Správná chůze na podpatcích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.04.18 19:20
Správná chůze na podpatcích

Ahoj! Chtěla jsem se zeptat, jak správně chodit na podpatcích, jsem z toho úplně blbá.
Všude říkají, že našlapovat na špičky, ale jak? Na každém videu je jasně vidět, že první jde podpatek a pak zbytek nohy, tak jak mám našlápnout na špičku? Pak jsem taky četla, že se našlapuje na patu (podpatek), tak já už vážně nevím, jak na tom chodit. Nemáte někdo nějaké rady? Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Huk
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 14.04.18 19:24

Tyjo, takhle vědecky jsem to nikdy neřešila. Dělej menší kroky (ale zase necupitej jako chůva Fran Fine), to se poddá. Zkus začít s nižšími podpatky, ne hned 10cm štekle.

Anonymní  14.04.18 19:27

Mám podpatky cca 6 cm, jsou mi pohodlné, jen když jsem se dívala na videa a četla články, tak se to úplně neshodovalo, nebo prostě nevím, jak tedy správně chodit.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 14.04.18 19:32

Ja neumim chodit na podpatcich vetsich nez 8-10cm, mam pocit, ze na nich desne plavu. Nejradsi nosim tak 6-7cm a sirsi podpatek, treba boty oxfordky, jehly ne. Pokud mas dobre padnouci botu a vyvazeny podpatek, pujde ti chuze sama a nebudes se na ni muset soustredit. Ja mam doma treba jedny lodicky od Bati, maji uzky podpatek vysoky asi 7cm a neda se v nich chodit, prijde mi ze jsou nakrivo. Jinak kroky bych rekla delam stejne dlouhe v podpatcich i bez :think: Nevzdavej to a vyzkousej vic typu bot a podpatku :palec:

Huk
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 14.04.18 19:33

Choď jak jsi normálně zvyklá. (Nějaké doporučení „na špičku“ mi přijde divné) A jestli si někdo jistá, popros kámošku nebo někoho, ať mrkne, jestli chodíš normálně nebo jako pako. Já chodím normálně a přes patu, jen mě podpatky (nosím je zřídka, teď co jsem doma, tak ještě míň) donutí zpomalit a dělat menší kroky.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 14.04.18 19:37

Tak se natoč a uvidíš, jak u toho vypadáš :nevim:

Ono to chce hlavně kvalitní boty, jednou jsem si v nouzi koupila nějaké křusky u Deichmenna (utrhl se mi pásek na mých malovaných) a myslela jsem, že se zvencnu, chodit se v tom nedá a to o mně lidi říkají, že jsem schopná chodit na podpatcích ladně i po hnoji :mrgreen: nosím je furt. Musí být vyvážené a musí dobře sedět na noze, pak to půjde samo :kytka:

ixule
Vesmírná mluvilka 34876 příspěvků 14.04.18 19:44

Holky a nějaká rada značky bot? Zkoušela jsem už ledasco, levné, dražší, mě jsou prostě podpatky nepohodlné, ale tak nějak je k oblečení potřebuju a nebaví mě, se pořád trápit v botách :(

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 14.04.18 20:05
@Anonymní píše:
Mám podpatky cca 6 cm, jsou mi pohodlné, jen když jsem se dívala na videa a četla články, tak se to úplně neshodovalo, nebo prostě nevím, jak tedy správně chodit.

chodíš blbo lebo nemáš zvyk. Nohu pokladáš na zem celú, nenašlapuješ ani na patu ani na špičku. Ak sa chceš naučiť chodiť vo vysokých botách, tak ich najskôr maj obuté v byte. Ja mám jedny topánky na doma - vždy na jar keď som po zime vyšla z cviku, tak behám pár dni po byte v lodičkách :D aby som sa do toho opať dostala.

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 14.04.18 20:07

@ixule a čo ti je nepohodlné? Tlačia ťa niekde alebo blbo sa ti chodí celkovo?

Anonymní  14.04.18 20:11
@Xsenova píše:
chodíš blbo lebo nemáš zvyk. Nohu pokladáš na zem celú, nenašlapuješ ani na patu ani na špičku. Ak sa chceš naučiť chodiť vo vysokých botách, tak ich najskôr maj obuté v byte. Ja mám jedny topánky na doma - vždy na jar keď som po zime vyšla z cviku, tak behám pár dni po byte v lodičkách :D aby som sa do toho opať dostala.

Já je mám doma už půl roku a snažím se v nich chodit. Venku jsem v nich byla několik hodin jen jednou.
Já se právě snažím našlapovat na patu, nebo teda takové to první podpatek pak došlápnout na špičku. Řekla bych, že to vypadá normálně, nevím no…
Já jsem jen teď dost zmatená jestli teda chodím správně, nebo mám chodit jinak, když v každém videu a článku je to prostě jinak nebo nejednoznačné nebo já nevím :D

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 14.04.18 20:14

Na patu a pak na spičku :D :D :D :D to si moc neviem predstaviť. Po pol roku by ti malo prísť chodenie vo vysokých topánkach prirodzené. Príliš nadtým filozofuješ. Budeš určite v pohode

Quinn7
Ukecaná baba ;) 1882 příspěvků 7 inzerátů 14.04.18 21:18

I já s tím mám problém. Prostě nevím jak na to. Přijdu si fakt jak blbec :D Navíc mám pocit, že se prostě klátím dopředu, že přepadnu a strašně se mi klepe v nich noha. A to mám jen jedny s takovým širším podpatkem. Jehly jsme v životě neměla na sobě.

Anonymní  14.04.18 21:32
@Quinn7 píše:
I já s tím mám problém. Prostě nevím jak na to. Přijdu si fakt jak blbec :D Navíc mám pocit, že se prostě klátím dopředu, že přepadnu a strašně se mi klepe v nich noha. A to mám jen jedny s takovým širším podpatkem. Jehly jsme v životě neměla na sobě.
Jo, to znám :D
@Xsenova píše:
Na patu a pak na spičku :D :D :D :D to si moc neviem predstaviť. Po pol roku by ti malo prísť chodenie vo vysokých topánkach prirodzené. Príliš nadtým filozofuješ. Budeš určite v pohode

No, teď jsem četla tohle: Zvedněte nohu jako při běžné chůzi, ale když ji budete pokládat, podlahy ať se nejdříve dotkne pata, tedy podpatek a pak až špička. Pata špička, pata špička. Nikdy ne obráceně, jinak totiž budete dupat a přepadávat dopředu.
A řekla bych, že když se snažím našlapovat prvně na špičku, jak se všude radí, divně chodím…

dickys
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 14.04.18 21:34

Našlapuj na patu, jako když chodíš normálně. Dělej o něco menší kroky a nezapomeň propinat kolena.

Anonymní  14.04.18 21:37
@dickys píše:
Našlapuj na patu, jako když chodíš normálně. Dělej o něco menší kroky a nezapomeň propinat kolena.

Takže pata, díky :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Feťačka Katka se objevila v nové reality show. Její vzhled opět děsí

Nejslavnější pražská narkomanka Kateřina Bradáčová (41), která se proslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama