Špatné vztahy s tchýní a tchánem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.10.21 16:54

Špatné vztahy s tchýní a tchánem

Ahoj, ráda bych se s vámi podělila o své trápení s tchýní a bohužel i s tchánem, poprosila o radu, ale hlavně to ze sebe nějak dostala, třeba právě tím, že o tom napíšu.

Ze začátku bylo všechno fajn. Asi to tak většinou začíná. Oba se přetvařovali a chovali moc mile. V tom je vlastně ten problém. Přetvařují se dodnes. Bohužel bydlí hned přes cestu a od začátku byli zvyklí chodit si k manželovi do dvora i domů, jako by byli doma (manžel má vlastní dům, já se k němu nastěhovala). Přitom si mi manžel od začátku stěžoval (co jsem k němu začala jezdit), že mu to vadí a i když jim to několikrát řekl, stejně se dál chovali stejně. A vrcholem bylo, že ho ještě ke všemu ponižovali a říkali mu, co všechno dělá blbě, jak mu nic nejde a jak je vlastně celé jeho podnikání k ničemu. Manžel totiž rozjíždí zemědělskou činnost a vůbec to není jednoduché, ale od rodiny se bohužel podpory a pochopení nikdy nedočkal. Pořád říká, že jediný, kdo ho kdy doopravdy podporoval, jsem byla až já. Jenže jeho rodiče (i babička) si k němu představovali někoho úplně jiného. Ženskou, co s ním bude od rána do večera dřít, a stejně jako jeho matka bude lítat po lesích s motorovkou a vraždit kuřata, kuchat a škubat a zkrátka pořádně makat. Přitom manžel to ode mě nikdy nechtěl a ani nechce a já bych to ani nedělala. Pracuju z domova, svou kariéru buduju už od 16, od kdy si i vydělávám, a po letech si dneska už můžu dovolit uspořádat svůj čas tak, jak se mi zlíbí, třeba dělat od jara do podzimu hlavně na zahradě, protože jsem objevila svou novou vášeň a to je zahradničení. Sama jsem založila novou zahradu, skalku a spoustu záhonů, s manželem jsme zasadili ovocné stromy a okrasné keře a pořád pracuju na tom, abychom to tu měli krásný, venku i doma. Asi si umíte představit barák chlapa, který žil dlouho sám, takže jsem ho celý vygruntovala, zvelebila a zařídila, abychom to tu měli útulný a manžel říká, že teprve co jsem se nastěhovala, se tu cítí skutečně doma. Ale jeho rodičům je všechno málo. Vůbec neuznávají práci jinou než fyzickou, práce na počítači neznamená nic, takže podle nich se jenom válím a nic nedělám a nemůžou pochopit, proč nejdu do práce. Myslí si, že mě manžel živí (což, i kdyby byla pravda, tak jim je do toho kulový), a vidí jen to, že máme málo peněz, protože začátky v jeho podnikání jsou těžké. To, že já mám vlastní úspory a finance a navíc jsem manželovi dost vypomohla do začátku, vůbec nechápou. Vtipné ale je, že tohle všechno, všechny ty pomluvy, jsou za mými zády. Přede mnou je to samý úsměv, do očí mi nic neřeknou. Ale jemu to vpálí hned. Buď jak je neschopný anebo proč já nejdu makat a pořád dokola ty samý kecy. Přitom manžel jim pokaždé odpoví, že práci mám a nikdy žádnou selku nehledal!

Bohužel to není vše. Jak jsem psala, od začátku byli zvyklí chodit si k synovi, jak se jim zlíbilo, dokonce měli vlastní klíče. Já ještě před nastěhováním důrazně řekla manželovi, že tohle nestrpím a ať jim to kouká vysvětlit, že si k nám domů rozhodně nebudou chodit jak na Václavák. A to můžu říct, že jeho táta tady byl každý den!!! Buď si chodil půjčovat něco do stodoly a přitom se vždycky zastavil na terase a žvanil a žvanil anebo jen tak přišel a žvanil. Matka chodila míň, ale taky se mi stalo, že jsem dopoledne šla se psy na zahradu a hle – tchýně s dcerou (manželova sestra, která jezdí z Prahy) tam sbírají naše jabka!! Bez dovolení, bez zeptání, prostě jen tak… Jenže já jsem na tohle moc blbá a nic jsem řekla. Jsem vychovaná k úctě ke starším a především k rodičům mého manžela, jenže co je moc, je moc… je pro mě těžké nějak důrazněji se ozvat a navíc jsou to jeho rodiče, takže by to měl vyřídit hlavně on. No, snažil se, ale vůbec ho neposlouchali. Bylo jim jedno, když řekl, že mě to vadí. A to už jsme byli manželé. A bylo to pořád to samý dokola.

Tak jsme jednoho dne vyměnili zámky. To bylo pozdvižení. Vůbec to nechápali. Navíc už jsem musela zakročit a říct, že to prostě nejde, aby k nám chodili každý den a bez dovolení, bez ohlášení, bez zavolání. Domluvilo se, že především táta bude vždycky volat, když bude něco potřebovat. Matka se hluboce urazila a od té doby k nám nepřišla, jenom když potřeboval manžel s něčím pomoct. Nejhorší je, že oni mu hodně pomůžou, ale pak mu to dají sežrat a vyčítají mu, že musí dělat tohle a tamhle to a že není schopný se postarat sám.

No, takže od doby, kdy jsme řekli, že k nám už nemůžou chodit, jak se jim zlíbí, mám jakž takž klid. Vídám je minimálně. Vlastně se nevídáme skoro vůbec, protože oni o nějaké rodinné vztahy asi nestojí. Nepozvou nás na kafe ani na grilování, a to grilují v létě docela často, vždycky když přijede drahocenná dcera z Prahy, tak se griluje, ale nám nikdo neřekne, abychom taky zašli. Přitom já se od začátku tak snažila ty vztahy mít, i přesto, že k nám pořád lezli, jsme je zvali na grilování, na kafe, na rodinné oslavy. Oni nás ne. A teď dva poslední roky jim nestojím ani za to, aby mi popřáli k narozeninám a k svátku. Ačkoli my jsme jim chodili přát pokaždý, tak já nestojím ani za to. A vrcholem všeho bylo, když jsem zjistila (manžel mi to zatajil, abych je nemusela ještě víc nesnášet), že si tchán udělal kopii našeho klíče od branky, aby sem mohl zase lézt. Naštěstí nechodí nijak často, ale když něco potřebuje, prostě si odemkne a přijde.

Plánujeme rodinu a popravdě si to vůbec neumím představit, jak to s nima bude. Máme naštěstí úžasné vztahy s mou rodinou, nedávno jsme byli všichni společně s rodiči na 3 dny na chatě, i s mým bráchou a jeho rodinou, a naší babičkou, často se navštěvujeme a pořádáme rodinné oslavy. Bohužel bez manželových rodičů, protože oni nás k sobě také nezvou. Před časem se navíc nechali slyšet, že už chtějí vnouče, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat… protože mě očividně rádi nemají, syn je taky moc nezajímá… nevím, je to celé zmatené a já nevím co s tím. Plánujeme nový plot, bránu i branku a manžel říká, ať to do té doby vydržím, že žádné klíče už tátovi nepůjčí, aby si je okopíroval, když bude potřeba nakrmit zvířata, až budeme na dovolené, tak dostane jen ovladač od brány. A ohledně vztahů… asi nezbude nic jiného než se smířit s tím, že mě prostě nemají rádi a žádné vztahy mít nebudeme. Možná pak kvůli dítěti, to jim odpírat nebudu.
Co byste dělali vy? Šli byste jim popřát např. k narozeninám, když oni na mě kašlou? Chtěli byste se vůbec vídat, když byste věděli, že si o vás oba myslí, že jste líná a k ničemu?
Díky za názory, N.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22642
23.10.21 17:06

Takže shrneme to :mrgreen: přišla jdi do hotového domu, kde pravděpodobně rodiče synovi pomáhali, když tchanovci chodili vadilo ti to a zatrhla si to. Ale oni nemají o syna zajem :mrgreen: A s tvoji stranou pochopitelně vztahy skvěle :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23685
23.10.21 17:09

Je to dlouhé. K tchyni a tchánovi bych se chovala slušně, klidně bych jim popřála k narozeninám. Zajímalo by mě, jak manžel získal dům, že tam byli zvyklí chodit jako domů. Ho dostal od rodičů nebo zdědil po prarodičích? Nebo mu pomáhali stavět? A ano, manžel není schopný postarat se sám, když potřebuje jejich pomoc. A klíč od brány dal tchánovi manžel, zlob se na něj. A určitě jen kvůli tomu, že potřeboval s něčím pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4068
23.10.21 17:12

@divine woman Jo, krmí jim zvířata, když jsou na dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1522
23.10.21 17:15

Přijde mi to zbytečně vyhrocene i z tvé strany. Klíče jim manžel dal, oni mu pomáhají, ty nejspíš ne. Nechápu ani ten problém s jablky. To je taková hrůza, že si to posbíraly? Hlavně kli, s dítětem až se tii zblazní hormony to bude teprve jízda :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
23.10.21 17:20

Tak nějak ti to asi i věřím. Až na vztahy s tvojí rodinou, které určitě úžasný nebudou a nebudou rozhodně úžasný v očích všech zainteresovaných, to si zase nelži do kapsy, úžasný nic není nikde.
Popřát bych chodila dál. Bavila bych se s nimi dál. Je naprosto v pořádku si vyříkat co se nám nelíbí a dál fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10377

Z jejich pohledu se snaží k vám chovat slušně a vy jim děláte jen naschvály. Přesto plní svoje povinností a ještě vám pomáhají, když vy to nezvláddáte sami.
Takhle to vidí oni.
Já věřím, že jsou to trošku jednodušší lidé, ale tak se odstěhujte a nechtějte po nich pomáhat. S bude po problému.
A pokud jde o ty grilovačky, proč by vás tam zvali, když vás nemají rádi? Oni plní povinnost, když něco potřebujete. Grilovačky jsou pro radost, to není povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23685

@thalasan Vsaď boty, že nejmíň pozemek dostal muž od rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4068
23.10.21 17:21

Manželova matka k vám nevkročila, jen když manžel potřebuje pomoct… Hele mně ten tvůj popis hrozných tchánovců nějak smrdí :think: Píšeš, že tě nemají rádi, ale zároveň že se přetvařují a chovají se k tobě slušně a že ti to hrozně vadí. Ehm… když tě naštvali, tak jsi se neozvala, ale problémy necháváš řešit muže. A přestože je všechny nesnášíš včetně manželovy sestry, tak jim chodíš přát k narozeninám a svátku. Já se musím smát, že zrovna tobě vadí předtvarování u někoho jiného :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3827
23.10.21 17:22

Nevím no. Chápu, že tě tchánovci sejří (taky by nebyli úplně moje krevní skupina), ale z tvé strany mi to taky nepřijde úplně čisté. Zbytečně ty vztahy vyhrocuješ. Když je konflikt, tak ani nepípneš ale pak vysíráš přes manžela a děláš zákopovou válku. Kdybyste si to rovnou vyříkali, tak byste mohli mít mnohem rovnější vztahy. Píšeš jak je manžel bačkora, že se za vás neumí postavit, ale ty defakto děláš to samé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 17:26

Odpověď

@divine woman manžel ho dostal od strýce jako starý barák a celý sam zrekonstruoval.

Nechtěla jsem aby to vyznělo, že je manžel neschopný, dělá si veci sám, ale oni často jdou a s něčím pomůžou i když nechce nebo jim neříká.

A ano, občas nakrmi zvířata když jsme na dovolené, občas zase moji rodiče nebo kamarád. To jim dává právo chodit si k nám domů bez ohlášení?

A nevadí mi, že tchyně sbírala jablka, vadí mi, že opět šla k nám bez ohlášení a bez zeptani. Já bych tedy k nim bez ohlášení na jabka ani nic jiného nešla.

Asi to moc řeším. Je spíš těžký vědět, že mě nemají rádi a nějak se s tím smířit.

Díky za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
1522
23.10.21 17:28
@Sany80s píše:
Z jejich pohledu se snaží k vám chovat slušně a vy jim děláte jen naschvály. Přesto plní svoje povinností a ještě vám pomáhají, když vy to nezvláddáte sami.
Takhle to vidí oni.
Já věřím, že jsou to trošku jednodušší lidé, ale tak se odstěhujte a nechtějte po nich pomáhat. S bude po problému.
A pokud jde o ty grilovačky, proč by vás tam zvali, když vás nemají rádi? Oni plní povinnost, když něco potřebujete. Grilovačky jsou pro radost, to není povinnost.

Jo na grilovačku by chtěla, ale když chce tchán pokecat a udržovat vztahy tak je žvaní a žvaní :lol: alespoň na Re grilovačce se nemusí pretvarovat, stejně by to zakladatelce vadilo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22642
23.10.21 17:29
@Anonymní píše:
@divine woman manžel ho dostal od strýce jako starý barák a celý sam zrekonstruoval.

Nechtěla jsem aby to vyznělo, že je manžel neschopný, dělá si veci sám, ale oni často jdou a s něčím pomůžou i když nechce nebo jim neříká.

A ano, občas nakrmi zvířata když jsme na dovolené, občas zase moji rodiče nebo kamarád. To jim dává právo chodit si k nám domů bez ohlášení?

A nevadí mi, že tchyně sbírala jablka, vadí mi, že opět šla k nám bez ohlášení a bez zeptani. Já bych tedy k nim bez ohlášení na jabka ani nic jiného nešla.

Asi to moc řeším. Je spíš těžký vědět, že mě nemají rádi a nějak se s tím smířit.

Díky za názory.

Možná by té radi měli, kdybys k nim pristupovala stejně jako ke svým rodičům. Myslím, ze větší podíl na špatných vztazích mas ty. Psala jsi, ze zajfou do stodoly, na zahradu či terasu. Do baráku vám tedy nelezou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
23.10.21 17:29

"@Parninas to je asi pravda :( je pravda že jsem v tom taky srab a měla bych se víc ozvat když se mi neco nelíbí

Příspěvek upraven 23.10.21 v 17:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3827
23.10.21 17:30
@thalasan píše:
Jo na grilovačku by chtěla, ale když chce tchán pokecat a udržovat vztahy tak je žvaní a žvaní :lol: alespoň na Re grilovačce se nemusí pretvarovat, stejně by to zakladatelce vadilo :lol:

Jo, přesně tomu nerozumím. Mám taky příbuzné se kterými se z vícero důvodů nechci stýkat a i kdyby měli grilovaček bambilion, tak nebudu chtít jít. A už vůbec by mě netížilo, že by mě nezvali.

Přijde mi, že zakladatelka vůbec neví co chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat