Poradna na téma jóga pro zdravé tělo
Karolína Racková
Dobré ráno. Holky, asi už se zblázním… Jsem posedlá hubnutím…Nebo spíš „touhou“ zhubnout. Diety střídám s přejídáním, mám přečtené snad všechny knížky o jídle, škodlivosti pšenice, masa…Mléčné výrobky. Vyzkoušela jsem nizkosachar. dietu, bezlepkovou, bezmlecnou, vegetariánskou…Už mi z toho doslova hrabe. Vážím 55kg…Kdysi 64kg…Ale v létě min.roku 49kg na výšku 168cm…Při váze 50kg jsem se sobě líbila nejvíc..Ale už se na ni nejsem schopna dostát.
pár dní vydržím jíst zdravě, dietně, pak se přejím a výčitam si to, brecim..a tenhle kolotoč porad dokola.. Jsem máma dvou dětí, které miluju ale už to začíná zasahovat do našeho rodinného života. Moje nálada se odvíjí od toho co ukazuje váha. Nedokážu se mít ráda teď při téhle váze. Nevím co se to děje..Kde se to zlomilo. Dřív jsem váhu neřešila. A teď nejsem schopna myslet na nic jiného než na to jak zhubnout na svou váhu v min.lete,pořád o tom čtu a hledám něco co mi pomůže zhubnout, dívám se na pořady o hubnutí atd…???? Jsem sama tak hloupá?
Máte to někdo podobné a jak jste to řešily… Díky za každou reakci. ![]()
Vždyť ta váha je naprosto normální vzhledem k výšce…já mam 163 a vážim 61. Spíš bych si zašla k psychologovi, nemyslím to zle, ale tohle přece není normální a aby se z toho nevyvinula porucha příjmu potravy.
Tohle už je porucha příjmu potravin.
Taky s tím bojuju, 10let…
Doporučuju nechat si sestavit jídelníček od oborníka. Budeš mít jasně dané, co a kdy jíst. Budeš mít dostatek živin a nebudeš takhle experimentovat a ničit si tělo. Mně to moc pomohlo.
Navštívila bych psychiatra, aby zvážil event. medikaci. Nebo alespoň psychologa, pokud se Ti příčí psychiatr, aby s Tebou probral co a jak
Já mám při 170cm 70 Kg a jsem spokojená. Můj cíl je asi 65… Jsi už totálně zblbnutá, chtělo by to nastartovat zdravý rozum. Možná je psycholog fakt na místě.
A co fyzička? Těch pár hubených, co mám v okolí, co můžou mít tak asi jako ty, bych přeběhla po prvních 10 metrech. Jedna známá se smála tomu, že jí musí nosit v zimě lyže, že je neunese - mě to přišlo spíš k pláči a jak je vyzáblá, tak jí je věčně zima.
Tak se vzpamatuj.
Kondicka je v pohodě. Chodíme s přítelem na tury, jezdíme na kole…Občas doma elipticky trenažér nebo s klukama koloběžky. Jen zaměstnání mám spíš sedavé.
Blbnu…Asi ano. Jen si pořád říkám, že dostat se zas na 50kg možná bych se.mela radši a vyřešilo by to vše. Tělo se tomu asi brání. Nevím jak se naučit mít se ráda takhle..Vidím tolik nedostatků a hubená si nepřijdu. ![]()
Tělo se brání, protože mu ubližuješ. Znám to a vím, že je těžké z toho kolotoče vyskočit a přestat řešit. Přiznám se, že to sama úplně nedokážu. Vlítla jsem do toho po druhém porodu, kdy jsem měla při výšce 167 cm 78 kg, podařilo se mi shodit na 61 kg, ale nebylo to úplně ono, lépe bych se cítila pod 60 kg. Jenže… Původní cíl byl shodit na 70 kg, potom na 65 kg, pak těch 60 kg a tak by to šlo dál a dál. Stála jsem na váze každé ráno, po obědě, před spaním. Neřešila jsem nic jiného, četla blogy o hubnutí a cvičení,…
Teď má malý 3,5 roku a je to lepší, během hubnutí (úprava stravy a každodenní cvičení) jsem si zvykla na určitý režim v jídlech. Přišla jsem na to, co mi vyhovuje a po čem se cítím dobře. Vykašli se na zaručené diety a rady na internetu a najdi si svůj systém, své jídla, po kterých je ti dobře. Netlač nic na sílu, potom přichází právě to přejídání. Není moc co poradit, jen… Bojuj s tím. ![]()
@mishama zahod váhu… fakt si uvědom že fakt se nebudeš mít radši když budeš vážit méně, jde ti o váhu nebo o to jak vypadáš? Možná by ti pomohlo začít třeba posilovat a zpevnit se místo toho snažit se zhubnout a vypadat jako 13tiletá… to není normální, tvoje nespokojenost není kvůli váze, to máš v sobě! Měla bys to začít řešit, ne tělo ale hlavu…
Doporučuju navštívit odborníka a to hned, tohle není normální a zdravý postoj, to už je nemoc. Znám to, moje ségra tomu před lety propadla a bylo to velmi zlé. Došlo to na pokraj záhuby, dodnes nese následky. To radši ať má 10 kg nadváhy, hlavně ať se ta doba nevrátí
bylo to peklo.
Děkuju za každou odpověď…Reakci. Váhu už jsem vyhodila a pak jednoho dne šla a koupila si další…Měla jsem skoro absťák…
viděla se jako bych přibrala několik desítek kil a potřebovala se zvážit jestli je to pravda… Jak já tyhle stavy nenávidím. Asi to budu muset zkusit znovu…Bez vážení..Má to pak efekt spíš ten že se přejím, když ukáže pár dkg navíc…A pak hladovim…
@mishama Chapu te.Taky nemam uplne zdravy pristup k jidlu a svemu telu.Ted jsem ve fazi, kdy to opravdu tolik neresim, mam nadhled…a muzu ti rict, ze by bylo lepsi, aby sis nekam zasla. Nejlepe nekam, kde se specializuji na poruchy prijmu potravy.Ja jsem takhle „akutni“ fazi mela pred detma. V manzelstvi, diky pristupu partnera ke me, a po detech se mi upravily priority. I kdyz do urcite miry mam k tomu sklony porad.Asi jako kdyz vyleceny alkoholik uz je do konce zivota jen abstinujici alkoholik a ne abstinent. Ale resit to do takove miry s detma, praci, partnerem…mit jasno v tom, ze se nemas rada…uz je opravdu alarmujici. Prosim te, nepodcenuj to.
@mishama píše:
Děkuju za každou odpověď…Reakci. Váhu už jsem vyhodila a pak jednoho dne šla a koupila si další…Měla jsem skoro absťák…viděla se jako bych přibrala několik desítek kil a potřebovala se zvážit jestli je to pravda… Jak já tyhle stavy nenávidím. Asi to budu muset zkusit znovu…Bez vážení..Má to pak efekt spíš ten že se přejím, když ukáže pár dkg navíc…A pak hladovim…
hladověním dlouhodobě nikdy nezhubneš. Pokud budeš mít malý příjem tuků, tak si je tělo bude ukládat. Stejné to je s vodou. Já celý život jím pizzu, hamburgery, vaječiny, ale cholesterol mám nízky a tuk kolem 8-10 %. U těch 8mi % mi už šli vidět všechny žebra a bříšní svaly a to jsem měl nějakých 90 kilo. Důležitý je pohyb, pak člověk zpracuje většinu toho co sní. Pokud nebudeš mít ve stravě všechno potřebné, tak si tu látkovou výměnu budeš brzdit.
Přesťante se ničit dietama a udělejte si opravdu důkladnou inventuru v hlavě.
Je potřeba pochopit a odžít si, co vedlo k tomu, že se takhle ničíte. A cesta k tomu nebude úplně jednoduchá a rozhodně nebude moc příjemná. Ale výhodou je, že pak se začnete mít daleko víc ráda, budete si daleko více rozumět a podaří se vám najít takový životní styl, který povede ke zdravému tělu.
nejspolehlivější způsob k tomu, abyste si udělala sama v sobě pořádek je dlouhodobá individuální psychoterapie.
Problém je v hlavě. Dokud ho se s tím nevypořádáte, tak se furt budete točit v tom kruhu, co se točíte.
Jo a jestli ten problém v hlavně nepochopíte, nepřijmete sebe samu a nevyčistíte to, tak vaše problémy od vás přeberou vaše děti, zejména dcery a je to nejjistější cesta, jak vychovat anorektičku.
Jen kdybyste potřebovala trošku motivace, proč se do té práce na úklidu vlastní duše pustit…
Co treba vahu nekam odvezt, a kdyz budes mit velkou potrebu se ujistit, ze nepribiras, tak se radeji zmerit, tj. Vymen vahu za centimetr, ovsem asi to nevyresi tvoji „zavislost“… ale treba to pomuze. ![]()