Přerušovaný půst (intermittent fasting)

Napsat příspěvek
Velikost písma:
50730
19.9.14 07:02

@Pudloslava tak oni ty doporučení musí občas změnit, aby nebyla nuda :mrgreen:

Moje mamka třeba nesnídá v podstatě stabilně - nebo až v práci třeba kolem 9, je štíhlá. Můj muž to samé, ten je vyloženě hubený - ráno nejí a jinak může sežrat absolutně, na co si vzpomene - hranolky a čokolády v noci atd. Je možné, že na tom něco bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ugu
128
19.9.14 07:57

Hodně si myslím, že záleží na typu člověka, určitě má něco do sebe 5-6× denně málo ale i IF, každýmu vyhovuje něco jinýho. Jsem ráda, že se to tady tak rozjelo, ještě něco chytrýho zjistíme.

@midlajs taky mám problém bez jídla, ale když si to spočítáš, tak z těch 14 hodin nejvíc prospíš, pak třeba dvě hodiny před spaním už nejíš, tak ti zbyde hodďka nebo dvě ráno a je to. jsem ten typ co ráno musí snídat, ale když mám snídani posunutou 2 hod.nic se neděje a z toho jsem měla strach, že bude problém.

@Antares zajímalo by mě, jaký držíš okno (já se snažím zatím o 14/10, ale přijde mi téměř nemožný sníst všechny KJ během 10 hodin, mám pocit, že pak prasknu. a jíš 3 jídla denně? já musím dávat i 4 svačinu, jinak bych to nesnědla naráz. a zhubla jsi na objemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
19.9.14 08:29

@ugu @Angua tak já dodržuju okno 16/8, někdy klidně i 18/6 záleží jak my to vychází časově, jinak jím zhruba ty 3 jídla denně( jako první jídlo protein + ovesnou kaši, druhé jídlo většinou bílkoviny takže kuřecí nebo rybu, k tomu sacharidy v podobě batáty nebo basmati rýže, bulguru atd. a zeleninu, na posled jím jenom bílkoviny se zeleninou + protein) někdy si dám i víc, ale tak aby byl dodržen ten kalorický příjem, který máš mít, ne míň, ne víc, ani nezdravá jídla, pak to nemá účinek. Jinak ke konci půstu tak hodinku doma cvičím většinou kardio + posilování a pak tomu dávám ještě tak hodinu než se poprvné najím. Pomohlo mi to shodit poslení 4 kila, která jsem chtěla a hlavně je to pro mě strašně jednoduché, nemusím se trápit tím co pořád jíst, co si pořád připravovat, tak si to nacpu do 3 jídel a mám klid, kor s dítětem. Tělo si na to navyklo celkem rychle, asi první dva dny jsem měla velký hlad, ale teď už úplně v pohodě, mám víc energie, celkově se cítím líp ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
midlajs
19.9.14 08:45

@ugu takze ten pust se da presunout na noc?

• Citovat
  • Nahlásit
ugu
128
19.9.14 08:57

@midlajs no jasně, přece by ses nepostila přes den a v noci se necpala:) dívej já mám půst od půl 7 večer (to sním večeři),spát jdu kolem 10 a vstávám o půl 7 (vím, že to zní jako rajská hudba spát tak dlouho, ale jsem na mateřské a ještě těhotná, takže jsem pořád unavená).no a to máš hned dvanáct hodin, pak počkám do půl 9 a snídám. můžu ti říct, že teď nejsem ani schopná snídani sníst. a to jsem byla žrout a na sladký. a na to (už po dvou dnech-možná placebo) nemám ani chuť, spíš na kvalitní jídla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
midlajs
19.9.14 09:44

@ugu a jak to pokracuje pres den s jidlem? A to muzes kdyz jsi tehotna?

• Citovat
  • Nahlásit
ugu
128
19.9.14 10:29

@midlajs Nevidím důvod proč bych nemohla, jím klasický příjem KJ, který mám, akorát si posunu o dvě hodiny snídani, nic jiného v tom pro mě za změnu není. no snídaně, oběd, možná svačina a večeře, takhle jím já. ale nefunguje to když člověk jí samá nezdravá jídla apod. je i tady nutné jíst především zdravě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
midlajs
19.9.14 11:02

@ugu aha, takze den je klasicky. A kdyz nad tim uvazuju, posunout jen snidani o pul hodiny, tak to delam taky. Jsem na materske.

• Citovat
  • Nahlásit
50730
19.9.14 12:34

A co pití? Předpokládám, že voda se může pít normálně a ten půst to nenaruší? A kafe? :jazyk: To už asi ne, to až při té snídani, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
19.9.14 13:34

Jojo voda se může pít normálně, kafe tuším ne, neměli by se ani žvýkačky a tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
19.9.14 22:34
@Antares píše:
Jojo voda se může pít normálně, kafe tuším ne, neměli by se ani žvýkačky a tak..

Asi vlastně nic, co rozhýbe hladinu cukru v krvi - jestli dobře chápu princip :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53149
12.1.15 09:56

@ugu tak co jak pokračuješ? já začínam dneska, konečně dieta která by mě mohla vyhovovat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ugu
128
12.1.15 09:58

@Markéta80 Ahoj, bohužel. jak jsem otěhotněla, pořád mi bylo špatně, takže první trimestr půst skoro pořád, zato potom, jsem se pěkně rozežrala. vidíš, úplně jsem na tuto diskuzi zapomněla. tak dej vědět, jak se držíš a jaký jsou výsledky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
12.1.15 10:16
@ugu píše:
Ahoj ženský, ale samozřejmě i pánové, máte někdo zkušenosti s přerušovaným půstem? Je to strašnej boom v zahraničí, tak by mě zajímaly zkušenosti.

Nevím o tom nic, ale asi ho už delší dobu praktikuju. Nedokážu snídat, přes všechna doporučení mi to prostě nedělá dobře. Místo toho vypiju ráno půl litru hodně teplé vody, to mi dělá moc dobře a pak piju dopoledne práškovou chlorellu ve vodě. Pak mám zdravý hlad na oběd, sním cokoli a přiměřenou porci, nemám potřebu se přejíst. Odpoledne nějaké ovoce a večer lehčí večeři (postavenou nejvíc na zelenině a bílkovině, ale zase ne z nějakého dietetického hlediska, ale prostě mi to tak samo dělá dobře). Když jsem snídala (jen proto, že na mě lidi z okolí i příručky a články chrlili, že se snídat musí), tak jsem za prvé byla celé dopoledne taková otupělá a neměla chuť nic moc dělat, za druhé jsem se tím děsně rozežrala a pak bych celý den pořád něco futrovala..
Tenhle způsob mě osobně dělá hrozně moc dobře už dlouhou dobu. Jsem plná energie, cítím, že tělo pracuje, jak má.
5-6× denně malé porce absolutně nezvládám, jsem z toho ve stresu (aby člověk pořád myslel na jídlo a ne na práci, kterou zrovna dělá a to je otrava největší) a do toho to vůbec nedělá dobře mému tělu.
Prošla jsem si výživových směrů už za život hodně, vč. právě stále rozšířeného názoru „snídat se musí“ a „jezte 5-6× denně malé porce“ - výsledek - stres, nafouklé břicho, nepříjemný pocit neustálé plnosti, úbytek energie, horší exém na rukách, dokonce i narůstající váha (třeba ne z tuku, ale prostě asi z „usazenin“ v těle").

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53149
12.1.15 10:37

@ugu v těhu bych to taky nedala :lol:, mě se líbí že se nemusí snídat a jíst často a málo taky nestíham :jazyk: @Evulina mam to podobně tak uvidim jak to půjde :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat