: Pokud jsi na RD, tak nechápu, s čím chceš pomoct od chlapa, který je po noční :zed: Pokud pracujes, tak to snad mohlo počkat, až si odpočine ne? Uvědom si, že má náročnou práci, o to náročnější, když musí jet v nočním režimu.. Jak by ti bylo, kdyby tě vzbudil ve 2 ráno a šup, pojď mi pomoct? Jen proto, že on je vzhůru :nevim:

Za mě se tě ani na jednu stranu nezastanu, protože sama dobře vím, jaká je to rasovina dělat noční, kor když je to fyzická práce. A v životě by mě nenapadlo po noční prudit chlapa ve 2 odpoledne, aby si vzal dítě a pomohl, pokud to tak moc nemohlo počkat, tak sis měla nějak poradit, dát dítě do ohrádky, na tu hodinu než uklidíš mu zapnout pohádky, pokud odpoledne spí, tak počkat až půjde spát a udělat to během spánku dítěte..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11336
2.6.17 14:44

Noční jsou strašný, docela ho chápu, navíc pokud on vydělává a ty jsi doma bez brigády nebo polovičního úvazku, tak mi přijde blbý po něm ještě chtít, aby po směně uklízel, to se na mě nezlob…on vztah k děcku nemá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6113
2.6.17 14:44

Vzit maleho a psa na zahradku je prace? Ty jo neni to spis pasivni relax?
pokud se normalne vyspal po nocni, tak nechapu, proc by nemohl je vzit na zahradu? podle tveho prispevku odhaduji, ze jinak zrejme doma nemusi hejbnout prstem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 14:45

Co se tyka ditete, tak tomu at se tata samozrejme venuje, na tom se, myslim, shodneme vsichni. Ale pokud jsi na RD, nevidim jako neprekonatelny problem mit dite i domacnost v nejakem provozuschopnem stavu :nevim:. Ty nocni jsou pomerne narocne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2620
2.6.17 14:45

Jsi na mateřské? Jak staré máš dítě? Spí přes den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48769
2.6.17 14:46
@Anonymní píše:
Ahoj…Holky uz me to vazne stve, muz ma fyzicky narocnou praci, dela nocni, ale to prece neznamena, ze se nebude venovat diteti. Doma bordel jak v tanku, tak jsem mu ted navrhla, ze by mohl vzit maleho a psa na zahradu a ja tu mezitim uklidim. Jeho argument - ale ja taky potrebuju odpocivat a nemam kdy! A ja snad mam kdy? Takze hadka, nastval se, vzal je a sli…ale ve me to vre, tresti mi hlava. Misto toho, aby mi to sam navrhl, tak jeste pyskuje…Ono by totiz bylo nejlepsi, kdyby zenska zvladla vse a nic po chlapovi nechtela :? Ach jo, asi jsem se jen potrebovala vypsat… :,(

jenže po noční se vyspat musí ne. manžel když má noční spí do pozdního odpoledne ;) mě to teda přijde normální. Musí naspat to co já jsme mohla naspat v noci uklízím většinou průběžně když jsou děti doma nebo pak večer když spí ale to většinou už nic nedělám :mrgreen: pokud jsi doma tak odpočívat můžeš, děti už po obědě nespí ale já si klidně sednu :lol: nedokážu si představit že bych mohla uklízet když nikdo není doma :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
2.6.17 14:50

Já jsem doma s dítětem sama, stíhám všechno, dítě si klidně i pár hodin hraje samo a dívám se na seriály třeba, ale i tak někdy potřebuju ať jdou s tatínkem ven a mám klid, nejen ten fyzický klid, ale hlavně ten psychický, že chvíli můžu vypnout a nesoustředit se na to ať se dítě nezabije apod. :mrgreen:
takže chápu ženy které jsou doma a i tak si chcou někdy odpočinout..
naštěstí můj manžel je především tatínek a je i v jeho zájmu trávit s dítětem čas, takže nechápu toho tvého proč to taky tak nechce

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.6.17 14:51

Jsem na RD, maly ma rok a pul a asi jen @Jana525 me poradne pochopila ;) Chtela jsem, at jde s malym na hriste, vezme je na zahradu nebo cokoliv, kdy bych si mohla JA v klidu uklidit, aniz by se mi motali pod nohama ;) Jinak doma prave nemusi hnout ani prstem, nic po nem nechci. Jo a dnes po nocni spal od pul 5 do 13hod.

• Nahlásit
  • Citovat
2620
2.6.17 14:56
@Anonymní píše:
Jsem na RD, maly ma rok a pul a asi jen @Jana525 me poradne pochopila ;) Chtela jsem, at jde s malym na hriste, vezme je na zahradu nebo cokoliv, kdy bych si mohla JA v klidu uklidit, aniz by se mi motali pod nohama ;) Jinak doma prave nemusi hnout ani prstem, nic po nem nechci. Jo a dnes po nocni spal od pul 5 do 13hod.

Tak záleží, jak jsi to taky řekla, ať chceme nebo ne, jsou to chlapi, kteří jsou háklivý na tón. Můj třeba s prvním nepomáhal vůbec, aby si ho vzal sám někam, o tom jsem si mohla jen nechat zdát. Ale nějak jsem to neprožívala.
Teď s druhým pomáhá víc, ale to je taky dáno tím, že chodím do práce normálně na full time. Takže se musíme starat oba, ale i tak je větší část na mně. Ale už se nevzpouzí a když jdu se starším na tenis nebo do fitka, tak jednoho nebo oba ochotně hlídá. Ale že by vypadli z baráku, abych si mohla uklidit, to fakt ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
2.6.17 14:57
@Jana525 píše:
Vzit maleho a psa na zahradku je prace? Ty jo neni to spis pasivni relax?
pokud se normalne vyspal po nocni, tak nechapu, proc by nemohl je vzit na zahradu? podle tveho prispevku odhaduji, ze jinak zrejme doma nemusi hejbnout prstem.

Možná nechtěl proto, že on chodí do práce zatímco jeho partnerka je na mateřské dovolené a celé dny takhle pasivně relaxuje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 15:01

Taky mam pocit, ze muj manzel to bere tak ze kdyz je s ditetem nejaky cas on tak to je namahava cinnost. Zatimco, kdyz je dite se mnou, tak je to pro me asi odpocinek, relax, dovolena :mrgreen: A taky me nekdy stve, ze muj „volny cas“ jsou ty chvile, kdy „si mohu v klidu uklizet“ - jako by to byl nejaky velky pozitek. Takze myslim, ze Te chapu. Ono asi zalezi na mnoha vecech, jak to clovek zvlada, nejenom jaky ma dite, ale i kolik matka potrebuje spanku, jak se vyspi pres noc atd. Docela nam funguje, ze se vynasnazim, aby si i manzel moh nekdy odpocinout nejen od prace ale i ode mne a ditete a on mi to zas jindy vrati, treba tim, ze jdou na nekolikahodinovou prochazku. Ale jestli je to jednou za tejden, mozna min…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14671
2.6.17 15:08
@Kattynka000 píše:
Dva pohledy: Pokud jsi na RD, tak nechápu, s čím chceš pomoct od chlapa, který je po noční :zed: Pokud pracujes, tak to snad mohlo počkat, až si odpočine ne? Uvědom si, že má náročnou práci, o to náročnější, když musí jet v nočním režimu.. Jak by ti bylo, kdyby tě vzbudil ve 2 ráno a šup, pojď mi pomoct? Jen proto, že on je vzhůru :nevim:Za mě se tě ani na jednu stranu nezastanu, protože sama dobře vím, jaká je to rasovina dělat noční, kor když je to fyzická práce. A v životě by mě nenapadlo po noční prudit chlapa ve 2 odpoledne, aby si vzal dítě a pomohl, pokud to tak moc nemohlo počkat, tak sis měla nějak poradit, dát dítě do ohrádky, na tu hodinu než uklidíš mu zapnout pohádky, pokud odpoledne spí, tak počkat až půjde spát a udělat to během spánku dítěte..

jako sorrac, ale muj manzel ma taky nocni smeny a s ditetem a domacnosti pomaha. V mezicase je to uz lepsi, male je uz pul roku a neni s ni tolik prace, ale kdyz prvni 3 mesice prorvala doslova cely den, tak ja byla totalne na sracky, predevsim s nervama. Doma taky bordel jako v tanku, protoze kdyz clovek nosi dite doslova 16h za den, tak se stihne jenom to nejnutnejsi, coz byla vetsinou priprava jidla pro malou, prebalit, nakrmit a odklidit veci do mycky.

Ale uklid vem cert, to bych byvala nejak prezila. Ale ja byla uz tak na dne s nervama, ze jsem se ani o to miminko starat nechtela. Proste jsem to uz nedavala. Manzel to nastetsi videl a chapal a dokonce casto v noci stal a prebalil on, abych se alespon mohla vyspat do me dalsi sichty (t. j. noseni rvouciho decka cely bozi den). A ja mela ne 8h sichty, ale 16-20h. Mala byla schopna rycet od 6 rana az do pulnoci a dele.

Ale ted k zakladatelce. Takze on pracuje nocni (8h?) prijde domu a odpociva/spi. Ona pracuje ne 8 hodin, ale 16h, bez prestavky a bez moznosti „padla“? A kdyz po pulnoci to decko konecne usne tak ma jeste uklizet, zehlit, varit veceri a pod zatim co ON odpociva? To snad nemyslite vazne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama