Přenos ze starých LP na CD - najde se někdo?

20164
21.2.08 12:16

Přenos ze starých LP na CD - najde se někdo?

Ahoj všem,

hledala jsem trochu na netu, ale nenašla, tak se zeptám tady (určitě se někdo najde) … Neumíte někdo „přepálit“ záznam ze starého eLPéčka na CD ?

Mám doma spoustu desek s pohádkama, písničkama i s vážnou hudbou a je mi líto, že si to nemůžu pustit, protože gramofon dosluhuje - teda funguje, ale někde je blbý spoj a nejde zvuk do beden.
Navíc na CD bych mohla pouštět i pohádky malý před spaním, gramofon totiž máme až v obýváku.

Pokud se někdo takový šikovný najde, tak prosím napište, poslala bych desky poštou (pokud by to bylo v Praze, tak dovezu) a samozřejmě uhradím všechny náklady.
Předem díky

Sandra

P.S.: na net se dostanu až v pondělí, tak omluvte mou absenci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

472
21.2.08 13:12

Řeším něco podobného. Máme také hodně desek, které bych potřebovala přehrát, ale nevím jak. Říkala jsem si, že by se to určitě dalo propojit z gramofonu přes nějaké šňůry buď do DVD rekordéru nebo to napojit nějak do PC, popř. do nějakého magnetofonu a odsud to nahrát a následně nějak přepálit. Musíš mít teda DVD rekordér, my ho máme včetně harddisku, PC by musel být s vypalovačkou CD a magnetofon, ten buď aby uměl nahrávat na CD nebo alespoň na kazetu a odsud už to pak stáhne snad kdokoliv. Jen se teda zhorší kvalita záznamu. Ale určitě by to tak nějak šlo, a pak už jen koupit nějaké propojovací šňůry, pokud máš v gramofonu takové ty staré kulaté zástrčky nebo popř. nějaké redukce. Já jsem se k tomu ještě nedostala, ale chtěla jsem se na ty propojovací kabely také poptat. Tak myslím, nebo teda doufám, že to tak nějak půjde. Třeba by v nějakém slušném elektru dokázali poradit. Jinak budu sledovat další reakce, třeba ještě někoho napadne něco jiného :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
21.2.08 14:36

My to dělali rodičům, ale je to dost práce… A taky je to už hezky dlouho - převedli jsme desku v reálném čase do souboru *.wav a ty pak komprimovali do formátu *.mp3 - podotýkám, že výsledná kvalita nic moc… Nedokázali jsme se zbavit šumu.
Třeba to někdo umí líp a rychleji :)

Já spíš teď řeším, jak převést čtyři malé cívky 8mm filmu do avička…
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ame
21.2.08 15:53

Souhlasím s Lesinou, mně to Martin přehrál do mp3 akorát z kazet, neb je to mrtvý formát :roll:
My to udělali naopak - pořídili jsme slušný gramofon a sbíráme desky :) v děcáku pouštím pohádky přímo z noťase, připojím kabýlek ke kazeťáku (chacha, revize, k cédéčku) a zvuk je super :wink:
ame.

• Nahlásit
  • Citovat
3235
21.2.08 15:53

v praze je firma, která to dělá. nevychází to nejlevněji, nevím, jak se firma jmenuje, ale má provozovnu (nebo ještě tak před rokem měla) na francouzské ulici mezi zastávkama jana masaryka a krymská

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
21.2.08 20:51

Ahoj,
taky jsem to resila, ale bohuzel jsem vyhorela na tom, ze k tomu nasemu gramofonu se mi nepodarilo sehnat snuru se sedmi kolicky (druhy konec je obyc. Jack do PC). Jinak je to pomerne jednoduche, kazety mam nektere nahrane, ale zabere to dost casu.
Tu je o tom clanek, snad vam pujde zobrazit:
http://www.techportal.cz/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama