Trochu jiné získání do péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 23:36
Trochu jiné získání do péče

Ahoj maminky, já se omlouvam ale raději anonymně, je to citlivé téma, mám švagrovou která dluží na každém kroku a je podvodnice falsuje co může, a teď ani nemá s dětmi kam jít, odešla do Německá i s dětmi ale odtamtud se vrátila a nyní nema kam jít, plánuje jít do azyloveho domu, a můj bratr otec děti je s prominutim poleno, a tak bych si chtěla o děti zažádat do své pece a chci se zeptat jestli bych mela vůbec šanci, o děti se nestará, nevaří jim děti jedí jen sladké prostě zanedbává stravu, 10ti leta neteř ještě ani pořádně neumí mluvit k žádné logopedicce není schopna chodit, nema zaměstnání prostě nema nic já jsem na invalidním důchodu takze se jim mohu plně věnovat, a mam pro děti pevne zázemí a domov, a bratr by souhlasil s tímto návrhem.. Tak se chci jen zeptat jestli bych mela u soudu vůbec šanci..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 00:06

A jsou nejak vedeny (hlidany) na socialce uz? Vi o tom zanedbavani pece OSPOD? Pokud o deti nema zajem se starat otec, tak si myslim, ze by to melo jit…tchyne mela z podobnych duvodu v peci vnuka od svagrove nekolik let - prakticky ho vychovala, dela teda sama na sebe, takze si mohla praci casove prizpusobit. Prosim o anonym, nekdo by mohl poznat, o koho jde, v souvislosti s mym nickem, dekuju.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 00:11

Dekuju za odpověď, ano maji uz přidělenou kolizní opatrovnici, ale neměla ještě kam jít a zkontrolovat jak děti ziji, protože kvůli jejím podvodům a problémům utekla do uvedeného německa, nejde o to ze by se nestaral, on děti ma rad, chtěl by je mít u sebe, ale znám ho a nevydrželo by mu to dlouho, a tak nechceme aby děti potom skončili někde v decaku, jen je problém ze matka se jich jen tak nevzdá, uz jen z duvodu své hrdosti, a peněz které na děti dostává.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 18.11.18 02:43

A Ty mas deti?Rodinu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 02:51
@Kralikcek píše:
A Ty mas deti?Rodinu?

Ano, vychovala jsem uz 2 děti, a sama mam maminku, která mi může pomoct vždy.

Magdaleeena
Kelišová 5684 příspěvků 18.11.18 04:14

Má dluhy, nemá práci, nevaří.. Mám tak nějak obavu, že takových lidí a rodičů je :think: Za to falšování a podvody byla trestaná? Jestli tedy dobře chápu, bratr se stará, ale nechce je do péče, nemůžeš se tak nějak zapojit s tím, že by jsi pomohla s péčí jemu? Případně by bratr mohl žádat střídavku a Ty se zapojit? O bratrovi píšeš, že je má rád, ale dlouhodobě se nedokáže postarat, matka zřejmě to samé, Ty nějaké zdravotní omezení :kytka: Nemůžete tak nějak fungovat všichni?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 05:04
@Magdaleeena píše:
Má dluhy, nemá práci, nevaří.. Mám tak nějak obavu, že takových lidí a rodičů je :think: Za to falšování a podvody byla trestaná? Jestli tedy dobře chápu, bratr se stará, ale nechce je do péče, nemůžeš se tak nějak zapojit s tím, že by jsi pomohla s péčí jemu? Případně by bratr mohl žádat střídavku a Ty se zapojit? O bratrovi píšeš, že je má rád, ale dlouhodobě se nedokáže postarat, matka zřejmě to samé, Ty nějaké zdravotní omezení :kytka: Nemůžete tak nějak fungovat všichni?

No ještě trestana nebyla, dělá zbytečně naschvály půjde 600 km daleko aby to mel bratr co nejdále pokaždé.. Stridavka nepřipadá v úvahu, ona i 10ti letou dceru navádí proti bratrovi, já uz neletam po nemocnicích, jsem doma, a nedělá mi problémy se starat na plny úvazek, a fungovat dohromady určitě nepujde :D to je opravdu kvůli vztahům nemožné, a navíc ma na děti opravdu velice špatný vliv, to by nefungovalo ani nahodou.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 18.11.18 06:42

Také jde o to, jestli by ty děti k vám vůbec chtěly , jestli si vše moc neidealizujete v představách.

Alušáček
Závislačka 3249 příspěvků 18.11.18 07:57

Co na to děti, chtějí k tobě? To, že mají nezodpovědnou matku ještě neznamená, že k ní nemají vztah a chtěly by ji opustit a žít někde jinde.

Janli
Kelišová 6336 příspěvků 18.11.18 08:08

Pokud odešla s dětmi do Německa, mohl dávno podat žalobu s už mohl mít děti ve své péči. Ale to on evidentně nechce. Myslím,že moc šancí nemáš. U nás se za každou cenu prosazuje péče biologických rodičů a pokud dítě není týrané, z rodiny ho neodeberou. Něco jiného by bylo, kdyby je chtěl bratr, ale teta?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63763 příspěvků 3 inzeráty 18.11.18 08:09

No, zatim tu ctu, jak je ona hrozna a spatne, ale ani skovo o tom, ze by bratr vyvinul jakoukoliv aktivitu k tomu, aby mohl pecovat o svoje deti :think:
A nemyslim si, ze by pouze ekonomicka situace matky byla duvodem k tomu, aby ji soud odebral deti a dal je k nerodici.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 18.11.18 08:24
@Anonymní píše:
Ano, vychovala jsem uz 2 děti, a sama mam maminku, která mi může pomoct vždy.

A jaký mají k Tobě, bratrovi vztah?
Ono je sice hezké, že jsi teta a máš babičku, ale por děti,pokuď Tě nevídají, jsi cizí člověk…

A bratr je vídá jak často?A má další rodinu?

Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 18.11.18 08:30

Myslím si, že moc šanci nemáš.
To by musel zařídit bratr a tomu je to evidentně jedno, protože kdyby chtěl, tak se to stěhování pokusí zatrhnout. Je na to opora v zákoně. Takže asi tak.

Hadumi
Extra třída :D 13576 příspěvků 18.11.18 08:31

Mají přidělenou kolizní opatrovnici - to už na soudě musí něco běžet, co to je??

marin
Echt Kelišová 9233 příspěvků 18.11.18 08:56

Mohl by si zažádat o děti do péče bratr a ty mu budeš pomáhat. Jinak se obávám, že to nemá šanci na úspěch, protože materiální zabezpečení není důvodem oddělovat děti od matky, pokud o ně má zájem. Důvodem by bylo pouze týrání, alkohol, drogy.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >