Psychická poodpora po IVF?

Anonymní
24.7.21 08:17

Psychická podpora po IVF?

Ahoj holky, moc vas zdravim. Momentalne jsem po 4 neuspesnych pokusech IVF a jednom odberu vajicek, kdy nakonec ani jedno nebylo oplozeni schopne. Ve vysledku mam za sebou tedy 5 NEUSPESNYCH POKUSU! Je mi 37 let. O miminko se snazime od roku 2017 a od roku 2019 jsme v rukach klinik (nejprve v zahranici, nyni v Praze). Manzel ma 1% uspesnych spermii a mne zacal vyrazne klesat AHM hormon. Sance na prirozene poceti je tedy miziva. Dle veskerych testu jsem naprosto v poradku, nyni uz nas ceka “jen” hysteroskopie a genetika. Pokud i zde bude vse ok, pak uz si nedokazu vysvetlit, proc se embryo nechce za zadnou cenu uhnizdit. Ve stresu nejsem, chodim na akupunkturu, nekourim a piju max. vinko v mire. V kondici jsem diky psovi lepsi jak v 25 :) Zacinam z toho byt psychicky silene vycerpana. Jsou dny, kdy mam energie a odhodlani na rozdavani, ale pak prijdou dny, kdy to balim (mysleno se snahou o dite). Hledala jsem na netu nejakou anonymni skupinu zen, ktere maji stejny problem. Bohuzel. Tady v diskuzich se vetsinou dozvim, ze to vychazi na poprve a to me drti. Navic i v sirokem okoli jsem jedina, kdo tento problem resi. Rada bych to trapeni sdilela. Napadlo me, neb se venuji psychologii a koucinku, ze takovou skupinu sama zalozim, ale mozna me nekam navedete, na nejakou osvedcenou a zajetou grupu zen s podobnym osudem. Cilem neni si vzajemne plakat na ramena a predavat “chytre” rady, ale vzajemne se povzbudit, dodat si sily. Predem moc dekuji a preji krasne letni dny!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2321
24.7.21 08:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky, moc vas zdravim. Momentalne jsem po 4 neuspesnych pokusech IVF a jednom odberu vajicek, kdy nakonec ani jedno nebylo oplozeni schopne. Ve vysledku mam za sebou tedy 5 NEUSPESNYCH POKUSU! Je mi 37 let. O miminko se snazime od roku 2017 a od roku 2019 jsme v rukach klinik (nejprve v zahranici, nyni v Praze). Manzel ma 1% uspesnych spermii a mne zacal vyrazne klesat AHM hormon. Sance na prirozene poceti je tedy miziva. Dle veskerych testu jsem naprosto v poradku, nyni uz nas ceka “jen” hysteroskopie a genetika. Pokud i zde bude vse ok, pak uz si nedokazu vysvetlit, proc se embryo nechce za zadnou cenu uhnizdit. Ve stresu nejsem, chodim na akupunkturu, nekourim a piju max. vinko v mire. V kondici jsem diky psovi lepsi jak v 25 :) Zacinam z toho byt psychicky silene vycerpana. Jsou dny, kdy mam energie a odhodlani na rozdavani, ale pak prijdou dny, kdy to balim (mysleno se snahou o dite). Hledala jsem na netu nejakou anonymni skupinu zen, ktere maji stejny problem. Bohuzel. Tady v diskuzich se vetsinou dozvim, ze to vychazi na poprve a to me drti. Navic i v sirokem okoli jsem jedina, kdo tento problem resi. Rada bych to trapeni sdilela. Napadlo me, neb se venuji psychologii a koucinku, ze takovou skupinu sama zalozim, ale mozna me nekam navedete, na nejakou osvedcenou a zajetou grupu zen s podobnym osudem. Cilem neni si vzajemne plakat na ramena a predavat “chytre” rady, ale vzajemne se povzbudit, dodat si sily. Predem moc dekuji a preji krasne letni dny!

Tak pokud se 4 roky snažíte i pomocí lékařů o dítě, tak asi nelze tvrdit, že nejsi ve stresu… :think:..pokud ti letí dolů AMH, tak bych se zkusila domluvit na klinice, jestli by ti nesly zamrazit vajíčka… Možná nakonec dojdete k DS, ale je zapotřebí, abys měla vajíčka.
A co se týká skupiny - nevím. Myslím si, že je lepší individuální přístup. Protože i ve skupině můžeš mít ženy s různým přístupem a píšeš, že tě drtí, když se to někomu daří brzy. Jak budeš snášet ty a ostatní členky, když se to jiným povede a tobě zrovna jako zakladatelce skupiny ne? :think: pocítíš radost a naději nebo tě to zabolí, proč ty zase ne?
I když možná vyzkoušej a uvidíš ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2085
24.7.21 08:34
@Anonymní píše:
Ahoj holky, moc vas zdravim. Momentalne jsem po 4 neuspesnych pokusech IVF a jednom odberu vajicek, kdy nakonec ani jedno nebylo oplozeni schopne. Ve vysledku mam za sebou tedy 5 NEUSPESNYCH POKUSU! Je mi 37 let. O miminko se snazime od roku 2017 a od roku 2019 jsme v rukach klinik (nejprve v zahranici, nyni v Praze). Manzel ma 1% uspesnych spermii a mne zacal vyrazne klesat AHM hormon. Sance na prirozene poceti je tedy miziva. Dle veskerych testu jsem naprosto v poradku, nyni uz nas ceka “jen” hysteroskopie a genetika. Pokud i zde bude vse ok, pak uz si nedokazu vysvetlit, proc se embryo nechce za zadnou cenu uhnizdit. Ve stresu nejsem, chodim na akupunkturu, nekourim a piju max. vinko v mire. V kondici jsem diky psovi lepsi jak v 25 :) Zacinam z toho byt psychicky silene vycerpana. Jsou dny, kdy mam energie a odhodlani na rozdavani, ale pak prijdou dny, kdy to balim (mysleno se snahou o dite). Hledala jsem na netu nejakou anonymni skupinu zen, ktere maji stejny problem. Bohuzel. Tady v diskuzich se vetsinou dozvim, ze to vychazi na poprve a to me drti. Navic i v sirokem okoli jsem jedina, kdo tento problem resi. Rada bych to trapeni sdilela. Napadlo me, neb se venuji psychologii a koucinku, ze takovou skupinu sama zalozim, ale mozna me nekam navedete, na nejakou osvedcenou a zajetou grupu zen s podobnym osudem. Cilem neni si vzajemne plakat na ramena a predavat “chytre” rady, ale vzajemne se povzbudit, dodat si sily. Predem moc dekuji a preji krasne letni dny!

Ahoj..trosku tě podpořím, nám to taky třikrát nevyšlo a nakonec po 9 letech přišla naše princezna sama. Ja teda výsledky měla opravdu mizivé, sto dalších problémů od endometriózy, anovulacnich cyklů, pcos a další a další. Přitom jsem to samé - nekouřím, běhám atd. To bohužel úspěšné početí nezaručí. Jinak jsou bohudík ženy, kterým to vyjde na poprvé, přej jim to, nikdy nevíš jakou cestou si předtím prošly. Chapu, že tě to drtí, mě taky kolikrát nebylo příjemný, když otěhotněla ta, která nechtěla. Ale holt to tak je. Hodně mi pomohla psycholožka, rozhodně ji vyhledej udělá to svoje :-). Jak píše výše skupinu bych nezakládala, kdyby se tobě nedařilo a dalším ano semlelo by tě to. Na Facebooku je takových skupin do aleluja vyhledej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
24.7.21 09:30

Jen k té akupunkture, je to skutečně kvalitní praktik, nemá jenom třeba kurz? Nebo doktor co si udělal jen v rámci mediny rozšíření? Nenaboda ti jen pár jehel do podbřišku aniž bys cokoliv cítila a pak nazdar? Řeší to opravdu celostně? Jsou i specifické sestavy těsně před ivf a po ivf. Klidně mi do sz napiš o koho jde. Je dobré před ivf sáhnout do mimořádných drah, ale ty se na nějakém půlročním kurzu ani neučí… Dává ti i bylinky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.7.21 09:30

@Magical-eyes diky za reakci. Nechci zakladat skupinu zde. Spise jsem mela na mysli blog, webovky…mimo e-mimino.cz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.7.21 09:31

@Layana nene, je to akupunktura jako takova. Je to cinsky lekar. Absolvuju ji v Rakousku, kde ziju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.7.21 09:37

@EvieK dekuji za tvoji reakci, to je skvele, geatuluji! Vsak ja vim, ze zadny zaruceny recept neexistuje a zazraky se take deji :) jen pro upresneni, skupinu nechci zakladat zde, ale nekde mimo - blog, web. FB ne, neb neni anonymni. Mam s psychology nedobrou zkusenost, rada bych se bavila s nekym, kdo proziva to same. Jinak ja jsem extreme prejici clovek a jsem stastna za kazdou zenu, ktere to klapne, neb sama vidim, jak to nemusi byt uplne snadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16121
24.7.21 09:40

@alhi84 S tou skupinou to vubec není špatný nápad. Ja potkala super holky rady, vznikla skupina kolem studie, kterou jsme procházely, a pomohlo mi to neskutečně. Ani tam to nebylo pro vsechny jednoduché, nekomu to vyšlo, nekdo pak otěhotněl přirozeně, nekdo to vzdal… Ale za mě v neplodnosti jedinečná psychicka opora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
24.7.21 09:40

@alhi84 tak to jo, já už jsem se setkala i s tím že praktik po ovulaci bodal zakázané body, které mohou vyvolat potrat :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
24.7.21 09:42

Po 15 letech nechráněného styku a léčbě v CARu i mimo CAR jsem otěhotněla přirozeně a v necelých 38 letech porodila první dítě. Rozumím tomu, jak se cítíš…
Doporučuji individuální terapii.
Nicméně mě zaujalo, že po tolika letech ještě nemáte udělanou genetiku.. To je dost zarážející a určitě by to bylo na místě už dávno. Asi bych „zreevidovala“ postup kliniky, případně se obrátila jinam. Držím palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.7.21 10:39

@Lojzísek bylo nam vysvetleno, ze genetika se provadi az v pripade opakovanych potratu. To se nas netyka. Embryo se nestihne ani zahnizdit. Jednou jsme absolvovali take hatching. Bez uspechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2266
24.7.21 10:42

@alhi84
Ahoj, chápu tě…
Jsem taky 84.
Jestli potřebuješ podporu a trochu si to srovnat v hlavě- pojď do KET duben- je to 660 stránek čtení a vlastně každá tam jsme trochu jiná a trochu jiný problémy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
24.7.21 10:48
@alhi84 píše:
@Lojzísek bylo nam vysvetleno, ze genetika se provadi az v pripade opakovanych potratu. To se nas netyka. Embryo se nestihne ani zahnizdit. Jednou jsme absolvovali take hatching. Bez uspechu.

Nepotratila jsem ani jednou a genetika nám byla udělána v rámci vstupních vyšetření (věk,..).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
24.7.21 11:04

Ahoj, ja bych treba uvitala skupinu pro zeny, kterym se nedari a uz to vzdali. A chteji se zamerit na jine veci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3254
24.7.21 17:57
@alhi84 píše:

Mě tedy taky překvapuje, že vám neudělali genetiku už dávno. Nám jí dělali hned u prvního IVF a před druhým IVF i reprodukční imunologii :nevim:
Vy jste všechno absolvovali v jednom CARU?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat