Učitelka ve škole, co udělat, abych jí mohla být

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 08:16
Učitelka ve škole co udělat

Ahoj, jsem asistent pedagoga, zvažuji, že bych si dodelala školu, abych mohla učit ve škole nebo ve školce, co je potřeba si dodělat za školu? Jaký vůbec mají plat učitelé? Dekuji

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 08:24

Vysokou školu, pedagogickou fakultu nebo filozofickou nebo přírodovědeckou pět let studia. Samozřejmě musíš udělat přijímací zkoušky. Jen pro tvou informaci…hrubě přes 90% učitelů má střední školu gymnázium a tomu taky odpovídají nároky u přijímacích zkoušek. Učitelka s 16ti lety praxe, moje poslední výplata v čistém cca 24 400.

terien
Extra třída :D 12168 příspěvků 03.08.19 08:24

Svatá prostoto :roll: někdo, kdo pracuje ve školství a plánuje vysokou školu si neumí najít základní informace na internetu. A tohle chce učit naše děti :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 08:26

@terien to už jsem v zoufalství nenapsala. :andel:

terien
Extra třída :D 12168 příspěvků 03.08.19 08:30
@Anonymní píše:
@terien to už jsem v zoufalství nenapsala. :andel:

Jsem opravdu velmi šťastná, že mám dítě, které asistenta nepotřebuje. Jestli ma většina takovouhle úroveň, tak potěš koště.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 08:55

Zakladatelko, na práci učitelky na základní i střední škole musíš mít VŠ. Jaké VŠ, je vypsáno výše. Já jen doplním, že pokud máš už vystudovanou VŠ, tak v určitém případě stačí dostudovat pedagogické minimum a můžeš učit některé předměty.
Platové tabulky jsou dohledatelné.

@terien u nás jsou jako asistentky v 90% holky, co to mají jako překlenovací práci mezi RD a návratem do svého oboru. Většina z nich mají VŠ. Takže Ing. a Mgr. Některé jsou i učitelky. Pak vysokoškoláci, co to mají jako práci při studiu. Některé AP šly studovat pedagogiku a jsou z nich kolegyně. Pak dělají AP učitelky v důchodu.
Letos budu mít už třetí AP a rozhodně si nemůžu stěžovat.

Příspěvek upraven 03.08.19 v 09:12

sakota
Kelišová 5968 příspěvků 03.08.19 08:58

Nestaci nahodou vos? :think: ja ji mam, ted tedy nikde nedelam, nicmene mam podle me kvalifikaci pro praci ucitelky v ms.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 09:10

@sakota pro MŠ bude stačit VOŠ a asi i SŠ. Na VŠ stačí bakalářské studium.
Učím ve škole, tak do toho, co je potřeba pro MŠ, moc nevidím.

kakuja
Stálice 59 příspěvků 03.08.19 09:15

Na učitelku MŠ stačí střední škola s tímto zaměřením, takže předškolní a mimoškolní pedagogika 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 12:04

@terien ještě nepracují, kurz si teprve dělám, nastupují až v záři. informace samozřejmě si najít umím, ale chtěla jsem fakta od někoho, kdo to už dělá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 12:08

@terien to jsem právě chtěla vědět, zda nestačí VOS, jak psala pani. a hned nějaké trapne poznámky, to se k mojí diskuzi nemusíte vůbec vyjadřovat, to nám nejradši takové chytraky, co hned útočí.

Uživatel je onlinevokishka
Neúnavná pisatelka 15352 příspěvků 03.08.19 17:24
@Anonymní píše:
@terien to jsem právě chtěla vědět, zda nestačí VOS, jak psala pani. a hned nějaké trapne poznámky, to se k mojí diskuzi nemusíte vůbec vyjadřovat, to nám nejradši takové chytraky, co hned útočí.

Ne, na základku fakt VOŠ nestačí.

sakota
Kelišová 5968 příspěvků 03.08.19 17:27
@Anonymní píše:
@terien ještě nepracují, kurz si teprve dělám, nastupují až v záři. informace samozřejmě si najít umím, ale chtěla jsem fakta od někoho, kdo to už dělá.

ale na tohle nepotrebujes info od toho, kdo to dela. To je jednoznacne zakotveno v legislative a zkusenosti ostatnich jsou naprosto irelevantni.

Váš příspěvek
Reklama