Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj holky jsem na rodičovské dovolené mám chlapečka a je mu rok a třičtvrtě v září jsem vysadila HA že pořídíme našemu kulíškovi sourozence zatím se nám nezadařilo
. Tuto diskuzi chci založit pro ty co jsou na tom jako já ráda bych si svámi vyměňovala rady výchovné i ty snažilkovské chtěla bych probrat jak je snažilkování když je žena na rodičáku na palici
a mnoho ostatního doufám že se sem ke mě někdo přidá a doufám že společnou cestou dojdeme k těm vytouženým // ![]()
ahoj, já mám doma 14měsíční berušku, RD mám na dva roky a za cca dva měsíce se začínáme taky snažit
mám celkem strach, jestli to stihneme do listopadu, znám pár případů, kdy první mimino šlo hned a na druhý se čeká, ale snad to bude dobrý, dneska si jdu koupit listovku a začnu cvičit ![]()
Ahoj jsem moc ráda že jsi se přidala:kytka:. O tom mi vůbec nemluv jsem na 3-leté variantě a děsím se zda to stihnem listovku beru už od toho září piju Kontryhel měřím BT a máme gelík na podporu početí. Teď jsem 3DC a cyklus se mi každý měsíc prodlužuje a co ty taky vysadíš(vysadil) HA nebo jsi ji neměla?
mám ještě jedno a půl plata HA, ještě potřebuju ty cca dva měsíce být v klidu, protože nás čeká velké zařizování, v prvním těhotenství jsem ty první tři měsíce byla neskutečně unavená, tak bych to asi moc nedávala, jsem zvědavá, jak to bude se mnou až vysadím HA, předtím se nám zadařilo po čtyřech měsících, a to jsme byli v pohodě, nevěděla jsem nic o ovulaci, BT, cyklech
jak jsem doma, tak jsem si začala všechno studovat a začíná mi z toho trošku hrabat a jak víme, psychika je strašně důležitá, já mám tedy cykly spíš kratší, ale ono je to asi jedno, že?
No tak já otěhotněla po 4 měsících ale to jsem potratila měsíc jsme si dávali bacha dr. doporučovala 4 měsíce to sem byla zoufalá no po tom měsíci sem ochranu zahodila že stejně neotěhotnim a z toho byl malí
. Jak píšeš taky ani tucha co je BT kdy probíhá ovu jen sem věděla kdy to dostanu a tím to pro mě haslo měla jsem přesně 28DC chodila jak hodinky. Teď jsem doma všechno študuju a zkoumám snažím se dělat vše aby to vyšlo a pěkně mi z toho hrabe taky už přišli myšlenky že to nepude atd. Jinak c se týká tvého cyklu záleží čemu říkáš krátký ono je to v podstatě jedno důležitý je aby jsi měla luteální fázy dýl jak 10 dní aby se mimi stihlo uvrtat
každopádně myslím, že zatím můžeš být v klidu, snažíte se chvilku, i když chápu, že každá bychom to chtěly hned
zkoušíš ovu testy? já na to slyšela tedy spíš špatné ohlasy, tak nevím, jestli je kupovat, protože u mě moc nevím, jak si budu zjišťovat ty správný dny, bo nikdy nevím, kdy to dostanu, když neužívám HA
No neměla jsem je koupila jsem si to mikroskopický zrcátko ale to ovu úplně na den neukáže teď jsem si je koupila tak jsem zvědavá už tak nějak vim přibližně kdy ovu bude díky měření tak jich tolik nevypotřebuju
. No nejlepší je opravdu měření chce to aspoň 2 cykli aby ses v tom drobet vyznala já měla teď cyklus 33 a 20DC jsem měla ovu a luteální fázy 13 dní teď počítám žře se mi to zase o den prodlouží. Jinak se to dá poznat podle plodného hlenu ale ten vždy nemusí znamenat ovu nebo podle změny na čípku a někdo má bolesti podbřišku já je mám od konce MS do ovu nebo prostě se
každý den a doufat
jééžiš, no tak to bude něco pro mě, já starý nepraktik a nesystematik
no budu doufat, že to nějak vyjde samo a asi až to nepůjde, tak bych se zaměřila podrobněji, asi jako nejjistější metodu vidím tu sexuální aktivitu každý den, no to bude mít chlapec radost ![]()
Kůželíná píše:
jééžiš, no tak to bude něco pro mě, já starý nepraktik a nesystematikno budu doufat, že to nějak vyjde samo a asi až to nepůjde, tak bych se zaměřila podrobněji, asi jako nejjistější metodu vidím tu sexuální aktivitu každý den, no to bude mít chlapec radost
Jj to jsme taky říkali
ale ke konci sme toho měli plný kecky
. Ono je teda lepší ob den aby spermijky dorůstali. Mi to teď praktikovali kromě období plodných dnů ty jsme se
každý den akorát jeden sme vysadili a to byla zrovna ovu. Jak dlouhý máš přibližně cyklus? Zkusíme to nějak vymyslet schválně jestli se potom trefíme ![]()
Ahoj holky, taky chceme Madlence poridit sourozence, mam dvoulety rd tak uvidime jak to stihnem
ale teda nevim jak na to co se tyce plodnych dnu, kojim prvni ms po porodu jsem dostala v 10/2011 a v 11/2011 jsem to dostala po 28 dnech, ale po skonceni ms do ted zadna zase nedorazila a tehu nejsem.. tak nevim jak to resit..
no popravdě řečeno, nepředpokládám, že bychom to dali denně
mně by to myslím nevadilo, ale chlap je poslední dobou nějaký udřený, no jo, taky jsme spolu už devět let
jinak já mám teď cyklus ukázkový, s HA vždycky 28 dní, když jsem vysadila, dostala jsem to vždycky o pár dní dřív, co si tak vzpomínám to bylo asi 23-24 dní, tedy jestli to počítám správně, to je od prvního dne MS do daší MS, že?
ahoj Lucko, koukám, že máme stejné priority
zhubnout a pořídit Madlenkám sourozence ![]()
Ahojky holky..taky by jsem se k Vám ráda přidala ![]()
mám doma skoro 13-ti měsíčního chlapečka, kterému by jsme taky chtěli pořídit sourozence…začali sme se snažením přesně na nový rok
ale myslim,že ovu už proběhla,takže tenhle měsíc z toho nejspíš nic nebude…už jednou si snažení rozmyslel,tak doufám,že tentokrát už to tak nebude
druhé miminko by si moc přál…ale vždycky přijde s tim,jaká je doba a podobně ![]()
jsem ráda,že jsem našla vás,taky máte malý děti a pokoušíte se o další ![]()
Medulka-Lucka píše:
Ahoj holky, taky chceme Madlence poridit sourozence, mam dvoulety rd tak uvidime jak to stihnemale teda nevim jak na to co se tyce plodnych dnu, kojim prvni ms po porodu jsem dostala v 10/2011 a v 11/2011 jsem to dostala po 28 dnech, ale po skonceni ms do ted zadna zase nedorazila a tehu nejsem.. tak nevim jak to resit..
A ty stále kojíš? Jestli ano tak to budeš mít pěkně rozházený ale co vím tak otěhotnět můžeš i při kojení tak spolehlivá antina to není
. Jinak můžeš jít na gynndu jestli by ti nepíchli vyvolávačku ale neví zda se může v kojenní
Kůželíná píše:
no popravdě řečeno, nepředpokládám, že bychom to dali denněmně by to myslím nevadilo, ale chlap je poslední dobou nějaký udřený, no jo, taky jsme spolu už devět let
jinak já mám teď cyklus ukázkový, s HA vždycky 28 dní, když jsem vysadila, dostala jsem to vždycky o pár dní dřív, co si tak vzpomínám to bylo asi 23-24 dní, tedy jestli to počítám správně, to je od prvního dne MS do daší MS, že?ahoj Lucko, koukám, že máme stejné priority
zhubnout a pořídit Madlenkám sourozence
Počítá se to od prvního dne MS do posledního dne před další MS já být tebou tak do toho jdu hned po MS když máš tak krátký cyklus íše se že ovu bývá mezi 12-14DC ale klidnně jí můžeš mít dřív když máš tak krátký cykli kdyby jsi chtěla zkusit ovu testy tak by jsi měla začít testovat 7-8 Dc já bych možná zkusila už 6DC ale pozor ovulka může být i při MS nevím jak je to časté ale i o tom už jsem četla