Žádost o ruku- ona žádá jeho

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
5.11.20 18:23
@Pajaja1 píše:
Pro tyto případy existuje status druh/družka…

A taky z toho plynou ty „výhody“, bohužel znám víc případů, kdy to dopadlo opravdu šíleně :? Známá těhotná, svatba jenom papír, dům napůl, po jeho smrti neměla nárok na nic, nestihli zajít ani na matriku, takže dítě nebylo oficiálně jeho, polovinu domu po něm podědili jeho rodiče a k celé situaci se postavili jako „hovada“ :poblion:

  • Citovat
  • Upravit
4607
5.11.20 18:25

NE NE NE!!! NE NE NE!!!
Budeš trapná a jeho ztrapníš!!!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9935
5.11.20 18:28
@Anonymní píše:
Pokud se stane jakákoliv tragická událost a věř, že to nechceš vyřizovat z pozice „přítele/partnera“, protože před zákonem nejsi nic a pokud v tom jsou ještě nezaopatřený děti, tak je to teprve peklo :?

I toto se dá vyřešit. Konkrétně: s partnerem máme vzájemně podepsanou generální plnou moc (notářsky ověřenou), kdyby se něco stalo (nemoc atd.), životní pojistku s obmyšlenou osobou (partnerem) beru jako samozřejmost. :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12805
5.11.20 18:29
@Kukacka123 píše:
Ano, to je tvuj pohled a hodne zbarveny tim, ze ti to proste drive nevyslo. Predtim jsi asi svatbu taky chtela a mela jiny nazor. Nebo teda predpokladam, ze jsi nucena do svatby nebyla.

byla jsem mladá a nějak jsme chtěli oba. Byla to mladická nerozvážnost.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.20 18:30
@Pavlik Morozov píše:
Tohle neni uplne argument proc uzavirat smlouvu.

Aha, ono se to úplně nehodí pro tvoji argumentaci, tak budeme dělat, že to neplatí :roll: Stačí se podívat na počet obětí jenom autonehod, to nejsou čísla, ale reálný lidi, který někomu chybí.

  • Citovat
  • Upravit
7571
5.11.20 18:31
@drewlet píše:
jako že chlap obleče bílý hábit na svatbu a za devět měsíců porodí dítě.?

Ne. Tohle byl joke, proto ten jazyk ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
738
5.11.20 18:32

@Kukacka123 Ale nee, neříkám to dokola, ale vpodstatě (a to už jsem zmiňovala v jiný souvislosti a v jiný diskuzi), že není špatný chlapy pochopit. Jde se na svět dívat jejich optikou.
Nemyslím, že je každý chlap stejný, to by byla nuda, jen to jejich smýšlení je, v obecné rovině, jiné než to naše ženské.
Je fajn, když jste to se svým mužem měli stejně a chtěli svatbu oba. :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44
5.11.20 18:34

Máš špatnýho chlapa, vyměnit! :roll: On má bejt celej žhavej si tě vzít, a ne ze ty budeš žadonit, promiň ale třeba ti to nikdy neřekne, ale přestane si tě úplně vážit :(, i kdyby souhlasil a vzal si tě.
Asi to chceš jen ty posunout dál, normálně bych se s ním rozešla, na co ztrácet čas, anebo s i s nim o tom promluv, proč se vůbec chceš vdávat, a jak to vidí on. A pokud se budete hodně názorově rozcházet, tak to nemá smysl.
Já třeba osobně v tom moc smysl taky nevidím, pokud bych nechtěla děti, to pak je lepší když jste rodina i právně ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4928
5.11.20 18:35
@Kotatko03 píše:
s partnerem máme vzájemně podepsanou generální plnou moc (notářsky ověřenou)

Ty jo, tak to je už skoro bezpečnější mít tu manželskou smlouvu, ne? :P

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7712
5.11.20 18:35
@Pajaja1 píše:
@Kukacka123 Ale nee, neříkám to dokola, ale vpodstatě (a to už jsem zmiňovala v jiný souvislosti a v jiný diskuzi), že není špatný chlapy pochopit. Jde se na svět dívat jejich optikou.
Nemyslím, že je každý chlap stejný, to by byla nuda, jen to jejich smýšlení je, v obecné rovině, jiné než to naše ženské.
Je fajn, když jste to se svým mužem měli stejně a chtěli svatbu oba. :kytka:

Proto jsem psala, ze bych do toho chlapa nikdy nenutila. Ale k zadosti se sama nesnizila…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.20 18:35
@Kotatko03 píše:
I toto se dá vyřešit. Konkrétně: s partnerem máme vzájemně podepsanou generální plnou moc (notářsky ověřenou), kdyby se něco stalo (nemoc atd.), životní pojistku s obmyšlenou osobou (partnerem) beru jako samozřejmost. :palec:

Hlavně jestli máte závěť, ono se pak jeden nestačí divit, jaký charakter se v některých lidech projeví. Životní pojistka je fajn, ale třeba po tragickém úmrtí na ni reálně dosáhneš nejdřív za půl roku, pokud jsou ještě děti, musí se jim určit druhý opatrovník a jako druh/družka počkáš, koho ti „přidělí“, taková matka zemřelého partnera, co tě vždycky nesnášela, to je „výhra“ :roll:

  • Citovat
  • Upravit
34473
5.11.20 18:35
@Kcka píše:
Máš špatnýho chlapa, vyměnit! :roll: On má bejt celej žhavej si tě vzít, a ne ze ty budeš žadonit, promiň ale třeba ti to nikdy neřekne, ale přestane si tě úplně vážit :(, i kdyby souhlasil a vzal si tě.
Asi to chceš jen ty posunout dál, normálně bych se s ním rozešla, na co ztrácet čas, anebo s i s nim o tom promluv, proč se vůbec chceš vdávat, a jak to vidí on. A pokud se budete hodně názorově rozcházet, tak to nemá smysl.
Já třeba osobně v tom moc smysl taky nevidím, pokud bych nechtěla děti, to pak je lepší když jste rodina i právně ;)

V čem je to lepší?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
738
5.11.20 18:37

@Kukacka123 Pokud tuhle shodu ti dva nemají, nemusí to vždy znamenat, že by spolu do budoucna nepočítali…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
ontarova.stara
5.11.20 18:38
@Kotatko03 píše:
I toto se dá vyřešit. Konkrétně:s partnerem máme vzájemně podepsanou generální plnou moc (notářsky ověřenou), kdyby se něco stalo (nemoc atd.), životní pojistku s obmyšlenou osobou (partnerem) beru jako samozřejmost. :palec:

To uz je vyssi level nez to manzelstvi :mrgreen:.

  • Citovat
  • Upravit
7712
5.11.20 18:38
@Pajaja1 píše:
@Kukacka123 Pokud tuhle shodu ti dva nemají, nemusí to vždy znamenat, že by spolu do budoucna nepočítali…

Tak ve vztahu se taky musi otevrene komunikovat, coz ne kazdy umi. A s nekym takovym bych nebyla svatba/nesvatba ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová