Vztah s Japoncem

47
22.4.20 19:33

Vztah s japoncem

Ahojky, taková trochu divná otázka, nesmějte se mi prosím.. :lol: Je tu někdo, kdo chodí/chodil s japoncem? Každý člověk je samozřejmě jiný, chtěla bych ale spíše jen ze zvědavosti vědět, jací bývají jako partneři, jaké největší rozdíly jsou mezi nimi a Čechy. Např ohledně chování vůči ženám, povaze ale třeba i sexu atd. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9725
22.4.20 19:37

Tak v zakladu u nich ve spolecnosti se snazi pracovat pouze muz a zena obstarava vse v domacnosti a deti. Tak to bylo, dobou se to pomalu meni. Ale prespokladal bych, pokud neni osviceny. Tak on bude pracovat, zajistovat finance a vy komplet zbytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
22.4.20 19:42
@Cenarius píše:
Tak v zakladu u nich ve spolecnosti se snazi pracovat pouze muz a zena obstarava vse v domacnosti a deti. Tak to bylo, dobou se to pomalu meni. Ale prespokladal bych, pokud neni osviceny. Tak on bude pracovat, zajistovat finance a vy komplet zbytek.

On možná taky zrovna teď rešeršuje, co od něj očekává Evropanka. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
22.4.20 19:49

@reincarnate a zaridi se asi hlavne podle toho, kde budou bydlet ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
22.4.20 19:54

...

…a co se zeptat tomia Okamury? Jinak teda doba chrabrých samurajů dávno minula. Současní mladí japonci neustále čumí do telefonů, hrají přiblblé hry a tleměj se ptákovinám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
575
22.4.20 20:07

Zkus si přečíst knížku Suši v duši. Je fakt dobrá, napsala ji holka od nás, která žila několik let v Japonsku s Japoncem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
22.4.20 20:24
@Cenarius píše:
@reincarnate a zaridi se asi hlavne podle toho, kde budou bydlet ;)

Tohle je to nejužitečnější, nejdůležitější a nejcennější rozlišení, které v tomhle vlákně může padnout. Od tohohle se odvíjí téměř všechno ostatní. Rozdíl ve vzorcích chování při životě doma a za hranicemi je u Japonců enormní. Nic víc nelze odpovědně říct obecně bez osobní znalosti dotyčného.

Píšu jen proto, že znám hodně zblízka a dlouhodobě smíšené česko-japonské a obecně západně-japonské páry. Hodně zdaru!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 20:44

Mam kamaradku, ktera se za pritelem do Japonska odstehovala. Prvnich par let s nim bydlela u rodicu a jeho maminka ji v podstate ucila, jak se o nej starat. Protoze zena se ma o sveho muze postarat. Pak se teda odstehovali, ale ne moc daleko od rodicu pro jistotu, a ona kazde rano musela vstavat (i kdyz pracovala hluboko do noci), aby mu nachystala snidani a jidlo do prace, protoze jinak by si pro to sel k mamince. Kdyz mi pak vypravela, jak s ni postupne prestava komunikovat anglicky, aby ji donutil naucit se japonsky, a ze ji zakazal jejich spolecne deti ucit cesky, a dalsi veci… tak jsem se uprimne divila, ze s nim jeste je. Na to musi mit clovek povahu, ja bych to treba nedala. Take okoli se k ni zacalo chovat dost nepratelsky, kdyz zjistili, ze se tam hodla natrvalo usadit, protoze cizince nemaji radi.

• Citovat
  • Nahlásit
47
22.4.20 21:03
@Anonymní píše:
Mam kamaradku, ktera se za pritelem do Japonska odstehovala. Prvnich par let s nim bydlela u rodicu a jeho maminka ji v podstate ucila, jak se o nej starat. Protoze zena se ma o sveho muze postarat. Pak se teda odstehovali, ale ne moc daleko od rodicu pro jistotu, a ona kazde rano musela vstavat (i kdyz pracovala hluboko do noci), aby mu nachystala snidani a jidlo do prace, protoze jinak by si pro to sel k mamince. Kdyz mi pak vypravela, jak s ni postupne prestava komunikovat anglicky, aby ji donutil naucit se japonsky, a ze ji zakazal jejich spolecne deti ucit cesky, a dalsi veci… tak jsem se uprimne divila, ze s nim jeste je. Na to musi mit clovek povahu, ja bych to treba nedala. Take okoli se k ni zacalo chovat dost nepratelsky, kdyz zjistili, ze se tam hodla natrvalo usadit, protoze cizince nemaji radi.

Tak to je docela drsný, na to bych asi neměla nervy.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
22.4.20 21:12

@Peggi Děkuji, určitě přečtu. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5461
22.4.20 21:56
@Thorn48 píše:
Ahojky, taková trochu divná otázka, nesmějte se mi prosím.. :lol: Je tu někdo, kdo chodí/chodil s japoncem? Každý člověk je samozřejmě jiný, chtěla bych ale spíše jen ze zvědavosti vědět, jací bývají jako partneři, jaké největší rozdíly jsou mezi nimi a Čechy. Např ohledně chování vůči ženám, povaze ale třeba i sexu atd. :roll:

Vetsina japoncu zabezpevuje „jen rodinu“ fakt nechodi s partnerk.na screeningy ani neresi jeji porod. Nepodili se na pracech v domacnosti. V Japonsku tvrde pracuji a chteji mit pak klid..v japonsku jsou zeny s detmi doma vetsinou, do prace se vraci az jsou deti velke..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19333
22.4.20 22:04

Ja teda nemam ani zkusenost, ani zkusenost zname, ktera si vzala Japonce. Ale kdysi jsem si povidala s Japonkou. Byla to nova partnerka kamarada z UK. Rikala mi, ze je to pro ni stesti, ze ho ma a ze takhle to vnima hodne japonskych zen, ze je pro ne velke stesti najit si partnera z Evropy, USA…rikala, ze je to kvuli tomu, jak je tihle muzove vnimaji a respektuji. Na rozdil od Japoncu. Vic k tomu nemam.
Pak uz jen toho kamarada, ktery je jak za gros kudla, moc neji a jeste je vegetarian. A kdyz jedou tam za rodinou, musi pry zacit jist maso, jinak by tam chcipl hlady :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
23.4.20 13:47

@Lenka_Hal Já teda maso taky nejím, ale řekla bych, že v tomhle ohledu to je tady stejné. Pokud si sama neuvarim, tak mám smůlu. Když jdeme ven, tak mám na výběr jen ze smazaku/salátů (někdy ani to ne) a rodina mi maso neustále vnucuje. Snaží se mi ho podstrkovat, pořád mi vykládají, že až budu chtít mít dítě, tak mi umře, že budu hodně nemocná (za celé 4+ roky, co maso nejím, jsem nebyla ani jednou nemocná, když jsem ho jedla, tak jsem na tom byla hůře) atd atd. Nikomu jsem svůj názor nikdy nevnucovala ani o tom nemluvím, ostatní se to dozví až když jdeme jíst, takže nejsem ten typ, co tím doslova žije.
Omlouvám se, že jsem takhle odbočila od tématu, musela jsem to ze sebe dostat. :roll:

Tak zatím to nejsou moc dobré zkušenosti, všechno sedí k běžným stereotypům :zed: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
23.4.20 14:25

Kromě Suši v duši doporučuju i knížku Deník japonské manželky (napsala Veronika Ageiwa, Češka provdaná za Japonce a žijící v Tokiu).
Já bych to tedy nedala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11300
24.4.20 07:59

V mnoha věcech jsou se Japonci v chování vůči ženám podobní s Araby. To tvrdím po více než 10 letech práce pro japonskou firmu.
Během té doby jsem se dozvěděla od Japonce, že japonské ženy jsou ochotné se vdát třeba i do méně bohaté země, protože očekávají, že muž na ně bude hodnejsi. Týká se to dokonce i Bali, což mne dost vysokovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat