Vážně jsou vztahy s tchýni tak špatné?

5345
25.5.20 15:26

Vážně jsou vztahy s tchýni tak špatné?

Ahoj, téma pro odlehčení. V jedné diskusi jsem narazila na téma, jaké vztahy mají ženy se svými tchýněmi. Docela jsem koukala, že z diskutujících skoro většina se o tchýni nezajímala, nekoupili ji dárek k narozeninám/Vánocům apod. s odůvodněním, že je to matka manžela a kamarádka nebo jejich maminka. Přišlo mi to docela drsné. Tak se chci zeptat, vážně jsou snachy na své tchýně takhle hnusné respektive se o ně nezajímají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

107
25.5.20 15:30

Ja mam úžasnou tchyni, jsme spis jako kamarádky :srdce: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
25.5.20 15:30

Neplatí to na všechny.. Hodně záleží, jak si ty dvě sednou.. Pokud bude tchyně nebo naopak snacha megera, tak je jasné, že budou na nože.. To je úplně stejné jako kdyby se jednalo o švagrovou.. Někdo hold nemá úctu.. Mám zkušenosti různé (nemanželské tchyně ) Kdysi jedna tchyně katastrofa, neměla mě ráda, protože jsem jí odvedla syna :nevim: S druhou jsme si naopak tak perfektně sedly, že jsme si potykaly a byli jak kámošky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3312
25.5.20 15:32

Já se o svou tchyni zajímám. Kupuji ji dárky k Vánocům i narozeninám a přeji k svátku. Mám ji tu každý týden na návštěvě. Takže my jsme ok.
Nicméně díky tomuto faktu, zde nezakládám diskuze, abych psala, že spolu vycházíme. Je třeba ve zdejších diskuzích hledat jistou rovnováhu. Samozřejmě, že se zde probírají problémy a stesky na chování tchyně a proto to vypadá, že snad každá s tchyni nevychází.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5345
25.5.20 15:35
@Martha03 píše:
Já se o svou tchyni zajímám. Kupuji ji dárky k Vánocům i narozeninám a přeji k svátku. Mám ji tu každý týden na návštěvě. Takže my jsme ok.
Nicméně díky tomuto faktu, zde nezakládám diskuze, abych psala, že spolu vycházíme. Je třeba ve zdejších diskuzích hledat jistou rovnováhu. Samozřejmě, že se zde probírají problémy a stesky na chování tchyně a proto to vypadá, že snad každá s tchyni nevychází.

No právě, po přečtení pár diskusí na toto téma se pomalu začínám bát až sama budu tchýně. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
25.5.20 15:38

Já tu diskuzi četla taky a říkala jsem si, že jsem asi divná, že tchyni i zavolám a nejen když potřebuji hlídat. Když ctu nářky zde pritomnych snach, upřímně se bojím, co si moji kluci přivedou domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katastrofaobecna
25.5.20 15:39

Mám tchýni přes celou republiku, ona se drží zpět. Tak ji do toho nekafrám, mezi námi není negativní vztah, ale má blíž ke své dceři a proč ne? Ona nevolá mně, ani já jí. Volá jí její syn. Kupuji a vybírám dárky a když tam jedeme ptám se co mám vzít, zvu na výlet i na jídlo. Mám ji ráda, ale na dálku si vztah nebudujeme. Já teda moc nevolám ani babičce či mamce, raději zvednu zadek a jdu za nimi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
3312
25.5.20 15:39
@janickaIII píše:
No právě, po přečtení pár diskusí na toto téma se pomalu začínám bát až sama budu tchýně. :lol:

No hald musíš doufat, že se tvá výchova nemine účinkem a tvé dítě si jako životního partnera vybere někoho, kdo chová respekt k rodičům svého partnera. Moje matka ani moje tchyně rozhodně nejsou dokonalé, stejně jako my s manželem. Ve spoustě věcí si rozumíme, ale stejně tak se v některých věcech neshodneme. Ony však respektuji, že máme svůj život a my respektujeme, že mají tendence nám řídit život :lol: máme se však všichni rádi, až na tchana, to je deb.il :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.20 15:40

Víš, ono často platí, jak se do lesa volá… Já svoji tchýni nemám ráda. Snažím se s ní nebýt úplně na nože kvůli dětem. Vídáme se max. tak 6× za rok a to na 2-4 hodiny. Děti u ní nespí a nejsou samy.
Dárky zrušila ona už před lety. Nevolame si, protože si nenechám nadávat.
Ale s minulými tchýněmi jsem vycházela a to dokonce tak dobře, že jedna mi hlídá moje děti, i když s jejím synem jsem chodila na střední.
Nechce to házet všechny snachy do jednoho pytle. Ne všechny tychne jsou roztomilé babičky. Některé jsou dárečky, co mluví vulgárně o dětech i vnoučatech, praktikují převýchovu vnoučat a celkově se s nimi nedá vyjít.
Dokonce jsou i tchýně, co opustily děti a na vnoučatech se snaží si vylepšit karmu.

• Nahlásit
  • Citovat
2602
25.5.20 15:41

Asi záleží jak kdo. Já jsem měla skvělý vztah s maminkou od jednoho bývalého, ale tam zase nebyl ideální syn a na tom přecejen záleží nejvíc. Se současnou je to tak napůl, bavíme se slušně, dárky si dáváme, máme si i celkem co říct, ale není to nějak blízký vztah. Mi na ni i tchánovi vadí hodně věcí, jí na mě jistě taky, nedělám si iluze, že mě nepomlouvá před druhou snachou (protože ji přede mnou klidně zpucují, oba) ale oba mají i své kladné stránky a já jsem člověk, co radši polkne ego a snaží se zachovat v rodině pěkné vztahy.
Pokud by někdy ale hrozilo třeba společné bydlení (když by potřebovali péči) museli bychom si mantinely tvrdě vymezit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5345
25.5.20 15:41
@mission84 píše:
Já tu diskuzi četla taky a říkala jsem si, že jsem asi divná, že tchyni i zavolám a nejen když potřebuji hlídat. Když ctu nářky zde pritomnych snach, upřímně se bojím, co si moji kluci přivedou domu.

Přesně tak, nevím jestli se tohle dá ovlivnit výchovou… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1744
25.5.20 15:43

Já mám s tchyni velmi korektní vztahy. Navzájem si vypomáháme (já jí zajistila bydlení, ona mi občas pohlídá děti). Dokážeme vedle sebe sedět v kuchyni a konverzovat o počasí a pod. Ale kamarádky nejsme a nikdy nebudeme. Dárky k narozeninám si nekupujeme (ale to je vzájemné). Obecně bych řekla, že je to taková oboustranně výhodná symbióza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23237
25.5.20 15:44

@janickaIII to je hodně individuální. Záleží, jak si sednou povahou, jakou mají životní zkušenost, čím si prošly, jak moc má tchýně tendenci kecat mladým do života a jak moc si nárokuje pozornost svého dospělého syna…A jak bydlí daleko.
Obecně si myslím, že postavení matky dcer je o něco výhodnější. Ale taky není pravidlem, že má máma s dcerou vždy optimálně nastavené vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
905
25.5.20 15:49

Žiju s tchyní 14 let v jednom domě. Udělala mi život velmi nepříjemným, manipulovala moje děti proti mně, stalkuje nás, dělá mi naschvály, poštvává proti mě různé lidi. Ale jo. Dárek jí koupím. Akorát mi je vždycky blbě, když jí ho mám předat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43551
25.5.20 15:53

Taky jsem tu diskuzi četla a nestačila se divit. My si s tchyní voláme, píšeme emaily, kupujeme si dárky. Mám ji ráda. Nečekala jsem, že je to až tak výjimečné :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama