Reklama

Smrt z důvodu nedbalosti

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gortyna
Kecalka 375 příspěvků 30.07.18 19:45
Smrt z důvodu nedbalosti

Holky,

Diskuze k zamyšlení. Dneska jsem narazila na tento článek:
https://www.seznamzpravy.cz/…tonuti-52952?…
Je to smutné. Nechci nějak kritizovat, jen se zeptat, jak to máte vy ostatní? Dle článku se maminka stavila u sousedky na čaj a uprostřed konverzace zjistila, že neví, kde je její dcera a bohužel utonula v bazénu. Mám 19 m živého chlapečka a mám pocit, že venku můžu mrknout na telefon jen když je v kočárku. Nemá zatím žádné pudy sebezáchovy. Kolikrát si fakt sednu až večer, úplně grogy. Docela „závidím“ maminkám, které mají hodná dítka na pískovišti, já to hřiště za hodinu oběhnu několikrát do kola. Běží pod rozhoupané houpačky, vybíhá ven atd. A i když se snažím tak potlučené koleno i modřiny logicky jsou. Jsem úzkostlivá? Nebo jen mám akční dítě, co potřebuje dozor? Jak to máte vy se stejně starými dětmi? Mrknete občas, že je vše ok a zakecáte se? Nebo jim stojíte za zadkem jako já?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 30.07.18 19:51

Musíš se naučit kecat s kámoškou a u toho se koukat na dítě:) já mám taky malýho sebevraha, začínám si myslet, že je nesmrtelnej, jinak by tu už dávno nebyl. Jedná moje nepozornost se málem vymstila. Od té doby ho z očí nespustim, ale stejně se občas prostě musím podívat jinam. Na staršího syna, ohnout se pro něco, poskrabat se,… v každé této vteřině se může cokoliv stat. A že se často i stane, třeba jen dnes vzal schody po hlavě než jsem staršímu dala pití, stal u okna než jsem mu nachystala pyžamo, starsi strcil prst do horké poličky zatímco jsem mladšímu brala nůž…A to bylo jen dnes. Vše dopadlo dobře, ale ne vždycky musí. Jediný štěstí je, že děti jsou fakt odolný. Taky závidím ten, co jim dítě hodinu sedí na písku a plácá babovky…

Gortyna
Kecalka 375 příspěvků 30.07.18 19:56

No to sice kecám a koukám, ale většinu hovorů končím slovy, tak já zase běžím. Taky mám pocit, že je nesmrtelný, zatím se mi zatajil dech jen jednou a to je jedináček

lennkaa
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 30.07.18 19:56

Nechci nikoho kritizovat, je to moc citlive a velka tragedie. Ale mam stejne starou dceru a neumim si predstavit ji nechat u bazenu a odejit si ikdyby jen na par minut. Taky jsem se nad tim zamyslela, kdyz jsem ten clanek cetla. Stavime dum a bazen bychom chteli ale urcite nikdy ten v zemi, kazdou chvili nejake nestesti.

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 30.07.18 20:02

je to prostě jejich chyba, neomluvitelná… ale žít s tím budou celý život no, to je vytrestá samo o sobě
nechci na to ani myslet, na takové věci si dávám sakra pozor

bigl
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 30.07.18 20:05

@lennkaa Taky si to myslím, nenechala bych dítě u bazénu samotné a to jsem celkem málo opatrná matka.
Naštěstí moje děti uměly už po roce plavat s rukávkama, tak když jsme byli u někoho, kdo má bazén, nebo na koupališti, tak jsem jim nasadila rukávky a nechala je běhat baz dozoru a nemusela se o ně bát ani je hlídat.

Helileli
Závislačka 2765 příspěvků 30.07.18 20:11

Se syny neustále někdo je u bazénu a kouká na ně, mladšímu je 5… Nechat 1,5 roční bez přímého dozoru kdekoli poblíž vody je nezodpovědnost, na to nepotřebuju nadaci.

Dojcanis
Závislačka 3659 příspěvků 30.07.18 20:18

Jako je to hrozne.Ještě rikat jak si davala se sousedkou caj a deti nechat u bazenu? Tohle bych si v zivote nedovolila,takhle malé dítě nechat samotné.Ještě ke všemu u vody.Je to jejich blbost.Ale co,děti maj jak smetí a ocekavaji další :roll: myslim si o takovych lidech svoje.Bohuzel

lennkaa
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 30.07.18 20:21

Ja si hlavne neumim predstavit to pak takhle hlasat do sveta a navazovat na to nejakou nadaci nebo co, maminka si ocividne vubec nepripousti, ze dceru neuhlidala.

Russet
Extra třída :D 10351 příspěvků 30.07.18 20:23
@Gortyna píše:
Holky,Diskuze k zamyšlení. Dneska jsem narazila na tento článek:
https://www.seznamzpravy.cz/…tonuti-52952?…
Je to smutné. Nechci nějak kritizovat, jen se zeptat, jak to máte vy ostatní? Dle článku se maminka stavila u sousedky na čaj a uprostřed konverzace zjistila, že neví, kde je její dcera a bohužel utonula v bazénu. Mám 19 m živého chlapečka a mám pocit, že venku můžu mrknout na telefon jen když je v kočárku. Nemá zatím žádné pudy sebezáchovy. Kolikrát si fakt sednu až večer, úplně grogy. Docela „závidím“ maminkám, které mají hodná dítka na pískovišti, já to hřiště za hodinu oběhnu několikrát do kola. Běží pod rozhoupané houpačky, vybíhá ven atd. A i když se snažím tak potlučené koleno i modřiny logicky jsou. Jsem úzkostlivá? Nebo jen mám akční dítě, co potřebuje dozor? Jak to máte vy se stejně starými dětmi? Mrknete občas, že je vše ok a zakecáte se? Nebo jim stojíte za zadkem jako já?

Hrůza. Ale sama nemůžu nechat skoro čtyřleťáka samotného u bazénu a to chodil na batolecí plavání a do vody ho z výšky házeli 8)

hanča74
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 30.07.18 20:31

Tak ono to není jen utonutí. Poslední dobou na můj vkus i dost děti vypadlych z okna. A to nemluvím o tragédii nedávno v Śiklandu. Fakt stačí vteřina a neštěstí je na světě. Tuhle vteřinu jsem zažila když před dvěma lety když byli malému tři. Seděla jsem od něho cca 10 kroků. Jen jsem se otočila do kabelky protože mi zvonil mobil. Než jsem ho zvedla tak jiné děti křičí že Adam spadl do bazénu. Byla tam plachta a on na ní chtěl šlapnout. Vytáhla jsem ho včas, ale byla to moje nejhorší minuta v životě.

natyber
Kelišová 6008 příspěvků 30.07.18 20:33

Také jsem to četla a spíš mě zaráží, že má ještě odvahu varovat ostatní a zakládat nadaci. Podle mě je to její nedbalost. Neříkám, že sleduji dítě každou sekundu, ale kecat s kámoškou u čaje a nechat pobíhat tak malé dítě v místě, kde se mu může něco stát :nevim: já prostě tohle nikdy nepochopím.

medunka23
Kelišová 6757 příspěvků 30.07.18 20:38

Tak jestli jsem to dobře pochopila, byla u bazénu s nimi, jen si dávala se sousedkou čaj a u toho si povidaly a byly u té sousedky. Je to opravdu ta pověstná minuta nepozornosti a ta se bohužel může stát každému. Já se snažím mít obě holky pod kontrolou, ale ne vždy se to daří. Ono horší je dle mého ty děti vědomě ohrožovat, zrovna dneska, mi před auto vlitnul chlap na motorce a za ním seděl cca desetilety kluk, ja byla na hlavní. Za tohle bych zavirala, ale ten bazén nechci úplně omlouvat, ale patří to k těm chvilkam nepozornosti, a jak už tu nekdo psal, oni si to bohužel ponesou celý život.

Gortyna
Kecalka 375 příspěvků 30.07.18 20:41

:) @hanča74 no právě a přitom je to jen o vteřině kolikrát.

Jana Vajnerová
Ukecaná baba ;) 2196 příspěvků 30.07.18 20:43

Pro mne to je hruba nedbalost. Clovek to jeste nejak pochopi kdyz utone petilety ale rok a pul?
Muj skoro dvoulety syn nejde sam ani za barak. To neni o tom ze by mi byl porad u zadku ale je to o tom ze ja jako matka musim predvidat ze se muze stat cokoli. Prckove to jeste nechapou ale ja vim ze se muze stat cokoli. Jako otevrena studna, septik, otevrena brana na ulici…

Radsi budu mit maleho stale na ocich alespon do te doby nez bude vse chapat nez abych pak byla nestastna cely zivot

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama