Sháním hlídání & nabízím bydlení

101
17.8.20 03:42

Sháním hlídání & nabízím bydlení

Ahoj.

mám takový zvláštní problém, tak mne napadlo to zkusit tady. S manželkou máme šikovného zdravého špunta čiperu - 15 měsíců. Bohužel manželka se dostala nečekaně do nemocnice s tím, že si tam pobude minimálně dva měsíce, možná ale také půl roku či délé. A samořejmě dítě si sebou vzít nemůže…

Já (tatínek) mám docela náročnou práci s dlouhým dojížděním a to že bychom byli oba bez příjmu (resp. za 7000 rodičovské) půl roku není reálné. Promýšlel jsem všechny možnosti - s nějakou výraznější pomocí rodiny počítat nemůžeme a celý den v dětské skupině by kluk nedal. Nehledě na ty ceny, nutnost dojíždění a provozní doba do max 17.00. Hlídání placené od hodiny mi vychází na cca 20 000 měsíčně, což je také mimo naše možnosti.

Napadlo mne řešení ve stylu „au pair“, ale to u nás nemá moc tradici, ani právní rámec. Takže to zkouším tudy - není zde nějaká žena, slečna nebo maminka s dítětem, která nemá práci a shání na pár měsíců bydlení? Tj. někdo, kdo by byl ochoten za byt, stravu a domluvený přívýdělek tady tu domácnost s prckem dočasně převzít? Bydlíme ve větším rodinném domě v Praze se zahradou, kousek je lesopark…

Aby bylo jasno - tohle není nějaký pokus o seznámení či snaha si najít nějaké povyražení - potřebuji řešit skutečný životní problém, který nastal a třeba pro někoho, kdo zvažuje odejít do azyláku by to mohlo být zajímavé.

Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27697
17.8.20 06:34

@martin75
Představuješ si to jako Hurvínek válku. Na první týdny bych si vzala ošetřovák a hledala chůvu u vás v místě bydliště. Aby si na ni dítě zvyklo. Ideálně paní čerstvě v důchodu. Když nemůže ani náznakem pomoci rodina.

A především teda žádné bydlení. Nemyslím si, že by se tu našla osoba, co by se dobrovolně nastěhovala do cizí domácnosti na pár měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13902
17.8.20 06:50

@Russet - obávám se, že tady se najde všechno..A i když pána chápu, tohle řešení se mi nezdá nejšťastnější..
Za mě jsou rozumnější jesle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2639
17.8.20 07:19

Ale nápad je to fajn. Dokonce i chápu zakladatele, protože je to opravdu těžká situace. Ale upřímně, je to o „hubu“. Je to jako hledat v kupce sena, slušnou ženu. Nechci nijak hanit ženy v azylaku apod.,ale obávám se, že většina dam, je no jak to napsat…ne zrovna věrohodných. Jistě, najde se i taková, která by byla vhodná. Ale nedovedu si představit její hledání. Zvážila bych tedy důchodkyni, studentku apod. Držím palce, ať situaci vyřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50543
17.8.20 07:22

Napred to zkus v rodine, jestli nekdo nepomuze. Pak teprve hledej jinde. Ono to neni lehke pustit si ciziho cloveka do sveho bydliste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4330
17.8.20 07:22

A manželka s tímto skvělým nápadem souhlasí? Vem si OČR a pak dej kluka do jeslí. Neres, jak to zvládne, ono to ty maly deti po prvotnim soku zvladsji uplne normalne a v pohode. Tak jako tak pro nej bude sok, ze nema mamu. V práci si domluv částečný HO, dočasné zkrácení pracovni doby,…cokoliv. Pokud je to z vážných důvodů a jen dočasně, třeba ti vyjdou vstříc. A presne pro tyhle situafe existuje pojisteni, pak bys tu nemusel vymyslet takovyhle blbý scenare, jako ze si domů nastehujes náhradní manželku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50543
17.8.20 07:24

Jinak znam rodinu, ktera ma doma stale dve chuvy. Maji svuj samostatny byt v dome. Jedna je byvala uc. MS a jedna je Filipinka. Ale to je velmi drahe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
17.8.20 07:46

Já bych to asi taky neriskovala… :nevim: co hodit inzerát na pedak, třeba absolventka bez práce by to mohla vzít i bez nastěhování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
17.8.20 08:10

Ahoj, běžnou klientelu azyláků doma nechceš a u vlastního dítěte už vůbec ne. A ty šikovné holky, jen spadlé do životních průšvihů, asi nebudou hledat jen nejistotu na pár měsíců.

Na tvém místě bych hledala chůvu a zacílila za a) na místní rané důchodkyně (náhradní babička) a b) na vysokoškolačka - ať z příbuzných oborů, nebo oslov blízké skautské a jiné dětské oddíly. Tam bývá hodně studentů s pozitivním vztahem k dětem…

Koneckonců, nevíš, zda je to na pár neděl či měsíců… Držím palce, ať je to ta lepší varianta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4169
17.8.20 08:32

@elibro ale pro zakl.je hlidani od hodiny drahe, a to opravdu je.VS nebude hlidat male dite cele dny za symbolicky honorar. Myslim, ze neni spatny napad s nahr. babickou, ale i ta bude chtit platit - je to veliky zaprah, takhle male dite.Dala bych ho do jesli. I kdyz bude plakat, porad bude v nejvetsim bezpeci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
17.8.20 08:40

A nejaky pribuzny, pribuzna se nadtehovat nemuze? Jinak bych dalo dopo do jesli a odpo s vyzvedavaci osobou. Osvedcilo se mi ty vyzvedavaci osoby nestřídat.

V praci nemate skolku, nebo dětskou skupinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
17.8.20 08:43

@elibro myslím, že všichni budou chtít platit a ne zrovna málo a upřímně se nedivím, dítě je zodpovědnost jako blázen :? Jediné rozumné řešení jsou ty jesle :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50543
17.8.20 08:43

Ano, reseni je dopoledne ty jesle. Odpoledne vyzvedavat babicka, teta nebo nekdo v rodine by se nenasel? Jeste by slo najit pani na rodicaku. Ktera by byla ochotna si privydelat.
Poridit ji pro usnadneni kocar pro dvojcata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947
17.8.20 09:18

Pred nedavnem tu psala pani, ktera mela velke deprese a uvazovala, co bude s ditetem, pokud by se rozhodla pro lecbu. Otec ditete i rodina se odmitali starat, nebo ji s nim jakkoliv pomahat. Premyslela o klokanku. Tak zkus pohledat, treba by tam byly nejake rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
17.8.20 10:10
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie