Problémy s pubertální dcerou

Anonymní
9.3.21 19:31

Problémy s pubertální dcerou

Ahoj.

Má 16 letá dreca se mi svěřila s problémem, který ji už nějakou dobu trápí.

Už jako dítě měla dva světy. Nějak jsem to neřešila, protože známe děti, mají hodně fantazie. Ten vlastní svět ji zůstal. Co ji taky zůstalo, tak snaha objevovat cokoliv, nebo analyzovat věci už několik let analyzované. Viděla jsem rozhovor s nějakym pánem, který to má prý taky tak. Tohle všechno ji, podle mě, spíš život komplikuje… Ale taková asi je :nevim:

Řekla mi, že do toho svého světa si utíká poslední dva roky víc než čekala. Pouští si písničky, chodí po pokoji a je v tom svým světě. Ví co je realita a všechno co má, si plní na jedničku. Nikdy jsem s ní neměla problém… Jen ji tohle vrtá hlavou a mě by zajímalo, jestli s tím nemáte taky nějaké „zkušenosti“

Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7612
9.3.21 19:36

Není taky blíženec jak já? Taky si často unikam do svýho světa už co pamatuji. Ale jinak mám normální život, manzela, děti, koníčky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 19:40
@JancaS84 píše:
Není taky blíženec jak já? Taky si často unikam do svýho světa už co pamatuji. Ale jinak mám normální život, manzela, děti, koníčky atd.

Je panna. Má kamarády, často si s něma volá a píše, koníčků ma taky hromadu, zatím ji všechny baví a relaxuje u nich. Spíš ji děsí to chození po pokoji. U toho si přestavuje, že je v tom svým světě.

• Citovat
  • Nahlásit
2419
9.3.21 19:42

Ehmm, já myslela, že takový vlastní svět má každý. Já si v něm povídám sama se sebou i s cizími lidmi, řeším různé situace… :oops: A z něj se přepínám do reálného světa, v kterém funguji úplně normálně (aspoň doufám :mrgreen: ). Takže mně to přijde ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30287
9.3.21 19:47
@Anonymní píše:
Ahoj.

Už jako dítě měla dva světy. Nějak jsem to neřešila, protože známe děti, mají hodně fantazie. Ten vlastní svět ji zůstal. Co ji taky zůstalo, tak snaha objevovat cokoliv, nebo analyzovat věci už několik let analyzované. Viděla jsem rozhovor s nějakym pánem, který to má prý taky tak. Tohle všechno ji, podle mě, spíš život komplikuje… Ale taková asi je :nevim:

Řekla mi, že do toho svého světa si utíká poslední dva roky víc než čekala. Pouští si písničky, chodí po pokoji a je v tom svým světě. Ví co je realita a všechno co má, si plní na jedničku. Nikdy jsem s ní neměla problém… Jen ji tohle vrtá hlavou a mě by zajímalo, jestli s tím nemáte taky nějaké „zkušenosti“

Měla jsem to samé jako dospívající…Ale nic mi to nekomplikovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 19:55
@Russet píše:
Měla jsem to samé jako dospívající…Ale nic mi to nekomplikovalo.

Tak to jsem ráda ❤

• Citovat
  • Nahlásit
3308
9.3.21 19:58

Já to měla v dětství a dospívání hodně. Dneska si tam utíkám před spaním, uklidňuje mě to a dobře se mi tak usíná. Mám to jako pohádku na dobrou noc :mrgreen: Přes den už vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
9.3.21 20:02

Take to tak dělám uz od dětství. Nevidím na tom nic špatného. Někdo utíká ke knizkam, jiny k televizi a ja do sveho světa. Jsem jinak celkem normalni. Syn to ma také. Je mu 8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19691
9.3.21 20:05

Já tam zdrhám před dětma pořád… 8). Hele klid, normální život žije, tak co? Kdyby žila jen ten imaginární, bylo by to špatně, ale v tomhle problém nevidím. Mě se taky nejlíp “sní” za chůze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16016
9.3.21 20:36

To co popisuješ je běžná fáze právě v dospívání pro introvertní mladé lidi, se silnou fantazí - je to forma úlevy od vnějšího světa, který může být velmi těžký i bez toho aby už skoro rok žila v podmínkách pandemie.

Spousta dobrých spisovatelů, scénáristů a podobně z téhle své schopnosti čerpá při své práci.

Pro spokojené fungování je dobré naučit se hledat ty příjemné věci i v realitě a najít odvahu překovánat obavy a otravnou prudu všedního dne.

Na druhou stranu - to že vypíná a čerpá sílu tím že poslouchá muziku a pěstuje svou fantazii je vlastně lepší, než aby šla do depresí a úzkostí, nebo jen koukala na netflix.

Kdyby byla okolo normální situace, tak by to chtělo ji podpořit, aby hledala lidi co si s nimi sedne a bude s nimi trávit dostatek času v reálném světě. Ale teď to nejde…

Možná bych se jí poptala, jestli nechce zkusit psát povídky a třeba najít nějako on-line kurzy tvůrčího psaní kde by to mohla rozvíjet.

Není to známka žádné duševní poruchy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.3.21 20:51

Žiju v přesvědčení, že všichni disponujeme takovou představivostí a to nás odlišuje od jezevčíků. Takže můžeš být v klidu, o nic nejde. A u toho se zamysli, proč jsi nazvala diskuzi „Problémy s pubertální dcerou“. Je to vůči ní ponižující a naprosto bezdůvodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 20:57

Taky mám svůj svět, přesně jako tvoje dcera, už od dětství, taky vím co je realita, ale ve svém světě jsem denně i x hodin. a to jsem dospělá 35 letá ženská s vlastní rodinou, není to nic špatného, nikomu tím člověk neubližuje a vlastní svět je takový relax před realitou, prakticky jsem ho začala mít v 8 letech kdy jsem byla několikrát sexuálně zneužita rodinným příslušníkem a ten svět mi zůstal a asi zůstane navždy.
prosím o zachování anonymu.

• Citovat
  • Nahlásit
3569
9.3.21 21:14

Aha, ja myslela, ze treba kouří marihuanu a pritom ma svuj vlastni svět.. To je nejaky problem? Taky si nekdy ziju vlastni svet, chodim po byte a usmivam se jak mesicek na hnoji :D A to je mi 32 a mam dve malr deti… A jinak jsem snad normalni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2982
9.3.21 21:33

Měla jsem to jako malá stejně, v dospívání a dospělosti se to přetransformovalo, už nežiju na paloučku mezi vílama, ale do fantazie prchám pořád velmi často :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
9.3.21 21:47
@Anonymní píše:
Ahoj.

Naprosto přirozené chování šestnáctiletého děvčete. Já to tak mám dodnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat