živnost na prodej výrobků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mimush
Povídálka 13 příspěvků 25.09.18 12:01
Prodej výrobků a živnost

Dobrý den,
mám dotaz ohledně prodeje vlastních výrobků. Mám práci na HPP, ale přemýšlela jsem, že bych k této práci chtěla ještě prodávat přes internet vlastní výrobky (náramky apod.). Ale na internetu jsem se dočetla, že na toto si musím pořídit živnostenský list i když bych si nevydělala víc než 30 tisíc za rok. Můžete mi někdo poradit jak je to se zdravotním a soc. pojištěním a jak řešit daně? Navíc nechci, aby se o tom vědělo v mém zaměstnání. Je možné to nějak „utajit“? :-)
Děkuji za odpovědi

Reakce:
Hanula1212
Kelišová 5122 příspěvků 25.09.18 12:20

Při jakékoli samostatné činnosti, která je prováděna za účelem zisku, je nutné mít povolení k podnikání. Hranice 30000 je hranice pro osvobození daně z příjmů při příležitostné činnosti, ta s tím nemá nic společného. Více info najdeš na www.jakpodnikat.cz.

TMana
Ukecaná baba ;) 1145 příspěvků 25.09.18 13:10

Utajit to nejde, po získání ŽL jsi automaticky v rejstříku, snadno dohledatelné na webu. Navíc pozor na jednu věc - pokud chceš podnikat ve stejném oboru jako zaměstnavatel, je nutné mít jeho souhlas.

Mimush
Povídálka 13 příspěvků 25.09.18 13:12

Děkuji za odpovědi.
Nechci pracovat ve stejném oboru (mám práci v oblasti dopravy). Že je to dohledatelné na webu vím, jde spíš o to, jestli to musím nahlásit účetní (kvůli daním apod.)

TMana
Ukecaná baba ;) 1145 příspěvků 25.09.18 13:40

Ne, účetní jen stačí říct, že si daňové přiznání budeš dělat sama.

Mimush
Povídálka 13 příspěvků 25.09.18 13:44

Tak super, moc děkuji :-)

TMana
Ukecaná baba ;) 1145 příspěvků 25.09.18 13:51

Není zač, držím palec, ať se v podnikání daří :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >