Pověry mi ničí život

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 12:51
Pověry mi ničí život

Když jsem pár hodin před Silvestrovskou půlnocí oznámila, že na Nový rok bude kuřecí steak, hned se na mě rodina vrhla, že to nesmím, protože mi odletí štěstí. Chtěla jsem vyprat prádlo a vím, že nesmí viset, tak jsem ho chtěla dát do sušičky - na tu se to přece nevztahuje a zase jsem to schytala.
Při přípitku bylo pořád: Pozor, ať si neťukneme s rukama do kříže, nebo někdo zemře. A to je poslední dobou pořád něco. Jenže když se něco stane, hned se to svede na to, že jsem tu pověru schválně obešla.
Našla jsem dceřinu křestní svíčku - byla zlomená. Samozřejmě neměli na práci nic lepšího, než mi říct, že je to znamení toho, že mi zemře. A podpořili to příběhem kluka, který ji měl taky zlomenou a za pár let ho srazilo auto a zemřel. Neštěstí se přece může stát i tehdy, když zrovna nešlápnu na kanál, nebo nerozbiju zrcadlo.
Jsem uzlíček nervů. Žiju klidný a spořádaný život a neznám každou pověru, ani nechci, přesto mi furt někdo předhazuje, co nesmím a jaké následky to bude mít. Pak mám pocit, že si je strachem z toho, že se vyplní, vlastně sama přivolám. Jak jste na tom vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 05.01.18 12:54

A vy spolu bydlíte, nebo jim sděluješ sama co a kdy budeš vařit a kdy věšet prádlo?

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 05.01.18 12:54
@Anonymní píše:
Když jsem pár hodin před Silvestrovskou půlnocí oznámila, že na Nový rok bude kuřecí steak, hned se na mě rodina vrhla, že to nesmím, protože mi odletí štěstí. Chtěla jsem vyprat prádlo a vím, že nesmí viset, tak jsem ho chtěla dát do sušičky - na tu se to přece nevztahuje a zase jsem to schytala.
Při přípitku bylo pořád: Pozor, ať si neťukneme s rukama do kříže, nebo někdo zemře. A to je poslední dobou pořád něco. Jenže když se něco stane, hned se to svede na to, že jsem tu pověru schválně obešla.
Našla jsem dceřinu křestní svíčku - byla zlomená. Samozřejmě neměli na práci nic lepšího, než mi říct, že je to znamení toho, že mi zemře. A podpořili to příběhem kluka, který ji měl taky zlomenou a za pár let ho srazilo auto a zemřel. Neštěstí se přece může stát i tehdy, když zrovna nešlápnu na kanál, nebo nerozbiju zrcadlo.
Jsem uzlíček nervů. Žiju klidný a spořádaný život a neznám každou pověru, ani nechci, přesto mi furt někdo předhazuje, co nesmím a jaké následky to bude mít. Pak mám pocit, že si je strachem z toho, že se vyplní, vlastně sama přivolám. Jak jste na tom vy?

Tak promiň ale tohle je postavené na hlavu :roll: poslala bych je do háje s celýma pověrama a řekla bych že mi to vadí a nepřeji si aby mi o tom vůbec něco říkali.

Jinak z pověr dodržujeme pouze když se přiťukává aby to nešlo do kříže a stím prádlem tedy taky jinak snad nic..

Příspěvek upraven 05.01.18 v 12:58

vedma007
Stálice 53 příspěvků 05.01.18 12:55

Nejsem pověrčivá, jediné co tak dodržujeme neťukat si do kříže a dívat se při tom do očí. Ale spíš mi to přijde slušnost než že by to bylo kvůli pověrám.
S rodinou jsi o tom mluvila, jak tě ta jejich pověrčivost štve?? Jako je to síla, že ti někdo řekl, že kvůli svíčce ti zemře dítě 8o

ka2ka
Extra třída :D 13120 příspěvků 05.01.18 12:56

Tak já dodržuju to prádlo a že se nesmí stávat od štědrovečerní ve­čeře

Janli
Kelišová 6272 příspěvků 05.01.18 12:59

Každých sedm let rozbiju preventivně zrcadlo, ať mám ty průšvihy na co svádět :mrgreen: A ostatním řekni s hrobovým výrazem v obličeji, že přivolávání pověr nosí smůlu. Když se u toho ještě zvládneš pokřižovat, máš od nich nadosmrti klid :mrgreen: :mrgreen:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 13:00

Jo, bydlím s rodičema a nadhodila jsem to jen tak mimochodem - nečekala jsem, že se na mě hned tak vrhnou. Řekla jsem jim, co jsem napsala i tady, že pověry nás akorát svazují strachem a neštěstí si pak myšlenkama na to, co se stane, můžeme přivolat sami.

nostress
Extra třída :D 13596 příspěvků 05.01.18 13:01
@Anonymní píše:
Jsem uzlíček nervů. Žiju klidný a spořádaný život a neznám každou pověru, ani nechci, přesto mi furt někdo předhazuje, co nesmím a jaké následky to bude mít. Pak mám pocit, že si je strachem z toho, že se vyplní, vlastně sama přivolám. Jak jste na tom vy?

Prosím tě, když by to byla pravda, tak už bych byla stokrát mrtvá, i s celou rodinou. Mě pověry nezajímají. Jen zrcadel jsem už rozbila aspoň sedm, a daří se mi díky Bohu čím dál lépe. :) Vařím co mě napadne, peru když to považuji za potřebné, a celkově si nenechám život řídit nějakými pověrami. ;)

vonajebohyne
Echt Kelišová 9527 příspěvků 05.01.18 13:02
@Anonymní píše:
Jo, bydlím s rodičema a nadhodila jsem to jen tak mimochodem - nečekala jsem, že se na mě hned tak vrhnou. Řekla jsem jim, co jsem napsala i tady, že pověry nás akorát svazují strachem a neštěstí si pak myšlenkama na to, co se stane, můžeme přivolat sami.

No tak vezmi dceru, odstehuj se od tech pacientu a zij v klidu podle sveho.

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 05.01.18 13:02

Já pověry trochu řeším, takové ty základní. Ale hromadu jich neznám - zjišťuju až teď a taky žiju ;)
Je potřeba se nad to trošku povznést.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 13:02

@Janli :lol: :lol: Napsalas to perfektně. A výstižně :palec:

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 05.01.18 13:05
@ka2ka píše:
Tak já dodržuju to prádlo a že se nesmí stávat od štědrovečerní večeře

Tohle jsme řešily s manželem. Protože já nenaskládám na stůl všechny talíře, polívku, salát i řízky. A děcka to a tam to, maličká na záchod. Takže stejně vstanu. Prostě to nejde. Zatím žijeme.

mojmira
Hvězda diskuse 77116 příspěvků 05.01.18 13:08

Na Nový rok neperu, nejím drůbež. Nějak mě to neomezuje ;)

vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 05.01.18 13:22

Ja zase neperu na Stedry den a ted ctu, ze se nema na Novy rok :zed:.

Tichošlápek
Extra třída :D 10888 příspěvků 05.01.18 13:22

Pověry neřeším. Mamka s tím dřív prudila, ale zjistila, ze jsem ztraceny případ a přenesla pozornost na mladšího bratra. Sorry brácho :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >