Velká životní změna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 22:21
Velka zivotni zmena

Chtela bych vas pozadat o nazor, protoze vic hlav vic vi. Je mi 40 let a mame s manzelem male deti, oba mame velmi narocnou praci a velmi dobre placenou. Ale…vsechno je vykoupeno necim, tim ze zijeme jak zijeme-stres, spatna zivotosprava atd. Nestiham rodinu, deti, domacnost, praci… zacaly se nam objevovat zdravotni obtize, ne uplne zavazne, ale ne neco co se neda jeste nejak resit. Ale je to prvni varovny prst. Navic kolem 40 zacne clovek bilancovat, co a jak udelal dobre a spatne. Jsme, asi jako vetsina lidi v hroznem kolotoci stresu, prace a konzumniho zivota. Ja si uvedomila, ze uz nemuzu, ze uz takhle nechci zit. Chci z toho poklusu zastavit a byt vic s rodinou, uzit se jeste deti, krere rostou pred ocima, chci ulevit manzelovi, ktery ma jeste stresovejsi praci nez ja..dlouho jsem premyslela jak z toho zacykleni ven a nic me nenapadalo. Manzel navrhoval at zustanu doma, ale nejsem ten typ, musim pracovat. Mam ridici pozici, takze zadny zkraceny uvazek, ani nizsi pozice v mem oboru nelze, tak to je. Dlouho jsem se rozhodovala uskutecnit jeden muj sen a i kdyz jsem si pripadala stara, dnes jsem asi dosla do stavu, ze nikdy neni pozde. Znamenalo by to zustat doma, dodelat si skolu a pak zacit v oboru podnikat, podnikani je skolou podmineno, bez toho to nelze. Behem skoly odborna praxe.. Je to uplne jiny obor, diametralne odlisny, vidina podnikani az cca za tri a pul roku minimalne, nemusi to vyjit, ale muzu byt zamestnana. Platove bych si hrozne pohorsila, ale na co vydelavat penize, kdyz si je clovek ani neuzije? Jsem porad unavena a podrazdena.
Znamenalo by to opusteni jistoty v praci, x let zkusenosti a s nejvetsi pravdepodobnosti by uz neslo do oboru se vratit. Mam ale maximalni psychickou i materialni podporu manzela, ktery by taky rad uz trochu vysadil z tohoto tempa. Bojim se hodne te materialni zavislosti na nem, jsem ted maximalne samostatna.
Sli byste do takove zmeny?

Dekuji vsem za nazory :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
marra2
Ukecaná baba ;) 2063 příspěvků 04.08.19 22:27

Šla bych. Děti jsou malé jen jednou, život je jen jeden. Užívej ho. Užívej děti. Užívej sebe. Já už do této fáze došla. Chci jen klid a pokud ho tobě přinese tvá druhá varianta, není co řešit.

sediza
Závislačka 2724 příspěvků 04.08.19 22:29

Já to vidím jednoznačně pro to, zůstat doma a udělat školu. Život je sakra krátkej. Já myslím, že jste už rouhodnutá. Jenom pitřebujete dodat odvahu a dojít do toho bodu, kdy dokážete tu změnu uskutecnit a vlastne se vám hrozně uleví. Pokud vám to s manželem klape, nebala bych se financni závislosti. Jste manželé. Máte SJM. Snad i společný účet. Podej si přihlášku na skolu a dej si život dokupy. Penize jsou od urcite castky k nicemu, kdyz nechces delat charitativni cinnost. Cloveka stastnyho neudelaj.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 04.08.19 22:35

Samozřejmě -jdi do toho, nebo tě za dva, tři roky donutí odejít z práce zdravotní stav. Případně si zkus s majiteli firmy domluvit nějaké externí konzultantské práce, ať z toho úplně nevypadneš.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 04.08.19 22:40

Tohle je super pro ty, co tvrdí, že ve 40ti si mohou pořídit děcko, bo ho zvládnou stejně jako ve 20ti. Ani omylem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 22:44
@marra2 píše: Šla bych. Děti jsou malé jen jednou, život je jen jeden. Užívej ho. Užívej děti. Užívej sebe. Já už do této fáze došla. Chci jen klid a pokud ho tobě přinese tvá druhá varianta, není co řešit.
dekuji :hug:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 22:45
@sediza píše:
Já to vidím jednoznačně pro to, zůstat doma a udělat školu. Život je sakra krátkej. Já myslím, že jste už rouhodnutá. Jenom pitřebujete dodat odvahu a dojít do toho bodu, kdy dokážete tu změnu uskutecnit a vlastne se vám hrozně uleví. Pokud vám to s manželem klape, nebala bych se financni závislosti. Jste manželé. Máte SJM. Snad i společný účet. Podej si přihlášku na skolu a dej si život dokupy. Penize jsou od urcite castky k nicemu, kdyz nechces delat charitativni cinnost. Cloveka stastnyho neudelaj.
nejak tak to je, jsem vnitrne rozhodnuta, ale strasne se bojim a pak udelam vzdy krok zpet :)
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 22:46

Ano, asi by to tak dopadlo, kdyz ne u me, tak manzel ma uz dost zdravotnich problemu :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 22:47
@Zumpa píše:
Tohle je super pro ty, co tvrdí, že ve 40ti si mohou pořídit děcko, bo ho zvládnou stejně jako ve 20ti. Ani omylem.

Tak mimino by me asi uz uplne dorazilo :lol: nedala bych ho teda ani v 35, mela jsem ve 30 a uz to se mi zda pozde, ideal je tak 25-26 ;)

Mart81
Kelišová 5790 příspěvků 04.08.19 22:47

Pokud to podnikání má být na přivydělání doma bez větších nároků, třeba že budete dělat výživové poradenství, trenérku, masérku… a finančně to zvládnete jako rodina, tak ano.

Pokud plánujete rozjet skutečně podnikání, firmu, tak ne. Protože to vám pravděpodobně vezme tolik času a energie, že budete příštích pár let mít na děti ještě méně času než teď.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 04.08.19 22:49

Já nevím :think:… tak stěžujes si, že máš málo času, stres… a chceš začít podnikat :think:… hlavně začátky jsou těžké, v dnešní době milion papíru, povolení, zařizování, do toho škola? 8o jestli to nebude z bláta do louže. Jinak souhlasím, že rodina má být na prvním místě :srdce:. Vím o čem mluvíš. Já jsem taky musela zvolnit i když mi to moje povaha nedovolila úplně :D podnikam při mateřské, ale jen malinko. Priorita jsou teď spokojené mrňata a manžel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 22:50
@Mart81 píše:
Pokud to podnikání má být na přivydělání doma bez větších nároků, třeba že budete dělat výživové poradenství, trenérku, masérku… a finančně to zvládnete jako rodina, tak ano.Pokud plánujete rozjet skutečně podnikání, firmu, tak ne. Protože to vám pravděpodobně vezme tolik času a energie, že budete příštích pár let mít na děti ještě méně času než teď.
ma to byt ta prvni varianta :)
Uprimne si teda neumim predstavit jet v tomto tempu dalsich 25 let do duchodu :(
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 22:54
@Lucius08 píše:
Já nevím :think:… tak stěžujes si, že máš málo času, stres… a chceš začít podnikat :think:… hlavně začátky jsou těžké, v dnešní době milion papíru, povolení, zařizování, do toho škola? 8o jestli to nebude z bláta do louže. Jinak souhlasím, že rodina má být na prvním místě :srdce:. Vím o čem mluvíš. Já jsem taky musela zvolnit i když mi to moje povaha nedovolila úplně :D podnikam při mateřské, ale jen malinko. Priorita jsou teď spokojené mrňata a manžel.
podnikani by bylo mozne nejdrive za 3 a pul roku, to uz detem bude 11-12 let a nebyl by to nejaky sileny byznys. Ano, je to papirovani atd., ale moje povaha mi nedovoluje v praci zvolnit, jsem takovy ten zodpovedny dric-blbec, a kdyz uz tak aspon uz pracovat pro sebe. Ale v nejhorsim na podnikani nedojde, deti odrostou a necham se zamestnat, treba…
maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 04.08.19 22:55
@Anonymní píše:
Chtela bych vas pozadat o nazor, protoze vic hlav vic vi. Je mi 40 let a mame s manzelem male deti, oba mame velmi narocnou praci a velmi dobre placenou. Ale…vsechno je vykoupeno necim, tim ze zijeme jak zijeme-stres, spatna zivotosprava atd. Nestiham rodinu, deti, domacnost, praci… zacaly se nam objevovat zdravotni obtize, ne uplne zavazne, ale ne neco co se neda jeste nejak resit. Ale je to prvni varovny prst. Navic kolem 40 zacne clovek bilancovat, co a jak udelal dobre a spatne. Jsme, asi jako vetsina lidi v hroznem kolotoci stresu, prace a konzumniho zivota. Ja si uvedomila, ze uz nemuzu, ze uz takhle nechci zit. Chci z toho poklusu zastavit a byt vic s rodinou, uzit se jeste deti, krere rostou pred ocima, chci ulevit manzelovi, ktery ma jeste stresovejsi praci nez ja..dlouho jsem premyslela jak z toho zacykleni ven a nic me nenapadalo. Manzel navrhoval at zustanu doma, ale nejsem ten typ, musim pracovat. Mam ridici pozici, takze zadny zkraceny uvazek, ani nizsi pozice v mem oboru nelze, tak to je. Dlouho jsem se rozhodovala uskutecnit jeden muj sen a i kdyz jsem si pripadala stara, dnes jsem asi dosla do stavu, ze nikdy neni pozde. Znamenalo by to zustat doma, dodelat si skolu a pak zacit v oboru podnikat, podnikani je skolou podmineno, bez toho to nelze. Behem skoly odborna praxe.. Je to uplne jiny obor, diametralne odlisny, vidina podnikani az cca za tri a pul roku minimalne, nemusi to vyjit, ale muzu byt zamestnana. Platove bych si hrozne pohorsila, ale na co vydelavat penize, kdyz si je clovek ani neuzije? Jsem porad unavena a podrazdena.
Znamenalo by to opusteni jistoty v praci, x let zkusenosti a s nejvetsi pravdepodobnosti by uz neslo do oboru se vratit. Mam ale maximalni psychickou i materialni podporu manzela, ktery by taky rad uz trochu vysadil z tohoto tempa. Bojim se hodne te materialni zavislosti na nem, jsem ted maximalne samostatna.
Sli byste do takove zmeny?Dekuji vsem za nazory :)

jdi do toho

Lucius08
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 04.08.19 23:01
@Anonymní píše:
podnikani by bylo mozne nejdrive za 3 a pul roku, to uz detem bude 11-12 let a nebyl by to nejaky sileny byznys. Ano, je to papirovani atd., ale moje povaha mi nedovoluje v praci zvolnit, jsem takovy ten zodpovedny dric-blbec, a kdyz uz tak aspon uz pracovat pro sebe. Ale v nejhorsim na podnikani nedojde, deti odrostou a necham se zamestnat, treba…

Tak pokud to bude nějaké to masírování, nehty, pečení dortu… tak bych do toho šla :palec: pokud už kvůli stresu a stravě máte zaděláno na průšvih,… ono peníze nejsou všechno, důležité je zdraví, to máme jen jedno, ostatní se dá opravit nebo koupit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama