Uděláte si čas na blízké?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je online7.straka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 03.07.19 15:05
Uděláte si čas na blízké?

Holky, zajímalo by mě, asi hlavně od maminek, které pracují, uděláte si čas, při všech těch povinnostech, na lidí, na kterých vám záleží?
O co mi jde… strašně mě teď nakrknul táta, od dubna „si neudělal čas“ aby se viděl s vnoučaty. To bydlíme deset minut autem. Dojela bych. Ale prostě nemá čas. Teď jsem s ním mluvila, jedou na víkend na nějaký festival, na to čas mají (jeho žena není moje máma) ale prostě na děti si ho neudělá. Za tři měsíce ani blbou hodinu. :nevim: Přijde vám to normální? Podle mě normálně nemá zájem. Je to teda hlavně práce macechy, ta má evidentní zájem na tom, abychom neobtěžovali, chce ho mít jen pro sebe, už takhle otrávila i starší ségru.
Já když jsem chodila do práce a třikrát v týdnu byla v tělocvičně, tak jsem si ten čas na rodinu, kamarády taky udělala. Tak nechápu, že „nejde“ si něco třebas i měsíc předem naplánovat a pak to dodržet, pokud do toho nepadne třeba nemoc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hojuza
Kecalka 174 příspěvků 03.07.19 15:27

Je to bohužel tak, že nemá zájem. Asi ho ani malé děti nebavi. Určitě tě to bolí, ale budeš to muset přijmout. A snažit se tím netrapit. Taky máme část blízké rodiny, se kterými se vidíme 1×rocne a bydlíme od sebe pár kilaku. Je to manželova rodina a už se s tím smířil. Nic jiného dělat nejde…

Jogrr
Závislačka 4931 příspěvků 03.07.19 15:28

@7.straka promin, ale prarodice vuci vnoucatum nemaji vubec zadne povinnosti, vse nad nulu je ok. A pokud zajem nema, nic s tim neudelas, jeho volba. Jednou treba bude litovat, anebo taky ne.

Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 03.07.19 15:39

@Jogrr já to vím, jsou to naše děti, ne jeho. Taky nejde o hlídání, prostě jen o to, aby děda nebyl cizí chlap. On se pak děsně diví, že k němu malá po dvou, třech měsících neběží :nevim:

Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 03.07.19 15:40
@Hojuza píše:
Je to bohužel tak, že nemá zájem. Asi ho ani malé děti nebavi. Určitě tě to bolí, ale budeš to muset přijmout. A snažit se tím netrapit. Taky máme část blízké rodiny, se kterými se vidíme 1×rocne a bydlíme od sebe pár kilaku. Je to manželova rodina a už se s tím smířil. Nic jiného dělat nejde…

Mně to trochu mrzí. Po rozvodu jsme se nemohli moc vídat a teď, když by to šlo, tak nic.

kačka39
Kecalka 437 příspěvků 03.07.19 15:44

@7.straka Mě to přijde docela normální. To není tak, že by neměl zájem, ale chlapi to mají jinak. Možná kdybys ho požádala o pomoc, třeba se stěhováním skříně, nebo tak něco, tak by přijel. Ale děda sám od sebe? K nám taky nikdy nepřijel ani jeden sám od sebe. A ty za ním jezdíš? On by si mohl říkat, že nemáš zájem ty.
Ale jeho nová žena to asi ještě umocňuje. A že jede radši na festival? On své děti vychoval, taky bych jela. (vnoučata mám) Konečně si může užívat.

g.sandova
Kelišová 5705 příspěvků 03.07.19 15:49

Mě by to mrzelo a není to o povinnosti. A není to tak, že chlapi to tak mají, co to je za stereotypy?
Asi bych se třeba snažila chvíli ho víc zvát, nevím :nevim:
Jako je to smutné, jsou to jeho vnoučata. Je normální se o ne zajímat. Jestli de tam manželka snaží jiným směrem, je to nana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 15:49

Nas deda byl stejny. Vnoucata ho nezajimala i to rikal. Az budou starsi tak…No hodila sem to za hlavu.Pak se rozvedl s tchyni. A jeho nova zena si tam naseho starsiho bere i na noc. Berou honi na vylety. Najednou je to i dedy partak. Najednou nosi, krmi, vozi i mladsiho :nevim: Teta chce mit proste velkou rodinu.Aby on bral jeji deti a ona bere nas.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 15:51

@Jogrr Však nepíše o žádných povinnostech, já to cítím tak, že jí je to prostě líto. Nejde o nějaké hlídání, jde o to, že blízcí tu mají pro sebe být a ne pak chodit zapalovat svíčky na hřbitov, to už je pozdě…
@7.straka Ano, cítím to stejně jako ty, bohužel. I jsem tu o tom nedávno zakládala diskuzi o přátelích, kterým se stále ozýváme jen my a taky pořád mají „plno práce“ a všichni mi napsali, že je to normální, jsou rádi, že si po práci odpočinout a nemám řešit kraviny… Mně to moc normální a v pohodě nepřipadá. Úplně stejně mi to dělá moje mamka, bydlí 10 minut cesty, pracuje od 7 do 14, jinak nedělá nic, ale čas nemá nikdy. Je schopná celý rok tvrdit, že ryje nebo seká zahradu a pak tam náhodou přijedeme a není porytý po třech měsících ani centimetr. :nevim: Už jsem dost rezignovala, pokud je těm lidem pořád přednější vlastní odpočinek a výmluvy před blízkými, nemám zapotřebí se jim neustále vnucovat. Ale mrzí mě to. :nevim: Cítím to tak, že každý máme práce až na půdu, ať už jsou to malé děti, kolotoč domácnosti, náročné zaměstnání nebo plno koníčků, ale ty vztahy přece nic nenahradí. Nikoho se nežádám 3× týdně o grilovačku a párty, ale zajít na kafe a sušenky nebo se projít s děckama na hodinu na hřiště přece jde i v 7 večer s nabitým diářem. Jen si uspořádat ty priority. :nevim:

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 9389 příspěvků 03.07.19 15:52

Není to povinnost, neuděláš nic, může ho to mrzet a taky nemusí. na blízké na které chci si čas najdu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 15:57
@Anonymní píše:
Nas deda byl stejny. Vnoucata ho nezajimala i to rikal. Az budou starsi tak…No hodila sem to za hlavu.Pak se rozvedl s tchyni. A jeho nova zena si tam naseho starsiho bere i na noc. Berou honi na vylety. Najednou je to i dedy partak. Najednou nosi, krmi, vozi i mladsiho :nevim: Teta chce mit proste velkou rodinu.Aby on bral jeji deti a ona bere nas.

Náš děda byl taky takový. Pamatuju si, že jsem k němu chtěla celý život na prázdniny a bohužel se to už neuskutečnilo, umřel. Nicméně dřív chlapi nebyli vůbec vedení k dětem, někteří to zvládnou a někteří prostě mají rádi svůj klid, vůbec neví co by s nimi dělali apod. :nevim: Ale to nic nemění na tom, že se přece může chovat mile, pozvat celou rodinu na návštěvu, hodinu s nimi pokecat, děckám koupit čokoládu, klidně jenom pokecat s dospělými. Nemusí se jim přece nějak věnovat a brát si je každý víkend. Jde o tu snahu se vidět nebo aspoň přijmout pozvání a ne se jen tupě vymlouvat. :roll:

Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 03.07.19 15:59

@kačka39 volám mu tak jednou měsíčně, on opravdu nezavolá sám od sebe nikdy. Od dubna vždycky slýchám, co má příští dva týdny v plánu a že nemá čas. Pravdu máš, že když nám v zimě bouchla elektrika, tak přijel na zavolání, to zase jo. Ale to mám pokaždý vypálit zásuvku, když chci pokecat s tátou?

Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 03.07.19 16:01
@Anonymní píše:
@Jogrr Však nepíše o žádných povinnostech, já to cítím tak, že jí je to prostě líto. Nejde o nějaké hlídání, jde o to, že blízcí tu mají pro sebe být a ne pak chodit zapalovat svíčky na hřbitov, to už je pozdě…
@7.straka Ano, cítím to stejně jako ty, bohužel. I jsem tu o tom nedávno zakládala diskuzi o přátelích, kterým se stále ozýváme jen my a taky pořád mají „plno práce“ a všichni mi napsali, že je to normální, jsou rádi, že si po práci odpočinout a nemám řešit kraviny… Mně to moc normální a v pohodě nepřipadá. Úplně stejně mi to dělá moje mamka, bydlí 10 minut cesty, pracuje od 7 do 14, jinak nedělá nic, ale čas nemá nikdy. Je schopná celý rok tvrdit, že ryje nebo seká zahradu a pak tam náhodou přijedeme a není porytý po třech měsících ani centimetr. :nevim: Už jsem dost rezignovala, pokud je těm lidem pořád přednější vlastní odpočinek a výmluvy před blízkými, nemám zapotřebí se jim neustále vnucovat. Ale mrzí mě to. :nevim: Cítím to tak, že každý máme práce až na půdu, ať už jsou to malé děti, kolotoč domácnosti, náročné zaměstnání nebo plno koníčků, ale ty vztahy přece nic nenahradí. Nikoho se nežádám 3× týdně o grilovačku a párty, ale zajít na kafe a sušenky nebo se projít s děckama na hodinu na hřiště přece jde i v 7 večer s nabitým diářem. Jen si uspořádat ty priority. :nevim:

Tak nějak

lucenka
Hvězda diskuse 36700 příspěvků 03.07.19 16:04
@7.straka píše:
@kačka39 volám mu tak jednou měsíčně, on opravdu nezavolá sám od sebe nikdy. Od dubna vždycky slýchám, co má příští dva týdny v plánu a že nemá čas. Pravdu máš, že když nám v zimě bouchla elektrika, tak přijel na zavolání, to zase jo. Ale to mám pokaždý vypálit zásuvku, když chci pokecat s tátou?

Tak proč mu neřekneš, že za 3 týdny byste mohli něco podniknout spolu, ať si to dá do programu?

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 19767 příspěvků 03.07.19 16:11

Řekla bych, že to hodně dělá ta doba, je zrychlená a plná stresu, lidi chtějí klid. A další věc - virtuální technologie. Řada lidí radši čučí do své obrazovky nebo tuká na sklo, než by zvedli hlavu a kvákli naživo.
Zakladatelko, taky máme s určitou částí blízké rodiny složité vztahy a oni o kontakt moc nestojí :nevim: Ale je to celé hodně komplikované, s kořeny kdesi v minulých křivdách :,(
U tebe by mě nepřekvapilo, když by v tom měla prsty tátova současná žena (i když jak jsem četla anonymní tulipán, čestné výjimky se najdou :palec: ). Chce ho mít pro sebe, zřejmě jí vyhovuje, když co nejvíc zpřetrhá vazby na původní rodinu 8)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama