Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Některé soukromé střední školy v CZ jsou velmi, velmi náročné a kvalitní - to mě věř. Pozná se to z výročních zpráv, inspekčních kontrol, úspěšnost u státních maturit a počet přijatých na VŠ = 100%. ![]()
@Anonymní píše:
Prosím tě, z čeho vycházís, že většina základních soukromých škol je špatných? Možná to plati u středních a vysokých, ale proč by někdo platil základní školu, pokud by mu nezáleželo na vzdělání? Ze státní základní nikdy nikoho nevyhodi,to prostě nejde. Takže pokud je mě vzdělání ukradený a jde me jen o to, aby to dítě zvládlo, nechám ho v klídku na státní a pak mu zacaluju střední, kde už problémy a vyhazov hrozízákladky si často zakládají rodiče, co nejsou spokojení se státním školstvím, mnohdy pro svoje vlastní děti…
no, asi tak. Já teda myslím, že to přijde, i na středí, postupně i vysoké, páč zkrátka nebude titul jako titul. Ale zatím to tak není, začíná to od nižších stupnů vzdělávání - školky, základky…
@CHLAP.cz píše:
@Lenka_HalNěkteré soukromé střední školy v CZ jsou velmi, velmi náročné a kvalitní - to mě věř. Pozná se to z výročních zpráv, inspekčních kontrol, úspěšnost u státních maturit a počet přijatých na VŠ = 100%.
to jistě jsou
@Jar Jar píše:
Asi jsem mimo, já myslela, že řeč zašla na střední školy.
Omluvám se za tu 8,ale jsem v zahraničí a píšu z mobilu, trošku mě to zlobí. Nevšimla jsem si, že by dotyčná, která začala mluvit o soukromých školách první a na níž jsi reagovala poznámkou o hrozné kvalitě soukromých škol, zmínila o jaký typ školy se jedná. Vzhledem k tématu okolo základních škol proto je možné předpokládat, že se jednalo o soukromou zakladku. Ale možná jsem se také přehlédla.
Co se týče základního vzdělávání, do soukromých škol poslali děti většinou rodiče, kteří už se nemohli dívat na degradaci vzdělávání díky inkluzi. A stále si myslím, že státní základní školy v naší zemi poskytují dětem víc než dobré vzdělání. Co se týče středních škol, nemohou dnes přijímat všechny, protože neuspějí u státní maturity. A ohledně VŠ, za peníze si pořídí titul kde kdo.
@Anonymní píše:
Vysvětlí mě někdo, o jaký papír u základních škol jde?![]()
![]()
já pořád nechápu, proc se tady kritizují základní školy, že si bohatí rodiče koupi vzdělání, protože jinak by si děti na zakladkach ani neskrtly
asi jsem mimo, ale coapk není základní vzdělání povinné a vyhodit dítě nemůžu?
Jde o vysvědčení z deváté třídy - doklad o dosaženém vzdělání. Nicméně známky už nyní tak důležité nejsou - díkybohu za to. Byly zavedeny povinné jednotné přijímačky.
Ještě bych nyní ocenila zavedení nepodkročitelného minima pro přijetí na různé SŠ.
@divine woman píše: A ohledně VŠ, za peníze si pořídí titul kde kdo.
Co máš pořád s těmi tituly za peníze? Kdo a jaké si kupuje? A k čemu je mu to dobré?
@Jar Jar píše:
Co máš pořád s těmi tituly za peníze? Kdo a jaké si kupuje? A k čemu je mu to dobré?
třeba ve státní správě nebo i leckde je zrkátka třeba papír, byť koupený.
@hanka.br. píše:
Nošení mobilů v aktovkách nikdo nezakazuje, už jen proto, že dětem tašky nikdo neprohledává a co v nich mají, to je jejich věc. Druhá věc je úprava jejich užívání, která je v kompetenci ředitele školy, jak zmiňujete výše. Takže pokud se ředitel rozhodne, že zákaz užívání se bude vztahovat i na přestávky, je to v jeho kompetenci. Tak postupovali na těch dvou školách, kde o zákazu užívání telefonů během celého vyučování přistoupili. Jestli pak rodiče posoudí, že je takový zákaz pro něj nepřijatelný, nemusí své dítě na takovou školu dávat. Na druhou stranu je to alternativa pro ty rodiče, kteří takové opatření uvítají. Jak je vidět z reakcí, většina z nich nemá problém s tím, že jejich děti ve škole mobil používat nesmí, i když se jedná o zákaz v rámci třídy, nikoli celé školy.
Vaši odpověď nechápu nebo mi něco uniká. V odpovědí ČŠI se naopak píše, že na přestávky by se zákaz používání mobilů vztahovat neměl.
Argument s výběrem školy je lichý a pokrytecký. Když budou třeba ve škole uklízečky špatně umývat záchody a mně to bude vadit, mám dát dítě na jinou školu nebo žádat nápravu?
Já bych se za svá práva brala. Naštěstí mám za sebou dostatečné právnické zázemí.
Pokud by ta nutnost vyvstala, investovala bych peníze a čas i ve prospěch ostatních dětí a rodičů. Vzhledem k tomu, že děti chodí do škol, kde mi jejich systém vyhovuje a podporuje jejich gramotnost i v tomto směru, nemám důvod.
Dnes jsem třeba s dětmi probírala pomocí článku z e-bezpečí cz, jak se dá pomocí fotografií manipulovat s postoji lidí. Věřím, že to je lepší přístup, než je vyslat do světa absolutně nepřipravené a nezkušené.
@divine woman píše:
Ale to je pouze virtuální realita a ne skutečná komunikace.
To, že kluci vedle sebe sedí a baví se o tom, co hrají, co mají udělat, aby splnili nějaký úkol, je virtuální komunikace? ![]()
Ja jsem silne proti zakazu. Me vzdycky bavilo o prestavkach hrat na mobilu hry. Zazila jsem akorat ten prelom mobilu s bez her na s hrami. Byl to dobry relax. Nez jsem mela takovy mobil, tak jsem proste jen sedela v lavici, nejak me to nenaucilo komunikovat s ostatnimi, jak tu nektere pisete. A ani jsem po tom netouzila. Takze bez mobilu bych akorat dal sedela jak trubka.
@divine woman píše:
@Jar Jar O soukromých placených školách si myslím své. Bohatí rodiče zaplatí vzdělání dětem, které by se na státních nechytaly.
Ty jsi dost mimo… Mám tedy dítě na soukromé škole v zahraničí, ale děti tu mají velmi vysokou úspěšnost, že se dostanou na prestižní univerzitu všude po světě ![]()
@Lama Lama píše:
třeba ve státní správě nebo i leckde je zrkátka třeba papír, byť koupený.
Jasně, o státní správě a její zálibě v titulech se tu už mluvilo
tak já myslela, jestli nemá na mysli ještě něco dalšího ![]()
@SAJ píše:
Jde o vysvědčení z deváté třídy - doklad o dosaženém vzdělání. Nicméně známky už nyní tak důležité nejsou - díkybohu za to. Byly zavedeny povinné jednotné přijímačky.Ještě bych nyní ocenila zavedení nepodkročitelného minima pro přijetí na různé SŠ.
Opravdu si někdo myslí, že na soukromou školu dávají rodiče dětí proto, aby dosáhlo vysvědčení z deváté třídy?
že na státní by do devítky nedošly?
troufám si tvrdit, že tento „papír“ nemotivuje jediné rodiče dát dítě na soukromou základní školu. A jiný papír, které by dítě dostat mohlo, opravdu neznám… ![]()
8