Přítel je maminčin mazánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 08:39
Přítel je maminčin mazánek

Ahoj holky, potřebuju radu, nevím jak vystát skoro tchýni. Přítelovi je 26, mně 23. Jsme spolu přes 2 roky. Když jsme spolu začínali měla jsem tchýni i ráda, ale postupem času se to stupňovalo. Každodenní vyslíchání, hovory a zajímání se o naše osobní věci už mi nepřišlo jako nevinné se zeptaní jak se máme a co jsme dělali. S přítelem jsme začli bydlet u našich rodičů ( naši respektují naše soukromí a osobní život ), takže u nás je klid. Ale přítelova máma každy den přítelovi volá, dozvím se i že někdy dopoledne, aby si s ním mohla pokecat sama a opět se ho vyptávat na naše osobní věci, potom mu volá i večer a ja jen slysim hovor s přitelovými odpovedmi typu - ano, ne, nevim, asi jo, ne, ano - tudiz same otazky a bombardace. Dozveděla jsem se, že tchýni potřebuje vedět jakou měl přítel výplatu ( přitom žijeme už přes rok samy a samy si vše kupujem a zařizujem ), potřebuje vedět moji výplatu, kolik jsem dostala přidáno, utracený paušál, co jsem dělala, co přítel dělal a kolik stál nový dřez atd. Přítel se dostal jednou do problémů a potřeboval půjčit peníze, to samozřejmě maminka už nejevila takový zájem a dokonce nam řekla, že nás nechce vidět asi týden ( samozřejmě jsem problém musela vyřešit já a já si půjčit ). Přítel má bratra a přítelkyně od bratra má tchýně taky dost, ale je svérázná, takže hned to s ní utla a zakázala jejímu příteli aby cokoliv ventiloval jeho matce ( májí roční dceru a musela taky vedět vše o ní ). Řeší jen blbosti protože dělá jen 4 h denně, od 12 do 4. Takže celý dopoledne luští křížovky a jen přemýšlí kdy zavolat příteli a zas zjistit něco nového o našem osobním životě. Jednou jí švagrová požádala ostříhat keř na zahradě, protože je celý dny doma ( práci má 5 min pěšky). Tchýně nebyla schopná za 14 dní ostříhat keř, tak švagrová museli uspat malou, vyvenčit psa a pak jít ostříhat keř sama. Tchýně asi měla zajimavou křížovku. Hrozně tchýně nadavá, že ji švagr nic neřekne o dceři ( řešila, že ji neřekli, že málé byli pichnout ouška). Poté přijel švagr na navstevu a vše nam vysvětlil - matku potká asi tak 10× za den na schodech a denně a pokaždé otázka - tak co malá? tak co malá? a každého přejde 10× za den odpovidat to stejny po pul hodinach. Ted s přítel plánujeme dítě taky, i stavíme, já mam jen hrůzu, že to přeroste a bude denně vyvoválavat a denně u nás otravovat co malá atd. už ted jak stavime tak miniumalne 4× za tyden a vikend za nama jede ze nas chce jen videt a rejpe do nás co jak máme postavit a jen vyslýchá co je novyho ( za den se toho asi moc nestane ). Přítel odmítá připustit, že je tchyně nějak spatna, neuvedomuje si nic ikdyz jsem mu to hodněkrat naznacovala. JSem z ní na prášky jen když řekne, že volala máma a že přijede na návštěvu, hned to ve mě vře. Chci žít jen s ním a mít svou rodinu, ne ještě s jeho matkou.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 08:41
dodatek

Dodávám teda, že jakmile přijedem k přitelovi a přítel jde jen na záchod k nim ( my sedíme na zahradě ) hned letí za ním aby něco pošeptala a vyptavala se ho ,co mu přišlo za dopis co v něm bylo atd. ( občas to slyším, protoze si jdu do kuchyně pro pití ).

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 13.09.18 08:48

Je smutný, když někdo nemá svůj vlastní život a žije život svých dětí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 08:49

Má manžela, jenže ten když ona mu něco vykládá ,tak ji pomale ani nevnímá, protoze by se z toho asi zblaznil, takže on se o ni nezajímá .

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 13.09.18 09:03

Jenže jeho matka je taky jeho rodina, ty u svoji bydlíš, tak on možná prostě chce vidět a zavolat si taky s tou svojí. A působíš dost zaujatě teda. Bůhví, jestli opravdu denně volá, by mě vždycky zajímala i verze tě tchyně.
A svagrová, chudák, musela ostříhat keř, jak to chápu, bydlí u tchyně, zřejmě téměř zadarmo, to je jí dobrý. Zřejmě ten keř chtěla ostříhat ona, ne tchyně, tak si to udělala sama, co je na tom. Některé matky mají i víc děti, třeba pracují a mě by hanba fackovala říct tchyni, ať ostříhá keř, bych se max zeptala, jestli to můžu udělat já, pokud je barák její.
Fakt já někdy ty tchyně lituji, kdyby se neozyvaly vůbec, tak zase nemají zájem o vnoučata, byla bych bejt tebou asi trochu tolerantnější.

pikola
Neúnavná pisatelka 19657 příspěvků 13.09.18 09:07

To mi nepřijde jako maminčin mazánek, ale jako zvědavá tchýně a on to trpí jelikož to tak bylo od malá. Bohužel je na příteli aby to utnul on sám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 09:10

Nebydlí, vše mají rozděleno na půl. Švagrová má chovnou stáj, takže ikdyž je na mateřské denně jezdí a pracuje i tam, malou ji pohlídá třeba na 2 hodky babička , proto to píšu. A poprosil tchýni, protože ví, že celý den nic nedělá a má čas. Dodávám, že teda ještě k ní patří každodenní stěžování jak je unavená a nevyspaná, že je psychicky špatna, že ji bolí žaludek. Moje máma dělá od pul 8 do 6 do večera a v životě jsem neslyšela ji si stežovat, že ji neco bolí nebo že je unavená ( samožrejmě s domácnosti ji pomáhám, ale je vašniva zahradnice, takze prijede domu a jeste pracuje. )

Luclic
Stálice 56 příspěvků 13.09.18 09:12

Mi naopak neprijde normalni, ze by tchyne mela vedet plat pritelkyne sveho syna, ani kolik utrati a taky nemusi vedet o kazdem prdu sve vnucky. Vseho s mirou. Ja bych to takhke pekne, jak jsi to napsala, rekla priteli. A pokud to nebude chtit chapat, tak trochu pohrozit. Lepsi uz to nebude a casem te to semele a znici kompletne vas vztah :cert:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25488 příspěvků 13.09.18 09:23

Tak ty nežiješ jen s ním, že? Bydlíte u tvých rodičů, to jen na začátek.
A tohle si musí vyřídit přítel a nastavit hranice, pokud to neudělá, tak to samozřejmě horší bude.

Ou
Kelišová 5809 příspěvků 13.09.18 09:40

Seberte se a odjeďte alespoň na rok do ciziny. Jednak si můžete vydělat na základ hypotéky a druhak prostě potřebujete nějakou formativní zkušenost, když jste jen vy dva.

Dokud se nepostavíte na vlastní nohy, tak jak chcete dospět? V tuhle chvíli ani jeden nereagujete jako dospělí, ale tak na úrovni studentů střední školy. To že jste se ani jeden neodřízl od svých rodičů tomu dost připsívá.

Dítě a hypotéka to celé jenom zhorší.

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6718 příspěvků 13.09.18 09:49

Zkuste jí říct, že pokud chce vědět co a jak se stavbou a dalšími věcmi, že vám má jít pomáhat s barákem, když jí tak vadily ty peníze, tak možná ubere.

Venetia
Hvězda diskuse 38603 příspěvků 13.09.18 10:38

to je strasny …kde se v dnesni dobe tyhle baby jeste berou ? Jste mladi , kolik ji je proboha ? Ma nejakeho manzela nebo kamaradky ?

Venetia
Hvězda diskuse 38603 příspěvků 13.09.18 10:40
@Anonymní píše:
Má manžela, jenže ten když ona mu něco vykládá ,tak ji pomale ani nevnímá, protoze by se z toho asi zblaznil, takže on se o ni nezajímá .

A pak oslavujme ty , co se nerozvedli :mrgreen:

Venetia
Hvězda diskuse 38603 příspěvků 13.09.18 10:42
@Netopýr1 píše:
Jenže jeho matka je taky jeho rodina, ty u svoji bydlíš, tak on možná prostě chce vidět a zavolat si taky s tou svojí. A působíš dost zaujatě teda. Bůhví, jestli opravdu denně volá, by mě vždycky zajímala i verze tě tchyně.
A svagrová, chudák, musela ostříhat keř, jak to chápu, bydlí u tchyně, zřejmě téměř zadarmo, to je jí dobrý. Zřejmě ten keř chtěla ostříhat ona, ne tchyně, tak si to udělala sama, co je na tom. Některé matky mají i víc děti, třeba pracují a mě by hanba fackovala říct tchyni, ať ostříhá keř, bych se max zeptala, jestli to můžu udělat já, pokud je barák její.
Fakt já někdy ty tchyně lituji, kdyby se neozyvaly vůbec, tak zase nemají zájem o vnoučata, byla bych bejt tebou asi trochu tolerantnější.

dle popisu tchyne strka nos kam nema a zajima se o veci , do kterych ji nic neni … tolerance by sla pokud o ni maji zajem obe strany

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 13.09.18 11:13

Chápu, že si denně zavolají, co je nového… Ale to jak je vlezlá a na co se ptá… 8o Musíš jasně nastavit mantinely, jestli se k tomu přítel nemá. Ale nejlepší by bylo, kdyby ji do latě postavil on.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh lásky „Luďana a Ilony“: Dohodil Hofmann Jitce roli na usmířenou za nevěry?

V seriálu Most! hrají Martin Hofmann (40) a Jitka Čvančarová (40) bývalé... číst dále >

Rytmus zase provokuje na Instagramu. Myslí to vážně, nebo chce pozornost?

Od té doby, co je krásná moderátorka Jasmina Alagič (29) v požehnaném stavu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >