Přítelová matka je alkoholička

Anonymní
29.4.21 21:58

Přítelová matka je alkoholička

Ahoj všichni,

jdu za vámi pro radu, pochopení…

S přítelem máme 2 děti dcera 4 roky a syn 1 rok.

Jeho matka je kvartální alkoholička, takže každ 2 až 3 měsíc se opije a vždy je z toho nějaký problém, neštěstí.

Dnes už to vygradovalo tolik, že ji soused našel v bezvědomí na chodbě v paneláku. Bere silné léky Antabus na které pije i když by neměla a dnes už ji tělo vypnulo a přestala dýchat.

Já osobně s ní už přes rok v kontaktu nejsem, protože takového člověka ve svém životě nechci.

Děti sama vídat nemůže, pouze když má přítel čas a jede tam s nimi 1× Max 2× v týdnu třeba na hodinu.

Můj problém je ten, že i přes to, co se dnes stalo, to podle přítele není důvod k řešení a chce aby se s dětmi na dále vídala!!! Já úplně šílím jen při představě, že takový člověk je v jedné místnosti s mými dětmi!!!

Prosím, co by jste holky dělaly? Je nějaká možnost poradit se s nějaká sociální pracovníkem? Bohužel jejich rodina v tomhle chlastacím stereotypu žijí už 10 let a proto ji to přijde normální. Léčit se jít nechce a my už rok intenzivně řešíme její chování, její nic nedělání ale vždy je ta dobrá :(((

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4061
29.4.21 22:21

Upřímně. Dokud se nebude chtít léčit sama, tak s tím ani tvůj přítel nic neudělá… pokud je kvartální alkoholička a když tam přítel s dětmi jezdí, není opilá, tak nevidím důvod proč by se nemohla s dětmi vídat. Ano pokud by byla v lihu neustále, nadávala, potácela se po bytě, tak pak ano, je na místě přerušit kontakt. Manželův otec je alkoholik, ale opravdu už notor co kalí denně a je úplně mimo. Takže tam jezdíme opravdu jednou ročně. Jestliže by byl ale 2/3 času v pohodě, neměla bych s návštěvami problém.
Každopádně je třeba se smířit s tím, že tvoje skoro tchyně musí chtít sama. Navíc buď trošku ohleduplná, je to jeho máma. Určitě ho to samotného trápí, neví jak ji pomoci a snaží se podle mě alespoň návštěvami a dětmi ji motivovat k tomu, aby se sebou něco dělala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
29.4.21 22:43

A co o nějaké léčbě, bavili jste se? Tak když už bere Antabus, tak tu závislost asi někde řešila / řeší?
Jako alkohol je svinstvo jako každá jiná závislost :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8355
29.4.21 23:40

Tak píšeš, že s nimi není sama. Tak pokud není zrovna na mol když tam jsou děti a chová se normálně tak nevím proč by je nemohla na chvíli vidět v pritelove přítomnosti. Ony ji maji rady? Chce za ni ta starsi jezdit? Když sd sama nechce léčit tak s tím nic neuděláte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3360
29.4.21 23:57

A ten antabus vzala kde, když teda nic neřeší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 23:59

Pritelova matka je regulérní alkoholicka a funguje to tak, ze když byla opilá odjeli jsme. Hned a bez vysvětlování. Pochopila a už si nedovolí pít když máme přijet. K dětem se chová pekne, ale nikdy s nimi není a ani nebude sama.

• Citovat
  • Nahlásit
246
30.4.21 06:21

Jak už tu bylo několikrát psané, pokud paní nebude chtít sama s tím něco udělat, tak ji prostě nedonutite. Léčba musí být dobrovolná jinak by absolutně postradala svůj význam a byla by to bohužel ztráta času. I když ale paní pije, nemusí být jednoznačně špatný člověk. Závislost na alkoholu je jeden velký kolotoč a je potřeba z něho co nejdříve vystoupit jinak Vás semele. Co se ale týká toho řešení, po takovém stavu, kdy málem umřela, bych asi čekala, že už si konečně uvědomí co je ve hře a že je potřeba problém začít řešit. Proto Vás plně chápu a sama bych děti takovému člověku nikdy nesverila. Zkusila bych ji po tom všem asi ještě jednou podat pomocnou ruku, mít trochu trpělivosti a pochopení, což je tezke. A pokud ani potom nebude mít trochu soudnosti a nedojde k uvědomění…hold pak už bych asi také dala ruce pryč…bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7355
30.4.21 09:04

Ahoj zakladatelko, velmi citlivé téa, kde lze najít pochopení jak pro přístup tvůj, tak pro přístup přítele.
Přítel za svou maminku nemůže. To co má jeho maminka je opravdu svým způsobem nemoc. Pokud dokáže přepít antabus… tak… ta touha se napít je opravdu nezdolná.

Jsou lidé, kteří se opijí denně a tam bych styk s dítětem viděl jako opravdu problémový. Jsou i lidé, kteří nepijí alkohol, přesto je jejich chování pro děti… složitě přijatelné, a přesto se jim děti na návštěvu berou. Myslím, že vždy u dětí při návětěvě jste a že by bylo fajn vždy vědět, že babička má zrovna dobrý den kdy démonu nepodlehla… ale odepřít jí a dětem styk s ní úplně, by dle mého názoru bylo chybné, protože oběma stranám by to mohlo ublížit a tím problém spíše prohloubit.
Samozřejmě ale nejdůležitější je, abyste s přítelem našli nějaký společný názor, společnou cestu a nestalo se to bariérou mezi vámi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
30.4.21 10:00

Moje celé dětství je protkané tím, že jsem měla v blízké rodině alkoholika. A mám z toho solidní trauma na celý život. Tvoje děti jsou ještě poměrně malé, takže si to neuvědomují, ale čím starší budou, tím hůř to pravděpodobně budou snášet. V jakém je paní stavu během návštěv? Rozhodně bych nepřipustila, aby byla s dětmi v kontaktu, pokud by byla zrovna pod vlivem a nenechávala bych je s ní samotné. Pokud by se její alkoholické excesy stupňovaly a odmítala to řešit, tak bych zcela vážně kontakt s dětmi hodně omezila. Z vlastní zkušenosti vím, jak to pro dítě může být traumatizující. Já jsem z dotyčného příbuzného měla potom už vyloženě hrůzu a byla ve mně malá dušička, jestli bude zase nalitý nebo nebude. Takže bych na tvém místě sledovala, jak děti reagují a případně zakročila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat