Úprava svěření do péče před porodem

Anonymní
28.7.13 09:14

Úprava svěření do péče před porodem

Ahoj, jsem v takové zvláštní situaci a přivítám radu některé z Vás, která s tím má zkušenost, nebo pracuje na sociálce.

1. S partnerem spolu žijeme cca 6 měsíců, je mu 30 let
2. Mám cca 3 týdny do porodu, podepsané otcovství, domluvili jsme se i na jménu
3. Problém jsou partnerovi nálady, kdy kvůli maličkostem šílí ale v tom slova smyslu, že mi odpojuje internet, bere mobilní telefon a auto ( jsou na jeho firmu). Bydlíme celekm daleko od civilizace a je to pro mě problém. Často mi dělá naschvály a vidím na něm že čeká jak zareaguju. Prostě mě trápí a psychicky mučí. Držím se jen kvůli tomu mimču v bříšku a říkám si že se to zvládne.
Ze začátku měl ty stavy jednou do měsíce, teď už je to obtýden a já už se děsím co přijde dalšího. Na mimčo jsme nachystaní, nakoupil celou výbavičku a těší se, ale na druhou stranu mě stresuje tak že mu je jedno jestli to mimču škodí něbo neškodí. Musím se prosit i o peníze na jídlo. Chová se prostě jak dvě osoby v jedné. Nemám finance na to abych od něj odešla, nemám kam jít a nějaký azylový dům nepřipadá v úvahu. Do toho si říkám že se třeba probere - já vím, kravina.
Partner je z celkem bohaté rodiny a mimčo se tu očekává s nadšením. Bydlíme v bytové jednotce domu jeho rodičů. Mají tak trochu přehled co se tu děje ale podle jeho otce jsem já nesnesitelná. Maminka mlčí ale tuším že je spíš na mé straně. Ale já už začínám mít schízu jestli nečekají jen na to až porodím a pak se mě budou chtít nějakým způsobem zbavit.
No a o co mi jde. Jde jít na sociálku a zažádat o svěření do péče i ve chvíli, kdy s partnerem zatím ještě žiji? Jde eventuelně upravit i styk do budoucna v případě rozchodu a poté dodatečně zažádat o alimenty a podporu pro mě do věku dvou let dítěte? Nebo mi řeknou že to mám řešit až nebudu mít kde bydlet a pod. Jde mi o to, aby partner pravidelně přispíval a já s tím mohla hospodařit a nemusela se bát, že vstane zadkem napřed a zruší na čem jsme byli domluveni - že pojedu na nákup a on tvrdí že nemá u sebe peníze přitom vím že má v peněžence 20 tisíc a pod.
Díky za rady. prosím nepište mi jak byste tohle nedaly a že už byste byly pryč. Pryč teď nemůžu. Řeším to v rámci.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3347
28.7.13 09:20

Ty br´do, neporadím, ale to bych radši byla na ubytovně než žít s tímto. měla bys myslet hlavně na to malé, jakého bude mít tátu, okolí, život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
28.7.13 09:21

Svěření do péče předběžným opatřením je možné, ale pouze dítěte, které je venku z břicha, ze svěření vyplývá i vyživovací povinnost pro druhého rodiče, takže myslím, že by se rovnou museli stanovit i alimenty.

Myslím, že se budeš muset rozhodnout, zda s takovým člověkem být či ne. Promě je představa, že se octnu někde na samotě a nebudu mít ani telefon, ani net, ani auto a dítě mi třeba onemocní, vylítne mu horečka nebo mi třeba odněkud spadne, budu potřebovat zavolat záchranku a kvůli nějakému de. ilovi, který si myslí, že je pánem světa, tak to nepůjde?
Pokud s ním zůstaneš, doporučuju si koupit úplně levný mobil s nabíjecí simkou, nabít a někde v domě schovat, třeba se ti to někdy bude hodit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
28.7.13 09:25

@Gladys
jo, souhlas a vlastni telefon urcite poridit.
jeste bych doplnila - a kazdy mesic si nekam schovat aspon 500 (dle moznosti vic). bohuzel mam takovy pocit, ze jednou budes akutne potrebovat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
28.7.13 09:30

Podle popisu chování, je to despotický tyran…V budoucnu to s ním bude ještě horší, alespoň co se týče domácnosti navíc už s dítětem. Má tě v moci, ví, že jsi na něj odkázaná, a vychutnává si to. Už když sama popisuješ, že rodina čeká na to, až porodíš a bude se tě chtít zbavit, mluví za vše..Nikdy nebudou na tvé straně, možná že je tchýně zrovna ve stejném postavení jako ty…
Nevím, zajdi si samam na sociálku a zeptej se na okolnosti k danému problému…
Máte krátký vztah, už ted si nedokážeš představit s ním žít celý život…Budeš vždy psychicky vystavena jeho nátlaku, tudíž psych. týrána. Takto se normální člověk nechová a chovat by se neměl. Sama uznej, jestli takto poníženě chceš žít. Já bych to určitě nechtěla a bojovala za sebe i mimčo. Rodiče tvoje o tom ví???Měla by jsi u nich žádat pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.13 09:37

Gladys: telefon mám schovaný na bezpečném místě

Všechny reagující: holky já vím že s ním nebudu. Ale mám syna z prvního vztahu a nechci ho vystavovat stresu kolem porodu, stěhování..rozchodu vše najednou.
Dala jsem si metu že to zkusím zvládnout tak půl roku, rok..naspořit si a pořídit nějaký starší baráček v okolních vesnicích ( dá se to hodně levně). Jsem schopná si peníze vydělat ale ne teď s pupkem v těch vedrech a synem doma protože není školka. Nechci děti táhnout do garsonky za 7000 když se dá za 300 tis. koupit něco staršího, pořídit si starší auto a vrážet peníze už do svého. Když půjdu do podnájmu těžko našetřím na naše bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
stazinka09
28.7.13 09:37

Jak psala Gladys návrh na svěření do péče lze podat až po narození dítěte. Počítej s tím, že pokud se na tom nedohodnete a ty návrh podáš k soudu bude s partnerstvím konec. Takže se snaž připravit předem.

Skoro vždycky podání návrhu zhorší vztahy a otce alespoň včas informuj, je hodně blbý, když by se to dozvěděl až ze soudní obsílky

Příspěvek upraven 28.07.13 v 09:38

• Nahlásit
  • Citovat
5128
28.7.13 09:38

Ahoj, koukala jsem, že se tady na e-miminu rozjíždí nějaké spolubydlení maminek - podělíte se o nájem, pohlídáte si děti. Zkus to, tohle není k žití. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28873
28.7.13 09:40

Nejste manželé, tudíž vy řešíte úpravy styku s dítětem a vyživovací povinnost dohodou ověřenou notářem -matrika. Vy nic soudně, ani přes sociálku neřešíte. To se děje pouze v případě, že se strany nedohodnou.
Potom podáváš návrh na soud. Ne na sociálku.
Vše samozřejmě až po narození dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
28.7.13 09:52

A nemuzou te v porodnici vyzvednout tvoji rodice (nebo nejaky znamy) a vzit to domu pres socialku? Jako asi blbej napad, ale nic jine me nenapada :think:.

Ty uz jsi to tu jednou resila, vid? Ale jeste to nebylo v az tak hrozne fazi. Co si pamatuju i z te predchozi diskuze, tak ti musim rict, ze bych se sbalila co nejdriv. Prave i s ohledem na starsiho syna. Lepsi ho presunout co nejdriv, nez cekat, ceho svedkem se v pristich mesicich stane.
I kdyz zase chapu, ze je dobre nejdriv setrit.
No kazdopadne ti preju hodne stesti a pevne nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
28.7.13 09:58

Jako dohoda je fajn, ale je nevymahatelná, tudíž pro zvýšení právní jistoty je potřeba nechat ji potvrdit soudem. Pokud to odhaduješ, že se nedohodnete a bude „čarovat“ s příjmy kvůli výši výživného, shromažďuj si podklady a doklady už teď, ať nejsi zaskočená, maximálně je nebudeš potřebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
Kajinek84
28.7.13 10:23

Výborně co se nedovíme, ale na koho popud toto chování je? Od začátku, když otěhotněla přišla s tím, že pokud jí nekoupím auto, nepřestěhuje se kě mě a nebudu jí dávat peníze na jídlo tak že půjde na potrat a jak nebylo něco po jejím stále mě tímto: půjdu na potrat vydírala. Vše co chtěla dostala auto, bydlení kde vše platím já, měsíčně peníze na jídlo nikdy nemusela platit benzín a jezdila si kam chtěla a neřešil jsem to, přišla si pro peníze na naftu dostala je, to vše měla dokonce jsem jí i zaměstnal kde měla kolem 20 000 kč za měsíc. Vybrala si kočár Bugaboo za 30 000kč - výbava dalších 18 000kč bez mrknutí oka jsem jí ho zaplatil, pokojíček za 30 000kč zaplatil jsem bez mrknutí oka, ale jak už vidím s jídlem roste chuť tak se to stále stupnuje.
Další jejím co je exekuce které má na ssebe v hodnotě 150 000,– a protože nemá příjem a vyhrožovali už po telefonech tak jsem jí pár splátek zaplatil. Alimenty které pobírá na prvního syna je to cca 8000,– platí další exekuce, takže asi nejenom mě by nepřestalo bavit pokud dom nic nepřinese živit je oba dva, ale to sem do nýnejška taky neřešil, ake proč to nevytáhnout když mě tu tak pomluví, ale jí to vůbec nedochází.

Takže se domluvme sbal se nech tu dítě o které se nemám problém postarat a běž co čekat do půl roku, toto dítě jsi stejně nidky nechtěla, pořad jsi vyhrožovala jak je nechceš a pujdeš na potrat tak je porod nech tu a běž si za svým štěstím.

• Nahlásit
  • Citovat
stazinka09
28.7.13 10:29
8o 8o :?: :?: :?:
  • Nahlásit
  • Citovat
6266
28.7.13 10:30

Zajimave. Ake musim rict, ze zakladatelka te za tu vybavicku, kocarek, pokojicek rozhodne chvalila a psala, ze po tehle strance neni problem.
O exekuci nic nevim, vydirani potratem hezke neni. Ale treba to ze se neprestehuje, pokud nebude mit auto, to docela chapu. Ono tezko se s ditetem stehovat nekam, odkud se bez auta nedostanes, do toho bych taky nesla.

Hele muj chlap taky kompletne zivi celou rodinu a neprijde mu to divne. Tvoje partnerka na prvni dite alimenty ma a pokud by necekala tvoje dite, tak si vydelat umi, tak pokud to dite chcete, tak je asi jasne, ze ji musis zivit. Vsak to neni na dozivoti. Nebo to podle tebe jde i jinak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
28.7.13 10:33

Kajinek84 mas nejake vysvetleni pro to, ze partnerce beres mobil a auto? Hadejte se jak chcete, ale tohle mi neprijde obhajitelne. Co kdyzby se neco stalo a potrebovala rychle odjet ci si zavolat? Vzdyt je tehotna plus ma dite. Pokud jsi ji to jednou dal, tak je to proste jeji a nemas s tim co manipulovat.
Treba je to cele jinak, rada si pockam na tvuj pohled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama