Špatné výsledky cytologie

3425
20.10.07 09:16

Špatné výsledky cytologie

Ahoj, holky, potřebuji poradit, ve čtvrtek jsem volala na gyndu ohledně výsledků cytologie, na které jsem byla v září a sestra mi řekla, že to nedopadlo nejlíp, že tam mám nějaký nález. Moc jsem ji nepochopila, protože jsem z toho byla v šoku, vím jen, že říkala něco o tom, že snad mám na čípku nějaké změněné buňky nebo co. Sestra mě ale uklidňovala, že to nic nemusí být, že jsem mohla prodělat nějaký zánět nebo tak a v těch testech se to ukázalo jako změna. Měla jsem jít za 4 měsíce v lednu na kontrolní testy, ale když jsem řekla sestře, že se chceme od příštího týdne začít snažit o druhé miminko, tak mě objednala k dr. už za 3 týdny, ať to s ním proberu. Mám teď hrozný strach. Nejdřív jsem samozřejmě měla strach, že je to rakovina, že umřu. :cry: , pak jsem si řekla, že kdyby to bylo opravdu něco vážnějšího, tak by doktoři nečekali 4 měsíce a dělali by se mnou něco hned. Teď jsem ale na nervy z toho, že nebudu moc otěhotnět, že mám třeba po nějakém tom zánětu srůsty, takže to nepůjde. Navíc jsem při prvním těhotenství prodělala mimoděložní těhotenství, takže mám jen jeden vejcovod. Miminko si moc přejeme a hodně by mě bolelo, kdybychom další už mít nemohli. I když samozřejmě děkuji BOhu, že mám „aspoň“ jedno. (Snad to nebude znít jako rouhání, když někdo nemůže mít děti vůbec, ale snad mě pochopíte… :cry: )
Máte někdo zkušenosti taky se špatnými výsledky cytolky? Potřebuji hlavně uklidnit, že se třeba stresuju zbytečně…
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala.

Zdraví, Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4197
20.10.07 10:04

Ahoj Andulko…prosím tě zkus se trošku uklidnit… :wink:
Pokud jsem tě pochopila správně, tak jsi byla na normální kontrole, brali ti stěry děl. čípku a výsledky nebyli v normě :roll: …před sedmi lety jsem na tom byla přesně takhle, v té době jsem neplánovala mimi a tak jsme se s dr. domluvili přesně na těch asi 3 měsících…pak mi udělal opakovaně stěry děl. čípku a protože se výsledky nezlepšili, tak jsem podstoupila conizaci děložního čípku 8O …hozně moc jsem se bála, že nebudu moct mít miminko…a ač ho teď ještě nemám, a mé první těhu skončilo zamlklým potratem :cry: , tak VÍM, že to jde!!!! :wink:
Andulko, promluv si s doktorem, záleží ještě na tom, jak moc nebyli výsledky dobré…známkujou to podobně jako ve škole, akorát, že už od 3 začínají být doktoři nervozní…a to je snad fajn vědět :roll:
Nechci nic zlehčovat, akorát tě chci uklidnit…
A ještě jednu malou poznámku…mne v té době doktor vyděsil v tom, že po conizaci nebudu moct mít děti..a jak jsem psala výše…šlo to!!!!
Takže hlavu vzhůru, zkus na to zatím moc nemyslet a hlavně se neboj…rakovina to určitě není…to by byl jiný cvrkot kolem tebe!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
20.10.07 10:21

Díky, Nonino, za podporu! Snad to opravdu nic nebude a plaším zbytečně, DOUFÁM!
Jinak vidím, že jsi z NJ, já jsem z F-M, takže krajanka… :lol:
Taky máte u vás bílé Vánoce? 8O

Měj se hezky, A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
20.10.07 10:36

Ahoj, zkus se podívat na netu, o těch změnách na děl. čípku jsem se kdysi dost dočetla, ale už si to moc detailně nepamatuju. Je to odstupňované podle toho jak moc je to závažné, je dost možné že se to při příštím odběru nepotvrdí. Tak jsem to měla, po prvním odběru a sdělení výsledku jsem se docela vyděsila, protože jsme taky zrovna plánovali mimi. Ale dr říkala, že když chci být zrovna těhotná, tak s případnou konizací počkáme až po narození dítěte. Vzala mi ale nový stěr (bylo to asi po půl roce od prního) a už to bylo v normě (tuším norma je 0-1 nebo tak nějak). Jinak konizace je myslím oříznutí nakažených buněk z děl. čípku, pokud není ve velkém rozsahu, nebrání těhu, ve větším rozsahu může být riziko donošení dítěte (chápu to tak že ten děl. čípek už prostě tak dobře nedrží a netěsní průchod z dělohy ven), ale na to v dnešní době už mají taky metody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
20.10.07 11:04

Ahoj Anduli, měla jsem to samé. Volali mi, že mám výsledky nic moc, není to v normě. Musela jsem znova na stěry a ty už dopadli dobře. Doktor mi řekl, že na to může mít vliv i třeba počínající viroza, kterou ty ani ještě nezaznamenáš nebo větší stres, prostě cokoliv. Byla jsem z toho taky nejdřív vyplašená, ale jak mi říkal, tak takových případů řeší týdně několik. Poté jsme výsledky měla vždy už dobré. Takže hlavně žádné stresy, jen si prostě zajdeš na nové stěry a bude vše ok, a vy za chvíli budete čekat mimi, uvidíš. Pak dej vědět. Držím palčíky, ale bude to určo dobré.

Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
20.10.07 11:05

Teď jsem ještě na Internetu vyčetla, že abnormální změny na čípku mohou být způsobené zánětem nebo i hormonálními změnami. Tak mě napadlo, jestli to náhodou nebude ten důvod, jelikož když jsem byla na tom cytolog.stěru, tak jsem byla zrovna 1. měsíc po vysazení HA. Takže moje tělo mohlo nějak reagovat na tuto změnu. Tak jsem se aspoň trošku uklidnila, kéž by to bylo ono… :cry:

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
20.10.07 11:10

Holky, díky MOC za podporu! Ještě jsem se chtěla zeptat na jednu věc:
Myslíte, že teď máme to snažení o mimi raději odložit než půjdu na tu první kontrolu za 3 týdny? Protože jsem se dočetla, že těhotenství může samo „vyléčit“ některé změny na čípku a na tu kontrolu půjdu až po ovulaci, takže bych „ztratila“ další měsíc..

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
20.10.07 11:11

opravdu klid-ja mela nalezy dost dlouho-Dr si me ale porad hlidal a jednou tam proste bylo neco vic tak me poslal na konizaci-to bylo tusim pred 2,5 roky a tam mi sliznici vyrizli a byl klid-po zkoumani dosli k tomu ez to byly opakovane zanety-kolik je malicke vidis sama,a nikdo mi nerikal ze by to melo vliv na otehotneni-i kdyz ja se teda snazila dost dlouho-ale to i pred konizaci.. no jen pri porodu kdyz jsem se spatne otevirala tak pry to bylo tim zakrokem-ale mala sla ven prirozenou cestou-fakt klid-hlavni je ze si Te dr hlida a nic nezanedbal-priste se poradne na vsdchno poptej a on Ti urcite vsechno vysvetli.taky jsem byla takhle vydesena ale je to v poradku.
bud rada za fajn doktora-jsem v soku kdyz slysim ze nekdo stery nedela :roll: 8O :twisted: takze at je to brzy v poradku-G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
20.10.07 11:16
Anduli píše:
Holky, díky MOC za podporu! Ještě jsem se chtěla zeptat na jednu věc:
Myslíte, že teď máme to snažení o mimi raději odložit než půjdu na tu první kontrolu za 3 týdny? Protože jsem se dočetla, že těhotenství může samo „vyléčit“ některé změny na čípku a na tu kontrolu půjdu až po ovulaci, takže bych „ztratila“ další měsíc..A.

nevim-radsi si tam zavolej a poptej se-za to nic nedas :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
20.10.07 11:54

ANduli,
chci tě uklidnit, kdyby to bylo něco vážného, či jen vážnějšího, tak s tebou dělají něco hned.
Já měla změny po porodu (čili asi ta hormonální změna), rok jsem běhala na cyto po třech měsících a poslední kontrola naprosto v normě, víc jsem se o to zajímala a nemám ani styk s HP virem, čili riziko rakoviny malé.
Takže si myslím, že u tebe to může být tou vysazenou HA.

Snažení o mimi bych neodkládala, klidně se snažte, není to na překážku :wink: jak říkám, vážné to určitě nebude…
Až půjdeš k dr., víc se na to poptej, i na ty číselné hodnoty, jak tu bylo řečeno a jestli ještě váháš s tím snažením, tak tam prostě zavolej a dr. se zeptej. Odpověď budeš mít ihned. :wink:
Hodně štěstí
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
556
20.10.07 17:21

Ahoj Anduli,

Taky te chci uklidnit. Duvodu proc jsi nalez na cipku nemela normalni muze byt opravdu hodne a pri dalsi citologii nalez muze byt uplne v poradku. Ale i kdyz nalez stale nebude normalni tak neznamena ze to je rakovina.
Ja chodila na citologii tak jednou rocne. V listopadu 2005 byl nalez normalni pak jsem jela v kvetnu do Cech (ziju v Anglie) tak jsem si zasla ke gynekologovi protoze ceska gynekologie je na mnohem vetsi urovni. V te dobe jsem se uz rok snazili o miminko. Udelal mi taky citologii, kdyz jsem si volala pro vysledky tak sestricka mi sdelila ze vysledky jsou trosku abnormalni ale at se neznepokojuju a za 3 mesice si dojdu na dalsi citologii. Za tri mesice mi delali citologii v Anglii, bylo mi receno ze mam abnormalni bunky na deloznim cipku, presne receno predrakovinove bunky. A okamzite mne poslal na konizaci a rekl aby jsme se prestali snazit o mimco a po konizaci pockat jeste 6 mesicu s pocetim. Byla jsem taky z toho na nervy, proste jsem myslela ze mam rakovinu a hotovo, ale doktor mne uklidnoval, ze ty abnormalni predrakovinove bunky nez se vivinou v rakovinu tak ze to trva leta a ze kdyz na to prisli takhle brzy ze se nemam strachovat, ze rakovinu nemam, ale kdyby neudelali konizaci tak za takovych 10 let bych ji asi mela. Tady maji 5 vyhodnoceni z citologie. S tim ze jednicka v Anglii znamena vse v poradku a 5 uz znamena rakovinu. Ja mela stupen 3. Navic mi bylo 35 tak mne to s tim odlozenim miminka taky vzalo. V zari 2006 mi delali konizaci a v lednu citologie byla v pohode a v dubnu tez. Asi tak v koncem brezna jsem odhodili kondomy(antikoncepci jsem brat nechtela) no a v kvetnu jsem mela // na tehotskym testu. Ted jsem ve 27 tt. :) Tak doufam, ze vsechno dobre dopadne.
Dokror rikal ze konizace vubec nebrani v poceti. Takze i kdyby doslo ke konizaci v tvem pripade coz nemusi tak se snaz byt v klidu. Ja jsem se po te konizaci docela uklidnila, poznala jsem v okoli spoustu mladych i starsich holek ktere na konizaci taky byly.
Po konizaci muze dojit k oslabeni delozniho cipku coz muze vezt k predcasnemu prasknuti vody coz muze vezt k potratu nebo predcasnemu porodu. Ale gynekologove to v tehotenstvi hlidaji a pokud by delka delozniho cipku byla nedostacujici tak udelaji nekolik stehu v deloznim hrdle a tak tomu zabrani. Ja zatim mam vsechno uplne normalni.

Omlouvam se ze jsem se takhle rozepsala.
Anduli hlavne bud pozitivni a netrap se. Verim ze vsechno dobre dopadne a ty se budes brzy rodavat z miminka. Moc ti drzim palce aby vse dobre dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4312
12.3.12 13:08

Ahojte, potrebovala by som poradiť, alebo nájsť niekoho kto prekonal niečo podobné ako vám tu popíšem ja.

16. 12. 2011 som šla na prehliadku ku gynekologičke, ktorá dopadla tak, že moje výsledky z cytológie boli zhoršené z 1 na 3. (Pred tým bola cytológia robená 8. 2. 2011 a za 1), údajne za to mohol zánet, ktorý som skutočne mala a preto som tam šla.
Na tieto výsledky som si volala 6. 1. 2012 s tým, že to bude v poriadku ako vždy a v pláne som mala rovno sa objednať na ďalšiu kontrolu, pretože som sa dva dni predtým konečne dočkala // na tehotenskom teste. Doktorka o mojom snažení sa vedela a keď som jej oznámila, že sa to po trištvrte roku podarilo, hneď ma objednávala na vyšetrenie a nový ster…ale tu je ten problém. Znova sa potvrdila cytológia s výsledkom 3 aj keď žiadnu liečbu nemám nasadenú, som momentálne v 14tt a neviem čo bude ďalej. Nový ster mi doktorka naplánovala na máj 2012 a ja sa bojím, čo ak sa to nezlepší? Čo mám očakávať? Čo tehotenstvo? :( Možu mi nasadiť nejakú liečbu keď čakám miminko? Nebudú problémy s porodom?

Je tu niekto s podobným problémom???? :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2412
12.3.12 13:27

ahoj,chápu,že máš strach,ale myslím,že se bát nemusíš.Já sama si prošla konizací ještě před těhotenstvím,ale má kamarádka tím samým co ty,procházela nedávno,porodila v lednu a celé těhotenství jí kontrolovaly.Na další stěry jde v květnu a uvidí se,ale vypadá to na konizaci.Jinak mimi ohrožené nebylo.Jinak kdyby se cytologie zhoršovala,dělají se tyto zákroky myslím i v těhotenství a mimi jsou pak v pořádku.Obrátila bych se určitě na tvého gynekologa a vše s ním konzultovala.Držím palce. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4312
12.3.12 14:04

ďakujem za odpoveď aj podporu. Ja som sa o tom bavila s dr., ale ona sama mi povedala, že zatiaľ žiadnu liečbu nedoporučuje, len sledovanie a že sa uvidí, pretože tehotenstvom sa to može zlepšiť. Ale aj nemusí… :nevim:

Ja stále dúfam, že sa ako nič vážne nedeje, ale človek má predsa len určité obavy a preto ma napadlo sa podeliť o tieto problémy a nájsť niekoho s podobným problémom… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.12 18:35

Špatná cytologie

Ahojky,potřebuji poradit.Před osmi lety jsem po porodu byla na konizaci,celých osm let jsem měla cytologii v pořádku až v září 2011 jsem měla lehčí změny v cyt.doktorka řekla že se s tím tělo popere samo bohužel nepopralo minulý týden nová cytologie a opět špatné,myslela jsem si že budu mít pokoj,mám stejného partnera ani záněty jsem neměla jsen jsem před rokem vysadila HA.Vůbec nevím co bude :nevim: Je tu prosím někdo se stejným problémem? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama