Rekvalifikace z úřadu práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 10:53
rekvalifikace z úřadu práce

Ahoj holky, jsem 1 měsíc na Úřadu práce, chtěla bych si udělat rekvalifikaci od ÚP, mám na ni nárok už po měsíci, a pak až si ji dodělám, musím se odhlásit hned z UP, nebo jak to je? děkuji

Reakce:
lachtanice86
Echt Kelišová 7850 příspěvků 14.11.18 11:49
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem 1 měsíc na Úřadu práce, chtěla bych si udělat rekvalifikaci od ÚP, mám na ni nárok už po měsíci, a pak až si ji dodělám, musím se odhlásit hned z UP, nebo jak to je? děkuji

No a zeptat se na úp tě nenapadlo?

Zuzanice011
Závislačka 3265 příspěvků 14.11.18 11:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem 1 měsíc na Úřadu práce, chtěla bych si udělat rekvalifikaci od ÚP, mám na ni nárok už po měsíci, a pak až si ji dodělám, musím se odhlásit hned z UP, nebo jak to je? děkuji

Byla jsem na UP 4 měsíce, když jsem si dělala kurz. Ale s tím, že už jsem měla přislíbenou práci a hned po skončení kurzu jsem do ní nastoupila. Myslím, že pokud nemáš práci sehnanou a neděláš si kurz jen kvůli ní, tak na UP musíš být delší dobu.

annelisa
Povídálka 34 příspěvků 14.11.18 11:57

Po měsíci na ÚP mi taky nechtěli dovolit žádnou rekvalifikaci, dělala jsem si kurz až za tři měsíce. A do práce šla hned po skončení kurzu, kurz mi celkem pomohl při shánění práce. Zaměstnavatelé na ten papír hrozně dají, i když člověk nic neumí… :D

Ghaia
Stálice 67 příspěvků 14.11.18 20:50

Nejlepší je se zeptat přímo na UP. Jinak, já rekvalifikaci přes UP podstoupila. Vlastně jsem šla na UP jen proto, abych si kurz mohla udělat, protože sama bych si na něj nenasetrila (skoro 30tis.) A hned první schůzku, jak jsem se tam evidovala jsem se domluvila, že si najdu a vyplním všechny dokumenty a na druhé schůzce po asi dvou týdnech, jsme to s paní řešily. To byl rok 2016, zda se to nyní změnilo, netuším, ale já do toho šla hned a nemusela jsem dá se říci čekat..

Potom to probíhalo tak, že si mě pozvali na UP v okresním městě, na takový pohovor, musela jsem vyplnit papíry - proč chci tento kurz, zda mám příslib zaměstnání, moje motivace atd.. a tohle na tom pohovoru obhájit. Chci podotknout, že jsem neměla příslib zaměstnání a to jsem i do papíru napsala.

Ženské byly nepříjemné a dobírali si mě „ooo každý chce jenom ťukat do počítače a nikdo nechce makat rukama co..“, „no..z toho nic nebude slečinko, jste 18 osoba co má zájem o tento kurz a pošleme tam jenom jednoho“. Takové ofrklé kreatury.. ale snažila jsem se zachovat tvář..

Po skončení pohovoru mají 30 dnů na rozmyšlenou zda to potvrdí nebo zamitnou. Většinou volají na mobil do 30 dnů, pokud je to potvrzené, pokud je to zamítnuté tak nemusí volat.

No..po uplynutí 30 dnů jsem byla fakt zklamaná, že mi nedali vědět a tudíž to bylo zamítnuté.. ale já to chtěla slyšet, tak jsem jim sama zavolala. Docela komedie… „Jeee, slečno XX my se omlouváme, že jsme vám nedali dříve vědět, byly dovolené a nestíháme, ale před 10 minutami skončila porada a vaši žádost jsme schválili“.

Úplně.. WTF. Byla jsem opatřena, ale i moc šťastná. Ale trošku kocourkov.. :) . Takže kurz vyšel. Do půl roku jsem si měla najít práci. Nepodařilo se v rekvalifikačním oboru, ale jim to bylo jedno.

Váš příspěvek
Reklama