Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@vokishka píše: Žádnou už nemám.
Tak se zkus domluvit, že si to napracujes. A nebo si vezmeš neplacené volno.
Je to o domluvě. Pokud nemáš dovolenou, tak se domluvit, že si to napracuješ, nebo ať ti dá neplacené volno.
@P4ja @Dory22 nadpracovat u nás nejde. Já se jen ptám, jestli třeba na to neplacené volno není nárok, je u nás ze strany vedení nic moc atmosféra. Tak ať vím předem.
@vokishka píše:
@P4ja @Dory22 nadpracovat u nás nejde. Já se jen ptám, jestli třeba na to neplacené volno není nárok, je u nás ze strany vedení nic moc atmosféra. Tak ať vím předem.
Koukni sem. Strýc do toho dle mého nepatří nepatří. Pokud tedy nežil s vámi. https://www.finance.cz/…radni-volno/
Ale neplacené volno by ti dát mohli.
@P4ja zajímavý. Na kolegu z práce můžeš mít placené volno, ale strejda, který je můj přímý příbuzný (bratr mě matky, ne prizeneny),tak ten se vůbec nezmiňuje. Mohl by tam být aspoň nárok na neplacené volno. Pokud bude hnusný zaměstnavatel, tak má člověk smůlu. Já to mám přes půlku republiky, vlakem přes pět hodin, po té naší úchvatné dálnici i mnohem víc. To je třeba celý den, ne pár hodin.
@vokishka píše:
@P4ja zajímavý. Na kolegu z práce můžeš mít placené volno, ale strejda, který je můj přímý příbuzný (bratr mě matky, ne prizeneny),tak ten se vůbec nezmiňuje. Mohl by tam být aspoň nárok na neplacené volno. Pokud bude hnusný zaměstnavatel, tak má člověk smůlu. Já to mám přes půlku republiky, vlakem přes pět hodin, po té naší úchvatné dálnici i mnohem víc. To je třeba celý den, ne pár hodin.
Mně povídej, já si brala dovču na pohřeb pratety, která u nás v podstatě celý můj život bydlela. Aspoň víš jak to je. Šla bych za šéfem s tím, že bych ráda neplacené volno.
Neplacené volno ti zaměstnavatel nemusí dát. Píšeš, že vedení není moc vstřícné. Situaci můžeš posoudit jen ty (dostal u vás někdy někdo neplacené volno atd…?) Pokud je odpověď spíš ne, tak pokud na pohřeb joo chceš jít, tak bych vyčkala a ráno na prase zavolala do práce, že je mi špatně…
@Lalelale píše:
Neplacené volno ti zaměstnavatel nemusí dát. Píšeš, že vedení není moc vstřícné. Situaci můžeš posoudit jen ty (dostal u vás někdy někdo neplacené volno atd…?) Pokud je odpověď spíš ne, tak pokud na pohřeb joo chceš jít, tak bych vyčkala a ráno na prase zavolala do práce, že je mi špatně…
Já nevím, jak to bude. Ale trochu mi není jasny, jak bych to pak řešila. Pokud nechceš klasické áčko a vytýkací dopis, musíš dones neschopenku nebo papír, že jsi byla u lékaře. Nedokážu si představit, jak jinak se to dělá.
@vokishka jo aha, to si neumím představit, že jdu k doktorovi, aby mi potvrdil, že zvracim a že jsem mu opravdu pozvracela boty
U nás stačilo vždy zavolat. A měl u vás někdy někdo neplacené volno? Můj tehdejší český zaměstnavatel ho třeba odmítal dávat.
@Lalelale píše:
@vokishka jo aha, to si neumím představit, že jdu k doktorovi, aby mi potvrdil, že zvracim a že jsem mu opravdu pozvracela botyU nás stačilo vždy zavolat. A měl u vás někdy někdo neplacené volno? Můj tehdejší český zaměstnavatel ho třeba odmítal dávat.
Jo, ta blbá situace je až teď, nějak se to blbě vyvrbilo. Já ještě stopro nevím, jestli pojedu. Jen jsem chtěla vědět, jaká mám práva, kdybych jela. Budeme se domlouvat, možná mě jen zastoupí sourozenci. Přiznám se, že je mi tak zle v autě, že z toho mám hrůzu. Jsem schopná zvracet i po deseti kilometrech. Takže nevím, jak to vymyslíme.