Poradna duly
Jana Čurdová
Ahoj,
přeju pěkný sváteční den ![]()
Děkuju moc za reakce ohledně pití, zítra mi snad dorazí odsávačka, tak to ještě zkusím rozkojit, uvidím ![]()
luc, tak ať se Vám dobře bydlí! ![]()
S malou - já myslím, že změnu prostředí už může vnímat, ale pokud je to tím, mělo by se to brzy upravit? ![]()
chuanitkrásné podprdy ![]()
S tím brečením po koupání - možná je opravdu přetažená?
Jako první mě taky napadly prdíky, když je to každý večer ve stejnou hodinu ![]()
Chuanit,
taky mě napadly prdíky,ale když říkáš že se nekroutí…i když naše malá se také nemusí kroutit a doslove řve,když jí bolí bříško.Někdy se to stane i při kojení.Jak píší holky,může být i přetažená,taky Aňa někdy pláče a pláče.
Nevím kdo to psal,užívám probiotika,aby to šlo do mlíka a malá neměla z ATB průjem.Už se to lepší.
Psala sms Tichule,že ji to nejde odesílat na emimino.Ale pozdravuje vás všechny
. Áňa usla v lehátku,tak mám chvíli klid.
Ahoj holky.
LUC-myslím,že malé nedělá dobře ta změna.Ty mimča to poznají.Já když jsem s malym doma,tak je zlatej,spokojenej.Když s ním jdu na návštěvu do jiného prostředí,tak je neklidný,ukňouraný.Když byla Terezka mimčo a přišly jsme z porodnice,tak jí chvíli trvalo,než si zvykla na domov.
CHUANIT-Když u mě byla sestřička od doktorky (u Terezky)po příchodu z porodnice,tak mi tenkrát říkala,že některá miminka denně tak hodinku brečí kvůli vydání energie.Že jen leží a nabírají energii a jinak než brekem jí vydat neumí.Říkala,že jí mám nechat tu hoďku vyřvat.Samožřejmě né do vyřvání pupíku,ale chodit k ní,dát jí třeba dudlík,pohladit a zase odejít.Je pravda,že Terezka to opravdu denně dodržovala a byla přesná jak hodinky!Jak dlouho to trvalo,to už si nepamatuju,ale vím,že to samo odeznělo a najednou tu řvací potřebu neměla.U kluka tohle nemám.
Holky, chtěla jsem se zeptat. Některá z vás tady psala o tom babyvaku?? Zajímalo by mě, jestli se teda osvědčil, teda pokud už ho někdo má?? Já o něm taky totiž uvažuju…???
tichule píše:
Chuanit, tak to čučím. Pojišťovna proplatí i podprdy?
http://www.zpmvcr.cz/…ni-pece.html?…
Je to balíček pro těhotné a kojící ženy. Snad ještě platí, naposled jsem to ověřovala před porodem.
kitty25 píše:
ta černá je pěkná, i ta druhá, ale mě by asi krajka sežrala
Jitu:Ty dáváš Románkovi Sab Simplex do každého jídla? Kolik kapek dáváš? Mně napsala doktorka 3-5× denně 15 kapek maximálně. Tak to nechci malé cpát moc často.
Handah: Nemáš nějaký trik, jak odvázat malého z šátku, aby zůstal spát? Ta moje potvůrka má asi nějaké čidlo, do pěti minut od odvázání je vzhůru ![]()
Holky, díky za reakce na to Markétčino řvaní. Já si taky myslím, že je buď přetažená nebo si prostě chce zařvat
A prdíky se stejně nejvíc projevují hodinu po kojení, jak mimčo začne trávit ne?
Doporučuju pro mimísky stáhnout tohle:
http://filmovezvuky.fdb.cz/…pisnicky.zip
Malá pěkně koukala a poslouchala ![]()
Tichul, to je divné, že ti to nejde, když ostatním to frčí bez problémů. A to se vůbec nedostaneš na emimino (pokud tohle, tak to si asi nepřečteš), a nebo nejdou jen odesílat příspěvky??
ahoj, prosím, chodíte s mimčama na procházku každej den?????
k těm podprsenkám:jsou fakt pěkný, já teď schánim nějakou kojící do výstřihu (teda poprosila jsem ségru) a nemůže nic objevit..nevíte o nějaký???
Ven na procházku sice chodíme každý den, ale Matoušek je většinou v šátku, takže té čerstvosti moc nenadýchá ![]()
chuanit, fígl na odvázání taky nemám, vážu kříž s kapsou, takže ho rozvážu, skloním se, provlíknu, a pak mu odeberu jen spodní pruh zpod zádíček. V noci většinou spí dál, ale přes den se taky budí po pár minutách
Někdy i nechávám ten pruh pod zádíčkama a zbytkem šátku ho přikreju ![]()
A prdíky - já myslím, že nemusí být jen hodinu po jídle, ale kolika bývá většinou vždy v určité hodiny? ![]()
Musím jít, už mě shání chlap, že je doma a já u pc ![]()
Jde odeslat tak jeden z deseti. ![]()
Ad Sab, aby učinkoval, měl by se dávat s každým jídlem 10kapek. ![]()
Tak už to snad funguje.
Kitty, díky za info o DM, jsem si myslela, že to pošlou automaticky, když jsem se registrovala už v těhu a dostala ty těhu slevové kupony.
Tak teda RL asi ofotit a poslat, že?
Ad chození ven, když je pěkně chodíme, pokud je hnusně, snažím se dát malou aspoń na balkon. ![]()
Tak občas už jde něco poslat, je to vážně na houby. Teď zkouším psát z manžova noťase, jestli to bude lepší.
Ještě k šátkům. Kamarádka mi nabízí k odkupu, já váhám, nevím, zda ho využiju. Vy šátkařky, co myslíte? Kde všude ho využíváte?
Tess, díky za info o mé dočasné neschopnosti. ![]()
Ahojky..tak jsme se včera vrátily z hor. kde jsme byli opět u Tomovo rodičů..tentokrát návštěva proběhla v pohodě,až jsem se divila.
Teda první večer mě našvtala tchýně a Tomovo nevlastní sestra, protože na mě spustily,že mám malého u sebe v posteli a ne v postýlce,co mi tam postavili,tak jsem řekla,že bdue spát se mnou,že ta postýlka nemá vyvýšené dno a že se nehodlám celou noc ohýbat a že to není ani pro tak malé dítě zdravé když ho mamka vytahává až od země z postýlky (jsem to ale vyčůraná,když mi a to skočily
) a pak se do mě ta Tomovo nevlastní ségra pustila,že Kes (pes) leží vedle malého a že mu olizuje ruku..to je mám jako podle ní dávat od sebe,vždyt zapár měsíců bude malý lézt a začne zlobit Kes a to bych se pak bála že po něm vyjede,ale takhle když si na sebe zvykají už od Tomískova narození a Kes ví,že mu ublížit nesmí a opečovává ho a hlídá,tak proč ji vyhazovat když si jde vedle něj jen lehnout ![]()
Ale pak se mě prý tchýně zastala,že na druhou stranu,takhle hodné vnouče ještě neviděla,že je vidět,že malému naše blízkost dělá dobře…že je lepší až klidně leze za rodiči do postele ještě v 10 letech než aby byl nějak odstrkovaný rodiči a stal se z něj pěknej spratek..to jsem se divila..ale hlavně se mě napřed zastal Tom,že je to naše dítě a že já a on budem rozhodvat kde náš syn bude ležet a že nikdo se nám cpát do výchovy nebude,že to všechno zvládnem sami.
A po tu dobu co jsme byli tam,tak v našem bytě byla Tomovo ségra..a řeknu vám,že větší prase jsem neviděla..jsem se bála přijet domů,když mi řekla,že v našem bytě musela dát půlku věcí jinam,aby její 10 měsíční kluk na to nesahal a že tam i uklidila…přitom neměla co by uklízela,já tu nechala čisto..no přijeli jsme a samozřejmě byt jako po výbuchu bomby..všude bordel,špína a zmatek…až jsme nadávala,že jsem to neměla povolovat a neměla jsem se nechat k tomu ukecat..dokonce se hrabala i ve skříním,protože jsem v nich měla přeházené oblečení a o spoušti v kuchyni ani nemluvím,tu jsem uklízela 3 hodiny..jak 40letá ženská může udělat takovej bortel,tomu bycc nevěřila,ale fakt můžu
jinak se máme fajn ..malej je hodnej,ale začíná být nenažranej…včera večer vyžahl už 180ml a dneska v restauraci dokonce 210ml,..a to mu jindy dávám 150ml,podle tabulky na krabici … no tak mu holt zvednu dávku,i když ta by se měla zvedat až ve 3 měsících
a tady máte našeho chechtu