Úmrtí a volno na pohřeb v práci

Napsat příspěvek
Velikost písma:
21091
18.2.18 16:03
@Nicollka1993 píše:
dobre, na paragraf tedy pravo nema. Chaputo ale je ozne se obratit treba na odbory kvuli te dovolene? Jde preci o pohreb, ne o oslavu narozenin, ktera bude za rok znovu

Hele v tomhle je právo na streně zaměstnavatele. Obvzlášť když pohřeb nezasahuje do pracovní doby. Záleží, jak to mají se šestou směnou. Jedině by se musel na pohřbu „složit“ a do práce nejít ze zdravotních důvodů. Ale to je dost kostrbatý a zavání to průšvihem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
765
18.2.18 16:04
@Russet píše:
Takže sezení v hospodě je důstojné rozloučení. Pokud nedojde, je sobec, co ho vlastně neměl rád. Slušná manipulace…

je to hnusny ale je to tak :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
765
18.2.18 16:05
@P4ja píše:
Hele v tomhle je právo na streně zaměstnavatele. Obvzlášť když pohřeb nezasahuje do pracovní doby. Záleží, jak to mají se šestou směnou. Jedině by se musel na pohřbu „složit“ a do práce nejít ze zdravotních důvodů. Ale to je dost kostrbatý a zavání to průšvihem.

to ne, my na to nechceme jit v zadnem pripade takto. Jen se snazime najit rozumne reseni :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21091
18.2.18 16:08
@Nicollka1993 píše:
to ne, my na to nechceme jit v zadnem pripade takto. Jen se snazime najit rozumne reseni :palec:

Rozumne bych za zamestnavatelem dosla a zeptala se ho na moznost dovolene a nebo neplaceneho volna s tim, ze to byl muj dedecek, a rada bych se s nim rozloucila. pokud to nepujde, tak rodine oznamila, ze pujdu na obed a omluvila se s tim, ze mne volno v praci nedali. Dedecek by to urcite pochopil a jim to muze byt jedno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
765
18.2.18 16:10
@P4ja píše:
Rozumne bych za zamestnavatelem dosla a zeptala se ho na moznost dovolene a nebo neplaceneho volna s tim, ze to byl muj dedecek, a rada bych se s nim rozloucila. pokud to nepujde, tak rodine oznamila, ze pujdu na obed a omluvila se s tim, ze mne volno v praci nedali. Dedecek by to urcite pochopil a jim to muze byt jedno.

Dobre, zkusi to. Snad budou mit porozumeni jak v zamestnani, tak rodina at dopadne jakkoli. Kazdopadne vsem dekuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21091
18.2.18 16:11
@Nicollka1993 píše:
Dobre, zkusi to. Snad budou mit porozumeni jak v zamestnani, tak rodina at dopadne jakkoli. Kazdopadne vsem dekuji

Drzim palce, aby to vyslo, tak jak si prejete a hodne sil na pohrbu :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
765
18.2.18 16:14
@P4ja píše:
Drzim palce, aby to vyslo, tak jak si prejete a hodne sil na pohrbu :hug:

Dekujeme :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7228
18.2.18 16:15

Jako jsem proti simulacím, ale v tomto případě, pokud mu nedají volno, ani neplacené, bych šla na pohřeb i rozloučení a místo práce naklusala na pohotovost třeba s bolestí břicha nebo čímkoliv jiným, nechala si vystavit neschopenku a jela se domu vyspat :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53518
18.2.18 16:18
@welovefashion píše:
Jako jsem proti simulacím, ale v tomto případě, pokud mu nedají volno, ani neplacené, bych šla na pohřeb i rozloučení a místo práce naklusala na pohotovost třeba s bolestí břicha nebo čímkoliv jiným, nechala si vystavit neschopenku a jela se domu vyspat :-)

A myslíš, že by to zaměstnavatel ocenil? Nevím, ale já jsem pro fér jednání. Jestli tam skutečně nemá kdo makat, rozhodně by mu to plusy nepřidalo. Já bych to naopak brala jako výhodu - nemuset tam kvůli práci. Pohřby nesnáším a protahovat to až do večera…no hrůza. To radši ta šestá noční.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21311
18.2.18 16:27
@Nicollka1993 píše:
dobre, na paragraf tedy pravo nema. Chaputo ale je ozne se obratit treba na odbory kvuli te dovolene? Jde preci o pohreb, ne o oslavu narozenin, ktera bude za rok znovu

To nema smysl. Na dovolenou nárok nema, pohřeb trvá půl hodiny a posezení uz je jen jeho volba

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7527
18.2.18 20:16
@Nicollka1993 píše:
Nam se taky nechce, ale rodina na tomto hodne lpi a nepochopi to. Bud bude mit zle v praci, nebo zle doma, ze se nerozloucil :(

jak nerozloucil, pohřeb je rozloučení, holt dnešní doba je taková, že člověk pokud chce práci, tak musí občas ustoupit. Mě osobně by bylo dost líto, kdybych se nedostala kvůli práci na pohřeb, posezení holt bude muset asi oželet :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7228
18.2.18 22:41
@Russet píše:
A myslíš, že by to zaměstnavatel ocenil? Nevím, ale já jsem pro fér jednání. Jestli tam skutečně nemá kdo makat, rozhodně by mu to plusy nepřidalo. Já bych to naopak brala jako výhodu - nemuset tam kvůli práci. Pohřby nesnáším a protahovat to až do večera…no hrůza. To radši ta šestá noční.

tak já jsem taky pro fér jednání, na druhou stranu pokud vyčerpám všechny možnosti, jak se se zaměstnavatelem slušně domluvit, at už dovolena, neplacené volno, nebo možnost si to napracovt jindy, tak pak dám přednost rodině, než práci…a pokud budu mít potvrzení od doktora, tak mají prostě v práci smůlu a vyhodit mě nemůžou i kdyby se stavěli na hlavu ;)

já mám nastesti empatickeho šefa a tohle by určitě pochopil a dovolenou bych dostala… :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65443
16.11.19 12:16

Je nárok na volno při úmrtí strejdy? Aspoň neplacené? Nebo je to na rozhodnutí zaměstnavatele.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20924
16.11.19 12:23

@vokishka zadny narok neni, je to jen o domluve, muzete si vzit taky dovolenou ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65443
16.11.19 12:38
@Cenarius píše:
@vokishka zadny narok neni, je to jen o domluve, muzete si vzit taky dovolenou ;)
Žádnou už nemám.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně na Instagramu

Umožňuje to nová legislativa. Zjistěte podrobnosti.

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová