Rozvod nebo vydržet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 11:00
Rozvod nebo vydržet?

Prosím anonymně, nechci aby se rodina dozvěděla než se nějak rozhodnu. Jsme spolu s manželem sedm let, dvě děti (skoro pětileté a roční). Před dětmi jsme měli super vztah, dva mladí lidé s dobrou prací v cizině, hodně jsme cestovali a užívali života. Manžel tedy vždy nechal organizování našeho společně stráveného času na mně, taktéž domácnost, nákupy, úklid a vaření, ale kdykoliv jsem ho o cokoliv požádala, ochotně mi pomohl… Prostě nebyl problém. Děti jsme chtěli oba, ale tady se to prostě celé pokazilo. Manžel sám od sebe nic neudělá, všechno mu musím říkat, připomínat, někdy i víckrát. Není to tím, že by nechtěl pomáhat, jen prostě čeká až mu řeknu co má udělat. Jsem z toho unavená, je to jako bych měla doma tři děti místo dvou. Příklad, jedem na výlet, já to všechno zorganizuji, nachystám věci na cestu, oblékám mladší dítě, nachystám oblečení pro starší a poprosim manžela aby na něho pro oblékání dohlédl. Po 50 km v autě zajistím, že manžel nevzal malému čepici a sobě bundu. Když se zeptám proč, tak dostanu odpověď, že jsem mu neřekla, že musí vzít čepici a bundu že potřebovat nebude… Venku je třeba jen 5 stupňů. Už jsem z toho nešťastná, unavená, štěkám na manžela a mám pocit, že jsem na všechno sama. Dnes to vygradovalo v hádku kvůli blbosti a manžel řekl, že nemůže vystát jak ho stále komanduju a já už zase dál nesnesu na všechno myslet sama. Už nevím jak dál a jestli je vůbec ještě šance, aby to nějak fungovalo. Omlouvám se za dlouhý příspěvek, snad někdo poradí

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19421 příspěvků 07.01.18 11:08

Tak že si nevzal bundu je jeho problém, nejsi jeho matka. Přestala bych myslet i za něj, prostě jsi převzala od začátku zodpovědnost a on se už jen veze, oznam mu, že je prostě teď je to na něm. Třeba se střídejte v plánování víkendů.

Petruška2016
Povídálka 20 příspěvků 07.01.18 11:19

Jé nežiješ náhodou s mým manželem? :jazyk: taky mě to občas vyčerpává, ale nikdy mě nenapadlo se kvůli tomu rozvádět :think: :*

nozu
Extra třída :D 11750 příspěvků 07.01.18 11:20

Zkuste si doma rozdělit povinnosti, to si napište někam na rodinnou nástěnku, aby to bylo na očích a bude vše jasnější a nebudeš muset na spoustu věcí myslet. Evidentně to nevyhovuje ani jednomu z vás, tak na tom zkuste zapracovat. Je škoda kvůli tomuto hned zahodit vztah. To je unáhlené. U nás třeba dobře i fungují seznamy na oblečení, když se vypravujeme - máme letní a zimní variantu, manžel si to zkontroluje a na nic nezapomene :mrgreen:

pannda
Kelišová 6632 příspěvků 33 inzerátů 07.01.18 11:22

Tak to je pádný důvod k rozvodu… :mrgreen: :mrgreen: Za děti mysli sama, za manžela nemysli vůbec, má svou hlavu.
Spíš si srovnejte komunikaci..

Helileli
Závislačka 3038 příspěvků 07.01.18 11:27

Jinými slovy je úplně stejný jako před dětmi, jen ti to začalo vadit, že se s příchodem děti nezměnil…
Já to nechci zlehčovat, chápu, že to člověka vytoci, ale fakt nevíš, co jsou opravdické problémy. Zkus se nad to povznést, pokud jinak manžel funguje, nechlasta, pracuje, nemlátí vás, v posteli to klape, máte si co říct, tak si můžeš ještě gratulovat. Každý má chyby.

Minki
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 07.01.18 11:30

Proc se rozvadet a nicit fungujici vztah fakt nechapu.
Muz neudela nic, neumi planovat dovolenou a vylety. Nezvladl by nabalit deti a ani to po nem nechci. Nabali sebe a nachysta auto. Vim, ze to tak je, ale dela jine veci a jsem za ne rada, ale jasne jsme si je rekli a dela je. Proste jsme si rozdelili cinnosti. Udelej to same a opravdu nenic vztah pri prvni únavě a nepochopeni. Vztah se ma pecovat a ne pri prvním trapeni opustit.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63567 příspěvků 3 inzeráty 07.01.18 11:32

Upřímně, není to na rozvod 8) zkus mu úkoly zadat dlouhodobě, abys to nemusela připomínat… co zapomene svého neřeš a ad děti, mě se osvědčila taška se zapomínacími věcmi přímo v autě - tedy mám tam náhradní bundu, čepice, rukavice a tak… protože u nás jsem ten sklerotik, co odveze dítko do školky bez čepice já.

růžový achát
Závislačka 4912 příspěvků 07.01.18 11:32

Jezdime kazdy vikend v sezone 12 ctiletym a i s miminem cela rodina po zavodech, cela organizace je na mne, v patek vecer to vsechno zbuzeruju, kazdy ma svou tašku ( batoh) a co si do ni neda tak nema ja se staram o sebe a dcerku a dělam svačiny, jinak po příjezdu jsem je naučila i vybalovat,, byly to krušné chvíle a to je snad jedine co jsem manžela naučila, po příchodu z prace použít na hadry němeho sluhy a balit si na závody,, občas to zaskřipe, ale to pak v lese vyběhám :P Prostě bal dětem a ty si postupně uč aby byly samostatne a na chlapa se vydlabni,,,

hanaross
Kecalka 151 příspěvků 1 inzerát 07.01.18 11:35

Řekla bych, že je to naprosto normální stav, najednou jsi zůstala doma, než přijde z práce máš vše hotové a zorganizované, tak zlenivěl a pokud mu neřekneš, že má něco udělat tak to sám od sebe neudělá. Mám teď něco takového doma, jsem na neschopence, za chvíli rodím a i přes to, že dřív když jsem chodila do práce jsme se o domácí práce a jiné věci dělili (máme už 2 větší děti), nikdy nebyl problém cokoliv mi pomoct, a teď když chci něco aby udělal tak na mě hledí, jako že to ještě nemám? No ale rozvádět se kvůli tomu je nesmysl, vše je jen o tom jak si to nastavíte chlapi jsou prostě takoví, zkuste si promluvit a zbytečně ho nekomanduj, nemají to rádi, já jsem s manželem 20 let tak už mám vypozorovaný co na něj platí. Dnes se ženský chtějí rozvádět, když jim chlap doma nevyluxuje, problémy se musí řešit.

zoidberg
Extra třída :D 12004 příspěvků 07.01.18 11:39

Jako bych četl o sobě :mrgreen:
Ještě že mi nehrozí rozvod :think:
Tomu říkám pádné důvody.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 07.01.18 11:43

A v čem se to pokazilo? Píšeš, že jsi mu „říkala o pomoc“ už od začátku. Lítala si okolo domácnosti, organizovala vám volný čas :mrgreen: Tak to toho asi moc nedělal sám od sebe ani předtím. Za manžela nic nevymýšlej, nic mu neorganizuj, když bude mít nevyžehlené oblečení, je to jeho ostuda. Za děti bych aspoň trochu myslela.

růžový achát
Závislačka 4912 příspěvků 07.01.18 11:46

@hanaross Máš pravdu, chapu ale i zakladatelku, ono je to jak do dubu a,, 100× nic umořilo ÍÁ, jisté je, že pokud to pár let ještě vydrží, tak zrezignuje otupí a přestane to řešit :P, u nas se hrany brousily 15 let a dnes jsem rada, že jsem tyto,, malichernosti,, překročila šla dál a mohu už jen čerpat výhody dlouholeteho vztahu.

smutny klaun2
Kecalka 411 příspěvků 07.01.18 11:54
@růžový achát píše:
@hanaross Máš pravdu, chapu ale i zakladatelku, ono je to jak do dubu a,, 100× nic umořilo ÍÁ, jisté je, že pokud to pár let ještě vydrží,tak zrezignuje otupí a přestane to řešit, u nas se hrany brousily 15 let a dnes jsem rada, že jsem tyto,, malichernosti,, překročila šla dál a mohu už jen čerpat výhody dlouholeteho vztahu.

Ano.To je přesně ono.Rezignuje.Ale také třeba i na vztah.Pak už je jen krůček k tomu, aby jí oslovil pozorný kolega, který se chová jako muž a ne jak přerostlé dítě, kterému je vše třeba připomínat pětkrát.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 07.01.18 12:03

Chováš se jako jeho matka, nechápu - nevzal si bundu, jeho boj. Hlídej si věci pro děti, víc neřeš.. pro mne jsou to prkotiny :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Pánové, těšte se: V ženské formuli 1 bude závodit bývalá playmate!

Fanoušci rychlých strojů si mohou mnout ruce. Formule 1 totiž oznámila, že... číst dále >

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >