Reklama

živnost na prodej výrobků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mimush
Povídálka 13 příspěvků 25.09.18 12:01
Prodej výrobků a živnost

Dobrý den,
mám dotaz ohledně prodeje vlastních výrobků. Mám práci na HPP, ale přemýšlela jsem, že bych k této práci chtěla ještě prodávat přes internet vlastní výrobky (náramky apod.). Ale na internetu jsem se dočetla, že na toto si musím pořídit živnostenský list i když bych si nevydělala víc než 30 tisíc za rok. Můžete mi někdo poradit jak je to se zdravotním a soc. pojištěním a jak řešit daně? Navíc nechci, aby se o tom vědělo v mém zaměstnání. Je možné to nějak „utajit“? :-)
Děkuji za odpovědi

Reklama

Reakce:

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 25.09.18 12:20

Při jakékoli samostatné činnosti, která je prováděna za účelem zisku, je nutné mít povolení k podnikání. Hranice 30000 je hranice pro osvobození daně z příjmů při příležitostné činnosti, ta s tím nemá nic společného. Více info najdeš na www.jakpodnikat.cz.

TMana
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 25.09.18 13:10

Utajit to nejde, po získání ŽL jsi automaticky v rejstříku, snadno dohledatelné na webu. Navíc pozor na jednu věc - pokud chceš podnikat ve stejném oboru jako zaměstnavatel, je nutné mít jeho souhlas.

Mimush
Povídálka 13 příspěvků 25.09.18 13:12

Děkuji za odpovědi.
Nechci pracovat ve stejném oboru (mám práci v oblasti dopravy). Že je to dohledatelné na webu vím, jde spíš o to, jestli to musím nahlásit účetní (kvůli daním apod.)

TMana
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 25.09.18 13:40

Ne, účetní jen stačí říct, že si daňové přiznání budeš dělat sama.

Mimush
Povídálka 13 příspěvků 25.09.18 13:44

Tak super, moc děkuji :-)

TMana
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 25.09.18 13:51

Není zač, držím palec, ať se v podnikání daří :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >