Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
ahojky,u nás se dneska vyskytl stejný problém u dcerky.Je jí za pár dní 9měsíců a dnes jsem to zjistila že má dirku zarostlou..Zítra jedeme k doktorce a doufám,že nás klidně hned někam pošle…At už to má chuděrka za sebou… ![]()
Petra8a píše:
Ahoj Cermonco:) Zrovna zítra jdeme na rozzrušení do fakultky - dětská gynda je tam v pátek na objednání a moc hodná paní doktorka. Už jdeme potřetí. Taky vždycky odspoda. Zatím to šlo doktroce vždycky jen prstem. Já si na to netroufám. Od posledního rozrušení jsem to pravidelně roztahovala a dobrý. Jenže pak najednou na sebe nedala sahnout a já se bála, že když ji bude třeba manžel držet a já roztahovat, tak aby z toho pak neměla nějaký psychický blok. Že se jí tam dole násilně hrabeme. No a má to tam zas. Tak ať vám to dobře dopadne.
Jé ahoj Petro,to mi nenapadlo že by s tím měl zkušenosti i někdo známý.
Jak se prosím jmenuje ta dr?Já chodím k dr.Fínkové normálně na gyndu a právě je i dětská gynekoložka jsem k ní chodila když mi bylo 13 a měla jsem hodně bolestivou ms.
Zítra jí zavolám a uvidím co mi řeknou.pak určitě napíšu
petro pak napiš jak jste dnes dopadli,myslím na vás a držím palce aby bylo už vše ok.
Já jsem volala mé gyndařce a objednala jí na čtvrtek,chce doporučení tak snad dětská dr. nebude mít řeči že jednám po svém.
A proč by měla mít řeči.To naše mudra my sama sehnala dětského gynekologa,jelikož u nás v okolí žádný není.Pokud se nemá k tomu vás někam poslat,tak jednej podle svého a je dobře,že dříve než-li pozdě.
cermonca píše:
petro pak napiš jak jste dnes dopadli,myslím na vás a držím palce aby bylo už vše ok.
Já jsem volala mé gyndařce a objednala jí na čtvrtek,chce doporučení tak snad dětská dr. nebude mít řeči že jednám po svém.
Na jméno se budu muset podívat na zprávu. Teď na mě malá sedí a dívá se na Rumcajse, tak se nesmím ani hnout ![]()
No měla to nakonec zepředu i zezadu. Šlo to teda prstem. Pak měla na plence trošičku krve. A samozřejmě řvala jako tur. Máme ještě tři dny mazat infadolanem - aby se to hned zase neslepilo. A pak pravidelně roztahovat. Dostala jsem sprdana, že jsem se na to vybodla. Ale ono je to vážně těžký. Jakmile ji tam sahnu, zmáčke nohy k sobě a začne se mrskat a řvát. Ale budeme to muset zvládnout. Prý se to musí roztahovat minimálně do osmi let, kdy začínají pracovat vaječníky. Pak se to díky hormonům už neslepuje. A starší děti už si to umí roztánout i sami.
Ty s tím doporučením nadělají
A hlavně přeju, ať to dobře dopadne. ![]()
Jo u nás to každé ráno a večer vypadalo jak při boji.Manžel vždy držel malé nožička od sebe a já jsem vždy roztahovala.Teď už musím namočit prst do oleje a celou dírku (jelikož tam má ty srůsty) prodělat dovnitř.Te´d už si zvykla a večer jen strne a povídá šikulka.Děláne už to tak 9 měsíců.
Petro jméno té vaší dr. mi nic neříká.
Jinak hlavně že už to máte za sebou a přeji aby se to už neopakovalo.
No to je síla že se to může stát i větším holčičkám.Si nedovedu představit jak by to zvládla Nikča
Hned jsem jí to také kontrolovala a ta naštěstí dobré,dostala přikázáno si to roztahovat
kdybych to věděla dřív tak to dělám už od začátku a nemuselo k tomu ani dojít.Mi v porodce a i dětská tvrdili že se to tam nemá moc vymývat a te´d toto.
Jojo,mě bylo řečeno to samé.Když jsme to u Lucky zjistily,hned jsem zkontrolovala tu starší a ta teda naštěstí v pořádku.A po naší zkušenosti,můžu říct (vím to od kamarádek,které mají taky holčičky) že už i naše madra toto kontroluje.Když se to totiž stalo Lucince,tak do té doby nikdy holčičky nekontrolovala,dokud si maminky neřekly.A mě dokonce jeden doktor v Motole řekl,že se to nemá moc utírat aroztahovat.Tak teď si vyber.Ta naše gynekoložka mě poradila,aby to opakovaně nesrůstalo opravdu prošťournout prstíkem celou dírku a musím zaklepat,že po dvou rozrušeních v narkoze máme klid,že to nesrůstá.Sice má tu dírku opravdu malou,jak je tam po tom rozrušení jizvička,tak uvidíme až se začnou tvořit ženské hormony,do jaké míry se to spraví.
No já bych řekla, že prostě určité malé procento holčiček k tomu má sklony. Podle mě žádnou maminu nenapadne to automaticky roztahovat a holčičky jsou v pořádku. Mě taky nikdo nic neroztahoval.
Doktorka mi neříkala, že se v tom mám šťourat prstem. Jenom přiložit hrany dlaní/palců no prostě ruky zvenčí a roztáhnout. Je to vcelku rychlej chvat. A vnitřku pohlaví se ani nedotknu.
Právě,že nám jen tohle roztahování nepomáhalo,proto to musíme dělat takhle.
nataluska píše:
Právě,že nám jen tohle roztahování nepomáhalo,proto to musíme dělat takhle.
Tak to je něco. Hlavně, že to zvládáte ![]()
Dnes jsme byli na tom rozrušení a fakt šílený zážitek,už před tím mi brali mdloby a pak ještě víc.Dr.říkala že to má dost a rozrušila jí to nějakou tyčinkou,já se ani nedívala protože bych se tam složila.jenže pak chtěla abych na to mrkla jak má vypadat ta dírka, no šíleně krve tam měla
.Se mi tam chtělo bulet,naštěstí jsem to ustála ale teď tu bulím jak blbka.Jdu si dát svařák,ten mi snad zvýší tlak.Se bojím jí i přebalit,no naštěstí spí tak uvidím až se vzbudí co bude.
Určitě jí to bude štípat,když bude čůrat.Lucka to měla zhruba den.Naší to nešlo tou tyčinkou a povdal doktor,že kdyby to dělal násilím,že to bude horší a bude dost krve,takže jsme šli právě pod tu narkozu.
Zvládly jste to obě!!!!Šikuly! Eli to měla cca 5mm takže to bylo skoro nic, bylo to hned a ani kapka. Přebalit se neboj. Malá až si cvrnkne tak si trochu brekne - Eli taky, ale jen to jedno odpoledne.Spíš mě zaráží, že tě tam Dr. hned neposlala. Dej si panáka!