Zamilovaná do jiného - kdy to přejde?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.22 20:11

Zamilovaná do jiného - kdy to přejde?

Ahoj holky, máte někdo podobnou zkušenost?

S přítelem jsme spolu pět let, máme krásný, funkční vztah, milujeme se. Už je tomu ale skoro rok, co jsem zamilovaná do jiného muže. Brala jsem to jenom jako zkrat, přirozená touha po dopaminu, nic víc. Bohužel to ale nechce přestat, i když se s dotyčným nevídám, neudržujeme kontakt ani přes internet, nic. On sám je zadaný. Proto se vás ptám - je tu někdo, kdo se rozhodl zůstat s přítelem, přechodit to? Jak dlouho vám trvalo se odmilovat (jestli teda vůbec)? Zdá se mi to nekonečné, nečekala jsem, že to může být rok, a bůhví jak ještě dlouho. Cítím se provinile vůči příteli, tohle si nezaslouží, já si ale nemůžu pomoct. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.1.22 20:24

No kdyby ses kvuli tomu mela rozejit pokazde, tak budes mit akorat x kratkodobych vztahu. To je prirozene, ze se nam libi i jini muzi. Ja to zazila 2×. Poprve to trvalo asi 10 let, ted podruhe je to uz ctvrty rok. Taky s tim muzem neudrzuju vubec zadny kontakt. Obcas ho vicemene nahodou zahlednu a je mi par dni ouvej🙈
U me je to horsi, ze on to mel stejne, tedy jsem ho poprosila, at prerusime veskery kontakt. A ani jeden jsme to nezvladli moc v klidu a nakonec to bylo jeste osklive. Takze ani nehrozi, ze pri setkani by to byla prijemna zkusenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 20:47

Také něco podobného prožívám už pár let, jen u mě je to čistě fyzické, vůbec ne o nějaké lásce, nebo citech. Prostě mě silně přitahuje a vím, že musím být co nejdál, skončila jsem i částečně kvůli tomu v práci. Ale doteď to funguje tak, že na něj intenzivně myslím, když si to dělám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 20:49

Uz par mesicu resim to same s tim rozdilem, ze mam manzela.
Ale zamilovala jsem se tak neskutecne moc :srdce: :srdce: :srdce:, ze nejsem schopna normalne fungovat a to ani doma s manzelem.
Dotycneho vidam, pracovne a nevim, jak z toho ven. Co mam udelat proto, aby me omrzel. :nevim:
Pripadam si jako pubertacka

• Citovat
  • Nahlásit
2.1.22 21:38

Pokud vite jistě ze to bylo jen pobláznění tak bych se snazila obratit pozornost do současného vztahu.. co vam v nem chybi ze vas to tolik pobláznil na nekom jiném.. a da se na tom nejak pracovat??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
2.1.22 22:02

Ono hodně pomáhá uvědomit si, že nejspíš nejde o lásku. Na to kolikrát takového chlapa dost dobře neznáme, že? Jde spíš o to, že jste k někomu vzplála a nemohla si prožít ten hezký začátek, příchozí problémy a následné vystřízlivění. Zkrátka kdybyste přišla o iluze, které si o něm a potenciálním vztahu děláte, nejspíš už po něm dneska ani nevzdychnete… Pomáhá jediná věc: nesoustředit se na to. Rozhodnout se, že je to pasé a věnovat pozornost něčemu jinému…

Jinak kamarádka se takhle zamilovala do kolegy. Ustála to s grácií, dotyčný si nikdy ani nevšiml, že se jí líbí. Potom uznala, že šlo asi právě o to, že ji trápila ta nenaplněnost její touhy, ne to, že by on byl nějak výjimečný a byla to skutečná láska. Vevnitř se s tím smířila, protože vztah, který měla přes deset let a malé dítě pro ní by důležitější. Smutné je, že dva nebo tři roky nato ji bez skrupulí přítel opustil - odběhl za kolegyní, do které se přesně takhle zakoukal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
2.1.22 22:05
@Anonymní píše:
Uz par mesicu resim to same s tim rozdilem, ze mam manzela.
Ale zamilovala jsem se tak neskutecne moc :srdce: :srdce: :srdce:, ze nejsem schopna normalne fungovat a to ani doma s manzelem.
Dotycneho vidam, pracovne a nevim, jak z toho ven. Co mam udelat proto, aby me omrzel. :nevim:
Pripadam si jako pubertacka

Aby vás omrzel, bylo by třeba sesadit ho z toho podstavce, na který jste si ho postavila. To se obvykle stane poté, co zjistíte, že není vůbec tak dokonalý, že má tyhle a tamty hrozné vlastnosti atd. Problém je v tom, že tohle obvykle člověk zjistí až v tom vztahu. Dokud toho člověka nemáte doma, bude vám připadat úžasný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
2.1.22 22:07
@Bublinkaa18 píše:
Pokud vite jistě ze to bylo jen pobláznění tak bych se snazila obratit pozornost do současného vztahu.. co vam v nem chybi ze vas to tolik pobláznil na nekom jiném.. a da se na tom nejak pracovat??

No tak nový muž je neokoukaný a bohužel se může stát, že je po sexuální stránce daleko přitažlivější, než manžel… S tou sexualitou nic moc dělat nejde. Tam pomůže jen se buď udržet, anebo doufat, že ten muž to nadšení nesdílí a o dotyčnou nebude mít zájem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
2.1.22 23:00

Je rozdíl být zamilovaná a zakoukaná - podle mého názoru se o zamilovanosti mluví až tehdy, kdy člověka známe, jeho osobnost, chování, negativa a pozitiva. Zakoukání je čistě do vzhledu, kdy člověka možná tolik neznáme, známe ho jen mírně, ne úplně.

Myslím si, že ve vztahu, ještě ke všemu v dlouhodobém, je normální se zakoukat jinam. Záleží, jak moc to ovlivňuje vás vztah - pokud zanedbavas přítele nebo ne. Musíš si uvědomit hodnotu vztahu, svou hodnotu. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5153
2.1.22 23:35

Já bych tu červenou knihovnu, romantické filmy a pohádky zakázal :cert:

Zajdi s jeho manželkou na kafe a postěžujte si na své polovičky - je dost pravděpodobné, že tvůj „pan dokonalý“ z toho nevyjde moc dobře. Určitě má nějaký ošklivý zvyk, něco co s růžovými brýlemi nevidíš…

A taky se zamysli nad tím, že když ty jsi duševně nepřítomna a sníš o svém objevu…
Příteli se taky něco honí hlavou. Co to asi bude? :think:
Aby jsi po vystřízlivění nebyla překvapena, že jsi sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
3.1.22 01:06
@Josef_t píše:
Já bych tu červenou knihovnu, romantické filmy a pohádky zakázal :cert:

Zajdi s jeho manželkou na kafe a postěžujte si na své polovičky - je dost pravděpodobné, že tvůj „pan dokonalý“ z toho nevyjde moc dobře. Určitě má nějaký ošklivý zvyk, něco co s růžovými brýlemi nevidíš…

A taky se zamysli nad tím, že když ty jsi duševně nepřítomna a sníš o svém objevu…
Příteli se taky něco honí hlavou. Co to asi bude? :think:
Aby jsi po vystřízlivění nebyla překvapena, že jsi sama.

Přesně já tohle zažil u ex 4 roky naprosto úžasné ale jenom co nastoupila do nové práce tak vztah začal jít do kopru. Neustále pryč a když byla doma tak furt na mobilu nebo duchem nepřítomná. Skoro pokaždé když jsem navrhnul nějakou aktivitu nebo výlet tak hromada výmluv jak se jí nechce nebo už má domluvené něco jiného. Nakonec jsem toho už měl dost a když spala tak jsem jí projel mobil a to co jsem tam našel mě stačilo abych ji odpoledne jak došla z práce vyhodil z domu. Proč se snažit o vztah když ten druhý investuje čas a city do někoho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
3.1.22 08:14

Myslim, ze je to v jiste mire normalni, ze se nam libi nekdo jiny. A jak se psalo vyse, je treba si uvedomit, s kym mam opravdovy vztah a kde je to pouze poblazneni. S manzelem jsme spolu 6 let a nemenila bych. Presto mam v okoli jednoho muze, ktery me svym vzhledem pritahuje. Jak se rika, je to primo muj typ po vzhledove strance. Musela jsem se s tim vyrovnat a nikdy bych si kvuli poblazneni nenechala znicit manzelstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5153
3.1.22 13:21

@Katynka6
@Petrrrr

Jak jsem pochopil, je to u zakladatelky zatím jen v platonické rovině.
To ovšem může být ještě vražednější, protože prostor pro to zidealizovat si idol je ještě větší.

Do značné míry je to normální, ale je na tom strašně záludných několik věcí…

Pokud je člověk ve vztahu, tak nějak začne časem brát výhody, které mu to přináší za samozřejmé a vidí spíš nedostatky. Potenciální idol si lze snadno zidealizovat, navíc on má hodně možností jak své nedostatky skrýt.

Dotyčný ovšem ve svém poblouznění přestane ve vztahu z části fungovat na úrovni těch „samozřejmých věcí“ a může se stát více negativním vůči partnerovi.

Člověk hodně omezí komunikaci ve vztahu, protože řadu věcí probere třebas s kolegou/kolegyní v práci a lehce si změní slovník, přebere některé postoje svého idolu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
3.1.22 15:10

@Josef_t

Nj zatím je to v platonické rovině ale tohle je jenom začátek a pokud to zakladatelka nezačne řešit tak ta zamilovanost do jiného neodezní a s největší pravděpodobností to bude mít velmi negativní až zničující dopad na vztah co má teď. Pokud ten její přítel není úplný trouba ale někdo kdo ten vztah bere velmi vážně tak si brzo začne všímat změny na zakladatelce a začne hledat příčinu. Taky občas potkám ženu ze které se mě silně rozbuší srdce ale nedovedu si představit abych kvůli malému poblouznění přišel o ženu a dceru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
3.1.22 15:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky, máte někdo podobnou zkušenost?S přítelem jsme spolu pět let, máme krásný, funkční vztah, milujeme se. Už je tomu ale skoro rok, co jsem zamilovaná do jiného muže. Brala jsem to jenom jako zkrat, přirozená touha po dopaminu, nic víc. Bohužel to ale nechce přestat, i když se s dotyčným nevídám, neudržujeme kontakt ani přes internet, nic. On sám je zadaný. Proto se vás ptám - je tu někdo, kdo se rozhodl zůstat s přítelem, přechodit to? Jak dlouho vám trvalo se odmilovat (jestli teda vůbec)? Zdá se mi to nekonečné, nečekala jsem, že to může být rok, a bůhví jak ještě dlouho. Cítím se provinile vůči příteli, tohle si nezaslouží, já si ale nemůžu pomoct. :zed:

Ahoj, stává se to dost lidem. Největší problém jsou ty iluze o tom, že s ním by to bylo lepší. Na každém se dají najít dobré a špatné vlastnosti. Na někom novém ty špatné tolik nevidíme. Neznamená to ale, že onen muž je horší a v tom je taky problém.
Když se to naučíš trochu ovládat, bude pro tebe život snadnější. Vážit si toho co máš, ne toho, co můžeš mít. Vážit si muže, který si neváží vlastní partnerky je cesta do pekel.
Pokud budeš chtít i tak více, pak musíš nést následky. Rozhodnutí je to pouze tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat