Vztah s tchýní, jsem tak špatná?

Anonymní
21.2.16 11:53

Vztah s tchýní, jsem tak špatná?

Chci se zeptat na váš názor, jestli jsem opravdu tak špatná, jak tchýně vykládá po rodině.
Jsem s manželem přes 10 let, máme 2 malé děti. Než se děti narodily, tak to ještě šlo, ale pak to šlo do kopru, protože jsem odmítla poslouchat její direktivní příkazy a vydírání. Takže jsme dospěli do fáze, že k ní jezdíme 1× za měsíc a ona chodí a stěžuje si, že vidí děti málo, že by přijeli, ale nikdo je nezve, což je pravda. Na druhou stranu nikdy jsme je nezvali a normálně jezdili. Jsem ochotná jí 1× týdně zapnout Skype, aby je viděla. Ve styku jí nebráním. Kdyby řekla, že chce přijet, tak s tím nemám problém.
Co byste dělaly na mém místě vy? Pozvaly byste tchýni, nebo dál jezdily na návštěvy a tvářily se, že je všechno normálka?
No a druhý problém je ten, že po zkušenostech jí říkáme jen to nejdůležitější a ona pak telefonuje po rodině a vyzvídá. Nejvíc volá mojí mámě, která je s námi denně, takže ví všechno a je hodně sdílná. Jak vysvětlit ženské v důchodu, co může a nemůže poslat dál?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7592
21.2.16 11:59

Nedivím se, že vyzvídá a stěžuje si.. Odsunuli jste jí, narozdíl od tvé mámy, na drzhou kolej jako babičku..
Já nikdy s tchýněmi problém neměla, asi proto, že se mezi nás nikdo nemotal, takže je to o komunikaci a vzáj. vztazích, které si budujete během života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
21.2.16 12:23

A to je tak těžký jí říct ať přijedou kdy budou chtít, jen bych jí řekla, aby dala včas vědět, že má dveře otevřené. Nadirektivní příkazy bych buď mávla rukou, nebo slušnou formou sdělila že to jsou tvé děti a tvá domácnost a ty si to děláš po svém. Měla jsem taky tchyni která vše věděla nejlíp, ale upřímně poté co se mi narodilo dítě, na spousty věcí koukám jinak a už to tolik neřeším

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
21.2.16 12:40

Pozvala bych ji. Je mi ji skoro az lito, asi neni moc fajn pocit, ze jedna babicka muze cokoliv kdykoliv a druha muze max 1× tydne sedet na skypu. Jsi fakt velkorysa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.16 12:53

@pannda @medunka23 @sisk nikdo ji neodsouval. Když se narodilo první dítě, tak jsem ji zvala. Nechala jsem ji, aby přijela na týden, aby si miminko mohla užít. Stálo mě to kojení, protože mi do toho kecala. A nakonec mi řekla, že to je dobře, protože moje mlíko je hnusný a Nutrilon je lepší. Nazvala mě neschopnou mámou, co ani neporodí sama dítě a celou dobu mi tlačila do hlavy, že dítě bude mít celoživotní problémy a můžu si to vyčítat jen já sama, kdybych byla pořádná máma, tak bych problém neměla.
Manžela si zve tak 2× do roka s tím, aby mu tlačila do hlavy, že se má rozvést, že ona děti vychová sama a lépe než jí.
Nic jí neříkáme, protože pak to zneužívá a ještě několik měsíců slyším, že dítě umře. Např. dítě mělo odložené očkování, protože mělo atb, na to téma jsem několikrát slyšela, že musím očkovat, že dítě umře, protože jsem moderní neočkující matka. A už nechtěla slyšet, že dítě s těžkým zápalem plic očkovat nikdo nebude.
Před dětma mě několikrát titulovala jako debilní matku, co nic neumí, ale kdyby byly u ní, tak by se měly lépe, protože by se postarala lépe než já. Ještě se jich i ptala, jestli by chtěly být raději u ní. Na to téma jí chlap řekl, že se má krotit, jinak děti neuvidí.
A samozřejmě, že je všechno špatně - dám jí hlídat děti, protože mě o to sama několikrát prosila, že si je chce užít sama a pak slyším, že jsou nevychované a že jsem špatná máma, že si nechávám hlídat děti, jí nikdo nikdy nehlídal. Přijedeme a přivezu vlastní jídlo - je to špatně, protože kdo vozí jídlo k babičce. Nepřivezu jídlo, je to špatně, protože kdo cestuje bez jídla, když má děti…

• Nahlásit
  • Citovat
4657
21.2.16 13:00

At už bych s tchýní měla jakkoli špatný vztah, v žádném případě bych jí nebránila ve styku s dětmi. Nedivím se, že si pak stěžuje po okolí…To je to takový problém otevřít pusu a pozvat jí na návštěvu? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
21.2.16 13:02

Dočítám až ted…tak to zase chápu!! A beru zpět, s takovou ženskou bych teda taky nechtěla mít nic společného, pokud je to vše pravda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
21.2.16 13:06

Mam podobnu svokru. tiez rozprava pred detmi aka som neschopna, dokonca raz volala mojej mame, ze by som sa s muzom mala radsej rozviest :lol:

tieto jej kecy pustam jednym uchom dnu, druhym von a chodime za nou raz tyzdenne, niekedy pride este aj ona cez tyzden na navstevu.

su to jej vnucata, pride mi krute jej aj im odopierat vzajomnu pritomnost.
deti jej urcite na strazenie nikdy nenecham (ale to ani nasim nenechavam), ale inak si tie reci k srdcu neberiem a snazim sa jej napriek tomu vyjst v ustrety :D

skus sa chovat podobne a verim, ze casom sa vase vzajomne vztahy zlepsia :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@dendule4 já jí nebráním ve styku s dětmi. Ani náhodou. Pokud by řekla, že přijede, tak bych s tím neměla problém, ale zvát ji nebudu. Minimálně 1× za měsíc k nim jedeme na celý den. Ona by k nám jezdila tak 1× za 2 měsíce. Ale vadí jí, že tady zná lidi a nemůže se chlubit vnoučaty.
A je toho mnohem víc, co řekla a udělala a to nejen mně, ale i manželovi.

• Nahlásit
  • Citovat
3402

Ja vas chapu, a vim, ze takove „chovani“ dokaze vytocit a nezbyva nez to asi s nadhledem prejit. Proste bych dala jasne podminky: ano deti muze videt kdykoliv jak se domluvite, ale musi respektovat Vasi vychovu. A pokud by porad komentovala vse tak si s ni manzel bude muset promluvit.
Zatnout zuby, pozvat ji a drzet se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
21.2.16 13:08

Po přečtení úvodního příspěvku mi jí bylo líto, po tom dodatku už ne. S takovým člověkem bych se stýkat nechtěla. Řekla bych jí proč to je, jak to je, třeba si ani neuvědomuje proč se k ní tak chováš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
21.2.16 13:12

Vážně jste tady všechny tak nad věcí a uvědomělé, že kdyby někdo přes vaše děti intrikoval směrem k vám a k vaší rodině, že byste ho v pohodě zvali co druhý den na návštěvy??? Pochybuju dámy, ani jedna z vás si to neumí představit. Zakladatelky se nezastávám, vidět vnoučata přes skype je opravdu hrozné a také bych babičce nikdy nezakazovala styk s vnoučaty, pokud by byla jinak dobrá babička i kdybychom měli vztahy jakékoliv, ale podle toho co napsala zakladatelka je to jen tak trošku velká intrikánka. Neumím si představit, že mi někdo neustále opakuje nebo dává najevo, že jsem špatná matka, že někdo proti mě naprosto nesmyslně zbrojí a přitom úplně zbytečně. Vítě je rozdíl mezitím když dá tchýně nevyžádanou radu, nebo je přehnaně starostlivá a mezitím když je to velká intrikánka, které vůbec nejde o vnoučata, ale hraje nějakou nesmyslnou zbytečnou hru ve které stejně ona sama vyjde nejhůře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
21.2.16 13:14

Bohužel to znám, co popisuješ a ještě hůř. Dokonce nějakou dobu jsme s ní museli žít, úplně mně psychicky zničila. Nedokázala jsem si to představit, že se někdo takhle dokáže chovat než jsem to zažila. Neměla mně ráda, protože jsem podle ní „změnila jejího syna“, prostě nebyl tak dostupnej a neměl tolik času jako když byl sám, no. A to nedokázala překousnout. No, neporadila jsem ti, jen jsem ti dala soucit. U nás se stalo něco hodně špatného, takže já už se s ní nebavím a baví se s ní pouze přítel a to jen tak sporadicky. :( Jedině si to zkusit s ní vysvětlit a říct na rovinu jak to obě cítíte. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.16 13:17

@soldi ona bydlí daleko, takže návštěvy 1× za měsíc jsou tak akorát. Oni, když k nám jezdili, tak jezdili 1× za 2 měsíce na 2 hodiny. My jezdíme 1× za měsíc klidně na 4 hodiny, chodí s kočárem, do ničeho jí nekecám, všechno jí nechám. Jen ji nedovoluju, aby mě před dětmi pomlouvala. Ale veškeré jídlo a další ji neomezuju, ať si vysazuje na nočník a krmí děti jak chce. Má je ráda a chce si je užít a dokázat si, že to dělá lépe než já.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.2.16 13:18

@aleba ona to ví. Ale je to moje chyba, protože ona mi chce jen poradit. I jsem jí říkala, že si ráda nechám poradit, ale nesmí dávat direktivní příkazy, vydírat a vyhrožovat. Říkal jí to i manžel. Ale ona prostě vidí jen to, jak jsem nesnášenlivá a jak ji před dětmi pomlouvám. Přitom to bych nikdy neudělala. Je to jejich babička a má je ráda a je jedno, jaké máme vztahy my dvě, tak se nechci snížit na její úroveň. Proto jsem navrhla i ten Skype, aby je viděla víc než 1× za měsíc. I jsem jí navrhla, že může hlídat, když k nim do města jezdíme k doktorovi, ale to si pak stěžuje, že ona to zvládla i bez toho.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama