Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
@Larr jukni sem http://cs.wikipedia.org/…n%C3%AD_obuv tady to máš vysvětleno.
jinak v informačním letáku deichmannu píšou: „vsoce módní obuv - obuv určena pro krátkodobé a občasné nošení…životnost obuvi je omezená, může být i výrazně kratší než poskytovaná záruční doba…“ a to mluví asi za vše.
Koupili jsme dceři boty na jaro, po necelých dvou měsících dceři praskly a reklamace neuznána, že jsme je asi (podle nich) málo kontrolovali. Podotýkám, že v nich chodila pouze do školy a zpět. Po čase jsem se dozvěděl, že je spousta reklamací a na jejich výrobky. Už nás tam nikdo neuvidí a budu jejich věhlas šířit dál. To vše v Opavě OC Breda a Weinstein.
Přátelé, na základě Vašich příspěvků jsem se rozhodla využít služeb soudního znalce. Dnes mi došel nádherný posudek v tom smyslu, že jejich oprava se nedá ani komentovat. Teď mě čeká to nejhorší, zajít do prodejny v Praze na hlavním nádraží. Chci jim k tomu ještě naúčtovat cestovné autem Šumperk - Praha a zpět. Netušíte jak se postupuje, když nemám doklad?
Holky oživuji diskuzi, ted mi volala ségra že jí v CCC neuznali reklamaci, boty měla necelé 2 měsíce a praskla jí v přední části podrážka, navíc má ošoupané paty ale to nereklamovala (ale už to svědčí o kvalitě
)
Koupila si na ně i impregnaci přímo od nich a nosila je od poloviny srpna do poloviny října (bylo hezké počasí i sucho),měsíc trvala reklamace. Nemáte někdo zkušenost jak se domoci spravedlivosti? Je evidentní že to nerozbila špatným používáním, dá se říct že s nimi chodila jen ve městě po rovině. Nemá peněz na rozdávání tak mě tenhle přístup vážně štve ![]()
Posílám citaci při podobné neuznané reklamaci, snad to pomůže
:
Obecně reklamace bot bývají jedny z nejproblémovějších.
Obrátil bych se na vedoucího (příp. majitele) a srozuměl ho s tím, že s výsledkem reklamace nesouhlasíte. Upozornil bych ho že si nechám vypracovat posudek od soudního znalce, který budou muset uhradit, protože podle §598 obč. zákoníku máte nárok na úhradu nutných nákladů, které vznikly v souvislosti s uplatněním práv z odpovědnosti za vady. S paragrafy máte větší šanci na úspěch, prodejci se často kupujícího který zná své práva zaleknou a nakonec reklamaci uznají.
Pokud to nepomůže, pak už nezbývá než si posudek nechat vypracovat a zkusit to ještě jednou. Pokud se ani pak nezlomí, pomůže už jen soud. Současně bych takového prodejce nahlásil na ČOI (ta vám sice s vyřízením reklamace nepomůže, ale může prodejci udělit pokutu).
@Ikente díky, vyzkoušíme
ségra z obchodu vypadla a musela to rozdýchat venku, prý tak arogantní a povýšené prodavačky ještě neviděla a to sama dělá v obchodě na informacích, takže s lidmi jednat umí ![]()
@Zupa já se obávám, že jsou takhle ty prodavačky školené, aby obchod utržil co nejvíce
To je teda neomlouvá, ale šéfové jsou v tomhle asi drsní (co jsem slyšela od známé).
@Zupa me v CCC taky neuznali reklamaci, pry jsem mela prijit driv… no comment, to nepocitam cestu do Brna a zpet 60km ![]()
@Snehurenka Já se s tím ještě nesetkala, vždycky mi hned vrátili peníze (ne teda v CCC) je teda pravda že mě osobně se boty ještě nepodařilo rozbít ale to jednání je vrchol, brácha reklamoval boty nedávno v Deichmanu, ještě je tam nesl celkem špinavé, zrovna je nešetřil a peníze dostal okamžitě na ruku
proto mě takové jednání štve ![]()
Jinak je reklamovala v Olomouci.
@Zupa píše:
Holky oživuji diskuzi, ted mi volala ségra že jí v CCC neuznali reklamaci, boty měla necelé 2 měsíce a praskla jí v přední části podrážka, navíc má ošoupané paty ale to nereklamovala (ale už to svědčí o kvalitě)Koupila si na ně i impregnaci přímo od nich a nosila je od poloviny srpna do poloviny října (bylo hezké počasí i sucho),měsíc trvala reklamace. Nemáte někdo zkušenost jak se domoci spravedlivosti? Je evidentní že to nerozbila špatným používáním, dá se říct že s nimi chodila jen ve městě po rovině. Nemá peněz na rozdávání tak mě tenhle přístup vážně štve
Ošoupané boty spíš svědči o né uplně správném stylu chůze, než o kvalitě obuvi…jinak ccc není zrovna drahý krám a kvalita povětšinou odpovídá ceně, což si myslim, že je taky spíš na úvaze nakupujícího a taky záleží kolik bot má a jak často je střídala…
@Gosi přesně jak píšeš ošoupané boty má vlastní vinou, taky to nebyl důvod reklamace.
V létě nosí převážně kecky a těch má opravdu hodně + baleríny a botasky, takže jestli tyhle stihla mít tak 7-8× na noze tak je to možná hodně. Vím že boty za 600Kč není žádné terno, ale já krom zimních taky kupuju boty do 1000Kč ale to přeci neznamená že po pár nošeních jsou zralé do koše ![]()
A mě zrovna v CCC reklamaci bez problémů uznali. Koupila jsem tam v létě pantofle za 600 a právě se mi ošoupala podrážka na patě. Akorát teda nevrátili peníze, ale musela jsem si vybrat boty jiné.
A pak bych vám chtěla napsat, že vyřízení reklamace nezáleží na prodejci, ani na nějaké prodavačce, ale na výrobci bot. Těm obchodníci reklamované zboží posílají k posouzení a ti se pak vyjádří, zda vrátí peníze za zboží, či ne. A pokud někde bez problémů vyplatí peníze ihned na ruku, je to domluva mezi prodejcem a výrobcem, že tak můžou učinit. (Vím, že si často prodejci dávají do smlouvy podmínku, že budou od výrobce odebírat zboží jen v případě, že uznají jakoukoliv reklamaci).
Vím, protože pracuji ve firmě, která je distributorem výrobků do maloobchodu. Jen neřešíme ošoupané boty, ale potraviny, tzn. třeba moly v oříšcích ![]()
@Zupa píše:
@Gosi přesně jak píšeš ošoupané boty má vlastní vinou, taky to nebyl důvod reklamace.
V létě nosí převážně kecky a těch má opravdu hodně + baleríny a botasky, takže jestli tyhle stihla mít tak 7-8× na noze tak je to možná hodně. Vím že boty za 600Kč není žádné terno, ale já krom zimních taky kupuju boty do 1000Kč ale to přeci neznamená že po pár nošeních jsou zralé do koše
Ať stojí 300,– nebo 1500,– Kč, tak by nikdy neměly vydržet jen dva týdny (od vietnamců bych se nedivila).
Děvčata NEDEJTE SE, na to ty potvory z CCC spoléhají! Asi před rok jsem tady také řešila co s neuznanou reklamací a toto je moje zkušenost. Jak píše Ikente, jděte tam znovu a pohrozte jim soudním znalcem… (schovejte si jízdenky a veškeré výdaje v této souvislosti). Když mi boty vrátili v CCC i podruhé, načerpala jsem informace tady a kontaktovala soudního znalce v okolí (hodně tady doporučují znalce ve Zlíně, ale tenkrát toho měli moc a ta doba vyřízení byla opravdu dlouhá, doporučili mi ať kontaktuji někoho jiného). Už při prvním telefonátu se znalcem, se vyjádřil, že CCC je známá firma a bavit se s ní o reklamaci se dá pouze s posudkem v ruce! Aniž by boty viděl, oznámil mi, že na 95% je moje reklamace odůvodněná, ale 100% mi to řekne až boty uvidí. Domluvili jsme se, že pokud by nevypracovával posudek v můj prospěch, tak zaplatím poštovné + nějaký poplatek, za to že to omrknul, přesnou částku už nevím. Rozhodně to byl zlomek ceny papírového posudku. Boty jsem mu odeslala a za pár dní mi dobírkou přišli boty + posudek. Do prodejny CCC jsem se vypravila znovu už s posudkem a jeho cenou, botami, dokladem o výši poštovného a čestným prohlášením (vyhodila jsem jízdenky za vlak, tak místo toho to čestné prohlášení). Přijali to s takovým výrazem v obličeji, který bych vám přála vidět
. Po čase mi vyplatili opravdu všechno do poslední koruny.
Moment, 2 letá záruka je na všechny ne, bez ohledu na to, kdy je nosím.
.
Vím jen o vycházkové - vycházky, outdoorové - na outdoory… Záruční doba minimální