Reklama

Velikonoční tradice - koledování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nieny
Kecalka 136 příspěvků 01.04.18 23:21
Velikonoční tradice - koledování

Ahoj holky, :)
Jak se divate na koledovani o Velikonocnim pondeli? Stale vice se setkavam s nazory typu - „Je to strasne, chlapi nas mlati a jeste za to chteji vajicka, balicky…“
Ale ja se vzdycky na Velikonoce tesim :nevim:
Beru to jako pekny, zabavny zvyk, po dlouhe dobe se vidim s rodinou…vzdycky se tesim, kteri kluci prijdou :lol: :lol: :pankac:
Jsem snad jedina nebo co??? 8o
Jak to mate vy?
Diky za vsechny odpovedi :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bandii
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 01.04.18 23:26

Pro mě jsou Velikonoce jen prodloužený víkend. Koledovat nikdo nepřijde a i kdyby náhodou někoho něco takového napadlo, nepustím si je domů :nevim:

Nieny
Kecalka 136 příspěvků 01.04.18 23:29

@Bandii
A bydlis ve velkem meste?
My sice nebydlime na vesnici, ale v mensim mestecku, kde se tento zvyk zatim stale drzi. :)

Chulimanga
Kecalka 101 příspěvků 01.04.18 23:32

Ahoj! Já bydlím v docela velkém městě (Praze :lol: ) a Velikonoce držíme! A jsem za to moc ráda! :mavam:

Nieny
Kecalka 136 příspěvků 01.04.18 23:34

@Chulimanga
Tak to je parada :dance: :dance:
Mi prave dost lidi z vetsich mest rikalo, ze se to tam tak moc neproziva :nevim:

iila
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 13 inzerátů 01.04.18 23:46

Mně teda nikdy nikdo nezmlátil. Pravda, že chlapi mají vždycky silácké řeči typu „to bude modřin“, ale většinou jsou ohleduplní.
Jo, je to fajn zvyk. Těším se, že mě zítra zase pár chlapů a chlapců pomlázkou pomladí. To si přece zaslouží odměnu, ne?

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19281 příspěvků 01.04.18 23:46

Koledování mi přijde jako fajn tradice. Jen se to nesmí přehánět. Je rozdíl vyšupat holku spíš náznakem, decentně, nebo jí zmydlit tako psa, aby si léčila koňáry ještě měsíc…
A sem z velkýho města ;)

vjerunqa
Závislačka 2983 příspěvků 02.04.18 00:00

@Nieny Ahoj, já to měla ráda jako malá, pak mě dlouhá léta Velikonoce míjely a teď je zas tak trochu ‚řeším‘ kvůli dětem. Brzy ráno jdou s tatínkem a partou koledovat. Děti zřejmě vykoledují zásoby sladkostí na měsíce dopředu a manžel nevím co. Pravděpodobně opici :mrgreen:

Nieny
Kecalka 136 příspěvků 02.04.18 00:05
@vjerunqa píše:
@Nieny Ahoj, já to měla ráda jako malá, pak mě dlouhá léta Velikonoce míjely a teď je zas tak trochu ‚řeším‘ kvůli dětem. Brzy ráno jdou s tatínkem a partou koledovat. Děti zřejmě vykoledují zásoby sladkostí na měsíce dopředu a manžel nevím co. Pravděpodobně opici :mrgreen:
:lol:
A k Tobe nejaci kolednici chodi?

vjerunqa
Závislačka 2983 příspěvků 02.04.18 00:12

@Nieny Nechám se překvapit :)

Nieny
Kecalka 136 příspěvků 02.04.18 00:16
@vjerunqa píše:
@Nieny Nechám se překvapit :)

Tak drzim palce :mrgreen:

vjerunqa
Závislačka 2983 příspěvků 02.04.18 00:22

@Nieny Díky :mrgreen:

Bandii
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 02.04.18 00:32
@Nieny píše:
@Bandii
A bydlis ve velkem meste?
My sice nebydlime na vesnici, ale v mensim mestecku, kde se tento zvyk zatim stale drzi. :)

Bydlím ve velkým městě. Ono chlapi asi pořád chodí, ale já naštěstí žádné takové neznám.

Tamtama
Extra třída :D 11691 příspěvků 02.04.18 00:34

Patřím do té první skupiny. Přišlo mi to ponižující jako už malé a s věkem se to jen prohlubuje. Jestli se ně mě někdo bude dobývat, má smůlu, otevírám jen domluveným návštěvám.

Deninina
Závislačka 3913 příspěvků 02.04.18 00:48

Nesnasim velikonoce, pred par lety jsem skončila s jelity a parkrat pod studenou sprchou. Nenavidim strikani vonavky do vlasů, nenavidim chystani baraku, peceni a rozdávání sladkosti. Velikonoce bych zakazala. Letos jsem si radeji vzala směny v praci, domu dorazim v 6 rano, to ještě nikdo nechodí a vsem jsem oznamila, ze pokud me zkusi vzbudit po nocni, tak zaziji poradny cirkus :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama