Zákon o registrovaném partnerství

1777
15.3.06 08:52

Zákon o registrovaném partnerství

Dobré ráno
Dneska se bude v parlamentu opět hlasovat o zákonu o registrovaném partnerství. Chtěla bych tady otevřít diskusi na toto téma. Vím, že jeho součástí není možnost osvojení dítěte dvěma osobami stejného pohlaví nicméně i na to bych se vás chtěla ptát. Od té doby, co mám syna, se na všechny věci kolem dětí a jejich výchovy dívám trochu jinak a přiznám, že jsem zastánce i té možnost osvojení. Samozřejmě za stejných podmínek, jaké jsou nastaveny pro hetrosexuální páry.
K této otázce se vyslovuje kde kdo - od politiků, přes církve až k různým zjmovým či lobbistickým skupinám. A mě by zajímal názor Váš - jako matek, skoro matek, či budoucích matek.
Nechci, aby se thle diskuse zvrhla v napadání a přestřelku argumentů, ale tady na e-miminu jsme to vždyck dokázali.
Děkuji za všechny názory.
carsa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
15.3.06 08:59

Tak já napíšu svůj názor, jak to cítím.
Myslím, že zákon o RP je dobrá věc, že by to měli schválit.
Ale (nevím, jestli to v tom zákoně řeší, že by se to schválilo) nějak mám vnitřní pocit, že by neměli mít možnost osvojoat dítě. Ale na druhou stranu jsem člověk, který se rozumnými argumenty nechá přesvědčit a změní názor…Na jednu stranu zas nikdo nezabrání, aby ženy k dítěti nepřišly i přirozenou cestou a myslím, že nakonec se to dá, byť složitěji, i u mužů.
A homosexuální rodiče mohou být často lepšími rodiči než heterosexuální.
Spíš o tom uvažuju z pohledu dítěte, který samo to třeba pochopí, ale to okolí vůči němu. Ne každý je pořád tolerantní.
Takže vlastně když o tom přemýšlím, tak asi ani to osvojení není špatné…
U těch dětí jsem na vážkách, ale jinak jsem pro
Gabča a Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2580
15.3.06 09:09

Ahoj,

jsem rozhodně pro schválení tohoto zákona. A souhlasím i s tím, aby homosexuální dvojice směly osvojvat děti nebo podstoupit umělé oplodnění (lesbičky samozřejmě :wink: ). Všichni určitě známe ze svého okolí případ, který dokazuje, že heterosexuální pár není zárukou dobré výchovy. A je myslím nezvratitelně prokázaný, že výchova nemůže ovlivnit sexuální orientaci.

Danča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
15.3.06 09:22

Já osobně nechápu, že se o tom ještě jedná. Jestli jsem to správně pochopila, nemá to úplně suplovat manželství heterosexuálních párů. Spíš jde o jakousi právní „pojistku“, např. právo na informace v případě nemoci partnera, úprava dědických poměrů atd. Čili nic, co by mohlo někoho pohoršovat nebo dokonce „ohrožovat“ , jak řekl myslím Kalousek nebo kdo.

Středověký názor na homosexualitu, který ještě dnes dokáží vypustit z úst čelní představitelé tohoto státu, mi hýbe žlučí!

Možná by jediným „lékem“ bylo, aby měli sami homosexuální dítě, potom by možná pochopili, jak se cítí…
(I když, dítě takhle radikálních rodičů by svou homosexualitu asi nikdy veřejně nepřiznalo, buď by se nechalo vmanévrovat do heterosexuálního svazku a bylo celý život nešťastné, nebo by skončilo někde na kandelábru:(

Lidé, kteří homosexualitu považují za úchylku nebo módní výstřelek by se měli otočit na kramfleku a šupajdit zpátky do středověku, kam nepochybně patří.

Co se týče možnosti osvojení, tak tam fakt nevím, tam bych byla opatrnější a asi by to chtělo nějaký fundovaný psychologický pohled, co by to s dítětem udělalo...... Neříkám ano ani ne, prostě nevím.

Těším se na názory dalších maminek.

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1777
15.3.06 09:54

posunuji nahoru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.3.06 10:01

Tak já bych s adopcí homosexuálním párům to viděla asi takto. Rázně nesouhlasím a odmítám to, i když jinak proti homosexuálním spoluobčanům nic nemám a jejich zaměření respektuju. Tuhle adopci do jeich soužití ale už ne. Děti potřebují podle mne k správnému sexuálnímu vývoji vidět vyprofilovanou ženskou a mužskou roli, a to v homosexuálním páru zajistit nejde, protože tam to mají poděleno podle jeich individuálních potřeb. Ne, že by to nešlo v žádném z těchto případů zajistit, třeba by to suplovaly babičky a dědečkové apod…, ale jako obecnou věc bych to neviděla jako pozitivní přínos (pro ty adoptované děti). Petra

• Nahlásit
  • Citovat
285
15.3.06 10:12

Ja jsem take pro schvaleni tohoto zakona. Oni si svoji sexualni orientaci nevybrali a maji pravo na to zit „normalni“ partnersky zivot se vsim vsudy.
Jsem i pro, aby si mohli osvojit nebo „pocit“ dite. Myslim, ze je dulezitejsi, co rodice mohou diteti dat (hlavne lasku a pocit bezpeci, rodinne zazemi) nez to jake jsou orientace. Myslim, ze jsou stejne dobri rodice, jako heterosexualove. Podle mne tim dite ovlivneno nebude, nebot si myslim, ze sexualni orientaci mame „zakodovanou“.

Mika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
15.3.06 10:18

Ahoj holky, tak já jsem rozhodně pro registrované partnerství. A co se týče osvojování dětí, tak by měli mít šanci jako každej jinej pár. Když bych já jako dítě si měla vybrat mezi dětským domovem a rodinou tvořenou homosexuálním párem, tak bych raději vyrůstala v té rodině. Každé dítě má právo na krásné dětsví a myslím, že je jedno jestli mu to zajistí „normální rodina“, nebo homosexuální pár.
Držím palce at už se konečně dočkaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
15.3.06 10:22

Souhlasím se zákonem o registrovaném partnerství a současně bych povolila i adopci.
Petro, myslíš, že dítě v rodině, kde vyrůstá s matkou a babičkou (a matka se s otce nepohodla natolik, že mu dítě nedává, nebo je tam jiný důvod, že dítě k otci nechodí) vidí vyprofilovaný ženský a mužský „model“? Já totiž myslím, že nevidí.
Současně jsem však ve svém názoru natolik opatrná, že mám trochu strach, že naše společnost stále není připravená na to, že dva muži nebo dvě ženy mohou být dobrými „rodiči“. Mám strach, že to dítě bude vystaveno posměchu, protože doma uslyší, že „Pepíčkovi rodiče jsou bukvice“. Tohoto se zatím bojím. Není každý natolik tolerantní. Stále mezi námi žijí lidé, kteří považují homosexualitu za úchylku hodnou léčení. A bohužel se nám zatím nedaří tyto „lidi“ vrátit na stromy.
Takže: HLASUJI PRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Myslím totiž, že dvě ženy nebo dva muži mohou dítě vychovat lépe než matka narkomanka a otec alkoholik (extrém? ano, ale stává se to).
Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
15.3.06 10:26

Ivčo, právě to je jediný, kvůli čemu bych s adopcí váhala. Ne kvůli těm homosexuálům, ale proto, že společnost na to často není připravená a koukala bys, jak někteří rodiče mluví i o „normálních“ lidech před dětmi a jak děti dokáží být zlé. A dítě to, aŤ se nám to líbí nebo ne, ovlivní:( To okolí…
Nic jiného by mi nevadilo, ale tohle je bohužel otázka ještě spousty let, enž se lidi dají do klidu:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
15.3.06 10:32

Kvůli tomu bych taky váhala, bylo-li by na mě, zda ano nebo ne!!! Prostě v tom vidím i tuhle negativní stránku věci. Vím, že děti jsou zlé. Ale mají to od nás. Zatím by snad bylo vhodné poskytnout homosexuálním párům „alespoň“ to registrované partnerství. Tím by se všechno mohlo začít měnit, snad, chce se mi tomu věřit. Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.3.06 10:33

No Ivco, jiste najdes mnohe heterosexualni vztahy, kde to nefunguje ku zdarnemu psychosexualnimu vyvoji deti, to jiste, ale obecne v pozitivnich rodinach je zakladem klasicky rodinny model s typickou zenskou a muzskou roli (socialni chovani k sobe navzajem, k diteti apod. Maminka je takova a tatinek je takovy..). Kdyz povolis adopci homosexualnim parum, je to jako by ses tomu klasickemu modelu vysmivala drze do oci, jako ze neni moc dokonaly. Pritom model mama-tata od podstaty idealni je.

To dite v homosex. vztahu bude mit v hlave naprostej mismas a sice bude mit predem jasne danou sexualni orientaci, ale i nejidealnejsim takovem vztahu muze nevedet, jak se jako spravnej chlap (zenska) ma chovat, az si bude sam zakladat svoji rodinu. V otci a matce ma dane jasne vzory, tady by je vubec nemel. A zil by navic s bremenem, ze by si na nej vzdycky ukazovali prstem. Navic by se toho mohly chytit homosexualni pary naprosto nevhodne pro adopci. A homosexualnim rodicum by deti ani nemohly rikat mamo a tato. Ne, jak jsem pro toleranci, ale odsud, posud… Zdravim Petra

• Nahlásit
  • Citovat
464
15.3.06 10:36

Ahoj, já si myslím, že adopce dětí homosexuálními páry není dobrá, určitě bych ji neschvalovala. Beru to selským rozumem … když se někdo narodí s touto orientací, tak mu tak nějak z přirozenosti není dáno dítě zplodit…Každý máme nějaký úděl. Nic proti homosexuálům - sama některé znám a nemůžu proti nim říct ani ň… Ale toto si myslím, že opravdu není dobré. Je to velmi, velmi těžké, ale asi bych nechtěla být dítětem, které má jen dva tatínky a žádnou maminku… tak to já cítím ve svém svědomí. Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
15.3.06 10:38

Ahoj,
jsem jednoznačně pro registrované partnerství. Moje švagrová je lesbička (to je ale ošklivý slovo:)) a s partnerkou žije už 2 roky. Obě jsou to moc fajn holky a obě chtějí mít jednou dítě. Je pro ně nepředstavitelné, že jediný možný způsob jak toho momentálně dosáhnout je mít sex s chlapem… Taky touží po tom cítit kopanečky, miminko porodit, kojit, být mámou se vším všudy. Takže bych byla i pro adopce a hlavně umělé oplodnění dárcem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
15.3.06 10:49

Já si myslím,že homosexuální páry si mohou žít svobodně i bez tohoto zákona. Dědictví se dá řešit stávajícími zákony a takové vý:,–(y jako právo na informace o zdraví partnera…jak to řeší nesezdané páry? Je zajímavé, že tyhle páry nic takového netlačí. Alespoń tak soudím, dle toho, že nedemonstrují v ulicích a nedělají tlak v médiích.
Jednou je zákon o rodině vyroben pro tradiční rodinu a proč by se měl dalšími podobnými zákony jeho význam smazat?
Podotýkám, že proti homosexuálům a lesbičkám nic nemám. Ale myslím si, že si svůj soukromý život mají ponechat ve svých rukou a nevyžadovat k tomu zákon. Chápu, že většina z nich za svou úchylku nemůže, ale postupně bychom mohli takto „ulehčovat a stavět na rovinu“ ostatní abnormální sexuální chování s normální heterosexualitou. Ačkoliv jejich úchylka není společnosti nebezpečná (Mimochodem, kolik homosexuálů konvertovalo k homosexualitě až později, když zjistili, že nemají u opačného pohlaví úspěch?)
K té adopci: opravdu si myslíte, že když dítě vyrůstá bez otce nebo bez matky (podle typu homosexuálního páru), je to pro něj nezávadné? Je fakt, že i někteří heterosexuální rodiče nefungují spolehlivě, ale to je téma do jiné diskuse. To už jsou charakterní vady.
Je mi jasný, že se do mě spousta z vás teď pustí.
Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama