Přítel kontroluje moje finance

Anonymní
6.11.19 20:45

Kontroluje moje finance

Ahoj. Vadí mi, že můj přítel kontroluje co si kde kupuju za svoje peníze. Jsme domluvení, že od té doby co beru mateřskou jsou to moje finance a já zaplatím svůj tarif, internet, drogerii, nějaký ten nákup, svoje zvířata a zbytek ať si nechám, že mě bude živit když budu něco potřebovat nebo nebudu mít peníze. Jenže když si koupím něco na sebe nebo do bytu dekoraci, doplňky, povlečení apod. tak hned nadává, že zase utracim za blbosti, kolik to stálo apod. Hodnekrat mi chodí na účet a kouká kolik mám. Když jsem byla s kamarádkou na kafi a pak po něm chtěla pár stovek, měl kecy proč tam lezu když na to nemám. Přitom všechno normálně zaplatí, koupí. Např. přijde mi mateřská a on hned - no tak to bez utratit jak to umíš… :roll: sice mi měsíčně zbude kolem 1k koruny, ale aspoň něco. Moje mateřská je bída a jsem ráda, že aspoň to mě zbyde a tak dlouho jsem nepracovala, aby jsem si stihla našetřit. Ale vždy jsem do rozpočtu nebo bytu přispěla. Třeba první společné bydlení - kauci jsem hradila sama. Pak ze začátku byl přítel chvíli bez práce a já jediná pracovala, ale to on už nevzpomíná. Nikdy jsem mu to nevyčítala. Na konci měsíce se mě zepta kolik mám a jestli potřebuju peníze. Nadává třeba že mám zase jen málo, ale peníze vždy dá. Jenže mých pár tisíc oproti jeho výplatě a zbytku, v částce je to ve finále stejný. Jen v poměru ne, protože mě 20k zbýt nemůže když mám zhruba polovinu že jo. :roll: Já nevím, ale já mu taky nekontroluju co si kupuje a co kolik stojí. Dokud to není nějaká fakt blbost, ale jen radost tak mi je to jedno. Nevím kde se tohle naučil. Já už nemůžu koupit ani ten pelech pro psa, protože by měl kecy a nechci to poslouchat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3239
6.11.19 20:48

Budes muset vydržet a co nejdriv se vratit do prace a budes mit klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4028
6.11.19 21:04

Promiň, ale pořizovat si dítě s takovým chlapem, to už proste lepší nebude. Můj muž v životě neměl s ničím problém a ještě k rodicaku mi posílá prachy každý měsíc. V životě nekecal do toho za co utracim. Přesto jsem začala v synove 14M pracovat… takže doporucuju vydělávat nějaké svoje peníze a pak už má smolik :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3132
6.11.19 21:20

Kdyz z materske nezaplatis ani kafe s kamoskou, bez do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
6.11.19 21:23
@Anonymní píše:
Ahoj. Vadí mi, že můj přítel kontroluje co si kde kupuju za svoje peníze. Jsme domluvení, že od té doby co beru mateřskou jsou to moje finance a já zaplatím svůj tarif, internet, drogerii, nějaký ten nákup, svoje zvířata a zbytek ať si nechám, že mě bude živit když budu něco potřebovat nebo nebudu mít peníze. Jenže když si koupím něco na sebe nebo do bytu dekoraci, doplňky, povlečení apod. tak hned nadává, že zase utracim za blbosti, kolik to stálo apod. Hodnekrat mi chodí na účet a kouká kolik mám. Když jsem byla s kamarádkou na kafi a pak po něm chtěla pár stovek, měl kecy proč tam lezu když na to nemám. Přitom všechno normálně zaplatí, koupí. Např. přijde mi mateřská a on hned - no tak to bez utratit jak to umíš… :roll: sice mi měsíčně zbude kolem 1k koruny, ale aspoň něco. Moje mateřská je bída a jsem ráda, že aspoň to mě zbyde a tak dlouho jsem nepracovala, aby jsem si stihla našetřit. Ale vždy jsem do rozpočtu nebo bytu přispěla. Třeba první společné bydlení - kauci jsem hradila sama. Pak ze začátku byl přítel chvíli bez práce a já jediná pracovala, ale to on už nevzpomíná. Nikdy jsem mu to nevyčítala. Na konci měsíce se mě zepta kolik mám a jestli potřebuju peníze. Nadává třeba že mám zase jen málo, ale peníze vždy dá. Jenže mých pár tisíc oproti jeho výplatě a zbytku, v částce je to ve finále stejný. Jen v poměru ne, protože mě 20k zbýt nemůže když mám zhruba polovinu že jo. :roll: Já nevím, ale já mu taky nekontroluju co si kupuje a co kolik stojí. Dokud to není nějaká fakt blbost, ale jen radost tak mi je to jedno. Nevím kde se tohle naučil. Já už nemůžu koupit ani ten pelech pro psa, protože by měl kecy a nechci to poslouchat.

Ani ten pelech pro cokla si nemuzes koupit :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10102
6.11.19 21:42

Tak ona je taky otázka, jakým způsobem utrácíš. Jestli fakt rodičák utratíš sama za sebe, tak bych se nad tím zamyslela. Fakt jsou dekorace a pelech pro psa tak nezbytný, když máš tak malý příjem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
6.11.19 21:51

Trochu to na mě působí, že mateřskou rozfrcáš za blbiny jako svoje kapesný a v tom případě bych se mu nedivila… někdo v rodině prostě musí mít rozum :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 21:51

@Aduš8 Tak pro mě jo. A v něčem chodit taky musíme. Ostatně kdyby jsem řekla jemu, tak mi hadry koupí, ale nevidím důvod, když mám svoje peníze. Hlavně mi měsíčně i tak zbývá jak jsem psala aspoň tisícovka. Takže budu šetřit sice déle, ale aspoň nějak jo. A mateřská je náhrada mzdy, za co jiného ji mám utrácet? To by jsem si nemohla zajít ani na to kafe za svoje peníze?

• Citovat
  • Nahlásit
2299
6.11.19 21:54

Tak pokud je pro tebe priorita psí pelech a doplněk do bytu..co kdyby šel partner třeba marodit? Mateřská je prostě finanční sešup a velká zodpovědnost pro živitele rodiny. Já z rodičáku zaplatím co se musí a nezbyde mi nic. Ale našla jsem si brigádu, abych se měla líp a nemusela škemrat o další peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 21:58

Tak třeba si chci koupit nový mop. Ten můj starý je ten klas. obyčejný a už zničeny a já chci pro ušetření práce ten rotační. Tak hlavně teď se mi s ním s břichem blbě manipuluje a za druhý s miminkem to taky usnadní úklid. Mě to nepřijde jako blbost. Jemu asi jo, protože neuklízí a s tím starým se neprdí, neohýbá a nemáchá no. :roll:
Ale nevím co je mu do toho, že si ho koupím za svoje peníze… neřeknu kdyby jsem ho žádala měsíčně o nějaký částky, to třeba až se malý narodí, já z toho vlastně žiju celý měsíc, tankování, doktoři, když si něco přikoupim do ledničky, nějaká drogerie apod…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 21:59

@Petula306 tak to byl jen příklad. Jednak chlap bere dost peněz, aby jsem nemusela přivydělávat a hlavně já ještě ani neporodila, tak asi těžko půjdu vydělávat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 22:00

A hlavně domluva byla taková, že se o nás postará. To taky pořád trvá i on to tak chce, ale ta kontrola :nevim: On mi to nezakaze, jen má pořád poznámky. Jak kdy teda, podle nálady asi.

• Citovat
  • Nahlásit
184
6.11.19 22:04

Takže jestli to dobře chápu… jeho peníze jsou vaše a žijete za to oba a tvoje peníze jsou jen tvoje? :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6347
6.11.19 22:18

Ok tvoje peníze jdou na nezbytné věci jako pelech pro psa, doplňky do bytu a jeho (vaše) peníze jdou na takové kraviny jako nájem, jídlo apod. Možná byste měli lepší, když byste se vzali, to bys měla nárok na celou polovinu jeho příjmů, on tedy na tvé také a z toho by bylo rázem několik plechů a těch kafi co by sis mohla s kámoškou dat. Ale vážně, podle popisu se příteli snad ani nedivím, že tě kontroluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10102
6.11.19 22:21

Tak on se stará, ale taky by mě štvalo hradit všechno a koukat na to, jak partner utrácí za blbiny. To nevyjdeš s mateřskou a co až přijde na řadu rodičák :nevim:. A opravím tě, ty z toho nežiješ, žiješ z jeho peněz, ze svých si užíváš, to je něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat