Přítelkyně nepracuje

Anonymní
7.11.19 11:56

Přítelkyně nepracuje

Hezký den, vím, že je to možná divné, vytvořil jsem si účet jenom k tomuto účelu, chtěl bych se poradit ohledně přítelkyně. Moc ji miluji a plánujeme svatbu, plánujeme společnou budoucnost. Co mi vadí, je to, že od března nepracuje. Předtím pracovala jako pečovatelka, jezdila do Rakouska, to se mi nelíbilo, nechci být bez ní. Tak to tedy ukončila v tom březnu a přijela za mnou do Čech. Přítelkyně je slovenka. Je chytrá, inteligentní, chápu, že nechce pracovat ve fabrice na směny a taky vím, že tady v Ostravě to s prací není tak lehké. Úspory má, já mám taky dobrou práci i peníze. Teď platila nájem ona a brala ze svých úspor a to opravdu nechci. Nechci aby utrácela, vím, že tady v Ostravě je jenom kvůli mě. Ale myslím, že by mohla vzít pro začátek jakoukoliv práci, aby nemusela sahat na úspory. Nechci na ní tlačit, ale myslím, že 9 měsíců doma je hodně. Vím, že pochodila různé pohovory, všude ale chtějí jenom do fabriky.
Co myslíte? Sám nevím, jestli k ní nejsem nespravedlivý.
Jinak se stará o domácnost, vaří, pere, když přijedu domů, je tady vždy čisto a navařeno, je postaráno o domácnost. Taky chtěla do tanečních, protože ráda tančí, ale já nechci aby tančila s klukem, vadí mi to. Pak se naštvala když jsem jí to vyčetl.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7.11.19 11:58

Přijde mi, že mas možná začínající problém s manipulací a žárlivosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 11:59

Tak maličko nespravedlivý jsi. Neměl jsi ji nutit opouštět práci, dokud si nesehnala nějakou adekvátní v místě bydliště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
7.11.19 11:59

A řekl jste ji to někdy, co Vás trápí? Možná by bylo nejlepší se poradit přímo s ní, než tady s cizíma kecálkama ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26816
7.11.19 12:01

Práce pečovatelky je v ČR hodně žádaná a neměla by mít jediný problém takové místo sehnat i tady… ovšem podle toho jakou pečovatelku dělala?
Co se týká názvu pozice „pečovatelka jezdící do Rakouska“ - pod tímto pojmem se mi vždycky vybaví, no, jak to říct - společnice na noc :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16951
7.11.19 12:01

No já ti nevím, vzdala se kvůli tobě dobré práce, přestěhovala se, vzdala se tanečních, vaří ti, pere, uklízí, ted po ní chceš aby šla do práce která jí nebaví hele mě by se to ani malinko nelíbilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 12:02

@Tara29 Dobrý den :) Ano samozřejmě jsem jí to řekl, že bych byl rád kdyby si tady v Ostravě našla něco na ranní směny, nechci aby dělala noční nebo odpolední, klidně i částečný úvazek. Je celé dny zavřená doma, protože tady nikoho nemá, nikoho tady nezná, chápu to, ale není to dobré pro ni. Mluvil jsem s ní o tom a sama je z toho deprimovaná, že nemůže nic najít a říká, že si neumím představit jak je těžké tady sehnat práci. Prý jenom ve fabrice.

• Nahlásit
  • Citovat
893
7.11.19 12:03

Ano, devet mesicu bez prace v dobe temer nulove nezamestnanosti znaci kulantne receno mirnou vycuranost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7246
7.11.19 12:03

Řekla bych, že tady už psala tvoje přítelkyně, jestli se nepletu :think: Jinak, nechápu co ti tolik vadí? Na krku ti nevisí, je tady kvůli tobě a normálně funguje. Podle názvu diskuse, jsem myslela že máš doma lenocha ale ono to je jinak. Proč by nemohla do tanečních? Že by tančila s chlapem? No a až si najde práci, tak tam žádný muž nesmí být? Co kdyby se s ním bavila??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 12:04

@FreeLady12 Tomu nerozumím. Přítelkyně jezdila do Rakouska jako spousta pečovatelek. Nemám důvod tomu nevěřit, viděl jsem její dokumenty ohledně práce, taky smlouvu a taky jsem tam za ní byl.

• Nahlásit
  • Citovat
438
7.11.19 12:05

A proč s ní teda nejdeš do těch tanečních ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Taky mi to tak přijde, jak píše Martinka654, mně jako partnerce by to asi docela vadilo, ale neznám Tě osobně, tak to nemůžu posoudit. Každopádně, když jsem hledala práci já, tak mi hodně dlouho nešlo najít v oboru, tak už jsem hledala i mimo obor, kdybych neměla zrovna štěstí, tak nevím jak dlouho bych hledala. Každopádně to byl nějaký půl rok, než jsem si našla zaměstnání, kde už jsem 3 roky. Asi moc žárlíš, nevím, co je na tom, že by v tanečních musela být s jiným klukem. Tam jde jen o to naučit se kroky. My chodili do tanečních s mým přítelem spolu, ale stejně nás tam vždycky rozdělili k jiným partnerům/partnerkám. Myslím, že zbytečně panikaříš. Podle toho, co popisuješ, tak je tvá přítelkyně pracovitá žena, navíc myslím, že i citlivá a obětavá, když píšeš, že pracovala jako pečovatelka. Tak buď na ni hodný a nezneužívej toho, že by pro Tebe udělala první poslední ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní

@arinecka Tady? Nevím o tom. Ale pořád je na telefonu, co mi také vadí. Je více s telefonem nežli se mnou.

• Nahlásit
  • Citovat
7.11.19 12:07

Nemá příliš vysoké nároky? A koneckonců ty taky? Nechceš, aby dělala na směny - tím pádem jí padá veškerá práce v jejím oboru (tam je to na směny snad vždy), do fabriky nechce, tak co vlastně může dělat?
Dneska nabírají všude a všechno, neříkej mi, že tam není jediný obchod, kde by nebrali prodavačku, jediná hospoda, kde by nechtěli servírku,… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13893
7.11.19 12:07
@Anonymní píše:
@Tara29 Dobrý den :) Ano samozřejmě jsem jí to řekl, že bych byl rád kdyby si tady v Ostravě našla něco na ranní směny, nechci aby dělala noční nebo odpolední, klidně i částečný úvazek. Je celé dny zavřená doma, protože tady nikoho nemá, nikoho tady nezná, chápu to, ale není to dobré pro ni. Mluvil jsem s ní o tom a sama je z toho deprimovaná, že nemůže nic najít a říká, že si neumím představit jak je těžké tady sehnat práci. Prý jenom ve fabrice.

Takže si to shrňme -) kvůli tobě se vzdala práce a doma maká jako mourovatá. Jen nechce se svým vzděláním a pracovníma zkušenostma skončit u pásu.
Ty nechceš aby chodila do taneční, protože by tam mohla tančit i s někým jiným, ale samozřejmě chápeš že pro ni není dobré, když je zavřená doma, ale taneční nee :mrgreen: Směny ji dovolíš jen ranní. Má to s tebou těžký, holka.
Máš trošku manipulativní sklony, nepřijde ti? a trošku víc to přeháníš se žárlivostí, zapracovala bych na tom ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama