Výše alimentů na 10ti měsíční dítě?

Anonymní
6.9.11 21:24

Výše alimentů na 10ti měsíční dítě ?

Ahoj holky, chci se Vás zeptat, kdo máte zkušenosti s podobným případem.

Chci si zažádat soudně o alimenty na mého syna ( v říjnu 1.rok ), otec jezdí s kamiónem, má čistý plat + diety ( dohromady cca 45 000,– ) a ještě má 2 vyživovací povinnosti na 18ti letého syna a 13ti letou dcerku.

Vím, že mám nárok i na výživný na sebe, dokud nebudou prckovi 2 roky, ale kolik si tak zažádat ???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8936
6.9.11 21:39

Ahoj zakladatelko :mavam:
nevím kolik si zažádat, ale bohužel, diety se do příjmu nepočítají, počítá se jenom plat, diety jsou jakoby mimo :evil: Takže u soudu se bude počítat jenom jeho příjem bez diet a tím pádem ta částka asi nebude moc vysoká, obzvlášť když bude platit na 3 děti :evil: Možná Tě vyjde líp, když se s ním domluvíš mimosoudně, ta částka asi bude vyšší, soud Ti moc peněz nepřiřkne :evil: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.9.11 21:41
No vidíš a když si žádala jeho bejvalá o zvýšení na holku, tak musel dokládat i diety a soudce říkal, že přihlíží i na diety. Takže už proto jsem z toho docela zmatená :think:
Fen-fire píše:
Ahoj zakladatelko :mavam:
nevím kolik si zažádat, ale bohužel, diety se do příjmu nepočítají, počítá se jenom plat, diety jsou jakoby mimo :evil: Takže u soudu se bude počítat jenom jeho příjem bez diet a tím pádem ta částka asi nebude moc vysoká, obzvlášť když bude platit na 3 děti :evil: Možná Tě vyjde líp, když se s ním domluvíš mimosoudně, ta částka asi bude vyšší, soud Ti moc peněz nepřiřkne :evil: :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
8936
6.9.11 21:47

Aha, tak to koukám, protože chlapův kolega se takhle dobře vyhnul zvýšení alimentů. Domluvil se se zaměstnavatelem, že mu bude dávat jenom asi 9tis a zbytek v dietách a chudák exmanželka s dětma vysoudili 1000 kč a bylo, žádné diety nedokládal :cert: No ale třeba se to teď pohnulo k lepšímu a soudce to zohlední … jenom tak na ně, na proutníky :cert: :cert: :cert: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.9.11 21:49

Taktéž mám manžela kamioňáka a nedávno jsme se bavili o tom, že diety se při výpočtu alimentů rovněž počítají do platu :wink:

Omlouvám se za inkognito :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
8936
6.9.11 21:52

Tak to se to snad opravdu pohlo k lepšímu, to jsem ráda, že se z toho Ti chlapi už nemůžou vyvlíknout :wink: Ale třeba bych se zkusila zeptat nějakého právníka jestli máš známého, nebo si napiš do nějaké právní poradny na internetu, určitě Ti poradí a řeknou Ti to přesně :palec:

Neomlouvej se, je to citlivé téma a já jsem si domyslela :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.9.11 22:17

No tak tím líp pro mně a pro prcka. Takže by bylo adekvátní z jeho platu cca 5 - 6000,– ?? Myslím dohromady - jak na prcka tak výživný na mně. Jediný můj příjem je rodičák 7600,– a byt platím přes 9000,–, takže pokud by mi dával těch 6000,– tak by mi aspoň 4.tisíce zůstali a zbytek bych musela řešit nějakou brigádou nebo něco.

• Nahlásit
  • Citovat
8936
6.9.11 22:22

Tak pokud to soud uzná, tak snad by to šlo, no ale já jsem špatný rádce, nemám s tím žádnou zkušenost, snad holky poradí. K tomu bytu - pokud tam máš trvalé bydliště (pokud ne, zkus si ho tam zařídit), tak si zažádej o příspěvěk na bydlení. Kamarádka bydlí sama s dítětem, má jenom rodičák 7 600 , nájem platí 10 000 a příspěvek na bydlení má 4 000, takže dobrý peníze :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
7.9.11 00:51
Anonymní píše:
No tak tím líp pro mně a pro prcka. Takže by bylo adekvátní z jeho platu cca 5 - 6000,– ?? Myslím dohromady - jak na prcka tak výživný na mně. Jediný můj příjem je rodičák 7600,– a byt platím přes 9000,–, takže pokud by mi dával těch 6000,– tak by mi aspoň 4.tisíce zůstali a zbytek bych musela řešit nějakou brigádou nebo něco.

na byt by ti měla přispět sociálka nebo pracák musí tě doplatit do životního minima na tebe i dítě a pokud jde o to výživné tak soud stejně vesměs stanoví podle sebe. Švagr to tak má a na 3 děti platí 2000 měsíčně protože má nízký plat, ale zase kamarádka dostává na 1 dítě podle soudu 3500 měsíčně. počítá se to nějak podle jeho platu…Ta žádost o určité peníze je podle mě pro soud bezpředmětná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
gyros
17.5.12 16:55

pro Fen-Fire

Fen-Fire ty musíš být sakra zapšklá. Proč když jezdím kamionem mám být proutník a proto do nás? Ano beru diety (stravné) ale taky mám nenasytnou ex která si ze mě dělá dojnou krávu. Chce rok co rok víc copak to neskončí? Však si zkus jít jezdit po EU a své diety odevzdat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama