Rozumné hubnutí při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  25.05.16 17:53
Rozumné hubnutí při kojení

Ahojky holky! :) Jsem maminkou sedmileté holčičky a tří-měsíčního chlapečka. Po porodu mi zůstalo dost kil. A já se sama za sebe stydím, jak jsem to nechala dojít daleko.Jsem po sekci a s jizvou mám stále problémy, takže žádné cvičení teď nehrozí. A zrovna břicho a boky+ ruce jsou můj velký problém :oops: Na víc už přes týden musím dodržovat bezmléčnou dietu, syn má podezření na ABKM…Dost se v tom plácám. Nevím, kde začít. Kojim, ale kila se ani nehnou.Jsem pořád na nouhou, běhám kolem dětí a přes den, když je starší ve škole jsem se synem neustále venku. Když nemůžu cvičit, alespoň se snažím rychle chodit s kočárkem :mrgreen: Poraďte, jak na to aby se kila hýbala dolů, ale zároveň jsem neohrozila kojení a dodržovala bezmléčnou dietu, když nemůžu kojit…Moc děkuji :hug: :kytka:

Reklama

Najdete v encyklopedii: Hubnutí při kojení

Reklama

Reakce:

julie74
Extra třída :D 14658 příspěvků 25.05.16 18:08

No hele, ta rychlá chůze s kočárkem je geniální, tři měsíce po porodu nečekej moc velké výsledky, ale když u toho zůstaneš… k té chůzi, teorie je taková, že taková hodně rychlá chůze je na hubnutí lepší než pořádný běh, kulturisti když rýsují - teda shazují tuk, tak jsem četla o jednom co chodil po ránu celé hodiny po městě - typická matka na mateřské - pomůcka by měla být, že jsi schopná s někým mluvit. Přítel než se tu rychlost naučil, tak mi telefonoval… :mrgreen: měl tendence pořád moc sprintovat

no a pak je otázka CO jíš - znám hafo lidí, co myslí, že musí pořád ubírat a jsou sice obézní, ale taky podvyživení, tak rozhodně neubírej jídlo, možná bych si psala pár dní všechno co strčím do pusy a pak si sečetla kolik v tom bylo sacharidů, kolik tuků a bílkovin. no a pak taky samozřejmě jakých - ono je rozdíl jestli stejné množství sacharidů sníš v čočce nebo v tatrance. já měla v těhu těhotenskou cukrovku, tak jsem se to docela naučila počítat. klidně piš dál… to by bylo aby nebylo. ale tři měsíce po porodu jsi ještě těžce hájená, máš dost času naučit se dobře jíst a dobře chodit :mrgreen: a koukej nechat stydění, víš že dřív by hubenou kojnou nikdo nenajal ani omylem??

Lily Evans
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 3 inzeráty 25.05.16 19:05

Už to tady v mnoha diskusích zaznělo, ale kaloricketabul­ky.cz! Geniální pomůcka, píšeš si tam každý den co sníš, a ono ti to nejenom spočítá kalorie (na kterých zase tolik nesejde, ale upozorní tě pokud bys jedla málo nebo moc), ale hlavně ukáže poměr bílkovin, tuků a sacharidů. Bezva pomůcka :-) držím pěsti!

julie74
Extra třída :D 14658 příspěvků 25.05.16 19:08

Nojo, to je myšlenka Lily :D
a zakladatelko, mysli na to, že máš jinou potřebu než nematky a nekojící, tak žádné hladovění, to mléko myslím obejdeš celkem snadno, zdrojů vápníku je hromada

terka33pol
Kecalka 241 příspěvků 25.05.16 19:23

Jídlo asi normálně ale pohybu bych přidala pravidelně plavání :)

MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 25.05.16 19:27

Já shodila kojením
před porodem 90kg, po 81 kg, po šestinedělí 75 kg ( před těhu 52 kg ), po cca 9 měsících od porodu jsem byla na 60 kg. Necvičila jsem vůbec :). Samozřejmě že se nesmíš přežírat, ale já jedla normálně ať podpořím tvorbu mléka. Kojila jsem do 2.5 let

Lily Evans
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 3 inzeráty 25.05.16 19:45

@julie74 blbá myšlenka? :)

Anonymní  25.05.16 19:47

@julie74 @Lily Evans @terka33pol @MiaRimonta holky vy jste perfektní :kytka: :hug:,díky za tipy, rady a slova utěchy a trošku hecu.To jsem přesně potřebovala…já jsem hrozná já když nevidím hned výsledky propadám panice. A to nejen při hubnutí. Hold mám blbou povahu. Musím se naučit být trpělivá. Hlavně chci moc kojit…Ikdyž se obávám, že bezmléčná dieta zatím nefunguje, takže nám doktor doporučí UM pro alergické děti na BKM:(

MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 25.05.16 21:01

Zakladatelko buď v klidu, krátce po porodu nemůžeš čekat zázraky. Já se po porodu cpala do riflí které jsem nosila před těhu :lol: nestrčila jsem tam ani kotník a propadala jsem zoufalství, ale moje mamka mně držela tím že mám hlavně kojit a uvidím jak ty kila půjdou dolů a měla pravdu. Malá mně doslova vycucla. Takže klídek dej tomu čas. Taky jsem jí pořád nosila v autosedačce na rukách, takže jsem byla večer ráda, že si lehnu a jsem živá a na nějaké cvičení jsem pomyšlení nemela :hug:, vím jak se cítíš.

julie74
Extra třída :D 14658 příspěvků 25.05.16 21:19
@Lily Evans píše:
@julie74 blbá myšlenka? :)

ale prd, dobrá myšlenka :mrgreen:

křížekx
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 183 inzerátů 25.05.16 22:35

Zakladatelko, drzim hypoalergenni dietu, abych vysledovala alergie u kojene dcery. Vim, jak se ted citis, sama jsem si tim pred mesicem a pul prosla. Mela jsem pocit, ze neni zadne jidlo, ktere muzu jist. Zalezi, jake projevy dcera ma, zda krev ve stolici, prujmy, ekzem apod. Pokud je mozne, ze to neni jen na mleko, ale na jine potraviny, zkusila bych hypoalergenni potraviny tak dlouho, jak vydrzis a pak postupne pridavat do jidelnicku a vysledovat, ktere delaji problemy.

Co se tyka hubnuti, tak vzhledem k te diete jsem ted shodila 5 kg za posledni mesic a neco. Ale kazdopadne i kdybys stravu moc neresila, vzhledem ke starostem, tak jez minimalne 5-6× mensi porce - svaciny idealne ovoce - nejrychlejsi moznost, nez se prdet s mazanim cehokoliv, michanim cehokoliv. Jako kojici mamca muzes jist rozhodne vic, nez kdyz hubnes a nekojis. Tvuj prijem je automaticky vyssi. Neochuzuj se, at netrpis.

Jo a pohyb - chod s kocarkem do zadychani a v tomto tempu vydrz co nejdele. Spaluje se za cca 20 minut pohybu, kdyz vydrzis 3× tydne hodinku v tempu, vysledky budou :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Uklizeno, vyděláno: Jak si z domácího úklidu udělat kšeft

Už dávno nejsme jako naše babičky. Nemusíme schovávat oblečení, hračky nebo... číst dále >

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chlap u porodu? Pro Jakuba je to povinnost, Marek o tom nechce slyšet

Názory na přítomnost otce u porodu se různí, valná většina žen by si ale... číst dále >

Baculky mají novou královnu. Miss Prima křivky je Libuše Dvořáková

Téměř čtyři hodiny trvala v úterý volba nové Miss Prima křivky v Branickém... číst dále >

Reklama