Smrt maminky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Toma18
Kecalka 283 příspěvků 12.12.18 14:37
Smrt maminky

Ahoj holky, 7.12.mi umřela doma maminka, byla mladá, mela 46 let. Hodně dlouho, několik let ji bolela záda, vždy ji to chytlo, ležela pár dní a byla OK. Někdy jsme i říkali, že to má z toho ležení. Měla nemocenskou, vše bylo OK. Minulý týden od úterý měla opět svůj stav, ale byla normální, normálně jedla, bavila se, na nic si nestezovala, jen prostě ležela. Dokonce v ten den smrti hlídala chvíli malou vnučku. A pak najednou rána…zřejmě srdce, volala tatínka, aby dojel, že ji není dobře, tak dojel a masiroval ji, pak to začalo…oživoval ji, ale nešlo to, pořád si to vyčítá, přitom mu říkáme, že chybu neudělal a dělal co mohl a že si zavolala zrovna jeho a on u ní byl a pomáhal ji do poslední chvíle…já jsem se zhroutila, musela jsem na kapacku a mám dvoje léky na nervy. Přes den se to už dá, něco děláme a je nás v baráku hodně, máme i hodně návštěv, atd…, ale večer je to nejhorší, mám divný pocit, musím si vzít prášek, v noci se budim, slyším sem tam jemné lupani po chodbě, nebo jak kdyby někdo chodil po chodbě. Dnes mě vzbudilo i nějaké susteni kvitka, tak jsem je dnes zalela. Mám takovy divný pocit a těchto věcí jsem se vždy hrozně bála. Vím, že je to čerstvé a i jsem slyšela, že není čeho se bát, že je to maminka, ale opravdu si nemohu pomoct. Je to normální, nebo jsem blázen nebo nám chce nějak ublížit nebo něco? Je to opravdu čerstvé a není po pohřbu. Ani na WC nechodím sama a pocit samoty je pro me úplně k zblazeni. Doktorka mi řekla, že to chce čas, ale já si pripadam jak blázen.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineFilzefina
Kecalka 125 příspěvků 12.12.18 14:45

Uprimnou soustrast. :,( chce to cas. Uvidis, bude lepe. Ja byla kdysi v podobne situaci. Byla sem strachy bez sebe i pres den a nakonec se mnou chodil vsude nas pes. Musim rict ze mi to dost pomohlo.

Příspěvek upraven 12.12.18 v 14:46

luccifera
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 12.12.18 14:45

Mě umřela hodně blízká kamarádka. Byla mlaďounká, 20 let a zdravá jak řípa a přece ji to podťalo znenadání… a viděla jsem ji všude. Šla nějaká holka a já už v ní viděla kamarádku, někde se někdo smál a mě přišlo, že to je ona. Asi to tak funguje :(

Upřímnou soustrast a hodně sil…

Demi
Závislačka 4182 příspěvků 12.12.18 14:49

Upřímnou soustrast. Ve chvílích takového nervového vypětí je možné všechno. Mysl a tělo reagují na obrovský stres, někdo mívá i halucinace. Myslím si, že čas je dobrý lékař a pomůže všechno srovnat. Věřím, že je to hrozně těžké. Ale bude lépe, jen to nech plynout.

Danulinka16
Závislačka 2503 příspěvků 12.12.18 14:49

Moc mě to mrzí,co tě potkalo.Ja zažila něco podobného před lety,v pubertě,nám náhle umřel taťka na Štědrý den doma.Bylo to strašné,ten první rok byl nejhorší.Bylo mu 44.Chce to jen čas,nic jiného bohužel nepomůže. :hug: Jinak na duchý já nevěřím,ale určitě bych se nebála,pokud myslíš,že je to mamka.

Lajla
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 12.12.18 14:51

Já bych byla zhroucená a nechápu jak máš chuť psát na emimino že se bojíš maminky.
Tvoje slova..přes den se to už dá…po 5 dnech..nechápu, jen pokud jsi troll

Premek_Orac
Závislačka 4504 příspěvků 12.12.18 14:52

@Toma18 Ahoj,
přijmi mou soustrast. Popisuješ maminku tak krásně, že jistě musela být moc šťastná, že má takovou dceru a má s ní takový vztah. Čas je opravdu ten nejlepší lék, ikdyž to prázdné místo zůstane.
Maminka by ale určitě chtěla, ať žiješ nadále život v radosti, děláš věci tak, jak nejlépe umíš, a jak jsi dávala lásku jí, dávala ji těm, kteří si to zaslouží.
Osud vám nedal prostor se rozloučit. Možná právě proto se ti v noci takové věci dějí/zdají. Rozhodně bych se toho ale nebál. Mamka se s tebou jen loučí.
Držte jako rodina spolu, vzpomínejte na to hezké. To by mamku potěšilo.
A neboj se si zaplakat, nebo někoho obejmout.

necy
Stálice 54 příspěvků 12.12.18 14:54

Kdyz umrela mama.Mela jsem to stejne.Asi za mesic se me zdal sen. Byl takovi divny.Ale mama mi vnem rekla,,ja uz musim jit. A od te doby byl klid. Bolest po smrti trvala dlouho.Ale casem se utlumovala. V listopadu to bylo 5 let. A uz jen vzpominam :srdce: Drzte se vim ze to hodne boli u srdce

Toma18
Kecalka 283 příspěvků 12.12.18 14:55

Sílu nemám, ale chtěla jsem se i vypsat, nejen cumet do blba a čekat, než někdo přijde. Me třeba tohle, co mi jiné holky, kromě TEBE píší moc pomáhá a vidím nějakou naději, že se bojím…jsem napsala…ze jsem z toho vždy mela strach a mám divný pocit…ale to mají i bratři. Neboj se, že jsem úplně happy. Ale maminka by určitě nechtela, aby jsme se trápili a hlavně i kvůli tatky o tom nechci mluvit a trápit se. Vždy az odejde někde pryč…každý jsme jiný, tak si sve chytré řeči nech!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 14:56

Ja myslim, ze se te zmocnil strach ze smrti. Kdyz mi umrela babicka - bylo to moje prvni setkani se smrti (nasla jsem ji mrtvou), tak jsem hodne dlouho nemohla spat pri zhasnutym svetle. Srovnas se s tim, ale chce to cas. Uprimnou soustrast

Lalelale
Závislačka 3139 příspěvků 12.12.18 14:56

@Toma18 je mi to líto, tohle jsou nervy, proto slyšíš každé šustnutí. Musíš tomu dát čas, je velmi brzy a navíc to byl náhlý a brzký odchod ze světa. Spíte s manželem v jedné posteli? Přitulila bych se a zkusila znovu usnout. Doktorka má pravdu, chce to čas. Buď poblíž rodiny a mluvte o tom, i to pomůže.

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 12.12.18 14:57

Upřímnou soustrast. Je to opravdu moc čerstvé. Určitě nejsi blázen. Každý prožívá stresové situace po svém. I když je to klišé, opravdu pomůže čas. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že přibližně za rok je člověk schopen zpravidla fungovat jako předtím. Dej průchod smutku, nebran se truchlení. Jen tak postupně přijde úleva. Přeji Ti hodně sil.

Lajla
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 12.12.18 15:10
@Toma18 píše:
Sílu nemám, ale chtěla jsem se i vypsat, nejen cumet do blba a čekat, než někdo přijde. Me třeba tohle, co mi jiné holky, kromě TEBE píší moc pomáhá a vidím nějakou naději, že se bojím…jsem napsala…ze jsem z toho vždy mela strach a mám divný pocit…ale to mají i bratři. Neboj se, že jsem úplně happy. Ale maminka by určitě nechtela, aby jsme se trápili a hlavně i kvůli tatky o tom nechci mluvit a trápit se. Vždy az odejde někde pryč…každý jsme jiný, tak si sve chytré řeči nech!

A myslíš že mlčením to přejde, vždyt máte na maminku vzpomínat mluvit o ní..ne dělat že se nic nestalo…asi jsem fakt divná já nechápu

Uživatel je onlineFilzefina
Kecalka 125 příspěvků 12.12.18 15:17
@Anonymní píše:
A myslíš že mlčením to přejde, vždyt máte na maminku vzpomínat mluvit o ní..ne dělat že se nic nestalo…asi jsem fakt divná já nechápu

Jsi divna. Navazis se do zakladatelky, ktera tu hleda podporu a jeste navic jsi hrdinsky anonymni. Teda fuj :poblion:

werajsik
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 12.12.18 15:17
@Anonymní píše:
Já bych byla zhroucená a nechápu jak máš chuť psát na emimino že se bojíš maminky.
Tvoje slova..přes den se to už dá…po 5 dnech..nechápu, jen pokud jsi troll

A proč anonym? Já tedy nic citlivého o Tvé osobě v příspěvku nevidím. 8o 8o 8o
A to že ty to nechápeš neznamená, že to musí být troll navíc bez anonymu. Neznáš, že sdílená starost je poloviční starost? Ty jsi asi chyběl/a, když se rozdávala empatie. :roll: :roll: :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >